PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik cam bozuldu

soldierkan
01/03/2009, 18:28
bugün sürücü tarafındaki camı açtım sonra kapatırken yarıya kadar geldiğinde çat diye bi ses geldi sonra çatır çutur diye sesler geldi cam ortada açık kaldı sanki cam sesine benzer seslerde geliyodu cammı kırıldı diye düşünüyom ama cam kırıldığında tuzbuz olmuyomu motor dönüyo sesi duyuyorum dönerken çatır çutur sesler hala geliyo ama camda hareket yok kapalı otoparka bıraktım yarın servise gidicem sizce bu olay garanti kapsamındamı daha önce başına böyle bi olay gelen varmı 3k aracım

abulbul08
01/03/2009, 19:11
geçmiş olsun

plastro
01/03/2009, 21:35
Geçmiş olsun camın kırılacağını sanmıyorum camı kaldıran mekanizmada problem olmuştur herhalde daha önce böyle bir arıza duymadım sonucu paylaşırsan bilgilenebiliriz.

Ogulcan.Öğüt
01/03/2009, 21:37
Geçmiş olsun bi servise ugrayım isterseniz

ABNEW
01/03/2009, 21:48
Geçmiş olsun Erkan ben de camın kırıldığını sanmıyorum.Aynı sorun eski aracımda da olmuştu.Cam motoru değişimiyle sorun çözüldü.Yaklaşık maliyeti 150TL idi.Tabi sorunun ne olduğunu servis söyler.Yetkili servislerde tamirat olmadığı için en ufak sorunda cam motoru komple yenileniyor.(Motor+makara....)

kara kız
01/03/2009, 23:18
motorda bi arızaolduğnu zannetmıyorum..sahet arızalı olsa kapamak için tusu kaldırdığmızda catur cutur diye ses gelmez...di diye dusunuyorum..bence sorun motorun bağlı olduğu camı kaldırmak için cam kızağna baglanan dişlide..buyuk ihtimalle dişli sıyırmış yada yerinden çıkmış olabilir..

ABNEW
01/03/2009, 23:37
motorda bi arızaolduğnu zannetmıyorum..sahet arızalı olsa kapamak için tusu kaldırdığmızda catur cutur diye ses gelmez...di diye dusunuyorum..bence sorun motorun bağlı olduğu camı kaldırmak için cam kızağna baglanan dişlide..buyuk ihtimalle dişli sıyırmış yada yerinden çıkmış olabilir..

Onur, ben de onu diyorum.Servis, dişli, motor diye bakmaz.Otomatik cam açma mekanizması yekpare.İçinde dişlisi, motoru, makarası olan bir parça.Eğer bunlardan birisi bozulduysa servis set halinde yenisini takacaktır.Tamiri ancak dışarıda mümkün olabilir...

Ah-MeT
01/03/2009, 23:45

Öncelikle Geçmiş olsun, arkadasımızın dedigibi motorda bir sorun yok camı indirip kaldıran mekanizmanın dişlisinde problem var benim onceki aracımda da olmustu bu durum... değişmesi gerekiyor mekanizmanın...

@ arda abi Fiat motor ve mekanizma diye değiştiriyor galiba, başka bir marka araclar boyle degil galiba.... cunku benim arabanın sadece indiip kaldıran mekanizmayı değiştirdiler motor aynı motor...

ABNEW
01/03/2009, 23:52
Ahmet, belki de GP da değişmiştir.Mk2b de mekanizma tek parçaydı...

Bir de indirme kaldırma mekanizmasının içinde motor yer alıyor.O zaman motoru söküp yeni mekanizmanın içine taktılar sen de?

soldierkan
02/03/2009, 01:49
teşekürler cevaplarınız için arkadaşlar, sevise gidicem sabahleyin aracımın garantisi var bu garantilik bi işmi yoksa para ödeyimmi ? onagöre direteyim :D garantiye girmeli suçum yok benim die :D yarın neler oldunu yazarım servisten gelince

makineman
02/03/2009, 11:25
teşekürler cevaplarınız için arkadaşlar, sevise gidicem sabahleyin aracımın garantisi var bu garantilik bi işmi yoksa para ödeyimmi ? onagöre direteyim :D garantiye girmeli suçum yok benim die :D yarın neler oldunu yazarım servisten gelince
Tabiki garanti dahilinde değiştirilmesi gerekir. Bu arıza da nasıl bir müşteri kusuru arayabilirler ki?

soldierkan
02/03/2009, 12:21
Tabiki garanti dahilinde değiştirilmesi gerekir. Bu arıza da nasıl bir müşteri kusuru arayabilirler ki?

evet garantiden değişiyomuş cam motoru değişecekmiş bişey dememe bile gerek kalmadı garantiden yapılacak fakat araç 39500 de garantiden yapmamız için 40bin bakımı yaptırmanızda gerek dedi 40bin bakımını kitledi kaşla göz arası :D aracı bıraltım yarın alıcam cevaplar için teşekürler arkadaşlar arızasız günler dilerim :)

anvil
02/03/2009, 13:44
40bin bakımla ne alakası var yaw. Garantiden her türlü yapmaları lazım. Amma açıkgözmü adamlar :)

Ah-MeT
02/03/2009, 13:59
Ahmet, belki de GP da değişmiştir.Mk2b de mekanizma tek parçaydı...

Bir de indirme kaldırma mekanizmasının içinde motor yer alıyor.O zaman motoru söküp yeni mekanizmanın içine taktılar sen de?

evet motoru yeni mekanizmaya taktılar, skoda fabia ya :)

soldierkan
02/03/2009, 14:07
40bin bakımla ne alakası var yaw. Garantiden her türlü yapmaları lazım. Amma açıkgözmü adamlar :)

bencede alakasız katılıyorum :) ellerinde cam motoru yoktu araçta orda 1 gün kalcaktı aradan çıksın die ses çıkarmadım maddi olarak hesapta yoktu hiç lastikleride yeni değiştim zaten kastı biraz beni neyse aradan çıksın kafama takılmasın bari :)

az önce aradılar balatalar 5bin km daha idare eder değiştirelimmi dediler 160 ytl mi ne dediler ben yine one minute dedim :D kalsın 5bin km sonra gelir değişirim dedim gittiği yere kadar :D

ABNEW
02/03/2009, 14:28
evet garantiden değişiyomuş cam motoru değişecekmiş bişey dememe bile gerek kalmadı garantiden yapılacak fakat araç 39500 de garantiden yapmamız için 40bin bakımı yaptırmanızda gerek dedi 40bin bakımını kitledi kaşla göz arası :D aracı bıraltım yarın alıcam cevaplar için teşekürler arkadaşlar arızasız günler dilerim :)

evet motoru yeni mekanizmaya taktılar, skoda fabia ya :)

Yaw Ahmet, ben de bizim araçların motor mekanizmasında değişiklik oldu sanmıştım:)

Fatih e katılıyorum kesinlikle.Ne demek 40000 bakımı gerekiyor.Zaten 1500km lik bir opsiyon bile var.Yani periyodik bakıma 2000km var.Hemen değiştirmeleri gerekiyor.

Servisler böyle davrandıkça daha çooook eleştirilirler haklı olarak....

makineman
03/03/2009, 17:18
az önce aradılar balatalar 5bin km daha idare eder değiştirelimmi dediler 160 ytl mi ne dediler ben yine one minute dedim :D kalsın 5bin km sonra gelir değişirim dedim gittiği yere kadar :D
Bence de değiştirmelerine gerek yok. Balatalar genellikle servisin dediği km nin iki katı daha gider. 5000 km sonra yol üstündeki bit frenciye gözle kontrol yaptırarak içinizi rahatlatabilirsiniz. Kaldı ki zaten balatalar bitmesine yakın gösterge panelinde uyarı lambası ile sizi uyarır.

kartalli2001
04/03/2009, 01:26
yaklaşık 15 gün önce aynı cam sorunu bende de oldu.sağ ön camı kaldırırken çatır-çatur sesi geldi ve cam açık kaldı.elle kapatıp gazete sıkıştırmıştım.servise gittiğimde komple motoru garantiden değiştireceklerini söylediler ancak elimizde yok diyerek arabayı 1 gün serviste beklettiler. cam motorunda arıza olmamasına rağmen makara tabir ettikleri sistem bozuluyormuş ve komple motor değişimi gerekiyormuş

soldierkan
04/03/2009, 22:41
yaklaşık 15 gün önce aynı cam sorunu bende de oldu.sağ ön camı kaldırırken çatır-çatur sesi geldi ve cam açık kaldı.elle kapatıp gazete sıkıştırmıştım.servise gittiğimde komple motoru garantiden değiştireceklerini söylediler ancak elimizde yok diyerek arabayı 1 gün serviste beklettiler. cam motorunda arıza olmamasına rağmen makara tabir ettikleri sistem bozuluyormuş ve komple motor değişimi gerekiyormuş
evet aynen öyle yaptılar motorun çalışma sesini duyuyodum ama komple sistemi değiştirdiler

bu arada 40.000 bakımım 324 tl tuttu

penguru
09/08/2012, 15:31
Merhaba arkadaşlar, aynı problem dün benim de başıma geldi. Hem de tam aracı 40.000 bakımına götürüken :)

Aracı dün servise bıraktım. Daha yeni araba sahibi olduğum için pek anlamıyorum bu işlerden de. Bugün servisten aradılar 40.000 bakımı yapılmış, 2-3 parça değişmiş şu an hatırlamıyorum, faturayı alınca detaylı yazabilirim.

40.000 bakımı için 950 TL fiyar çıkardılar, bu normal mi sizce? Bana çok fazla geldi!!

Camdaki problem için de, motorun değişmesi gerekiyor dediler ve 500 TL fiyat çıkardılar. Bu da çok fazla geldi bana!

Aracım Grande Punto 1.3, 2008 model bu arada..

tonymontana
09/08/2012, 15:53
500iyi bile manuel kriko 300kusur

LG-P990 cihazımdan 2 ile gönderildi

penguru
09/08/2012, 15:58
Cam krikosunun sıfırı 100 euro ya internette, 250 tl işçilik mi yani, resmen adam kazıklıyorlar!!

ÖN CAM KR?KOSU ( MEKAN?ZMASI ) GRANDE PUNTO SOL ORJ?NAL - Oto Yedek Parça, Balata Buji, Ya?, Bobin, Enjektör, Tampon, Far (https://www.eparcacim.com.tr/DEGA-oN-CAM-KRiKOSU-MEKANiZMASI-GRANDE-PUNTO-SOL-ORJiNAL_717.html#0)

fuatcosar
09/08/2012, 16:21
farkında olmadan bmv ye filan mı kullanıyoruz acaba. kıytırık bi cam krikosu 500 tl olurmu. iyice azıtmış bu fiat. madem öyle arabayı satarken parça parça satmak daha karlı olur. allahtan d segmentinde bi fiat kullanmıyoruz.

Viraj
09/08/2012, 16:28
Cam fitillerinde biriken toz, kir, ağaç yaprağı vs, cam motorunun uzun vadede bozulmasına neden olabiliyor, fitilleri temiz tutalım :)

liebermann
09/08/2012, 16:47
Merhaba arkadaşlar, aynı problem dün benim de başıma geldi. Hem de tam aracı 40.000 bakımına götürüken :)

Aracı dün servise bıraktım. Daha yeni araba sahibi olduğum için pek anlamıyorum bu işlerden de. Bugün servisten aradılar 40.000 bakımı yapılmış, 2-3 parça değişmiş şu an hatırlamıyorum, faturayı alınca detaylı yazabilirim.

40.000 bakımı için 950 TL fiyar çıkardılar, bu normal mi sizce? Bana çok fazla geldi!!

Camdaki problem için de, motorun değişmesi gerekiyor dediler ve 500 TL fiyat çıkardılar. Bu da çok fazla geldi bana!

Aracım Grande Punto 1.3, 2008 model bu arada..

1 cam motoru mu 500TL imiş, ne bu bea yok artık! :rockon00: