PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACİL YARDIM :s

osqr
10/03/2009, 20:56
arkadaslar kaskomdakı mını onarım hakkım ıcın bugun auto kıng e gıttım arka tampondakı 3 hasar ıcın tamponu full boyayalım dedı park sensorlerınıde boyatacağım buna dahıl olarak boyasıdır sensorudur bı sıkıntı olurmu yardımcı olursanız sevınırım..????

Buremir
10/03/2009, 21:11
sıkıntıdan kastın nedir tam anlayamadım boyanmış olmasını kastediyorsan eğer
sonuçta tampon plastik bir parça bu aracın hasar görmüş olması anlamına gelmez

Ogulcan.Öğüt
10/03/2009, 21:11
Park sensörlerinde sıkıntı olmuyo bildigim kadarıyla boyanabilio abi hem daha da sık duruo kesinlikle tavsiye ederim.

Edit : Cengiz abi yanlıs anladın sanırım anladıgım kdarı ile park sensörlerini byatmak park sensörlerine zarar verirmi diyor özgür abi

osqr
10/03/2009, 21:16
sıkıntıdan kastın nedir tam anlayamadım boyanmış olmasını kastediyorsan eğer
sonuçta tampon plastik bir parça bu aracın hasar görmüş olması anlamına gelmez,
hasar gormesınden dıılde sonucta ıkı kat boya olacak belkı ondan ılerde bı sorun doğar dıe..:S ama oda olmaz heralde..

Buremir
10/03/2009, 21:17
ok. dediğin gibi daha güzel olur ama birden fazla boyatmamaya özen gösterin o zaman boya kalınlığından devamlı ötebiliyor

tabii incelikli çalışılırsa sorun olmaz

ABNEW
10/03/2009, 21:59
Tampondaki boya çıkarılıp tekrar boyandıktan sonra hiçbir sıkıntı olmaz.Bir de boyanın atmaması için plastik üzerine özel bir kat daha uygulanmakta.Buna dikkat edildikten sonra bir sıkıntı olmaz.Park sensörlerinin boyanmasına bazıları zararlı diyor.Alıcının kalitesini etkileyebiliyormuş.Tabi ben kullanmadığım için bilemiyorum...

z_ygt
10/03/2009, 22:49
Arkadaşım 307 ye park sensörü taktırmıştı ama servis boyamayı tavsiye etmemiş.Hassaslığı etkileniyor demiş...

Buremir
11/03/2009, 00:06
Arkadaşım 307 ye park sensörü taktırmıştı ama servis boyamayı tavsiye etmemiş.Hassaslığı etkileniyor demiş...
onların işine gelmemiş :) orjinalleri neden boyalı deseymiş arkadaşın

anvil
11/03/2009, 11:22
Bende de park sensörü var ve arka tampon boyandı. Ne park sensörüne zarar verdi, ne de tamponda bir sorun oldu.

kara kız
11/03/2009, 13:15
ama benden bi tavsiye mumkunse sensorleri çıkarttırıp boyat .tekrar monte etsinler..aksı halde sensorun çıkıntısıyla tamponun yuzeyınde boya bırıkmesi olur ve en ufak bi darbede aradakı boya catlayarak sensor ve tamponun birlesşiminde hoş olmayan bi goruntu ortaya çıkartır..umarım anlatabilmişimdir...

osqr
12/03/2009, 20:46
arkadaslar yorumlarınız ıcın tesekkur edıyorum..boyattım aracıda bugun teslım aldım sensorlerle ılgılı falan hıcbı sıkıntı yok eskısı gıbıler gayette hos olmuslar fakat tamponun 2 kenarındada vernık pütür pütür elinizi surduğunuzde farkedılıyor bunu cok gec farkettım yarın gerı goturcem eğer yardımcı olmazlarsa vay boyle fırmanın halıne derım ben...:S:S

yakup1
12/03/2009, 21:26
tampon plastik olduğundan boya ölçüm cihazı kalınlığı ölçemez,tamponda çalışmaz.yeterki gözle görülebilir hata olmasın