PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Ara Bağlantı Mili Değişimi Kampanyası

kadoku
23/03/2009, 14:08
Arkadaşlar geçen Cuma günü daha önce hiç gitmediğim Yetkili bir Fiat servisi tarafından arandım, Arayan servis görevlisi bayan Puntoların Direksiyon Ara Bağlantı Millerinde problem olduğunu ve ücretsiz kampanya dahilinde değişimi için araçları servise çağırdıklarını belirtti. Bende geçen yaz Evsan servisine bakıma gittiğimde Direksiyon Milinin değişmiş olabileceğini dolayısıyla konuyu bir araştırıp öyle aracımı getirmek istediğimi belirttim, işin gerçeği tanımadığım bilmediğim bir servise aracımı hemen gözüm kapalı götürmek istemedim. Her zaman gittiğim servisimde kapandığı için konuyla ilgili bilgi almak için Fiat müşteri hizmetlerini aradım sağolsunlar bugün geri dönüş yaptılar, araç bilgilerimi kontrol edince Direksiyon Milinin tahmin ettiğim gibi geçen yaz kampanyadan değiştirildiğini ama Bu defa değişecek parçanın Direksiyon Mili Ara Bağlantısı diye bir parça olduğunu daha detaylı bilgi içinde servis Teknik danışmanlarıyla irtibata geçmemi söylediler, bu konu hakkında henüz herhangi bir servisle görüşmüş değilim.

Benim öğrenmek istediğim forumdan yakın tarihlerde böyle bir değişim için aranan yada değişim için giden arkadaşlar oldumu? ve bu değişimi yapılacak parça geçen yıl değiştirdiğim Direksiyon Milinden farklı bir parçamıdır? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim...

herby
23/03/2009, 14:27
Aracınız kaç model acaba?

kadoku
23/03/2009, 15:01
Aracınız kaç model acaba?

2006 Ağutos trafiğe çıkışlı 2007 model.

batuhann80
23/03/2009, 15:09
DAYI'ya bir sormak lazım aslında...
cevap yazar belki bugün...

h k
23/03/2009, 17:23
Güzel bir gelişme , bugün ara bağlantı yarın inşallah city motoru kampanyası olurda Fiat sattığı aracın arkasında duruyor deriz.

pdr42
23/03/2009, 21:14
bu kampanya sana ozelmi yoksa tum fiatlarda var olan bi sorunu tespit edip geri cagırma kampanyasımı acaba

kukart
23/03/2009, 22:20
bu kampanya sana ozelmi yoksa tum fiatlarda var olan bi sorunu tespit edip geri cagırma kampanyasımı acaba

aynen bende merak ediyorum ayrıca garantili araç olması şartı varmı ?

kadoku
24/03/2009, 00:47

Hayır bu bana özel bir kampanya değil bütün kullanıcıları kapsıyor ancak garantisi biten araçları kapsayıp kapsamadığı konusunda hiç bir fikrim yok ancak şahsi düşüncem hatalı üretilen bir parça söz konusu ise bu garantisi biten araçlarıda kapsaması lazım yinede servislerden ve çağrı merkezinden bilgi alınabilir.

Ziyaretçi047
24/03/2009, 00:50
benim de 2007 ama bir problem de yok arayan da yok

pdr42
24/03/2009, 07:22
dedginzi gibi ozaman garantisi bitsin bitmesin tum gplerin cagrılması lazım ama beni cagıran yok :)

narkoz30
24/03/2009, 08:57
Arkadaşlar siz gideceksiniz sanırım ben bugün birmot zincirlikuyuya gider öğrenirim ve yazarım buraya ha bu arada daha önce açılmayan arka kapılarımı birmotta ücretsiz yaptılar kırılan torpido kapagımı tamir etmek için para da talep etmediler.
Bence servise gidip yüz yüze konuşmanız daha iyi. Ben kaplaması aşınmış dreksiyonumu değiştirmek için görüşeceğim bu arada carbon temizleme işini de yaptırmayı düşünüyorum.

yakupca
25/03/2009, 13:41
arkadaşlarımın dediğin gibi inşallah fiat üretmiş olduğu ayıplı bir parça olan city motorunuda , en azından işçilik alarak karşılar.Parça parası almaz. kısacası bir hyundai gibi olamadı (eralarda hayat boyu boyu garantı var servo motorlarda )

ozel_egt
25/03/2009, 16:15
bu dıreksıyon cevrıldıgınde gelen sesler ( lok lok ) bu parcaylamı ılgılı ve garantısı bıtmıs araçlarıda durum nedır ? hakan bey varmı bı gelışmee

Ziyaretçi047
25/03/2009, 22:52
direksiyon mili felan içimize kurt düşürmeyin :)

mufemi
28/03/2009, 01:31
KADOKU....
Benim öğrenmek istediğim forumdan yakın tarihlerde böyle bir değişim için aranan yada değişim için giden arkadaşlar oldumu? ve bu değişimi yapılacak parça geçen yıl değiştirdiğim Direksiyon Milinden farklı bir parçamıdır? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim...[/quote]

Benimde böyle bişey başıma geldi ama konu farklıydı.servis bölümünde yazmıştım.Birmottan arandım ve yakıt kollektörü bakımı için çağırıldım.Bir hafta sonra parça gelince tekrar çağırıldım ve parça değişti.Böyle bir durum başkasının başına geldimi diye sordum ama olmamış.
Bu şansmı yoksa haberim olmayan bi sorunmu merak ediyorum.

Buremir
29/03/2009, 10:30
KADOKU....
Benim öğrenmek istediğim forumdan yakın tarihlerde böyle bir değişim için aranan yada değişim için giden arkadaşlar oldumu? ve bu değişimi yapılacak parça geçen yıl değiştirdiğim Direksiyon Milinden farklı bir parçamıdır? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim...

Benimde böyle bişey başıma geldi ama konu farklıydı.servis bölümünde yazmıştım.Birmottan arandım ve yakıt kollektörü bakımı için çağırıldım.Bir hafta sonra parça gelince tekrar çağırıldım ve parça değişti.Böyle bir durum başkasının başına geldimi diye sordum ama olmamış.
Bu şansmı yoksa haberim olmayan bi sorunmu merak ediyorum.[/quote]

bu tip sorunlar genelde şu şekilde meydana gelir malum fabrikada araçlar üretilirken bant üzerinde bu tip parçalar olsun veya elektrik tesisatı olsun teknisyenler tarafından yapılır ve hepsinin montaj şekli vardır ancak vardiyalı olan teknisyenin yerine yenisi gelir ve bir hata yapabilir bu tespit edildiğinde o teknisyen hangi şase numaraları arasındaki araçlara montaj yaptı ise o araçlar geri çağırılır kontrol edilir şayet bu sorun parçada ise o seride olan parçalar hangi araçlarda ise yine onlar çağırılır

Örneğin: Benim 2008 de aldığım doblo aracımın kaloriferin önünden geçen elektirik tesisatı kontrol edildi servis belirli şasi aralarındaki tesisatın normalde geçmesi gereken yerden değilde başka bir yerden geçtiğini bunun farkıda 3-5 cm birşeymiş :) ve kablonun sıkışarak şase yapıp yanma tehlikesi olması imiş işte teknisyen hatası

ocean_1919
31/03/2009, 23:21
Bu kampanya konusunda herhangi bir gelişme yok sanırım.

ocean_1919
22/04/2009, 23:44
Değişim kampanyası ne oldu arkadaşlar varmıymış böyle bişey? :weight1:

PULSE06
30/04/2009, 13:45
Arkadaşlar 2005 model eski kasa puntom var. Direksiyon kitlenmesinden (servisin deyimi ile sertleşmesinden dolayı bir çok kez yolda giderken kaza atlattım. bu ünite daha önce 2 kez değişti ve dün tekrar etti bu sorun 1-2 yıl içinde sürekli tekrarlıyor. Belliki üretimlerinde ve yedekparçalarında sorun var bu gün bana 1,611,32 tl fiat çıkardılar. genel müdürlüklerinden haber bekliyorum ona göre yaptırıp ilk işim hem fiattan hemde arabamı satarak bu sorundan kurtulmak olucak çünkü araçta can güvenliğiniz yok arkadaşlar düşünün yolda giderken 100 km hızla direksiyon sertleşiyor ne sağa ne sola çevirebiliyosunuz. Fiatın üretiminde bi hata var ve bu soruna çözüm bulmalılar yoksa daha çok müşteri kaybederler. ömür boyu fiat sloganı bence uygun deil öldürene kadar fiiat...

yakupca
30/04/2009, 14:10
g.olsun arkadaşım.
aynı durum bir çok arkadaşın da başına geldi.

kadoku
01/05/2009, 10:53
Değişim kampanyası ne oldu arkadaşlar varmıymış böyle bişey? :weight1:

Arkadaşlar kusura bakmayın konuyu unutmuşum işlerimin yoğunluğundan servise henüz gidemedim ama emin olmak için yaklaşık 1 ay önce Fiat Çağrı merkezini aramıştım ben aradıktan bir gün sonra dönüş yaptılar böyle bir kampanyanın olduğunu teyit ettiler zaten servise gittiğinizde garantiniz devam ediyor ise servisler bunu hatırlatıyor yani bence bir sıkıntı yok servise gittiğim zaman herhangi bir gelişme olur ise sizleri buradan tekrar bilgilendiririm..

ocean_1919
01/05/2009, 12:19
Arkadaşlar kusura bakmayın konuyu unutmuşum işlerimin yoğunluğundan servise henüz gidemedim ama emin olmak için yaklaşık 1 ay önce Fiat Çağrı merkezini aramıştım ben aradıktan bir gün sonra dönüş yaptılar böyle bir kampanyanın olduğunu teyit ettiler zaten servise gittiğinizde garantiniz devam ediyor ise servisler bunu hatırlatıyor yani bence bir sıkıntı yok servise gittiğim zaman herhangi bir gelişme olur ise sizleri buradan tekrar bilgilendiririm..
Garantisi devam ediyorsa sıkıntı yok demişsiniz doğrudur. Aynı problem, garantisi biten araçlarda da varsa ve bu sebeple onların yok sayılması söz konusuysa sıkıntı orada başlıyor zaten. :frusty00:

kadoku
01/05/2009, 14:54
Garantisi devam ediyorsa sıkıntı yok demişsiniz doğrudur. Aynı problem, garantisi biten araçlarda da varsa ve bu sebeple onların yok sayılması söz konusuysa sıkıntı orada başlıyor zaten. :frusty00:

+1 haklısınız, yinede bu veya buna benzer kronik bir sorun söz konusu olduğunda değiştirilmesi gerekir, genel şikayet gelen bir konu üzerinde toplu olarak hareket edilirse sonuç alınacağını düşünüyorum.

dtunacik
02/05/2009, 10:04
bizi şimdiye kadar hiç bir servis aramadı ve çağırmadı.demekki benim aracım taş gibi maşallah.Yzıklar olsun sana Eyy Fiat

SerhanOz
25/05/2009, 09:57
benimde aracım 2006 ve 51binde.

direksiyondan lok lok ses gelmeye basladı. özel yerlere götürdüm biri rot bası dedi biri komple rot kolu bası dedi. sonuncusuda bunu servise götürün direksiyon kutusunda sorun var dedi.

var mı basına gelen böyle birsey? bu sorun genel punto sorunu mu yoksa benim basıma gelen kullanımdan veya sansımdan dolayı olan birsey mi?

GRANDEILHAN
25/05/2009, 11:22
evet serhan aynı proplem bendede var arabamın garantisi var ne yapacağımı bilmiyorum.beraber ortak hareket edelim istersen.

zetalpzet
25/05/2009, 13:25
arkadaşlar benim de direksiyon milinde arızadan dolayı servise götürdüm bugün garantisi devam ettiği için garanti kapsamında değiştiryorlar hatta araç şu an servisde acaba kronik bi problem mi bu ? gelişmeleri paylaşırsaz iyi olur hoşçakalın

SerhanOz
25/05/2009, 19:27
benim garanti yok.
garantisi olsa direk servise gider kafalarına vururum valla.