PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Kadar Soğutulabilir Tebrikler Fiat

akıncıgrande
25/02/2007, 11:30
arkadaslar konuyu buraya actım cunkı durum genel aracımdan genel olarak sogudum ne yazıkkı.uzun uzun anlatmayacagım kısa kısa gecıcem aracım 20.000 km hatta gectı en son dun 20000 perıyodık bakımında aracımdan aldıgımdan berı gelen seslerın yapılması ıcın aracı bursa bırmota bıraktım ve bu bırakısım 3. oluyo artı arac her bıraktıgımda 2/3 gun kalıyor hala cozum bulunamadı dunkı bırakmamdada arka koltuk dayanma yerının plastıgını kırıp bagajın ıcıne atmıslar kırlı bezlerınıde pervasızca bırakmıslar aracı 20000 bakımına bıraktık hesapta gerı vıtes ampulu degısmısler Kİ bozuk degıldı yanıyordu degısmısler ve faturaya ıkı adet degıstı dıye yazmıslar kontrol ettım gerı vıtes ve arka sıs lambası sankı yanmıyor o kadar sonuk yanıyor yanı goturdum o ampulller resmen yerıne oturtulmamıs taktılar kırık yerı orda kendılerıyle bulduk en basta bu sızın degıldır arabaya yanlıslıkla koymuslardır dedıler kendılerı gorduler sonra gozlerıyle neyse sıparısını verelım degıstırıcez dedıler uzun suredır aracımdakı sorunlardan dolayı sıteye paylasım ıcın bıle gırmıyordum bunu fiat sagladı sagolsun bır ınsanı aracından bu kadar sogutulur 20000 bakım yapılırken bırde dıreksıyon kutusunu degıstırdıler on takımdakı sesle ılgılıymıs ılk aldıgımdada tıkırtı burcu denen yer degısmıstı ustune bırde klıma motorumu degıstırdıler araca yazılım atıldı torpıdodakı ses ıcın torpıdo sokuldu hesapta yalıtım uygulanmıs ne kadar dogru bılınmez sesler hala stabııze yolda aynen devam zırıltı seklınde daha aklıma gelmıyor antenım bıle degismıstı aracıma ellemedık yer bırakmadılar araba hala aynı araba hıcbırseyın orjınallıgı kalmadı delık desık ettıler sagol fiat aracımı satmaya karar verdım bu sekılde kımse almaz artık o kadar anlattım bende olsam almam alıcı olan varsa hesaplı fıyata verıcem buda sadece FİAT'A kapak olsun diye...iyi paylasımlar.

pdr42
25/02/2007, 11:33
valla kardes ne desen haklısın. bak soylede yapabilirisn git o servise garantiden dolayı yapılan işlemler için servis faturasını iste . tuketici kanununda aynı hatayı 3 farklı arızayı 5 defa yaparsa arabayı geri değiştirme bedel indirmi ve sozleşmeden donme diye maddeler var hemen bu servsifişleri ile asliye hukuk yada tuketici mahkemeisne basvuruyosun tuketici yoksa asliye hukuga basvuruyosun.

akıncıgrande
25/02/2007, 11:34
umarım satana kadar bır tarlaya ucmam bu kadar sorumsuz bır servıse ve arac uretıcısıne guvenım kalmadı aynısı basınıza gelse bunları dusunursunuz 50 km hızı gecmıyorum artık:)nede olsa dıreksıyon kutusunuda degıstırdıler huylandım bır kere:(

AWD
25/02/2007, 11:38
bu konuyu servise taşıyalım :)

akıncıgrande
25/02/2007, 11:40
yok arkadasım ben bunlarla ne ugrasıcam 9 aydır kendılerı dusunseydı bu aracta kronık bır sorun var dıyıp bumu fiat mutluysan selam ver reklam yapmayı bılıyorlar bırazda etraflarına bakınsınlar cagrı merkezını yeterınce aradım sonuc alamıyorum kendılerı bılır ben tum satılık arac sıtelerıne 15.000 ytl der ılan verırım kendılerı dusunsun itibarlarını

the_Algn
25/02/2007, 11:41
Hocam direksiyon kutusu değişibilir nolcak. bütün opel corsanların değişti..birşey olmaz...servis değiştirebilirsin..çevre illerde daha kaliteli servisler vardır. üzücü tabi..

otoritec
25/02/2007, 11:42
+1903 sana katılıyorum ve başına gelen talihsizliklerden dolayı üzgün olduğumu belirtmek istiyorum... heryerde sölüyorum malesef servis tam bir fiyasko değinmeden geçemicem gpmi ben kontağı ilk çevirince ışıklar söndükten sonra çalıştırın diyen servis kendisi tak diye çalıştırıyo üstü başı leş gibi insanlar pervasızca koltuklara sözde poşet takıyo ama sözde takıyo işte anlayın leşgibi batırıyo kafasına göre pati çekmeye çalışmalar falan... bide en önemlisi orjinal parçayı çalıyo... (küfür) sinirlendim yineeee

nedim hayırlısı olsun senin için arkadaşım keşke kimse butip sorunlar yaşamasa da sadece nekadar çok zevk aldığımızı buralarda belirtebilseydik...

akıncıgrande
25/02/2007, 11:42
bu konuyu servise taşıyalım :)

konuyu buraya acmamda sakınca varsa degıstırın arkadaslar yerını sız bılırsınız

akıncıgrande
25/02/2007, 11:49
Hocam direksiyon kutusu değişibilir nolcak. bütün opel corsanların değişti..birşey olmaz...servis değiştirebilirsin..çevre illerde daha kaliteli servisler vardır. üzücü tabi..

arkadasım mesele sadece dıreksıyon kutumun degısmesı degıl bana boyle sekılde servıs hızmetı veren bır fırmaya yanı koca bursa bırmot ana bayıne ben nasıl guvenıcem fırma aracımın ampullerını bıle yerıne oturtmadan bırakmıs kırdıgı parcayıda aracın ıcıne atmıs sen olsan o araca bınerken acaba bu dıreksıyon kutusunu nasıl degıstırdıler dıye dusunmezmısın benım hayatım şansa baglı olamaz haksızmıyım meselede zaten sadece bunlar degıl genel

pdr42
25/02/2007, 11:49
valla bi arada benzer sorun bende de vardı direksiyonum kilitlenmesti bu yuzden cok sıkılmıstı cancagızım ulen deidm ara medyayı haber et 2006 model grande puntoyu yakacam fiatın ilgizsizliğinden ve uyarsızlıgından dolayı diye ama yapamadım .. yemedi

akıncıgrande
25/02/2007, 11:54
valla bi arada benzer sorun bende de vardı direksiyonum kilitlenmesti bu yuzden cok sıkılmıstı cancagızım ulen deidm ara medyayı haber et 2006 model grande puntoyu yakacam fiatın ilgizsizliğinden ve uyarsızlıgından dolayı diye ama yapamadım .. yemedi

evet senın sıkıntınıda okumustum forumda gecmıs olsun ınsan hayatı bu kadar ucuz işte yok ben kesınlıkle yakmam butun satılık arac sıtelerıne verırım ılanımı olur bıter.

akıncıgrande
25/02/2007, 12:01
20.000 periyodık bakımına 351 ytl verdim soran arkadaslar oluyor burdan ogrenmıs oldular.balatalarım degısmedı.yağ,yag fıltresı,hava fıltresı,mazot fıltresi,polen fıltresı,perıyodık bakım ucretı,g.vıtes ampulü 2 adet ne hıkmetse.yagımıda 3 lt koymuslar yag fıltresı degıstıgı halde bu nasıl oluyor bunuda anlamıs degılım cunkı 10000 bakımında 4 lt koydular arac 4 lt alıyor burdada bır sorun var.

the_Algn
25/02/2007, 12:09
arkadasım mesele sadece dıreksıyon kutumun degısmesı degıl bana boyle sekılde servıs hızmetı veren bır fırmaya yanı koca bursa bırmot ana bayıne ben nasıl guvenıcem fırma aracımın ampullerını bıle yerıne oturtmadan bırakmıs kırdıgı parcayıda aracın ıcıne atmıs sen olsan o araca bınerken acaba bu dıreksıyon kutusunu nasıl degıstırdıler dıye dusunmezmısın benım hayatım şansa baglı olamaz haksızmıyım meselede zaten sadece bunlar degıl genel

Kardeş anlıyorum seni haklısın.... servisler maalesef işten anlayan bilgili tecrübeli insanları barındırmıyorlar bünyelerinde. bu noktada yapılması geren şeylerin başında servise araç bırakmamak gerek , tabi şunuda göz ardı etmiyorum işiniz dolayısıyla v.s v.s sebeplerle bırakmak zorunda olablirisniz o zamanda bir arkadaşınızdan felan rica edin aracın başında dursun. yoksa hakkkaten birçok insan bu işlerden zararlı çıkıyor...

Eğer aracı elden çıkarmayı düşünüyorsan ona birşey diyemem ama ii bir servis bulup aracını kontrol ettrip , sorunlarını hallaetttirip gönül rahatlığı ile araca binebilirsin.

bende bu konularda senin gibiyim tıkırtı burcu yüzünden 7 günlük arabayı satmayı düşünümüştüm..

geçmiş olsun...

dagored
25/02/2007, 12:09
22367üstü başı leş gibi insanlar pervasızca koltuklara sözde poşet takıyo ama sözde takıyo işte anlayın leşgibi batırıyo kafasına göre pati çekmeye çalışmalar falan...

arkadaşlar büyük geçmiş olsun üzücü bi durum o kadar parayı bağladığın arabandan soğuman, daha doğrusu soğutulman gerçekten üzücü ve sinirbozucu bir durum....

ototitec in bu sözüne ben de katılıyorum kartaşta arabaları nasıl sürdüklerini gördüm ve gerçekten de çok sinirlendim. iyiki de benim arabamı o şekilde kaldırmıyolardı yoksa adamlarla kavga ederdim zaten bi daha kartaş mı aman aman........

pdr42
25/02/2007, 12:15
arkadaşlar arkadaşlar bu konuda organize olmanın zamanı gelmedi mi
neden boyle servsilere boyun egiyoruz. ne yapalım biliyormusunuz. belli bir alan belirleyelim. ornegin antalya konya ısparta burdur bu ve benzeri yerler belli servislere gitsin bi yerle anlasılsın . bakımlarımız sizde yapacagız sartlarımız su bizim sukadar uyemiz var ve bbiz sadece size gekleceğiz gibi bişey nasıl olur uyuglama sıkıntlı ama uyulursa cok guzel olur gibi

akıncıgrande
25/02/2007, 12:17
pişmiş tavugun basına bunlar gelmemıstır sanırım umarım bundan sonra araclarda boyle tatsız seyler yasanmaz zevkle kullanır herkes aracını ama benımkısı kronık vaka heryer sokuldu degıstı yaa kardesım ınsan bır test etmezmı bu arabayı yada kabul et hatanı degılmı ben bunu anlatamıyorum adamlara aracta genel sorun var.ellenmedık yerı kalmadı yakında motora gırıcekler emınım demedı demeyın butun samımıyetımle soyluyorum

ORACLE
25/02/2007, 12:32
Geçmiş olsun arkadaşım. Sen sonuna kadar haklısın.Ancak mutsuzluğun büyük sebebi iş bilmeyen bir servise denk gelmiş olman. Evet doğrudur aracın orasından burasından ses geliyor. Ama bir çoğumuz bunları halettirdik.
Bence servise kızıpta bu şekilde kendini harab etme.
Olmadı atla bi cumartesi gel istanbula götürelim burada arkadaşların bildiği memnun olduğu servise. Halletsinler tüm sorunlarını. Böyşe pes etme bence.
Sen müşteri hizmetlerine servisi şikayet et.

Sezgintr
25/02/2007, 12:42
Ahmet abi tekrar geçmiş olsun. Bursa Birmotun servis müdürüde iyi biri değil biliyorum. Kendisiyle çok tartıştım aracı 8 kere o servise götürdüm ve ben bu arabayı üretim hataları yüzünden 8 kere servise getirdim dememe rağmen adam bana bu normal çok pahalı arabalarda bile butür şeyler olabilir dedi. Sinirden ağlayacaktım neredeyse... Aracı ilk aldığım zamanlar çok iyi ilgileniyodular şimdi hizmet sıfır ben bunu tekrar istanbula bildiricem.

Mısafır
25/02/2007, 13:18
bursa bırmot benden de 0 not aldı...

arkadaslar konuyu buraya actım cunkı durum genel aracımdan genel olarak sogudum ne yazıkkı.uzun uzun anlatmayacagım kısa kısa gecıcem aracım 20.000 km hatta gectı en son dun 20000 perıyodık bakımında aracımdan aldıgımdan berı gelen seslerın yapılması ıcın aracı bursa bırmota bıraktım ve bu bırakısım 3. oluyo artı arac her bıraktıgımda 2/3 gun kalıyor hala cozum bulunamadı dunkı bırakmamdada arka koltuk dayanma yerının plastıgını kırıp bagajın ıcıne atmıslar kırlı bezlerınıde pervasızca bırakmıslar aracı 20000 bakımına bıraktık hesapta gerı vıtes ampulu degısmısler Kİ bozuk degıldı yanıyordu degısmısler ve faturaya ıkı adet degıstı dıye yazmıslar kontrol ettım gerı vıtes ve arka sıs lambası sankı yanmıyor o kadar sonuk yanıyor yanı goturdum o ampulller resmen yerıne oturtulmamıs taktılar kırık yerı orda kendılerıyle bulduk en basta bu sızın degıldır arabaya yanlıslıkla koymuslardır dedıler kendılerı gorduler sonra gozlerıyle neyse sıparısını verelım degıstırıcez dedıler uzun suredır aracımdakı sorunlardan dolayı sıteye paylasım ıcın bıle gırmıyordum bunu fiat sagladı sagolsun bır ınsanı aracından bu kadar sogutulur 20000 bakım yapılırken bırde dıreksıyon kutusunu degıstırdıler on takımdakı sesle ılgılıymıs ılk aldıgımdada tıkırtı burcu denen yer degısmıstı ustune bırde klıma motorumu degıstırdıler araca yazılım atıldı torpıdodakı ses ıcın torpıdo sokuldu hesapta yalıtım uygulanmıs ne kadar dogru bılınmez sesler hala stabııze yolda aynen devam zırıltı seklınde daha aklıma gelmıyor antenım bıle degismıstı aracıma ellemedık yer bırakmadılar araba hala aynı araba hıcbırseyın orjınallıgı kalmadı delık desık ettıler sagol fiat aracımı satmaya karar verdım bu sekılde kımse almaz artık o kadar anlattım bende olsam almam alıcı olan varsa hesaplı fıyata verıcem buda sadece FİAT'A kapak olsun diye...iyi paylasımlar.

Ryu
25/02/2007, 14:28
arkadaşım. anlattıkların korkunç gerçekten. en korktuğum şey budur. o yüzden serviselere bir türlü güvenemiyorum. fiatı ara söyle hemen. bu kadar da olmaz yani

Linos
25/02/2007, 17:10
Geçmiş olsun arkadaşım, başına gelenlere çok üzüldüm!

Bu servis olayları için bir fikrim var:
Bir başlık açalım! Servislerden gelen yorumları olumlu-olumsuz şeklinde ayıralım ve her biri için bir yıldız verelim. Böylece puanlama metoduyla hem servise gitmek isteyen arkadaşlara bir fikir vermiş oluruz, hem de burayı okuyan servisler varsa, gerekirse açıklama göndererek kendilerini savunma imkanı doğar ve biraz kendilerini toparlarlar... Az değil, 400'e yakın müşteri var burada!

Mesela şöyle bir şey:

Kartaş:
Olumlu:******
Olumsuz: ***

Hani hepsiburada.com'un yorumları ve puanlaması var ya, onun gibi bir şey? Mümkün olabilir mi acaba???

ABNEW
25/02/2007, 17:22
Geçmiş olsun.Bence Fiat Genel Merkezine durum ciddi bir şekilde aktarılmalı.Bir arkadaşımın sıfır Clio sunun başına da aynı şeyler gelmişti ve servis gereken ilgiyi göstermeyince arkadaşım Fransa ya Renault Fabrikasına mail attı.Sonunda Renault Bayine (ya da Fabrikasına da olabilir tam hatırlamıyorum) iyi bir para cezası gelmişti.Tabi herşeye rağmen Punto dan soğuman şahsımı üzmüştür, tabiki sonuçta haklısın...

dagored
25/02/2007, 17:26
abi ben kartaş servisi için şahsım adına 5 yıldız üzerinden puan vereyim

Kartaş:

olumlu:*
olumsuz:*****

microab
25/02/2007, 18:37
Ankara Kartaş dan Alper (AutoEngineeR) çok memnundu,zırıltıyı sesi kesmişlerdi-uygulamalarından memnundu fakat en son olayda döşemesini parçalamış
Bir günleri bir günlerini tutmuyor yahu.Psikolojik durumlarına göre değişiyor sanırım...

dagored
25/02/2007, 19:41
Ankara Kartaş dan Alper (AutoEngineeR) çok memnundu,zırıltıyı sesi kesmişlerdi-uygulamalarından memnundu fakat en son olayda döşemesini parçalamış armutlar...
Bir günleri bir günlerini tutmuyor yahu.Psikolojik durumlarına göre değişiyor sanırım...

abi ben neden memnun olmadığımı anlatayım:

1. 3 ekim 2006 arabayı teslim aldığım tarih; arabayı teslim aldım benzinliğe girdim benzin almaya bi baktım fan ayarlama düğmesi kırık! kardeşim hiç mi kontrol edilmez bu araba müşteriye teslim edilmeden önce serviste!!!

2. servise gidecem randevu almak için telefon açtım telefonda ısrarla belirttim (çarşamba günüydü) sabah beni ilk sırada alacaksınız di mi 11 de başka bi randevum var yoksa ben başka bi gün geleyim dedim. tama dediler siz sabah 7.45 te kapının önünde olun ilk sizin arabayı alacaz dediler. bende o saatte servis kapısında beklemeye başladım ve benim arabamı anca saat 10 da aldılar önceden gelen taksileri aldılar!!!! benim diğer iş iptal oldu !!!

3. aynı sorundan dolayı iki kere beni servise gitmek zorunda bıraktılar! şu meşhur diraksiyon arızası! birinci defa gittim adamlar tamam dediler artık bi sorun olmaz parçayı mı değiştirdiniz dedim yok dediler neden dedim değişmesi gerekmez mi yağlama yaptık gerek yok parçayı değiştirmeye dediler . aradan iki üç hafta geçti gene başladı ses yapmaya bu sefer fiat müşteri hizmetlerine şikayet ettim daha önce tamir ettiklerini (!!!) idda ettikleri arıza gene başladı diye, sonra gene servise gittim ama bu sefer adamlar o parçayı hemen değiştirdiler!!! madem değiştirecektin ilk değiştirseydin!

4. bütün bu olayları beni kartaştan arayan müşteri hizmetlerine bildirdim ve her seferinde konu araştırılarak gerekli açıklama size yapılacak denildi ama ne arayan var ne de soran....

akıncıgrande
25/02/2007, 21:38
arkadaslar kımı kıme sıkayet edeyım etmedımmı sankı kac kez telefon actım artık bazen oluyorduki aynı ınsanlarla bıle karsılasıyordum bu kadarmı ılgısızlık olur hep halledıcez hep halledıcez ıcraat yok ıcraat bu cagrı merkezı felan artık hikaye gelıyor bana oturtmuslar oraya temsılcıyı boyuna not alıyor ertesı gun aranıyorum servıs yolu gozukuyor yıne bırak 2/3 gun kalsın hallederız bu kadar gevseklıkmı olur bır kerede benı bu musterı temsılcısının muduru veya ılgılı bır makam aramadı bız sızın sorununuza kalıcı bır cozum bulucaz dıye ıcraat budur arkadaslar cagrı merkezı kurmakla olmuyor bu iş hatalarını kabul etsınler tuketıcı haklarımı kullanmadan esas sorun cozuluyorsa cagrı merkezı budur yoksa ben avukata verdıkten sonra onca strestense satarım daha ıyı almam bır daha buda onların belkı aklını basına getırır sankı cokta umurlarındayız.

barraquda
25/02/2007, 23:04
valla yaklaşık 6 yıldır servislere gitmiyorum ta ki gp alana kadar..bakalım bizi kocaeli bölgesinde ne gibi sorunlar bekliyor..aslında iş sadece servis değil..bence bölge şirket/esnaflarının tavrı..nasıl olsa bu bana yine gelir mantığıyla hareket ediyorlar..dediğiniz gibi servisler hakkında oylama olabilir..

Morkoyun
26/02/2007, 00:23
Gercekten yazdiklarini okudugumda cok sinirlendim ve uzuldum :(

bosuna demiyorlar FIAT diye... pff

F.I.A.T = Failure in Italian Automative Technology

brvhgt
26/02/2007, 00:25
ne alakası var anlamadım şimdi niye bukadar kötüledin markayı merak ettim senindemi çok büyük sorunların oldu yoksa öylesinemi yazdın

Misafır
26/02/2007, 00:26
istanbula yolun düştüğünde zincirlikuyu birmota uğra akıncı.
oradaki arkadaşlar tüm sorunlarına çare bulacaktır.
buna eminim.
ya da atla gel istanbula.
beraber servise götürelim aracını.
ne kadar gerekiyorsa o kadar kalsın.
hazır olunca da gelir sorunsuz olarak alır ve gidersin.

brvhgt
26/02/2007, 00:27
benim arabamda döküldü düğmeler laçkalaştı motor çekmiyor kaporta çürüdü hergün hata hergün yolda stop ediyor çok yakıyor neredyse 1000 ytl yakıyor camkar bozuldu dünyanın en dandik arabası bu meret italyanlar kahretsin nerden bulaştım

Sezgintr
26/02/2007, 00:43
Bursa Birmot kötü kim ne derse desin ilk başta çok iyi ilgileniyolardı son 7-8 ayda çok bozdular. Hatta b.kunu çıkardılar. Bende başka servise götürücem artık yoksa biraz daha oraya gidersem benimde akıncıdan bi farkım olmayacak.

akıncıgrande
26/02/2007, 15:25
istanbula yolun düştüğünde zincirlikuyu birmota uğra akıncı.
oradaki arkadaşlar tüm sorunlarına çare bulacaktır.
buna eminim.
ya da atla gel istanbula.
beraber servise götürelim aracını.
ne kadar gerekiyorsa o kadar kalsın.
hazır olunca da gelir sorunsuz olarak alır ve gidersin.

tesekkurler arkadasım ne mutlu sıze aracınızdan ve servısınızden memnunsunuz burdada baska servısler var fakat ben bır netıce alacagımı sanmıyorum bakalım zaman neyi gosterecek artık sıkıldım zatende sogudugumu belırttım benden bu kadar FİAT gelsın kendısı ılgılensın zaten satmayıda bır kere kafaya koydum hayırlısı bakalım...

ozkan.burcin@hotmail.com
25/03/2007, 21:14
sonuna kadar haklısın umarım ben de aracımdan bu servis yüzünden soğumam

canberkkilic
25/03/2007, 21:35
ben kartaş servisten memnunum fakat araçımı aldıgım gün boya koruma,motor koruma, döseme koruma yaptırmıştım. 1 hafta önce aradım döşemelerin üzerinde lekeler var garantiden yararlanamıbilirmiyim diye. Ama bunları yapan firma ayrılmış yerine yeni gelen firma (oto exper) pek sıcak yaklaşmadı sinir oldum. faturaları gösterdim mecbur yapacaklar!!! altından kalkamayacağın işin içine neden girersiN!!! :pissed:

gurik
25/03/2007, 22:26
:director: ey fiat duy sesimizi.

grande06
26/03/2007, 10:53
sana okadar katılıyorumki arkadaşım ankara yenimahalle birmota 15. gidişim falan ve arabayı defalarca kez bırakmama rağmen ne bir temizlik ne bir bakım ne onarım evet şurası gercek = gercekten sevdiğim ve uzun zamandır tanıdığım ustalar var orda ama aynanın diğer yüzüde pervasızca ve cahillikle yapılan eksikler ve yanlışlar gercekten üzücü bir durum bu yapılan arabam 6000 de ve arabanın sökülmedik yeri kalmadı artık bıktım ve gercekten benide soğuttun fiat teşekkürler ve artık tanıyosunuzdur kavaklı dere fiata gidiyorum 3 haftadır müslüm abiye :) gercekten iyi bir insan ama 2 gün önce orda da neoldu bir anlatayım abi sen de okuyosan bilmeni istedim sakın yanlış anlama sana saygım ve güvenim sonsuz göstergeden glen ses için göstergeyi söktüler bulunamadı bir ses var ama diğer puntolara bakıp ona göre bişi söyliyec eklerini belirttiler ve şuanda arabamın göğsünden gelen ses % 60 arttı muhtemelen ustanın bir eksiği ama üzüyo insanı gercekten artık fiattan soğudummmmm arkadaşlar böyle metedilen bir arac bu sorunları cıkarmamalıydııı böyle hüsran olmamalıydııııı

grande06
26/03/2007, 10:55
ben kartaş servisten memnunum fakat araçımı aldıgım gün boya koruma,motor koruma, döseme koruma yaptırmıştım. 1 hafta önce aradım döşemelerin üzerinde lekeler var garantiden yararlanamıbilirmiyim diye. Ama bunları yapan firma ayrılmış yerine yeni gelen firma (oto exper) pek sıcak yaklaşmadı sinir oldum. faturaları gösterdim mecbur yapacaklar!!! altından kalkamayacağın işin içine neden girersiN!!! :pissed:

sonuna kada rsavun hakkını arkadaşım bunu yapmak zorundalar

GaladrieL
26/03/2007, 11:17
ya bu ön panelden gelen sesler hakkaten enteresan.. arabam daha 2 haftalıkken başladım o sesleri duymaya, ağaçlıya götürdüm, gösterge izolasyonu yapalım dediler, yaptılar aradan bikaç hafta geçti yine hafiften tıkırtılar başladı.. sanırım puntişlerin bu ses mevzusu bakii kalan bi sorun..ama ağaçlı servisin hakkını yememek lazım, gerçekten ilgili ve anlayışlı davranıyorlar bana.. tavsiye edebilirim can-ı gönülden!

grande06
26/03/2007, 11:21
ya bu ön panelden gelen sesler hakkaten enteresan.. arabam daha 2 haftalıkken başladım o sesleri duymaya, ağaçlıya götürdüm, gösterge izolasyonu yapalım dediler, yaptılar aradan bikaç hafta geçti yine hafiften tıkırtılar başladı.. sanırım puntişlerin bu ses mevzusu bakii kalan bi sorun..ama ağaçlı servisin hakkını yememek lazım, gerçekten ilgili ve anlayışlı davranıyorlar bana.. tavsiye edebilirim can-ı gönülden!

herhangi bir para aldılarmı arkadaşım yaa ben kavaklı dereden memnunum da arabaya yay takılacak ve oraya giremiycem ağaçlı nerde acaba birde orayı deneyim

unik06
26/03/2007, 12:57
herhangi bir para aldılarmı arkadaşım yaa ben kavaklı dereden memnunum da arabaya yay takılacak ve oraya giremiycem ağaçlı nerde acaba birde orayı deneyim

ümitköy kavşağını geçince..petrol ofisinden az ilerde.

bende aldığımdan beri hep oraya gidiyorum :ok:
hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar, hep de ellerinden geldiği kadar yardımcı olmuşlardır :ok:

pascal
26/03/2007, 15:28
çok geçmiş olsun arkadaşım. başının ağrıması üzücü. ben serwis müdürüyle görüşmeni we şikayette bulunmanı tawsiye ederim. bu serwis rezilliğini tofaş/ fiata bizzat bildirceğini konuş. büyük ihtimalle bi yol bulmaya çalışacaklardır.

serwis işi gerçekten çok önemli arkadaşlar. Tawsiyeler üzerine serwis seçmede yarar olacağını düşünüyorum.

istanbulda yaşayan arkadaşlar için Topkapı Fırat Oto yu tawsiye edebilirim. şu ana kadar gayet memnun kaldım ben.

saygılar...

BGRAYS
26/03/2007, 15:29
akıncıgrande naptın son durum nedır ??

akıncıgrande
02/04/2007, 20:35
akıncıgrande naptın son durum nedır ??

arkadasım son mesajımdada yazdıgım gıbı ısteksızlık var artık bırde bunların ustune gecen hafta teyp dugmesı acma ve kapama yapmıyor servıse goturdum hala beklıyorum ıstanbula gonderdıler dert bıtmıyor anlayacagın zaten seslerde hıc kesılmedı bırde teypsız olunca ıyıce duymaya basladım sınır bozucu bır durum torpıdoyu ve koltukları sokesım gelıyor cok berbat ama yınede katlanıyorum aşk baska bişi:)

hagi
23/04/2007, 18:44
of arkadaslar bu ne böyle ya bahsettiğiniz araçlar yeni araçlar ya yeni araçlarda bu kadar sorun çıkarmı yok tıkırtı,patırtı, orası koptu burası cıktı,su parça değişti dünyanın parası veriliyor bu araçlara ben iyiki bu konuyu okumusum emin olun gp almayı düşündüğüm araçlar içinde 1. sıradaydı artık son sırada diyebilirim şu an kullandığım araba 11 yasında sizin bahsettiğiniz sorunlardan inanın hiç biri başıma gelmedi halen de araba yağ gibi tıkırtıdan gürültüden eser yok benim yeni aldığım arabadan böyle sesler gelecek orası burası kopacak arabayı götürür bayinin önünde yakarım heralde ibrati alem olsun diye...

microab
23/04/2007, 18:50
of arkadaslar bu ne böyle ya bahsettiğiniz araçlar yeni araçlar ya yeni araçlarda bu kadar sorun çıkarmı yok tıkırtı,patırtı, orası koptu burası cıktı,su parça değişti dünyanın parası veriliyor bu araçlara ben iyiki bu konuyu okumusum emin olun gp almayı düşündüğüm araçlar içinde 1. sıradaydı artık son sırada diyebilirim şu an kullandığım araba 11 yasında sizin bahsettiğiniz sorunlardan inanın hiç biri başıma gelmedi halen de araba yağ gibi tıkırtıdan gürültüden eser yok benim yeni aldığım arabadan böyle sesler gelecek orası burası kopacak arabayı götürür bayinin önünde yakarım heralde ibrati alem olsun diye...

Kaseti başa sarmaktansa--kısaca "Sen alma hocam" diyim gitsin.

Kopan biryeri yok bu arada rahat ol...

Yinede büyük konuşma istersen,yakarım falan.Bunlar büyük laflar...

hagi
23/04/2007, 18:53
Kaseti başa sarmaktansa--kısaca "Sen alma hocam" diyim gitsin.

Kopan biryeri yok bu arada rahat ol...

Yinede büyük konuşma istersen,yakarım falan.Bunlar büyük laflar...

1. 3 ekim 2006 arabayı teslim aldığım tarih; arabayı teslim aldım benzinliğe girdim benzin almaya bi baktım fan ayarlama düğmesi kırık! kardeşim hiç mi kontrol edilmez bu araba müşteriye teslim edilmeden önce serviste!!! dagored isimli üyeden alıntıdır....

microab
23/04/2007, 18:55
1. 3 ekim 2006 arabayı teslim aldığım tarih; arabayı teslim aldım benzinliğe girdim benzin almaya bi baktım fan ayarlama düğmesi kırık! kardeşim hiç mi kontrol edilmez bu araba müşteriye teslim edilmeden önce serviste!!! dagored isimli üyeden alıntıdır....

Seninle polemiğe girmek istemem,alma hocam bu arabayı yavv...

hagi
23/04/2007, 19:04
estağfurullah benim de kimse ile polemiğe girmek gibi bi durumum yok.Herkes güle güle kullansın aracını kazasız belasız inşallah..

Misafır
23/04/2007, 20:02
forum içerisinde gereksiz tartışmalar ve gerginlikler yaratmayın.
kimseye zorla gp satmıyorlar.
istemeyen almaz olur biter.
her marka ve modelde hatalı ve arızalı araç payı mutlaka var.
biraz da şans işi bu iş.
wv araç sahipleri ve c4 sahiplerinin birçoğu servisten çıkamıyor.
ama bu o araçların kötü olduğunun ispatı değil.

bu konuyu daha fazla uzatmamanızı rica edeceğim.

polatçakmak
24/04/2007, 08:05
senin sıkıntın hepimizin sıkıntısı bursa birmot bendende kötü not aldı kınıyoruz.
bursa bırmot benden de 0 not aldı...

nejatb
24/04/2007, 08:37
forum içerisinde gereksiz tartışmalar ve gerginlikler yaratmayın.
kimseye zorla gp satmıyorlar.
istemeyen almaz olur biter.
her marka ve modelde hatalı ve arızalı araç payı mutlaka var.
biraz da şans işi bu iş.
wv araç sahipleri ve c4 sahiplerinin birçoğu servisten çıkamıyor.
ama bu o araçların kötü olduğunun ispatı değil.

bu konuyu daha fazla uzatmamanızı rica edeceğim.

valla yazılanları okuyunca biraz moralim bozuldu acıkcası.

ben fiat gp'yi nerde ise 5000 km kullandım, 2000 civarı uzun yoldu bir sorun cıkartmadı.

kartas hakkında elestirilere kismen katıliyorum ama ucretsiz tikirti burcunu degistirdiler, direksiyon dan da bir sorun yasamadım.

su direksiyon kilitlenme olayı cok ciddi ama yine fiat a ozgu degil. bakın bir gun acil servise bir hasta geldi, karısı ciddi yaralanmıs trafik kazasında. konustum, adamın kolu kırık, kemer takıyorumus, esi takmadıgından yaralanmıs.

90 km hızla giderken direksiyonu kilitlenmis. boyle diyordu adam, yalan soyleyecek bir tipe de benzemiyordu.

arac neydi peki diye sordum. skoda fabia dedi. vw group'tan bir arac.

baktım sikayetvar.com'a yeni corolla sedanlarda da daha arac yeni, ki toyota sorunsuzlugu ile meshur bir markadır, herhalde hepimiz kabul ederiz.

onda da bir alıcının direksiyon setinde sorun var.

bilmiyorum arkadaslar, bu elektomekanik mi diyorlar, yeni direksiyon sistemleri cok mu sapıtıyor, ondan mı oluyor.

yahu eski bildigimiz hidrolikler ne guzel, ne abarttılar bu işi.

ozetle, sorunlar fiat'a özgu degil. bence forumda adam gibi servislerin nereler oldugunu tesbit edip paylasalım ve oralara gidelim, en iyisi bu.

Misafır
24/04/2007, 08:41
sorunsuz ve çözüm üretmeye odaklı bir servis istiyorsanız zincirlikuyu birmot derim.
hem canayakın ve sıcakkanlı insanlar hem de müşteri memnuniyeti en üst düzeyde.
gitmeyi düşünen arkadaşlar mutlaka siteden olduklarını ve de benim adımı versinler.
servis şefi: selçuk bey
servis danışmanı: şafak bey.
aksesuar sorumlusu: kerem bey
boya ve araç koruma sorumlusu : burhan bey.

bir deneyin pişman olmayacaksınız.

dagored
24/04/2007, 08:41
abi ben neden memnun olmadığımı anlatayım:

1. 3 ekim 2006 arabayı teslim aldığım tarih; arabayı teslim aldım benzinliğe girdim benzin almaya bi baktım fan ayarlama düğmesi kırık! kardeşim hiç mi kontrol edilmez bu araba müşteriye teslim edilmeden önce serviste!!!

2. servise gidecem randevu almak için telefon açtım telefonda ısrarla belirttim (çarşamba günüydü) sabah beni ilk sırada alacaksınız di mi 11 de başka bi randevum var yoksa ben başka bi gün geleyim dedim. tama dediler siz sabah 7.45 te kapının önünde olun ilk sizin arabayı alacaz dediler. bende o saatte servis kapısında beklemeye başladım ve benim arabamı anca saat 10 da aldılar önceden gelen taksileri aldılar!!!! benim diğer iş iptal oldu !!!

3. aynı sorundan dolayı iki kere beni servise gitmek zorunda bıraktılar! şu meşhur diraksiyon arızası! birinci defa gittim adamlar tamam dediler artık bi sorun olmaz parçayı mı değiştirdiniz dedim yok dediler neden dedim değişmesi gerekmez mi yağlama yaptık gerek yok parçayı değiştirmeye dediler . aradan iki üç hafta geçti gene başladı ses yapmaya bu sefer fiat müşteri hizmetlerine şikayet ettim daha önce tamir ettiklerini (!!!) idda ettikleri arıza gene başladı diye, sonra gene servise gittim ama bu sefer adamlar o parçayı hemen değiştirdiler!!! madem değiştirecektin ilk değiştirseydin!

4. bütün bu olayları beni kartaştan arayan müşteri hizmetlerine bildirdim ve her seferinde konu araştırılarak gerekli açıklama size yapılacak denildi ama ne arayan var ne de soran....

konunun genelini okursan, burada bahsi geçen konunun araba değil, servisler olduğunun anlarsın...

bende arabayı aldığım yerin servisinden memnun olmadığımı, ve de nedenlerini anlatmıştım.

yoksa arabadan şikayetçi olduğum falan yok benim..

ha şu da var ki arabanın her tarafı dökülüyor olsada pek koymaz artık, bu araba ve bu site sayesinde çok güzel dostlar edindim....

nejatb
24/04/2007, 09:06
sorunsuz ve çözüm üretmeye odaklı bir servis istiyorsanız zincirlikuyu birmot derim.
hem canayakın ve sıcakkanlı insanlar hem de müşteri memnuniyeti en üst düzeyde.
gitmeyi düşünen arkadaşlar mutlaka siteden olduklarını ve de benim adımı versinler.
servis şefi: selçuk bey
servis danışmanı: şafak bey.
aksesuar sorumlusu: kerem bey
boya ve araç koruma sorumlusu : burhan bey.

bir deneyin pişman olmayacaksınız.

ankara'da tavsiye edebileceginiz, guvenilir bir yetkili servis var mı?

Linos
24/04/2007, 11:19
ankara'da tavsiye edebileceginiz, guvenilir bir yetkili servis var mı?

Biraz taraflı bir öneri olacak ama Y.Mahalle Birmot ve Kavaklıdere servisi öneririm!.. Her iki servis de forumumuz üyelerine son derece ilgili davranıyorlar...

dagored
24/04/2007, 11:42
Biraz taraflı bir öneri olacak ama Y.Mahalle Birmot ve Kavaklıdere servisi öneririm!.. Her iki servis de forumumuz üyelerine son derece ilgili davranıyorlar...

Bende Murat abiye katılıyorum

ufukbzk84
24/04/2007, 13:06
arkadaşlar öncelikle şöle söliyeyim bu şans işi aslında her marka otomobilde olabiliyo mesela şikayetvar.com a bi girin bakalım en çok şikayeti hangi otomobil firması almış hani herkes diyo ya alman malı opel sağlam marka en son baktığımda 602 ad şikayet vardı opelin fiatın 238 gibi bişiydi sizce aradaki bu fark bence herşeyi açıklıyo bu bi gösterge ama arkadaşlarada katılıyorum bu servislerin haklılığıunı göstermez bence burada bu sitede en azından tepkilerimizi koyalım en azından bu konulardan rahatsız olan arkadaşlara bi sayfa veya bi bölüm açalım bu tarzrvisleri mimleyelim yönetime duyurulur... benm gpim 9800 km de dirsek kolçağında ve ön konsolun göstergesin de onlarla vidaların gevşemesiyle alakalı ufak ses geliyo okadar ama gerçekten bu her arabada olan bişi en lüks arabalarda bile gerçekten buna çok şahit oldum 70 milyar 100 milyar arabaya verip te böle sorunlar yaşayanlar var... servislerede böle ucuz işten anlamayanların servis yetkilerini ellerinden almak lazım buda aslında fiatın müşteri memnuniyeti sorumluluğuyla alakalı bişi bence fiat servisten yana değilde müşteriden yana olsa çok daha faydalı olur kendisi için

sayın site yönetimine burdan sesleniyorum bu sitede en azından şikayetler diye bi sayfa ana konu olarak açılırsa sevinirim bence bu hizmetten bi çok arkadaşımında faydalanacağına eminim çalışmalarınız devamını diliyorum iyi çalışmalar...

microab
24/04/2007, 13:27
bence burada bu sitede en azından tepkilerimizi koyalım en azından bu konulardan rahatsız olan arkadaşlara bi sayfa veya bi bölüm açalım bu tarzrvisleri mimleyelim yönetime duyurulur...

sayın site yönetimine burdan sesleniyorum bu sitede en azından şikayetler diye bi sayfa ana konu olarak açılırsa sevinirim bence bu hizmetten bi çok arkadaşımında faydalanacağına eminim çalışmalarınız devamını diliyorum iyi çalışmalar...

Forum ana başlıklarında bir takım (Araç ile ilgili) şikayetler dile getirilebiliyor zaten,SERVİS başlığında işini doğru dürüst yapanlar ve yapmayanlar teşhir ediliyor...

ufukbzk84
24/04/2007, 17:57
Forum ana başlıklarında bir takım (Araç ile ilgili) şikayetler dile getirilebiliyor zaten,SERVİS başlığında işini doğru dürüst yapanlar ve yapmayanlar teşhir ediliyor...

ilginize alakına çok teşekkür ederim hemen cevap yazmanız bile bu sitenin boş insanlar tarafından yapılmadığının göstergesidir bence... keşke insanları mağdur eden servislerde en azından sizin kadar alakadar olsa bazı şeylerle temennim budur...:ok:

microab
24/04/2007, 18:00
Ufuk,istanbul da işini layıkı ile yapan servisler var,oralardan faydalanabilirsin.
Kampanyalı yerler var KAMPANYA başlığımızdan takip edebilirsin.

Yardımcı olabildiysek ne mutlu kardeşim...

ufukbzk84
24/04/2007, 18:25
Ufuk,istanbul da işini layıkı ile yapan servisler var,oralardan faydalanabilirsin.
Kampanyalı yerler var KAMPANYA başlığımızdan takip edebilirsin.

Yardımcı olabildiysek ne mutlu kardeşim...
yardımların için çok teşekkür ederim ben bu siteyi gpmi aldıktan sona tesadüfen bişi ararken buldum ve bi çok konuda bilgilenmemi sağladı kulaktan dolma bilgilerle değilde gerçekten bu işle uğraşan gp hayatının anlamı olan insanlardan bilgi aldım çok eski bi üye sayılmam ama şuna eminim çok çok çok uzun süre burda olacağım çünkü gpme bişi yaptırmaya kalksam servise gitmeye kalksam önce burda sorar bilgilenir cahil bi şekilde gitmem kimse bu sitedekileri kandıramaz veya acemice hatalar yaptıramaz bana göre
servis içinde ben servisimden gayet memnunum yıllardır tanıdığımız bi yer OS-KA OTO bi yamuk yapMıcaklarınıda biliyorum ben arkadaşların başına gelenlerden sona böle bişi yazma gereği hissettim ve bence onların bu siteden haberleri yok onları en kısa zamanda bilgilendirip sizlere ulaşmalarını sağlayacağım onlar içinde müşteri memnuniyeti içinde çok önemli bi site burası zaten gpmin 10000 km bakımıda geldi tekrar teşekkür ederim kardeşim ... iyi akşamlar

multijet
25/04/2007, 00:41
İzmir de seneler önce bir Corsa kullanıcısının yaptığını anlatayım. Adamın hali seninkinden farksız iken adam aracının camlarına yazı asıyor "SAKIN CORSA ALMAYIN" şeklinde altına da araçtaki arızaları sıralıyor. Şehir merkezinde aracı birkaç gün park halinde bırakıyor. Opel TR de arıyorlar ve tüm dertlerini çözüyorlar diye biliyorum. En olmadı bunu dene rezil olsunlar, bak o zaman sana nasıl dönüyorlar.

ACTOROFTHEROAD
26/05/2007, 01:17
arkadaŞLAr ben serwise bıraktıımda kıL bi insan şeklInde:)) basında beklıorum waLA yoksa adam gibi iş yapmıoLAr! zaten herseyi bi süre ii yapioLar sora saLLA gitsin hawaLarı arbayı alana kadarrr aramaLarından sıkıLdım arbayı aLınca gidiosun adamLAr yüzüne bakmIO waLA bende solemiştiM arbayı aLAna kadr mı dedim herşey sora 1 ton LAf saLAtası beş para etmıo hiçbiRi! bide bizden memenun oLduğunuzu soLersenız % bıLmem kaç serwis indirimi faLAn iŞLeri war cok sinir ozucu gecmiş OLsun arkadasım sanada bi kez daha gıcıK OLdum serwise...

dtunacik
01/06/2007, 23:22
Arkadaşlar bu meret arabayı alıpta arızalı çıkmayan varmı.Bu ne yaa.Aldığıma alacağıma pişman ettiler.Bu arabayı almak için 18 aylık sıfır aldığım arabamı çok büyük bir zararla sattım.Değmezmiş

anvil
02/06/2007, 15:14
Arkadaşlar bu meret arabayı alıpta arızalı çıkmayan varmı.Bu ne yaa.Aldığıma alacağıma pişman ettiler.Bu arabayı almak için 18 aylık sıfır aldığım arabamı çok büyük bir zararla sattım.Değmezmiş
ne gibi bir arızası yada arızaları var ki ??

alperylm
02/06/2007, 16:00
bursa da banoto yada orhangazide olan teknik oto

nyesilyurt
06/06/2007, 00:30
geçmiş olsu arkadaşım.servislerden bazıları hakkında ciddi şikayetler duyuyoruz forumda. bu çok üzücü.araçla ilgili bir durum olduğunda da en klasik cevap ta : ilk defa sizin araçta böyle bir şeyle karşılaşıyoruz, cümlesi. herkesi böylece yanlızlığa itiyorlar.şikayetini söylüyorsun kırk dereden sular indiriliyor,yok efendim şöyledirde böyledir.işin ehli usta bulmak zor? sevislerden şunu istiyelim , araç bakımda,tamirde iken arabanın başında olalım.

*C@N*
07/06/2007, 17:11

ben şahsen gördüğüm kadarıyla yok...3 aydır sitedeyim.Ve iyiki diyorum bu siteyi buldum arkadaşlarla tanıştım.Arabanın sorunlarını öğrendim.hele 1-2 arkadaşın direksiyonunun kilitlendiğini örendikten sonra direkman vazgeçtim gm almaktan

gogigogi
07/06/2007, 17:38
yav arkadaşlar bizim çoğumuzun yaptığı attan inip eşeğe binmek güzelim araçlarımızı satıp yeni model araç alıyoruz sonra problem çıkıyo özellikle yeni dizayn araçlarda hatalar ancak kullanılınca anlaşılıyo adam italyada test ediyo gelsin bizim bozuk yollarda test etsin,şansımıza biz deniyoz ve dökülüyo ben se en çok içeri ses almasına gıcık oluyom gp ların

Lewent
07/06/2007, 17:53
Halledilemeyecek hiç bir problemi yok bence araçlarımızın...
Bu sınıfta alınabilecek en ekonomik ( her açıdan ) we en güzel araba olarak görüyorum hala GP' yu...

Beni teselli eden şey Fiat' ın garanti de sorun çıkarmaması, pek çok marka, yeni araçlarda pek çok sıkıntıyı kullanıcı hatası diyerek müşterisini üzer, daha önceleri yaşadım bunları...

ABNEW
07/06/2007, 19:19
Tr de, marka eğer Fiat ise arıza durumunda nede olsa Fiat denir ancak başka bir markada arıza yaşanırsa olabilir hiç önemli değil halledilir denilir...

bahcelili_ali
07/06/2007, 20:43
bu konu biraz şans meselesi. ama yinede bu konuda orta sınıf halk aabaları arasından en iyisi toyota sanırım. yapılmayacak iş yokda insanın biraz canı sıkılıo sorun çıktıkça. mesela forumda başka kimsede olduğunu düşünmüorum benim arabanın komple abs ünite beyin değişti ben 2+2 yıl garanti kapsamına kesin aldırıcam satmaz isem

*C@N*
07/06/2007, 22:21
Tr de, marka eğer Fiat ise arıza durumunda nede olsa Fiat denir ancak başka bir markada arıza yaşanırsa olabilir hiç önemli değil halledilir denilir...

ama bütün insanlar böle diyosa bide durup düşünmek gerekmezmi neden acaba die

ABNEW
07/06/2007, 23:22
ama bütün insanlar böle diyosa bide durup düşünmek gerekmezmi neden acaba die

Düşününce Tofaşın eskiden ürettiği araçlardan kaynaklandığını düşünüyorum.Tabi bu durum Tr de geçerli. Avrupa da böyle bir düşünce yok kesinlikle.Ancak şu an için, üretilen hiçbir Fiat Marka araç kendi sınıfındaki araçlardan kesinlikle kötü değildir.Üstün olduğu taraflar da var zayıf olduğu taraflar da.Bana göre artıları fazla tabi;)

ufukbzk84
08/06/2007, 12:59
ben bu kanının şahin doğan kartalların yarattığını düşünüyorum ee tabiki bide sienalar filan fiat ülkemizde çok başarısız bi dönem geçirdiğini düşünüyorum hepimiz biliyoruzki bu dönemde iflasın eşiğine gelmişti... taki öncelikle doblolar ve şimdide punto bu bi geçiş dönemi bu iki otomobil fiyatın vizyonunu biranda değiştirdi önemli olan bunu bizim türk milletine anlatmakta bunu becebiliyorlarmı o tartışılır... sınıfındaki diğer arçaların en aşağı 5-6 senelik mazileri varörneğin bi opel corsa örneğin bi poloyu fordu bence bu sorunları büyütmemek lazım çünkü diğer markalarda olan sorunları duysanız vede garanti şartlarını(çok katı diğer markalar) fiat çok daha esnek bu konuda bunlar normal dersiniz...kaldiki önemli olan kalıtsal ve çözülemeyecek bi sorunun olmaması (servis faciaları bunun dışında tabiki).. kaldiki ben daha çözülemeyen bi sorun görmedim....ben şuna inanıyorum genel düşünülenin aksine fiat daha müşterici... diğer markaların daha çok servis çıkarlarını gözettiğini düşünüyorum...kaldiki yakınımda olan bi olay var...opelle kaç senelik davalık akrabalarm var(tamamen servis hatası olmasına ve gerekli evrakların bulunmasına rağmen yinede davalık oldular ve kaç sene uğraştırdılar kazandılar ama 3 sene sona)... şimdi bence fiatı ve gpyi eleştirirken bide diğer markalarıda incelemek lazım.sonuçta opel dendiği zaman taş gibi filan denir ama işin iç yüzü çok farklı işte genel kanılar çoğu insanı yanıltıyo ve ön yargı oluşturuyo...ona göre eleştirmek lazım bence...arkadaşlarım eleştirirken bunlarıda dikkate alırsa daha fazla yapıcı eleştirel oluruz...

ABNEW
08/06/2007, 23:46
Opel denince aklıma geldi: :)

Arkadaşımın 1 senelik Vectrası var ve yol bilgisayarı arızalı. 34. km den sonra tüketim değeri bozuluyor.Servise derdini bir türlü anlatamadı ve her seferinde geri yollandı.Sonunda belirli bir süre boyunca yol bilgisayarını videoya alıp merkeze yollamış:D İkna olmuşlar tabi ve teşekkür etmişler.Şimdi araştırıyorlarmış sorunu...

Bunu Opeli kötülemek için yazmadım tabiki.Ama arıza her marka aracın her modelinde olabiliyor maalesef...

slaids
09/06/2007, 22:20
terbıyesız bunlar.serwıslerın cogu böyle ınsanı arabadan değil hayatından soğutur!

ceyms_cem
18/06/2007, 15:21
valla arkadaslar su an servısteyım aldatmaz otoda mayıstan berıdır bu 4. haftam su an arabamın on konsolu sokulmus bır vazıyette klımama bakıyorlar gectıgımız uc hafta ıcınde sureklı gaz basıp gonderdıler yıne bosalttı ve su anda 4 saat oldu hala beklıyorum bıktım artık ugrasmaktan hep problem hep problem ama tıpı cok hos naapalım aldık bı kere

ABNEW
18/06/2007, 16:04
Cem geçmiş olsun, bazı araçların klimalarında problem var maalesef...

toful
18/06/2007, 16:05
valla arkadaslar su an servısteyım aldatmaz otoda mayıstan berıdır bu 4. haftam su an arabamın on konsolu sokulmus bır vazıyette klımama bakıyorlar gectıgımız uc hafta ıcınde sureklı gaz basıp gonderdıler yıne bosalttı ve su anda 4 saat oldu hala beklıyorum bıktım artık ugrasmaktan hep problem hep problem ama tıpı cok hos naapalım aldık bı kere

klima radyatörü delik olmasın.bende de olmuştu ondan biliyom.radyatör değişmişti.ben radyatörü değiştiriken başka bir araç gelmişti servise.onun da radyatörü delikmiş ama başka bir serviste bir iki gün önce gazı basıp göndermişler.

ceyms_cem
18/06/2007, 16:10
ya hıc sorma hortumu patlamıs buldular ensonunda arızayı sımdıde 1 saat sonra olur dıyolar gunumu mahvettıler neyse bunuda atlattık