PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön çamurluk içi üstündeki dikdörtgen pencere!

hulukardesler
17/03/2009, 23:03
tüm foruma merhaba bende yeni bir gp sahibiyim umarım memnun kalırım araç 1,4 77 dyn. aracın ön çamurluklarının üst kısımlarında motor bölümüne açılan birer tane pencere tarzı şey var bunlar ne işe yarar ayrıca aldığım gün yağmur vardı ve o kesik yerlerden çamurlu su kaputun altına girmiş bunu nasıl çözebilirim fikri olan!

Buremir
17/03/2009, 23:16
o pencerelerin sürücüye bir faydası yok onları kapatman iyi olur çamurdan kurtulursun

berkkk
18/03/2009, 00:37
aynı sorun benim araçtada vardı serviste siyah macun ile kapadılar sorunu çözdüler.serviste bu şekilde yaptırabilirsin.

femoli
18/03/2009, 09:16
Evet kapattırman menfaatine olacaktır herhengi bir muşamba ilede kapatabilirsin ...

OzzY
18/03/2009, 13:17
peki ne işe yarıyo bu?

Erdem Bozdağ
18/03/2009, 13:23
aynı şey benim başıma geldi o parça bende de düştü
bi zaman umursamadım ama kışın baktıgımda motorun içine sürekli çamur attıgını fark ettim
servise gittim o parçanın anca çıkma halinde buluncagını ellerinde olmadıgını ve komple oranın değişceğini söylediler iyi de bi para söylediler
bende ankarada sanayide bi usta bulup oraya yama gibi bir parça yaptırdım sactan eskisinden daha sağlam oldu diyebilirim
sağ tarafta oynuyo düşerse yine aynı işlemi yaptırcam oraya da herhangi bir kaportacı bu işi çözer
ustaya 5 ytl vermiştim ben çokta güzel oldu

Ziyaretçi047
18/03/2009, 15:47
servise ben de bir sinirle sordum kimse amacını bulamadı. tamamen amaçsız motoru kirletmek amaçlı bir boşluk... üstünde klips var onu kapatan bir süre sonra klips kırılır sonra da o parça tamamen kırılır

Buremir
18/03/2009, 20:32
o parça ne işe yarıyor çamurluğu tutan bir parça var aynı zamanda farın bir ayağıda bu parçaya bağlanıyor bu parçanın ayar yapılabilmesi için civatalarına oradan müdahale ediliyor kapağın görevi bu ama dediğim gibi özellikle de ses izalasyonu için kullanılan siyah yapıştırma zift ile kapatabilirsiniz

makeles
18/03/2009, 22:27
sol taraftakinin klipsi düşmüştü serviste yenisini taktılar.. tazyikli su sıktırmayın o bölgeye..

Ogulcan.Öğüt
18/03/2009, 22:35
Folyoyla falan kapatabilirsiniz menfaatinize olacaktır.

atalays
16/02/2011, 15:15
O parça nın ne işe yaradığını servis bile bilmiyor ,sanırım tamponu yada davlumbazı sökerken elin yukarı rahat girmesini sağlıyor benim araçta da klipsleri kırılmıştı ,serviste o klipsleri yok ,yeni davlumbazlar farklı o parça dikdörtgen değil üç parmak genişliğinde 15 cm uzunluğunda ve geçmeli yapmışlar. serviste ki eleman bu yeni davlumbazdan takarsanız sorun çözülür dedi sağolsun!,bende kaportacıya götürdüm bedava ya oraya güzelce siyah silikon uyguladı şimdi çamurdan eser yok.