PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havası inen lastik

quadDamage
27/02/2009, 19:50
Arkadaşlar selamlar. Lastiklerim fabrika çıkış Michelin Energy. Ben alırken lastikler Michelin diye sevinirken, şimdi pişman oldum. Kışa girerken ön lastiğim balon yapmıştı. Bu konuda (https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/9435-lastik-balon-yapmis.html) sizlerden yardım istemiştim. Bunu stepneyi öne taktırarak çözmüştüm. Bu akşam da baktığımda sol arka lastiğimin havasının indiğini gördüm. Aslında bir gün önce de giderken pıt pıt sesler geliodu, ben yoldan gelio sanıp önemsememiştim. Araç işte olduğu için eve kadar o şekilde geldim. Sorum lastik zarar görmüş müdür? Sabah lastikçiye gitmeyi düşünüyorum, gece bu şekilde kalmasında mahsur var mıdır? Bir de Michelin Energy lastik konusundaki görüşleriniz nelerdir?

Ziyaretçi047
27/02/2009, 20:06
Zarar görmüş olabilir... Öyle kalsın bişe olmaz. Artık sabah çıkar meydana.

ilkersezgin
27/02/2009, 20:21
merhabalar damage kardeş lastikciye bir göster derim bazen lastiklerde toplu iğne başından az büyücek delikler olabiliyor. tabi bu lastik diğerlerine göre havası hep eksilir.böyle bir durum olabilir sende de. michelin lastikler yumuşak lastiklermiş şu anda bende pirelli çinturato var. aman allahım böyle sert bir lastik dünyada sadece bu lastiklerdir. yol sesi için ustalar michelini tavsiye ediyorlar ama saver nasıldır onu bilemem bir yerde okuduğuma göre ( üniversite tez çalışması) michelinin pilot serisi daha teknölojikmiş . arabam 45000 km de müthiş sertleşti lastik şöyle 10000 km sonra en kaliteli lastiği takacam yol sesinden nefret ediyorum. saygılar sevgiler

anvil
28/02/2009, 09:49
çivi girmiş olabilir. lastikçi tamir eder. takma kafana

femoli
28/02/2009, 10:20
Michelin güzel lastikti yumuşaktır ama yoldaki bütün meteryalleride bünyesinde toplar :D Çabuk balon yapar :)

Erdem Bozdağ
28/02/2009, 10:43
ya çivi gibi bir madde girmiştir ya da jantı eğmiş olabilirsin
hemen lastikciye uğramanı öneririm

Phaser
28/02/2009, 16:04
Eski Aracımda tam 4 Sene Michelin Energy lastik kullandım ve cok memnundum sadece 2 kere civi girmişti ondada tamirden sonra bir sıkıntı çıkmadı ama sadece laztiklere cok özen göstereceksin diğer markalara göre hamuru cok yumuşak çıkurlara yada kaldırım üzerlerine çıkarken cok yavaş girmen gerekli onun haricinde araç yol gürültüsü diğer lastiklere göre cok daha az Energy saver ise sadece sürtünme kat sayısı daha az olduğundan full depoda sava 3 -5 Lt daha az yaktırır. tabi kullanıma gore değişkendir. energy saver kullanan arkadaşlarım var cok memnunlar.

Birde arkadaşlar lastik alımlarında yanaklarda yazan üretim yıllarına cok dikkat etmek lazım.

mustafaf
28/02/2009, 16:38
valla bnm aracımın ustundekı lastıklerde mıchelın'dı ve bende cok cok memnundum.markadan zıyade kesınlıkle bu tarz seyler sans ısı...
bu arada konuyla pek alakalı degıl ama, az once Pozcu tarafında sıyah bır Opel Corsa gordum.adamın 4 lastıgını bırden ındırmısler yada patlatmıslar.polıs gelmıs, arabaya felan bakıyorlardı...

anvil
28/02/2009, 21:07
valla bnm aracımın ustundekı lastıklerde mıchelın'dı ve bende cok cok memnundum.markadan zıyade kesınlıkle bu tarz seyler sans ısı...
bu arada konuyla pek alakalı degıl ama, az once Pozcu tarafında sıyah bır Opel Corsa gordum.adamın 4 lastıgını bırden ındırmısler yada patlatmıslar.polıs gelmıs, arabaya felan bakıyorlardı...

yaw ne insanlar var. güpe gündüz hem de. kesin bi düşmanı vardı

bad cat
28/02/2009, 21:43
orjinal lastiklerimi 2 yıl kullandım sadece yol tutuşu biraz zayıftır balon vs gibi şeylerde kesinlikle olmadı ;)

plastro
01/03/2009, 01:25
Benim orjinal lastikler bridgestone B250 idi hiç memnun kalmadım virajlarda arabamın kayarak girdiğini farkedebiliyordum 15" çelik jant alınca 195 taban michelin energy aldım yol tutuş ve yol sesi çok daha iyiydi daha sonra 16" jant alınca internetten lastikleri araştırmaya başladım test sonuçları, kullanıcı yorumları sonucunda 195/50/16 toyo proxes4 japon malı lastik aldım ilk sürüşümde çok şaşırdım çünkü michelin energy'e göre yol sesi çok daha azdı hem ıslak hem kuru zeminde yol tutuşunada hayranım 30.000 km civarı yol yaptım tek kötü yanı büyük bir çukura düşerseniz yanak ince olduğu için yanağı kesiyor bir sefer lastik değiştirmek zorunda kaldım oda lastiğin hatası değil zaten

soldierkan
01/03/2009, 03:41
bende bu gün lastiklerimi turanza er300 lerle değiştirdim lastikçi nitro hava vuralım dedi galiba tamam vur dedim 30 ytl dedi one minute one minute dedim :D sonra sahibi geldi lastikçinin nitro benden olsun dedi :D nitro ne bizim lastiklerin havası nitromu yeşil sibop kapağı var bu nitro demişti lastikçi bu arada lastikler 195/55/16 yolu iyi tutuyor yağmurluydu bugün test etme imkanıda buldum kasislerde hava basıncındanmı bilmem biraz sert geldi diğer lastik daha yumuşak geçiyodu kasisten

anvil
01/03/2009, 09:46
bende bu gün lastiklerimi turanza er300 lerle değiştirdim lastikçi nitro hava vuralım dedi galiba tamam vur dedim 30 ytl dedi one minute one minute dedim :D sonra sahibi geldi lastikçinin nitro benden olsun dedi :D nitro ne bizim lastiklerin havası nitromu yeşil sibop kapağı var bu nitro demişti lastikçi bu arada lastikler 195/55/16 yolu iyi tutuyor yağmurluydu bugün test etme imkanıda buldum kasislerde hava basıncındanmı bilmem biraz sert geldi diğer lastik daha yumuşak geçiyodu kasisten

one minutes olacaktı :D