PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü Tercihi

tombalak
21/03/2009, 10:47
Geçenlerde aküm bitti. Tekrar dolum için gittiğimde 3senesi olduğu için zarar görebilir ve yenisini tavsiye ettiklerini söylediler. Orjinalinden daha güçlü bir akü almayı düşünüyorum. Ustam elinde olan japon marka 60 amper dediği bir aküyü tavsiye etti fiyat olarakda 120tl istedi. tavsiye ettiğiniz bir marka var mı? ve kaç amper kullanayım sizce? Birde aküyü yerleştirdiğimiz yerde küçük bir takoz var o çıkıyor mu?

abulbul08
21/03/2009, 11:24
2 sefer farklı araçlarda akü değiştim ve hepsinde inci akü kullandım ve hiç sorun yaşamadım

Fuzuli
21/03/2009, 13:36
Mutlu ya da İnci aküyü tavsiye ederim....
Diğer markalar ile aynı kalitede ve YERLİler...
Bu ikisi arasında da özellikle İnci akü diyeceğim...
İhale sonucu gemiye inci akü alınmıştı...
İlk şarjını yapmak üzere firma elemanı gemiye gelip şarjını yapmıştı...

Bu arada bayağı konuşma fırsatı bulduk...Akü üzerindeki kodlamalardan hangi saat,vardiyada üretildiğinden tutun fabrikadaki standartlara kadar çok şey öğrenmiştim...Hatta adamın elinde test/ölçü aletleri ile gelip kendi aküsünden önce bizim elektrik besleme sistemimizi kontrol etmesini,bunun standart prosedürleri olduğunu söylemesi ve bu konuda şirketin hazırladığı kontrol evraklarını gördüğümde ne kadar profesyonel çalıştıklarını anlamıştım...

Sözün özü;
Fiyatının aynı ya da çok az fazla olması durumunda bile İnci aküyü öneririm...
Ama Mutlu da yılların markası ve kendini çoktan ispat etmiş durumda...

ABNEW
21/03/2009, 13:52
Hasan, bence piyasada bilinen markalar yaklaşık aynı kalitede.Mutlu ve İnci sanıyorum kaliteli ve fiyat olarak da uygun olabilirler.Bunları tercih edebilirsin.Bence aracın orijinal amperini değiştirme.Akü tablasındaki takoz küçük aküler için konulduğundan çıkması gerekiyor.Ancak ben daha önce çıkarmayı denemedim:)

Erdem Bozdağ
21/03/2009, 16:35
Delphi de çok başarılı bir aküdür

Ah-MeT
21/03/2009, 18:15
Akü dedinmi Mutlu olucak, iş makinalarında ve akü ömrü biten araçlarımızda yıllardır Mutlu Akü kullanıyoruz hiç sorun cıkmadı.

İnci akü Kullananlarda Mutlu akü kadar Kaliteli oldugunu soyluyorlar...

Ogulcan.Öğüt
21/03/2009, 18:32
İnci akünün iyi oldugunu duymuştum..

femoli
21/03/2009, 18:51
valla al bir inci ol birinci :D

Fark etmez ne akü alırsan al ismi duyulmuş olsun yeter yiğit, mutlu ,inci,delphi,bosch,