PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BRAVO sahibi üyelerimiz...

ED 088
22/03/2009, 13:59
forumumuzda kaç tane bravo kulanıcısı var ?

Kendilerinden bravo hakkındaki ( özellikle 120 multijet ) deneyim ve yorumlarını alabilirmiyiz ?

mustafaf
23/03/2009, 18:53
ben Bravo sahıbı degılım ama, 1 hafta kadar bravo kullandım.kullandıgım arac, 1.6 Multıjet 105HP Dynamıc modelıydı.gercekten motor performansı olarak cok tatmın edıcı.daha once Cıtroen C4 1.6 HDI 110HP kullanmıstım.kesınlıkle ondan daha performanslı.yakıt tuketımını olcecek kadar zamanım olmadı.konfor olayına gelınce, bızım GP'lerle kıyaslamak sacma olur.Opel Astradan daha oldugunu, ama C4 ayarında oldugunu soyleyebılırım.C4 gercekten Opel Astra 1.3 90HP Hatchback'den daha konforluydu.hemen hemen Bravo'da da aynı konfor mevcut.motor sesı sınıfına gore normal sayılabılecek duzeyde.arac ıcıne, Cıtroen ve Peugeot grubundan daha az ses aldıgı kesın.vıtes gecıslerı cok keskın.gercekten cok sportıf bır surus saglıyor.debrıyaj GP'lerde kı gıbı dıbe kadar gıtmıyor.daha kısa ve kullanıslı.bana en guzel gelen ozellıgı, vıraj ıcını aydınlatan sıs farları.ılk olarak bu sıstemı Mercedes'ler de gormustum.cok hosuma gıden bır ozellıktı.bu ozellıgın Bravo'larda olması gayet guzeldı.on kolcaktakı sogutmalı haznede extrası.malzeme kalıtesı, gayet guzel.frenlerıde gayet saglam.ozellıkle 4 teker dısk olması, frenleme mesafesını dusuruyor.acıl frenleme esnasında, arabanın guvenlık donanımını anlıyorsunuz.sonuc olarak gercekten, her ne kadar Fıat araba almam desemde, araba alacagım zaman, Fıat markası altındakı tek dusunecegım araba Bravo olur.onun harıcınde, benım atladıgım yada sızın ozellıkle sormak ıstedıgınız bır nokta varsa, 1 haftalık tecrubemle yardımcı olmaya calısayım...

Ziyaretçi047
23/03/2009, 19:30
mustafa çok beğenmişsin aracı. benim duyduğum yorumlarda ise 120hp lik 110 luk kadar etkilemediği olmuştu diğer markalarınki gibi yani. ben denemedim

ED 088
23/03/2009, 20:08
ben Bravo sahıbı degılım ama, 1 hafta kadar bravo kullandım.kullandıgım arac, 1.6 Multıjet 105HP Dynamıc modelıydı.gercekten motor performansı olarak cok tatmın edıcı.daha once Cıtroen C4 1.6 HDI 110HP kullanmıstım.kesınlıkle ondan daha performanslı.yakıt tuketımını olcecek kadar zamanım olmadı.konfor olayına gelınce, bızım GP'lerle kıyaslamak sacma olur.Opel Astradan daha oldugunu, ama C4 ayarında oldugunu soyleyebılırım.C4 gercekten Opel Astra 1.3 90HP Hatchback'den daha konforluydu.hemen hemen Bravo'da da aynı konfor mevcut.motor sesı sınıfına gore normal sayılabılecek duzeyde.arac ıcıne, Cıtroen ve Peugeot grubundan daha az ses aldıgı kesın.vıtes gecıslerı cok keskın.gercekten cok sportıf bır surus saglıyor.debrıyaj GP'lerde kı gıbı dıbe kadar gıtmıyor.daha kısa ve kullanıslı.bana en guzel gelen ozellıgı, vıraj ıcını aydınlatan sıs farları.ılk olarak bu sıstemı Mercedes'ler de gormustum.cok hosuma gıden bır ozellıktı.bu ozellıgın Bravo'larda olması gayet guzeldı.on kolcaktakı sogutmalı haznede extrası.malzeme kalıtesı, gayet guzel.frenlerıde gayet saglam.ozellıkle 4 teker dısk olması, frenleme mesafesını dusuruyor.acıl frenleme esnasında, arabanın guvenlık donanımını anlıyorsunuz.sonuc olarak gercekten, her ne kadar Fıat araba almam desemde, araba alacagım zaman, Fıat markası altındakı tek dusunecegım araba Bravo olur.onun harıcınde, benım atladıgım yada sızın ozellıkle sormak ıstedıgınız bır nokta varsa, 1 haftalık tecrubemle yardımcı olmaya calısayım...

Teşekkürler Mustafa oldukça deteylı ve açıklayıcı olmuş. 105 'liği beğendiysen demekki 120 hp'lik çok daha sportif dir.

Korhan
24/03/2009, 09:08
Bende var. 105lik emotion.
Mustafa yazmış zaten gerekenleri.
Cihanın bahsettiği konuyu biliyorum. Focus 1 ve 2 de daha atakmış gibi gelse de 3-4-5-6 da Bravo kesinlikle daha iyi. Yüksek viteslerde Focusun nefesi kesiliyor. 105 lik bravo 3500 devirde bile Focusun max. torkunu veriyor.Max. torku 1750 değil 1500 devirde veriyor.(290 Nm). uzun yolda bence ciddi bir avantaj bu. Ayrıca araç 6 vitesli.

mustafaf
24/03/2009, 09:12
bence bu 1. 2. vıteste ataklık olayı, sanzuman oranlarıyla alakalı.nasıl kı GP 75HP 5 vıtes, kalkıslarda, 90HP 6 vıtes'ı gecıyor ama, uzunda da 6 vıtese yetısemıyorsa, bence durum bu araclar ıcınde gecerlı.uzunda kesınlıkle Bravo'ya yetısemezler...

ABNEW
24/03/2009, 13:42
Zaten 1.6 mjtd nin avantajı, ister 105bg isterse 120bg olsun max. torkunu rakiplerinden 250d/d daha altında üretmesi.Üretilen tork miktarı da rakiplerinden yüksek (290nm-300nm)

Piyasadaki en modern, güçlü 1.6 dizel: mjtd...

Stalker
24/03/2009, 19:01
Ankarada 120lik JTD Bravo test sürüşü aracına sahip bir servis var mı ki, insanın gidip test edesi geliyor walla :P

Ogulcan.Öğüt
24/03/2009, 22:11
Bravonun 1.4 150 hp modelini denemek istiyorum acaba servislerde bulabilir miyiz bu aracı denemek için ?