PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kırılan far ayağı

z_ygt
26/02/2009, 18:43
Arkadaşlar aracımın sağ farının ayağı kırılmıştı.Ancak kasko bozulmasın diye değiştirmemiştim.Ancak diğer far da onun kadar olmasa da sallanmaya başladı.Kasko tek farı beyanla değiştiriyor.Ancak diğeri çok fazla sallanmadığı için değiştirmiyor.Fiat'taki yetkili arabaya vurmamışlar nasıl değiştiriyim diyor.Farların ikisi de kaza sonucu olmadı.Muhtemelen çukurlardan oldu.Karakoldan tutanak tutturmaya kalksam polise laf anlatamam.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Buremir
26/02/2009, 19:26
yiğit farlar kesinlikle çukurlardan dolayı kırılmaz muhakkak bir yerden hasar almıştır yoksa kırılmaz ne yapabileceğine gelince şimdi sağı değiştiriyorlarsa bir müddet sonra diğerini değişdir yine beyanla aslında isteseler ikisi de değişir ama hasarsızlığın bozulurmu bilemem

z_ygt
26/02/2009, 22:12
Hasarsızlık her durumda bozuluyor.Tamponda en ufak hasar yok o yüzden sorun çıkarıyorlar.

cgty
26/02/2009, 22:24
yanlış hatırlamıyorsam auto king'de bir arkadaş yaptırmıştı, bendede varın bir ayağı kırık, eğer yaptıramazsam bende muhtemelen elime bir çekiç alıcam... gerisi hayal gücünüze kalmış...

z_ygt
26/02/2009, 23:14
Değiştirmemekte direnirlerse kıracam 2 farı da.Ben karartılmış far takmak istiyorum arasında pek fark yoksa.Aradaki farkı biz ödüyormuşuz.Normal far 258 TL.Karartılmış far ellerinde var ancak fiyatını talep olmadığı için bilmiyorlar.Böyle bi saçmalık başka hiç bir yerde yok...

femoli
27/02/2009, 10:21
Valla yiğit sallantıdan felan kırılacak bişi değil bu eğer hasar yoksa kimse değiştirmez sen kalkıpta servise siyahlarını almak isterim dersen kafalarda yanlış bir soru işareti oluşturabilirsin :) O yüzden bunun için izlenecek yol sok büyük bir sorun değilse ayakları tamnir ettirmek ..

mustafaf
27/02/2009, 10:27
yanlış hatırlamıyorsam auto king'de bir arkadaş yaptırmıştı, bendede varın bir ayağı kırık, eğer yaptıramazsam bende muhtemelen elime bir çekiç alıcam... gerisi hayal gücünüze kalmış...

kesınlıkle katılıyorum.madem kaskonu deldırmeyı goze almıssın, kıracan cekıcle, sonra da, sıkıyosa yapmasınlar bakalım :)

erhan0677
27/02/2009, 10:49
karakola gidip durumu izah edersen kaskodan talep ediyorum kimseden şikayetçi değilim diye eminim zorluk çıkarmadan yardımcı olurlar

ABNEW
27/02/2009, 19:05
Bence kaskonun farları sorunsuzca değiştirmesi gerekiyor.Zaten hasarsızlık bozulacak.Sonuçta farlar bir şekilde kırılmış.Belki birisi tekme attı...

pdr42
27/02/2009, 19:36
gecen yıldan bu yana farlarımın ikisninde ayagı kırık o sekilde biniyorum herhangi bir sıkıntıda yok . korkum vizeye girince far ayarlarını tuttramamk . onun dısında kendim yapsıtırıcı ile idare ediyorum.. bence sizde oyle yapın bir ayak icin farı kırmayın yazık günah .

Buremir
27/02/2009, 21:55
madem hasarsızlığın bozuluyor ayaklarını iyice kır ikisinide değiştir servisteki danışmana samimi olursan yardımcı olur kanısındayım karartılmış farlar satılıyor nasıl fiyatı belli değilmiş hangi cahil söylediyse ben iki tane siyah far aldım

z_ygt
28/02/2009, 00:21
Ankara'da Kartaş söyledi.Biri karartılmış farlar Türkiye de hiçbir yerde yok dedi, diğeri de bir haftaya kadar getirtiriz dedi.:)İkisi arasında 20 lira fark varmış.

Buremir
28/02/2009, 22:28
20 lira ise bişey değil fark etmez şimdiye kadar kaç tane satıldı neyse dediğim gibi kaskodan değiştirebilirsin ya kartaş'taki o hasar danışmanı beceriksiz yada işinin ehli değil yoksa hiç bir sorun olacağını düşünmüyorum