PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devirdaim bilyası

ygttt54
16/03/2009, 20:30
Arkadaşlar arnıza yeni katıldım 39000de 1.3 multijet 75hp 3 k grande punto aldım heryerine baktırdım sadece garantiden triger kayışı değişmiş başkada bir sorunu yokmuş alabilirsin dediler aldım bu hafta sonu gezmeye çıktım yolda bir arkadaşımla karşılaştım mazda 3 otomatik vites bu arabayı dişime göre gördüğüm için biraz kapıştık boş yolda neyse eve geldim arabayı stop ederken son bir gaz verdim rolantide garip bi ses farkettim ama hararetinde veya bilgisayarında herhangi bir problem yoktu araçta 39900 km geldiği için servise götürdüm aracımdan gelen ses normal mi die sorduğumda canavar gibi dediler neyse 40000 bakımı + karbon temizleme + balatalar bittiğin için balataların değişceğini söylediler bende kabul ettim 1.30 bıraktım 4.30 alırsınız dediler 4.30da telefon geldi aracınızın devirdaim bilyası dağılmış onun değişmesi gerekiyor dediler bende fiyat sordum 160tl dediler garantiden değiştirin dedim onlarda mail attılarını sölediler ama garanti büyük bir ihtimalle kabul etmicekmiş diğer markalardaki ustalara sordum kullanıcı hatası zorlama vs vs ile olcak iş değilmiş yani sorun araçtan acaba sizin başınıza böle bişey geldimi yada bu bana çok büyük dertler açarmı çünkü servise bugün bana araba lazım yarın değiştirseniz olmazmı dedim onlarada kağıt imzalatırız dedi motor dağılabilirmiş yani baya bi büyük bir vaka eğer bide garanti kabul etmesse yaklaşık 650tl mafraf açıcak yardımlarınızı bekliyorum

ABNEW
16/03/2009, 20:49
Yiğit hoşgeldin, aracın hayırlı olsun.Sanıyorum devridaim pompası zarar görmüş.Ancak daha önceden bu arızayı duymadım.Bence de garantiden değişmesi gereken bir parça, kullanımla bozulması zor gibi.Geçmiş olsun.

Bu arada mjtd lerde kayış yerine zincir kullanılmakta.Km çok düşük olduğu için tahminim sorunlu olduğu için değişim yapılmıştır.Bence aracın servis kayıtlarını bir kontrol et.Belki bakım ya da değişim esnasında pompa zarar görmüştür.Bir de aracın motorunu durdurmadan kesinlikle gaz vermemeni hatta belirli bir süre -30sn kadar- motoru rolantide çalıştırmanı öneririm...

ygttt54
16/03/2009, 21:02
Öncelikle teşekkür ederim evet araç motordan ses gelme şikayetiyle gitmiş triger kayışı değişmiş başkada bir sorun yapmamış. bilya değişsin garanti ve parasınıda geçtim sağlam olcaksa bir daha sorun açmıcaksa 2 milyarda tutsunda ama önce kayış sonra bilya sonra pomba sonra motor gümler diye gider diye korkuyorum bide forumlarada okudum direksiyon arızası benim araç city modunda açıkça sağa çekiyo bude o arıza çıkarsa yandık yani

pdr42
16/03/2009, 22:20
direksiyon saga cekiyorsa degismesi gerekebilir tabi diger kontroller yapıldıktan sonra balans basınc vb zira ikidri degisiyor benm direksiyon son degisimide sola dogru daha koaly donmesinden dolayı idi

plastro
16/03/2009, 23:33
Yiğit aramıza hoşgeldiniz inşallah sorunlarınız garantiden hallolur.

Ziyaretçi047
17/03/2009, 01:59
bence olayın üzerine gidin. triger değişirken neden görmemişler vs. diye. biraz zorlayın garantiden halletmeye çalışın.

usermm1
17/03/2009, 11:14
arkadaşım garantiden triger değişmesi için değişim periyodundan önce koparması lazım. oda motor için hiç iyi birşey değil subaplar eğilir, üst kapak açılır.

ygttt54
17/03/2009, 16:46
Evet arkadaşlar arabayı bugun teslim aldım 40000 bakımı artık devirdaim değişti yazıyor devirdaim garantiden değişmiş değişen parçalar ve fiyatlarını akşam birer birer yazıcam

onurcan
17/03/2009, 23:34
aracın hayırlı olsun sorunlarında hallomuş güle güle kullan