PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle Bir Ses Tesisatı Nasıl Olur Acaba?

unik06
10/03/2009, 22:53
Bir kere şöyle söyliyim,

amacım,
sadece aracın içini sarıp sarmalayacak, kaliteyi yükseltecek ve müzik dinlerken alınacak keyfi arttırmaktır. :rolleyes:

yoksa,
dışarıya yayın yapmak, dup-dup-dup bas vurdurmak vb. apaçi/çakal düşüncesi içerisinde amaçlarım asla yoktur.

bu çerçevede aşağıdaki unsurlar için, bu işten anlayanların, düşüncelerini almak isterim.

JBL GTO 6505 compenant-tweeter

JBL Kutu Bass (1200W)

JBL GTO 5355E Amfi

Ogulcan.Öğüt
10/03/2009, 23:09
Jbl Gto'ların güzel oldugunu duymustum abi hani dedigin gibi amacım dısarıya yayın yapmak deil diosun bence gayet güzel ve yeterli bi sistem

Ziyaretçi047
10/03/2009, 23:13
Apaçi çakal mı :) Bomba tabirmiş gerçekten. Ben de arasıra öyle oluyorum desene :)

unik06
10/03/2009, 23:18
Apaçi çakal mı :) Bomba tabirmiş gerçekten. Ben de arasıra öyle oluyorum desene :)

sen üstüne alınma be cihan, :rolleyes:

sonuçta sen Grande Puntoya biniyorsun! ;)

benim kastettiğim,
arabalıktan çıkmış şahinler, broadwayler v.b arabalardan yayın yapanlar! :thumbs_down2:

ses kirliliği bir yana,
görsel kirliliğe de nedne oluyorlar.

Ah-MeT
10/03/2009, 23:18
Oruç yazdıgın sistem çok güzel, JBL GTO 6505 compenant-tweeter nasıl bilmiyorum ama JBL GTO 6507C lerden 1 takım ön kapılarda kullanıyorum ve çok memnunum sesi gayet güzel, amfi ve bass ın da seni tatmin edeceginden eminim, bass'ın kutusu kucuk olsun bagajda az yer harcasın diye bakma ses kalitesi icin kutunun Litresi çok onemli

En güzel ses sistemi bu sekilde bence, dedigin gibi çok aşırıya kaçıp apaçi gibi dolaşmak hiç güzel değil:)

Ogulcan.Öğüt
10/03/2009, 23:19
abi apaçilik müzigi sona vurmak gezmekse arada bir apaçi oluyoruz sanırım :D ama yeni kavram kattın valla :D

unik06
10/03/2009, 23:24
abi apaçilik müzigi sona vurmak gezmekse arada bir apaçi oluyoruz sanırım :D ama yeni kavram kattın valla :D

yaw,
oğulcanım öğütüm,

bu apaçiye niye takıldınız ki?

ben kötü veya rencide edici bir şeyi kastetmemiştim ki :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

tarz meselesi sadece!

saygı duymakla birlikte,
benim tercih edeceğim bir yol değildir demek istemiştim. :D

Ogulcan.Öğüt
10/03/2009, 23:26
Yok abi biz anladık seni takılıoruz öyle :D muhabbet olsun ama gerçekten güzel bi sistem düşünmüşşün.

unik06
10/03/2009, 23:40
fiyatını yazmayı unutmuşum,

Kablolar,
Teyp değişmediği için amfi dönüştürücüsü,
montaj/işçilik dahil

1400 TL

djtalip
11/03/2009, 08:37
benim garaj fotolarda arabaya bak orda var çok tatlı bi ses sistemim var ve yalıtım yaptırdım, ses dışarıda çıkmıyo ne kadar açarsam açim sesini

femoli
11/03/2009, 11:15
Bedava hemen yaptır bence :D Apaçii oruç :)

Erdem Bozdağ
11/03/2009, 12:42
ben de bi apaçi olarak şunu diyebilirim abi jbl ses açısından tatminkar geçrekten ayrıca kalite olarak uzun kullanım sağlayan bir markadır ama abi kompenantlarla tiz sesi çok netleşir sesler dah güzel duyulur ama kutu bass ister istemez güçlü bir bass sesi yapar dışardanda az da olsa duyulur yani dımttıs sesi pardon apaçi sesi :):):)

unik06
11/03/2009, 18:53
ben de bi apaçi olarak şunu diyebilirim abi jbl ses açısından tatminkar geçrekten ayrıca kalite olarak uzun kullanım sağlayan bir markadır ama abi kompenantlarla tiz sesi çok netleşir sesler dah güzel duyulur ama kutu bass ister istemez güçlü bir bass sesi yapar dışardanda az da olsa duyulur yani dımttıs sesi pardon apaçi sesi :):):)

off be erdem,

iyice pişman ettirdiniz beni :)

yorumun için saol bu arada.

Ogulcan.Öğüt
11/03/2009, 20:27
Bedava hemen yaptır bence :D Apaçii oruç :)

Bencede fiyat ve sistem cok güzel abi bence yaptır...

ABNEW
11/03/2009, 21:11
Seni hiç böyle bilmezdim Oruç :D Bu arada sitemizde çok apaçi varmış :D

Ses sistemlerinden pek anlamam ama kullanıcılar jbl in sistemlerinden oldukça memnunlar.Sanıyorum senin yapmak istediğin şey sesin şiddetini yükseltmekten çok kalitesini arttırmak...

unik06
11/03/2009, 21:55
Seni hiç böyle bilmezdim Oruç :D Bu arada sitemizde çok apaçi varmış :D

Ses sistemlerinden pek anlamam ama kullanıcılar jbl in sistemlerinden oldukça memnunlar.Sanıyorum senin yapmak istediğin şey sesin şiddetini yükseltmekten çok kalitesini arttırmak...

sende mi arda! :rolleyes:

aynen niyetim odur..ama daha kesin kararımı vermedim,
fizibilite dönemindeyim :)

anvil
12/03/2009, 11:00
apaçiler basmış siteyi. hemen bir devetabanı yedeklemesi yapalım :D

femoli
12/03/2009, 11:06
apaçiler basmış siteyi. hemen bir devetabanı yedeklemesi yapalım :D
:D:D:D:D heheheh süper

batuhann80
12/03/2009, 11:31
evet sistem güzel...bu hafta sonu benim sistemde geliyor...
yakında resimleri atarım...
ön için jbl gt5 650c compenant-tweeter
arka için jbl gt5 500c compenant-tweeter
amfi xetec vector 350.6 (6 kanallı)compenant larda baglanıyor...
woofer ise hertz es 250 orj nal kapalı woofer(bagajda az yer tutsun diye yoksa kenwood tüp bas alacaktım ama kocaman zaten bagaj ufak...birde hertz kalitesi)
jbller için cerceveler
kablolar..
sigortalar...
falan falan....
montaj haftaya yapılacak...
fiyatı ise bosverin hediye gibi oldu....:D
sonuc olarak bende apaçilere katılıyorum:D:D:D

Ah-MeT
12/03/2009, 12:05
ön camlar açılır kol dışarı sarkıtılır dumtıss dumtısss:) gözede çakma police gözlük takılır, atlet gibi askılı tişört kot pantalonun içine sokulur:) ağızda sigara elde bira :)vs vs...

apaçinin kreterleri bunlar buna uymuyorsan sorun yok:) apaçi kabilesine almazlar:)

batuhann80
12/03/2009, 12:09
ön camlar açılır kol dışarı sarkıtılır dumtıss dumtısss:) gözede çakma police gözlük takılır, atlet gibi askılı tişört kot pantalonun içine sokulur:) ağızda sigara elde bira :)vs vs...

apaçinin kreterleri bunlar buna uymuyorsan sorun yok:) apaçi kabilesine almazlar:)
süpersin....:D:D:D

medxr
12/03/2009, 14:27
ortalama bir ses sistemi için ideal bir yaklasım; bir adet 4 veya 5 kanallı amfi, bir adet 30cm bass, bir veya 2 adet de compenant takım.Piyasada cok marka var, onemli olan kaliteli marka secmek işte butun mesele budur arkdslar,benim sistem de 3 hf sonra tamamlanıyor,üstelik teybi değşitrmessem 600 u gecmeyecek.Tamamlanınca detayları yazarım..

Ogulcan.Öğüt
12/03/2009, 15:30

iyi yırttık :D

femoli
12/03/2009, 16:00
Konu ne hale geldi bir apaçidir aldı başını gidiyor :D :D

anvil
12/03/2009, 16:31
kimse çakallığı üstüne alınmıyo nedense :D

Erdem Bozdağ
13/03/2009, 01:08
kimse çakallığı üstüne alınmıyo nedense :D
:):):):):)

siyah rüzgar
03/04/2009, 12:59
yaw oruç arada bir dım tıs müzik dinleme zevkimiz vardı koydun lafı ortaya apaçi çakal diye yazda gelmişti ne güzel gözlüklerde hazırdı :)))))))))))))

femoli
03/04/2009, 13:27
yaw oruç arada bir dım tıs müzik dinleme zevkimiz vardı koydun lafı ortaya apaçi çakal diye yazda gelmişti ne güzel gözlüklerde hazırdı :)))))))))))))
:D:D:D:D hehehehehhe Oruçta apaçi nasıl olsa :D

siyah rüzgar
03/04/2009, 13:34
apaçiyim çakalım ama puntocuyummmmm :):):):)

unik06
03/04/2009, 13:39
eveet,

artık itiraf etmenin zamanı geldi :)

bu tesisatı benim arabaya değilde, bir arkadaşımın astra hb olan arabasına yaptıracaktık (ki geçtiğimiz hafta montajı yapıldı) ama beni tesisata sıcak bakmayan biri olarak bilen arkadaşlarıma süpriz olsun diye; kendimeymiş gibi anlattım ;););)

modlar uygun görürse, konu kapatılabilir :)

anvil
03/04/2009, 13:51
kapatmıyorum. ibret-i alem için açık kalacak bu konu :D

unik06
03/04/2009, 13:55
kapatmıyorum. ibret-i alem için açık kalacak bu konu :D

kalsın be modum anvil'im :cool::cool::cool:

apaçi açılımı diyelim hatta adına da... :hotornot:

femoli
03/04/2009, 15:25
Ne bu ya her konu kafanıza göre kapatılırmı :D Kapatanı kınarım :D :D Hatta protesto edim :D

Apaçi oruç :D

Çok bilgi verici bir konu hatta yapışkan yapılmalı ...