PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 1.4 77hp kullanıcıları, kullanmış olanlar yardım lütfen!

kaankaan
16/03/2009, 15:44
Arkadaşlar 1.4 kullanıcıları lütfen yardım edin bazı sorularıma lütfen...

1.77hp lik bu aracın en azından içinde 4 kişi varken yokuştaki kalkışı , devrini alması nasıldır ???

2.Stabilize yolda giderken rahatsızlık verici bi sesi var mı aracın yürür aksam olsun veya araç içi donanımdan (torpido,kapı filan)

3.Bu motor yani 77hp lik aracı alırsam lpg taktırırım sizce nasıl olur performans konusunda ralli yapacak değilim ama en azındanda yola gitsin uyuz uyuz hareket etmesin çünkü pug 207 1.4 dizel kullandım belki aranızda kullananda vardır kalkarken çok gıcık bi araba arkadan birisi itiklemesi lazımmış gibi :laugh000:

Benzinli istiyorum niye bakım maliyetleri daha az dizel aracım var şu anda ondan biliyorum benzinli motor + lpg yaparım yoluma dvm ederim diye düşünüyorum sizinde önerilerinizi bekliyorum

abulbul08
16/03/2009, 17:57
benim araç 1.4 77 beygir.ben performansından memnunum ama bu göreceli bir kavram herkes memnun olmayabilir çünkü..
araç yokuş yukarı hiç zorlanmadan kalkabiliyor ama fazla hız bekleme birden 70 - 80 lere çıkmak gibi(artvinin yokuşlu yollarında kullanıyorum.)Abimin vw golf plusı var bana fark atmak için çok uğraştı ama yokuşta fazla bir fark atamadı.:D:D
-sese gelince torpido ve kapılardan ses gelmiyor fakat dışardan ses alıyor.bu sınıf arabaların genel sorunu bu zannedersem araştırmalarım bunu gösteriyor çünkü

TunFeB
16/03/2009, 20:31
Hem 77 Bg hem de 95 Bg kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki Fire motor kalkışta Starjet' ten daha iyi. Lpg konusuna gelince GP' ler LPG ile çok daha ekonomik hale geliyor. Performans konusunda bi korkunuz olmasın.

pdr42
16/03/2009, 20:41
ben lpg ile kullanıyorum performansından cok memnun degilim. ama bu arabalar icin bu performasn yeterli sonucta 77 beygir.. 77 beyigr 1100 kilo bir arac fazlasını isteyemeyiz ..

kukart
16/03/2009, 20:42
8valf motor dan fazla bi performans beklemeyin derim...

usermm1
17/03/2009, 11:39
ben önceden siena 103hp kullandığım için yokuşlarda çekişi düşük gelmişti ama idare eder. yakışı uygun ama sienaya göre.

vedatx
17/03/2009, 13:19
77 hp + lpg kullanıyorum. kalkış fena deil fakat yinede 77 hp den ralli performansı bekleme. son hız olarakta tüpte 190 km/s ulaşıyor(3-4 kişi) .

femoli
17/03/2009, 13:25
Valla bu performans göreceli bir kavramdır banagöre az kimine göre yeterlidir ama ralli yapacak değilim derseniz 77 birde lpg size yatar ama çabuk toplama süratlenme beklemeyin..

mustafaf
17/03/2009, 14:01
Arkadaşlar 1.4 kullanıcıları lütfen yardım edin bazı sorularıma lütfen...

1.77hp lik bu aracın en azından içinde 4 kişi varken yokuştaki kalkışı , devrini alması nasıldır ???

2.Stabilize yolda giderken rahatsızlık verici bi sesi var mı aracın yürür aksam olsun veya araç içi donanımdan (torpido,kapı filan)

3.Bu motor yani 77hp lik aracı alırsam lpg taktırırım sizce nasıl olur performans konusunda ralli yapacak değilim ama en azındanda yola gitsin uyuz uyuz hareket etmesin çünkü pug 207 1.4 dizel kullandım belki aranızda kullananda vardır kalkarken çok gıcık bi araba arkadan birisi itiklemesi lazımmış gibi :laugh000:

Benzinli istiyorum niye bakım maliyetleri daha az dizel aracım var şu anda ondan biliyorum benzinli motor + lpg yaparım yoluma dvm ederim diye düşünüyorum sizinde önerilerinizi bekliyorum

1.4 fıre motorlar 8v oldugu ıcın, dusuk devırlerde 16V starjet motorlara gore daha ataktır.yanı devrını alması konusunda sıkıntı yasayacagını zannetmıyorum.bır sure sonra aractan elbette ufak tefek sesler gelıyor ama, servısler bır sekılde cozuyorlar sorunu.o konuda cok onemlı sorunları yok.dedıgım gıbı arac 8v oldugu ıcın dusuk devırlerde daha ataktır.dolayısıyla ust devırlere cıkması daha kolay olur.sadece 16V starjet motora gore yakıtı fazla olur.onun harıcınde de ben fıre motorlardan sıkayetcı olanı gormedım...

ABNEW
17/03/2009, 15:31
Yokuşta kalkış hiçbir araçta sıkıntı yaşatmaz.Zaten 1. vitesle hareket edildiği için aktarılan tork oldukça fazla.Burada önemli olan doğru bir şekilde aracı hareket ettirebilmek.1.4 77bg bana göre en sağlam ve uzun ömürlü motor.Performans konusu oldukça karmaşık tabi.Ben t-jet bile düşük peformansta diyebilirim ya da bir başkası starjet e çok performanslı diyebilir.Önemli olan araç kullanıcısının beklentisi.Bu yüzden araç almadan teste çıkmakta fayda var

GP sert amortisörleriyle yola oldukça sağlam tutunuyor ama konfor konusunda doğal olarak dezavantajlı.Bozuk yollarda araçtan herhangi bir ses gelmez ama ayarsız kapı ya da o araca özgü herhangi bir hata sese neden olabilir.Bu da servislik bir konu zaten.

Bence lpg en çok fire ye yakışmakta.Sorunsuz kullanan arkadaşlar var.Motor performansı düşmeden lpg uygulaması yaptırmak mümkün.Bazı yetkili servisler bildiğim kadarıyla bu dönüşümü yapabilmekte, hayırlısı olsun...

attserkan
17/03/2009, 19:32
ben 1.4 77 fire motorla çok şükür hiç bir problem yaşamadım göreceli olan performans meselesin de yazan arkadaşlarıma kesinlikle katılıyorum.ayrıca 1_2 viteslerde ağır kalması çok normaldir,bir de bu viteslerde kullanmak kullanıcıya göre değişir ben gayet seri buluyorum hele birde yüksek viteslerde canavar gibi oluyor resmen kükrüyor motor yani oldukça yeterli.yakıt konusu zaten tartışılmaz diye düşünüyorum.lpg konusunda hiç bir fikrim yok ama ileride düşünüyorum.bu arada lpg kullanan arkadaşlar daha çok katılır ve fikirlerini paylaşırlarsa daha faydalı olacağını düşünüyorum.herkese çok teşekkür ederim.

ZDD
17/03/2009, 22:34
rica etsem birisi 1.4 fire'ın 120 km'de hangi devirde olduğunu yazabilir mi?

OzzY
17/03/2009, 22:55
çok emin olmamakla birlikte 4000

ZDD
18/03/2009, 10:26
çok emin olmamakla birlikte 4000

teşekkür ederim. çok yüksek bence :( bu motor tam bir şehir içi motoru,alt devirler güçlü üst güçsüz tam bir 8v işte..

herby
18/03/2009, 12:28
1.4 8V fire motoru çok şehir dışı yolculuk yapıcaklar için kesinlikle tavsiye etmiyorum...

OzzY
18/03/2009, 13:26
teşekkür ederim. çok yüksek bence :( bu motor tam bir şehir içi motoru,alt devirler güçlü üst güçsüz tam bir 8v işte..

aynen öyle :D
ama şehir içinde üst devirlerin güçsüzlüğü rahatsız etmiyo beni genelde üst devirlerde kullanıyorum, ama 100den sonra hızlanma çok ciddi biçimde düşüyo.

Ziyaretçi047
18/03/2009, 19:02
Bu araca yazılım yapmak henüz kısmet olmadı. Yazılımdan sonra motorun nasıl bir hal alacağını ben de merak ediyorum gerçekten.

OzzY
18/03/2009, 20:17
İzmire gelde deneyelim :D

Ziyaretçi047
19/03/2009, 08:49
Uzak yaw :) Öyle bir hayat yaşıyorum ki okul sağolsun, Mersin'e zor çıkıyorum vallahi :)

h k
20/03/2009, 12:18

Bugün aklıma geldi baktım , 3800 devirde 120 km yi yapıyor.

acs
24/03/2009, 11:20
4. vitesle 165 km yapan bir araç
Bu araçtan daha fazlasını beklemek anlamsız.Bu kadar olur bence gayet güzel
Aracım 3500 km geçti yeni yeni açılıyor.Gayette güzel.Ben memnunum.Hem eskisi oranla yakıt tüketimi biraz azaldı.
Tek sorun ses ve de ön takımlar.Buda GP nin farkı artık
Mali durumu düzeltince hemen lastikleri degiştirecegim.Eminim ses oldukca azalacak.
20 km de içeride okadar ugultu oluyorki anlatamam.
Bizim yollarımız PRELLİ ye hazır degil.

husso
24/03/2009, 11:29
ben şahsen gayet mutluyum arabamla lpg taktırmayı bile düşünmüyorum performansa gelince hem az yaksın hem hızlı gitsin yok öyle bişey ikisi aynı anda olmuyor ne yazık ki ayrıca şehir dışında da her zaman 160 hiç zorlanmadan görüyorum daha fazlasını zaten motorla(yamaha R1 ) gördüğüm için sürat de yeterli bence...

turkishstar
05/06/2009, 15:59
77 hp + lpg kullanıyorum. kalkış fena deil fakat yinede 77 hp den ralli performansı bekleme. son hız olarakta tüpte 190 km/s ulaşıyor(3-4 kişi) .

valla ben benzinde 175 i geçemedim. hemde karadeniz sahil yolunda...

bluEyes
12/06/2009, 02:30
ben 5 kişi arkadslarla gezmeden dönerken aracta hafif yüklüyken 185 gördüm lpgde resmide vardı göstergenin ama hafıza kartı silindi bi daha kısmet olursa koyarım ben ;)

agaytan
13/06/2009, 23:02
ankarada lpg takacak iyi bir usta ve servis tavsiye edebilirmisiniz. birde garanti bozuluyor mu acaba? birde hangi markayı tavsiye edersiniz lpgli kullanan arkadaşlar sorunla karşılaştıysanız yazabilirmisiniz. teşekkürler

görkem koçsan
14/06/2009, 00:08
benimki benzinli 1.4 77hp fire motor hafif rampa aşağıya 200 gördüm çokda rahattı.ama motoru çok iyi açmak lazım yoksa kadranı tamamlayamaz

görkem koçsan
14/06/2009, 00:09
milano veya atiker tavsiye ederim ama (bence) yinede taktırmayın yazık oluyo motora.tabi bu benim düşüncem siz bilirsiniz...

agaytan
15/06/2009, 22:41
milano veya atiker tavsiye ederim ama (bence) yinede taktırmayın yazık oluyo motora.tabi bu benim düşüncem siz bilirsiniz...
teşekkürler. motora zararı nedir acaba?

gurik
16/06/2009, 01:29
3800 DEVİR 120 KM. BENCE HEM ŞEHİR İÇİ HEM UZUN YOL GAYET GÜZEL BİR MOTOR. Kullanım tarzınız çok önemli.Sakin kullanımda 120 130 bile gitseniz sizi üzmüyor. Atak olduğu devirler 1000-4200. En iyi tork 3000 devirde alınıyor. bu da size 115 km hızda atak kullanma şansı verir.