PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu hata neden ?

Schizophren
24/02/2007, 14:33
Arkadaşlar aracım ayın 21. de geldi fakat dün akşam sinyal lambalarının üstündeki ! olan ampul yandı sonra geri söndü..bugün öğlende aynısı oldu ve bundan 1 saat sonra sis farlarını taktırdık..sonra bir sorun yoktu fakat 10 dk sonra tekrar gösterge panelinde olan o ampul yandı..yanıyo 2-3 dk sonra sönüyo 2-3 dk sonra tekrar yanıyo..bunun sebebi nedir arkadaşlar?

Schizophren
24/02/2007, 14:37
direk aracın beynine bağlamadık sis farını..ayrı bi şekilde farklı bi düğme ile bağladık..sorun bu yüzden değil.servisten bilgi aldık ona göre taktırdık..

Schizophren
24/02/2007, 14:42
external light failure adı..

BGRAYS
24/02/2007, 14:44
orjinal sis farı mı bide taktırdık demissin servis bu degil mi

Schizophren
24/02/2007, 14:46
evet orjinal sis farı..servise taktırmadık..sis farından önce de bi kaç kez yanmıştı..

Schizophren
24/02/2007, 14:48
aracı çalıştırdığımızda farları filan da açmadan direk yanıyo..sorun ne anlıyamadım..

BGRAYS
24/02/2007, 14:51
alla alla bu konuda uzman diilm ama bildigim bazen verdigi hata sinyalleri cok onemli olmadıgı serwise gidince siliyolar ama sende işkinci kez yanmıs bence bi servise gotur konus

Schizophren
24/02/2007, 14:56
şimdi çalıştırdım arabayı ama yanmıo hata sinyali wermio yani anlamadım gitti

Linos
24/02/2007, 14:56
Bir defa benim de başıma gelmişti buluşmada! Hatırlayanlar vardır... Aynı uyarıyı veriyordu! 2-3 saat yandı söndü uyarı, sonra artık yanmaktan vazgeçti :)
Şuna bağlamıştım ben: Buluşmadan önce arabayı yıkatmıştım. Vatandaş epeyi uğraşmıştı sağolsun. Sanırım farlardan birine -nasıl olduysa- su falan kaçtı ve buharlaşana kadar geçici olarak kısa devre yaptırdı ve uyarı ışığı yandı!..

Böyle bir şey olabilir mi seninki de?..

Schizophren
24/02/2007, 15:02
yok ben perşembe aldım bugün sis farı taktırdım ama sis farını taktırmadan önce de yandı 2 dakkaa sona söndü yine yandı yine sönddüü şimdi çalıştırdım ama yanmadıı yanii hata wermedi anlaamdım kii yaa

grandekerim
24/02/2007, 15:03
benim aracımdada buna buna benzeyen bi sorun çıkmıştı.solediğin ikaz lambası yandı. birkaç defa yaptı bunu.sona ibreler oynamaya başladı.cd yi kendi kendine çıkarttı.buna benzer enteresan şeyler.servise götürdüm.akü başlığını sıkıştırdılar.bide cd yukleme yani beyin formatlama yapıldı sorun ortadan kalktı.

yani servise götürmen en garanti çözüm olacak

Schizophren
24/02/2007, 15:04
araç rolantideyken sorun yok..ama vitesi 1 e taktığım anda yanıyo..

grandekerim
24/02/2007, 15:05
araç rolantideyken sorun yok..ama vitesi 1 e taktığım anda yanıyo..

benimkide dediğin gibi.1 vitese alınca oluyodu

Schizophren
24/02/2007, 16:25
az önce yaklaşık 10 km yol yaptık..bazen yanıyo bazen sönüyo anlamadım ya offf

the_Algn
24/02/2007, 16:29
kılavuzda ne yaziyoo onun için arıza bölümünde

Schizophren
24/02/2007, 16:31
dioki fren lambalarında sis farlarında park şu bu lambalardan birinde veya birkaçında sorun olabilir diyo..ama farlarda hiç bi sorun yok..dediğim gibi aracı çalıştırıyorum rolantide hiçbişe yok..ama vitesi 1 e takıp hareket ettiğimde yanıyo meret..

the_Algn
24/02/2007, 16:33
belki yazılım hatasıda olabilir güncelleme ile geçer o zaman ...en iyisi servise gitmek

Schizophren
24/02/2007, 16:35
yarım saat içinde götürmeyi düşünüyorum..gelişmeleri buraya aktarıcam arkadaşlar..tşkler ilginiz için..

the_Algn
24/02/2007, 16:37
yarım saat içinde götürmeyi düşünüyorum..gelişmeleri buraya aktarıcam arkadaşlar..tşkler ilginiz için..

kolay gelsin..

Schizophren
24/02/2007, 16:39
tşkler arkadaşım

uzman
24/02/2007, 17:50
bağlantıları kontrol ettir,bence bağlantılarda gevşeklik var,rolantide sorun olmuyor araç yüke binince kısa devre gibi temas-temassızlık yapıyor.

Ziyaretçi047
24/02/2007, 18:41
aynı şey başıma geldi hemen yardımcı olim. aracımın ön tamponu söküldü orada 1 çatlak vardı onu tamir ettirdim. tampon geri takıldı. servisten aldım yola çıktım sorun yok. farları bir açtım aynı uyarı ne iş yaw dedim durdum. öne geçtim baktım sol far yanmıyor. yani uyarı ışığı far yanmadığı için vardı. hemen geri döndüm. özür dileyerek karşıladılar. abi elektrik kablosunu takmayı unuttum dedi eleman. hemen kaputu açarak fişi fara taktı ve her şey tamam. yani sorun temazsızlık vs. yani o uyarı ışığı çıktığı anda muhtemelen farlarından birisi sönüyor sonra yanıyor. gevşek ampul gibi yanıp yanıp sönüyor olabilir farından bi tanesi.

Schizophren
24/02/2007, 20:59
Arkadaşlar gittim servise gösteremedim kapalıydı ama dışarda bi eleman yakaladım servisten azcık baktı..farlardan biri yanmıyodur dedi..olur mu dedim açtım tüm farları..hepsi yanıyo dedim..frene bas dedi..bastım..bu bagaj kapağının üstündeki far var ya..ismini bilmiom fren lambası işte..silecek suyunun çıktığı yer..ordaki far yanmıyo..ya gevşemiş yada patlamış..sorunu hallettim sanırım..Tşk ederim..

h k
24/02/2007, 21:12
parklarda ikaz veriyor ama sis fari patlayinca ikaz vermiyor zaten.

ben cok park ampülü pattlattim hepsinde ücgen ikaz isareti ile bilgisayarda yazi cikmisti. ama sis farim patladiginda bir sey yazmadiydi , sisler icin data hattina bagli degil demisti servisteki eleman ama bildiginden midir yoksa salladi mi emin degilim.

the_Algn
24/02/2007, 22:03
Arkadaşlar gittim servise gösteremedim kapalıydı ama dışarda bi eleman yakaladım servisten azcık baktı..farlardan biri yanmıyodur dedi..olur mu dedim açtım tüm farları..hepsi yanıyo dedim..frene bas dedi..bastım..bu bagaj kapağının üstündeki far var ya..ismini bilmiom fren lambası işte..silecek suyunun çıktığı yer..ordaki far yanmıyo..ya gevşemiş yada patlamış..sorunu hallettim sanırım..Tşk ederim..

3.fren lambası deniyor sanırım...

Reddline
01/03/2007, 10:52
ben de dün park lambalarını değiştirdim aynı hatayı werdi. hatta motor ışığı da yandı. sonra orjinallerini geri taktık sorunsuz çalıştı. motoru kapamadan parkları söküp yeni beyaz parkları taktık. sorunsuz çalışıo

Gajiin
01/03/2007, 21:09
kandırdınız işletim sistemini yani. aptal yazılım hala eski ampulleri yakıyorum diye böbürleniyodur şimdi gerine gerine :icon_smile_big:

ABNEW
02/03/2007, 18:10
kandırdınız işletim sistemini yani. aptal yazılım hala eski ampulleri yakıyorum diye böbürleniyodur şimdi gerine gerine :icon_smile_big:

:icon_smile_big: :):D

Schizophren
06/03/2007, 23:27
arkadaşlar..aracı babam servise götürmüş..3.fren lambası gevşemiş onu sıkmışlar..bide aracı dıştan yıkamışlar..misss :) sorun halloldu..

Linos
06/03/2007, 23:32
arkadaşlar..aracı babam servise götürmüş..3.fren lambası gevşemiş onu sıkmışlar..bide aracı dıştan yıkamışlar..misss :) sorun halloldu..

Hadi geçmiş olsun! Ciddi bir şey olmamasına sevindim ;)