PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda sistem toplanıp,montajı yapıldı...

batuhann80
22/03/2009, 21:48
Sonunda sistemime kavustum ve kazasız belasız montaj tamamlandı...:X
ses sistemi;
önler için jbl gt5 650c component(bu arada önde tweter warmıs orjnalde)
arkalar için jbl gt5 500c component(arkada görüntü var tweter için ama yuva yoktu...bende deldirmemek için taktırmadım)
amfimiz xetec 350.6(6 kanallı ve componentler amfiyle beslendi)
subwoofer tercihim hertz es 250 kapalı kabinli oldu...(bagajında az yer tuttugu için cok begendim...):D
(kablolar sigortası a'dan z'ye hersey dahildi)
arkadaslar nacizane fikir ve yorumlarınızı bekliyorum...işte fotograflar...

batuhann80
22/03/2009, 21:54
fotografların devamı;
(montaj yapan arkadasların bana olan sabrıları için tesekkür ederim...:D)

Ah-MeT
22/03/2009, 22:03
Hayırlı olsun keyifle dinleyin müzikleri:)

Ogulcan.Öğüt
22/03/2009, 22:09
Ufuk abi hayırlı olsun Kefiyle dinlersin inşallah , Bir kusuru yoksa ne kadara Mal oldu Ögrenebilir miyim ?

batuhann80
22/03/2009, 22:17
Hayırlı olsun keyifle dinleyin müzikleri:)

Ahmet sagol,,,cok temiz,hos ve tatlı bir ses veriyor..

Ufuk abi hayırlı olsun Kefiyle dinlersin inşallah , Bir kusuru yoksa ne kadara Mal oldu Ögrenebilir miyim ?
estafullah;
şöyle diyeyim;
ürünler sıfır geldi kutusunda,garantili ve kablosuna kadar
hersey (kablolar,dönüstürücü ve sigortalar dahildi)820 tl + 80 tl de montaj için...
toplam=>900 tl mal oldu bana...

ve amfi alacak arkadaslara öneririm xetec üst modelleri gercekten cok güçlü ve kaliteli...
çünkü amfi bir kez alınır.(iki woofer girişi,dört adet conponent girisi var ve bir woofer daha koysam cok rahat kaldırır...)sesi 10'a actıgımda amfi yarıya kısılı iken içerde titremeyen yer yok..kapalı kabininde faydası var tabiki...

abulbul08
22/03/2009, 22:27
hayırlı olsun

medxr
22/03/2009, 22:30
batuhan, hayırlı olsun sıstemın oncelıkle..
ses kalitesi sistemsiz haline göre ne kadar fark etti? Kesinlikle değdi diyebilior musun?
son olarak da teyp degıstırmeyı dusunuor musun?

Erdem Bozdağ
22/03/2009, 22:40
hayırlı olsun

batuhann80
22/03/2009, 22:46
batuhan, hayırlı olsun sıstemın oncelıkle..
ses kalitesi sistemsiz haline göre ne kadar fark etti? Kesinlikle değdi diyebilior musun?
son olarak da teyp degıstırmeyı dusunuor musun?
daha component ler amfiye baglanmadan bile seste kayda deger bir artıs oldu...ve amfiye baglanıpta wofeerda devreye sokulunca aahhh o an dahada muhtesemdi...bir sarkıda bütün enstrumanın sesini duymak ve kaliteli almak harika bir his..ses sizi sarıyor...kesinlikle deger...
ama sistemin optimize ederken sistemde kullandıgın parcaların degerlerine dikkat etmek lazım..

ikinci soruna cevap olarak;
ben degiştirmem çünkü gögüsle gelen bir bütünlük var teyplerde...
sonradan takılan benim gözüme batıyor...
degiştirmenin artısı ne dersen teyp lerde ayrı sub cıkısı ve kontrolü var bizimkilerde yok..
sinyal dönüsütürücü kullanmak lazım...
zaten orj teybin gücü ideal ve orjinal sistemi boguyordu...ben degiştirmeyi düsünmüyorum..
(arkadasımda bmw 5.20 Dizel var oda orjinal teybi kullanacak sırf bütünlük için...)

plastro
22/03/2009, 22:51
Hayırlı olsun batuhan keyifli dinlemeler

batuhann80
22/03/2009, 22:55
Hayırlı olsun batuhan keyifli dinlemeler
saolasın kemal abi...daha iyisi sizlerin olsun...

ABNEW
22/03/2009, 23:04
Hayırlı olsun Ufuk, kaliteli görünüyor.Güle güle kullan...

batuhann80
22/03/2009, 23:25
Hayırlı olsun Ufuk, kaliteli görünüyor.Güle güle kullan...
saolsın arda...daha iyisi sizlerin olsun...

------------
yarın wofeerin video linkide atacagım...

Erdem Bozdağ
23/03/2009, 00:10
ben ilk olarak ses sistemimi orjinal teype bağlamıştım dönüştücü ile yaklaşık 4 ay öyle kullandım tuşlara kıyamadıgım için
ama sonradan indash teybi taktığım zaman ses kalitesinin artışı gerçekten dreksiyon tuşunun iptalinden ağır bastı
Teybin orjinalinden anfi çıkışlı olması ses kalitesini çok değiştiryor buna emin olabilirsiniz.Ses kalitesi olarak yüzde 30 luk bir artış ve netlik kazandım diyebilirim
Ama tabikii bu işler herzaman tercih meselesi

batuhann80
23/03/2009, 00:29
evet erdem sana katılıyorum...
ama dedigim gibi ben pek hoslanmıyorum bütün bir görüntü acısından...
eskiden daha iyiydi...sök yenisini tak...zaten görsel bütünlük yoktu...

mustafaf
23/03/2009, 08:52
abı hayırlı, ugurlu olsun.artık onumuzdekı bulusmada dınlerız sesını :D:D

anvil
23/03/2009, 08:56
Hayırlı olsun Ufuk. Apaçi moduna fazla girme :D

batuhann80
23/03/2009, 09:45
abı hayırlı, ugurlu olsun.artık onumuzdekı bulusmada dınlerız sesını :D:D
saol mustafam.daha iyisi sizlerin olsun...dinleriz mustafam :D

Hayırlı olsun Ufuk. Apaçi moduna fazla girme :D
ha ha ha :D ...
abi atastan gecerken senide alayım...cam ları acar kolları camdan sarkıtır,birer atlet seklinde fanilya,ama en önemlisi sen ayakkabını cıkarıp beyaz coraplı ayagını gögüse uzatacaksın... :D:D

batuhann80
23/03/2009, 11:08
işte kısa bir video;
hertz https://www.izlesene.com/video/muzik-grande-punto-hertz/832111 (https://www.izlesene.com/video/muzik-grande-punto-hertz/832111)

SERDAR_AJZ
23/03/2009, 13:33
ufuk hayırlı olsun.kapıları falan söktürmüssün.içerde tıkırtı falan oluyo mu.bende düşünüyorumda önleri değiştirmeyi .

batuhann80
23/03/2009, 14:30
ufuk hayırlı olsun.kapıları falan söktürmüssün.içerde tıkırtı falan oluyo mu.bende düşünüyorumda önleri değiştirmeyi .
saol serdarım...daha iyisi sizlerin olsun...
vallahi işin garibi sol ön kapıdan ses geliyordu kapı sökülmeden... :D
sökülüp takılınca ses kesildi...ve suan ses filan yok... :D(benim tahminim orj tweter patlamıs olabilir ondan dolayı bir cızırtı vardı canımı cok sıkıyordu...)
yaklasık 6 saatlik bir uygulamaydı...

(kapılar cok basit söküleybıl ve takıleybıl...
4 vidayı söküp alttan kendine dogru cektinmi pimler kurtuluyor ve üstten tutup yukarı cektinmi cıkıyor..arkadaki tweter gibi görünen yerler kapalı ve yuvada yok...montajı yapan arkadas kesip koyayım dedi ben kestirtmedim...önemli olan componentların cama carpmaması....)

haaa unutmadan bu arada fiatı allah bildigi gibi yapsın yahu...adamlar arkaya twetwer için dısardan görüntü koymuslar ama içinden kapalı ve komple dösemeyle tek parca ve yuvada yok...tweter için kesip cıkarmak lazım komple orayı...
ulan bundanda kacılmazya...koy bir yuva verelim farkını :D

Ogulcan.Öğüt
23/03/2009, 16:33
abi videoyu izledim hertz güzel gerçekten hem az yer kaplıyor.Bu arka kapıdaki tweeter işi cidden garip dıstan var gibi duruyor halbuki içten boşluk bile yok.Apaçilik yaparsın artık bol bol abi :D :D

batuhann80
23/03/2009, 16:50
abi videoyu izledim hertz güzel gerçekten hem az yer kaplıyor.Bu arka kapıdaki tweeter işi cidden garip dıstan var gibi duruyor halbuki içten boşluk bile yok.Apaçilik yaparsın artık bol bol abi :D :D
saol ogulcan daha iyisi senin olsun...
bunun için bazı kriterler varmıs...herhalde bizden olmaz...

Ogulcan.Öğüt
23/03/2009, 17:04
ön camlar açılır kol dışarı sarkıtılır dumtıss dumtısss:) gözede çakma police gözlük takılır, atlet gibi askılı tişört kot pantalonun içine sokulur:) ağızda sigara elde bira :)vs vs...
:D bkz. Ahmet abinin apaçi tanımı :D

batuhann80
23/03/2009, 17:15
aklıma geldi dün tarife uygun bir tane eski kasa renault megana rastladım...
içindekileri görmeliydin...ve güzelim arabayı nasıl degiştirdiklerini...
renault firması görse birdaha megane üretmezlerdi sanırım :D:D

Ogulcan.Öğüt
23/03/2009, 17:23
aklıma geldi dün tarife uygun bir tane eski kasa renault megana rastladım...
içindekileri görmeliydin...ve güzelim arabayı nasıl degiştirdiklerini...
renault firması görse birdaha megane üretmezlerdi sanırım :D:D

:D:D:D Öyle tipler var abiya canım arabaları ne hale getiriyorlar Cakma krom görünümlü plastik jantlar falan :D

JASMINE
23/03/2009, 17:34
Hayırlı olsun. :)

Linos
23/03/2009, 17:42
Paylaştığın için teşekkürler Ufuk... Güle güle kullan... ;)

Ah-MeT
23/03/2009, 17:51
saol ogulcan daha iyisi senin olsun...
bunun için bazı kriterler varmıs...herhalde bizden olmaz...

24 ncu mesajda kriterleri yazmış oğulcan:) bu kriterlere uymassan kabileye almıyorlarmış:)

Önemli olan bagajda yer kaplamaması değil, kabinin Litresi önemli, sub woofer a göre Kabinin Litresi uyumsuz oldumu verimli sesi alamazssınız...

Arka kapılardaki twiter yeri seklindeki kısımın delikli olmaması kötü gerçekten, bende arkadaki twiterlerden tis i alamıyorum. Boş bir vaktimde mikro matkapla arka tarafından delmeyi dusunuyorum ön taraftaki görüntüyü bozmadan...

SERDAR_AJZ
23/03/2009, 18:15
ben arkada tweeter var sanıyordum :) hiç dikkatimi çekmemişti.bu arada ufuk mersinde mi yaptırdın seti

batuhann80
24/03/2009, 11:10
Hayırlı olsun. :)
sagol,tesekkürler...

Paylaştığın için teşekkürler Ufuk... Güle güle kullan... ;)
sagolasın,dahada iyisi sizlerin olsun...

Önemli olan bagajda yer kaplamaması değil, kabinin Litresi önemli, sub woofer a göre Kabinin Litresi uyumsuz oldumu verimli sesi alamazssınız...

Arka kapılardaki twiter yeri seklindeki kısımın delikli olmaması kötü gerçekten, bende arkadaki twiterlerden tis i alamıyorum. Boş bir vaktimde mikro matkapla arka tarafından delmeyi dusunuyorum ön taraftaki görüntüyü bozmadan...
evet ahmet hertz'in bu model wooferı 22 litreyle(kapalı) calısıyor...ezbere küçük olmaz dedigin gibi...
evet belki temiz bir işçilikle hos olabilir ama ben kıyamadım...

ben arkada tweeter var sanıyordum :) hiç dikkatimi çekmemişti.bu arada ufuk mersinde mi yaptırdın seti
evet serdar mersinde yapıldı...
en azından işçilikleri temiz...hatta ben pazarlık bile yapmadımki temiz işçilik olsun diye 23 evlerden assagı inerken sagda park var...parkı gecer gecmez solda 3. veya 4. dükkan fatih elektronik var..güler yüzlü ve hakkatten anlayıslılar...normalde yazdıgım gibi 70 - 80 ytl gibiydi sonra ben bir iki kablo degiştirince 110 tuttu ben 100 ytl verdim...(ama bunu baz alma kendi pazarlıgını kendin yap)tavsiye ederim...umarım reklama girmez...

sistemin iyi bir tarafı ve arabanın hb olması sesi cok acmadan içerde yeterli ses ve bass alınabiliyor...bu yüzden bass duymak için sesi acıp dısarı yayın yapmanıza gerek kalmıyor..

Genius
24/03/2009, 21:37
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bagajda zırıltı varmı? Subwoofer'ın rms değeri nedir acaba?

batuhann80
24/03/2009, 23:53
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bagajda zırıltı varmı? Subwoofer'ın rms değeri nedir acaba?
sagolasın engin...daha iyisi sizlerin olsun...
hertz'in es 250 modeli 25 cm lik woofer rms 250 w ve 500w peak...basarılı bir woofer bence,
jbl'in gt4-12 30 cm rms 250w'dan cok cok iyi...

malesef bagaj kapagında zırıltı var (ama kapılarda yok)silecek dahi titreşimden zırıltı yapıyor.içerde bass sindiriyor biraz zırıltıyı ama özellikle dısardan daha fazla hissediliyor..(silecek sanki kalp atıs grafigi çiziyor cama...)
benim dikkatimi ceken hertz lerde rms ile peak cok yakın...rms 450w ise peak 900w hep böyle...
(yanlıs anlasılmasın ama jbl sanki eskinin pioneer'i gibi şişirme sanki...)

imdesign
25/03/2009, 15:43
hayırLı oLsun cok hos oLmus quLe quLe kuLLanın tesisatı yaparken bi probLem oLuyormu

batuhann80
25/03/2009, 22:22
hayırLı oLsun cok hos oLmus quLe quLe kuLLanın tesisatı yaparken bi probLem oLuyormu
sagolasın...daha iyisi sizlerin olsun...
hayır hiçbir problem olmadı sadece bagaj ufak oldugu için amfiyi sıgdırmakta zorlandık...önden arakaya sıkıstı amfi biraz...
kapıları takarken oturup oturmadıgını dikkatli kontrol edin...

imdesign
26/03/2009, 11:51
ya o konuda biraz süpeLiyim kapıLar La oynatmak istemiyorum asLında fiLm cektiriken adam camLara bakıyım diye az bisey kastırdı ustten o qun bu qun o kapıdan tıkırtı geLiyor acıp bakamıyorumda tırnagını kırmaktan korkuyorum

batuhann80
26/03/2009, 14:32
ya o konuda biraz süpeLiyim kapıLar La oynatmak istemiyorum asLında fiLm cektiriken adam camLara bakıyım diye az bisey kastırdı ustten o qun bu qun o kapıdan tıkırtı geLiyor acıp bakamıyorumda tırnagını kırmaktan korkuyorum
merak etme kesinlikle kırılmaz çünkü tek taraflı degil tipleri,,,sanki sey gibi haa buldum sac fırcası gibi düşün...sac fırcasını borunun içine sokarken nasıl en ucları sıkarsa etrafını, bunlarda öyle tutuyor zaten 4 vida olmasa zamanla cıkar bile yerinden...(insallah anlatabilmisimdir...)