PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kutuiçi Filtre Temizleme

Erdem Bozdağ
10/03/2009, 12:03
Arkadaşlar fotoğraf çekemedim ama bugün kn kutu içi filtremi temizledim.Kutuiçi filtre kullanan arkadaşlara yardımcı olmak için kısaca nasıl yaptığımı anlatmak istedim

1-öncelikle kn in temizleme kitini aldım içinde temizleme spreyi ve yağı var
2-önce filtremi söktüm ve su dolu bir kovaya koydum.biraz içinde bekledi kabaca kiri aktı içine
3-sonra filtreyi kovadan çıkartıp suyunu iyice süzdükten sonra temizleme spreyini filtrenin heryerine püskürttüm.Spreyi sıktıktan sonra kirlerin aktıgını görüyorsunuz zaten.10 dk sonra kirler iice akıyor
4-daha sonra kovaya yeniden su koydum ve filtreyi içine attım suyun içinde iyice çalkaladım zaten su spreyin etkisiyle sabunlu su gibi köpürüyor.Biraz bekledikten sonra filtre tertemiz oldu ve ilk günki rengine döndü.
5-Bunda sonra filtreyi kurumaya bırakıyoruz
6-Kuruduktan sonra filtre yağlayıcıyı alıp filtremizi yağlıyoruz ve yerine takıyoruz

(eğer filtrenin aralarında sıkışmış şeyler varsa diş fırçası tarzı birşeyle temizleyebilirsiniz)

Türkiye şartları göz önüne alınırsa bence filtreler 5000-6000 km de bir temizlenmesi lazım.Benim 6000 km olmuştu ve açtığımda gerçekten kirlendiğini gördüm.

Resim koyamadıgım için kusura bakmayın sonradan aklıma geldi

Ama temizliyecek arkadaşlar olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım......