PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sorunu

bebe
21/02/2009, 10:47
Arkadaslar merhaba;

Aracım 3 kapı..cogu zaman arka koltukta en az 1 kısının oturduğu durumlarda kasistlere gırdıgım zaman aracımın sağ arka üst (belden yukarı hizalarda) sürekli olarak ses gelıyor...

Bu ses sorunu ıle evvelden karsılasan oldu mu??ilk başlarda sorunun amortısor sorunu olabılecegını dusunuyordum ancak sesın bıraz daha yukarılara dogru sınyal lambası sevıyelerınden geldıgını dusunmeye basladım...

Onerılerı ve bu konuda tecrubesı olan arkadaslarım var mı??

Stalker
21/02/2009, 11:36
Kapı kilitlerine ve bagaj kapagı kilidine serviste yag sürdür, ayarlarını kontrol etsinler. Aynı sorun bende vardı, yağ sürülmesi ile bir anda geçti. (ilk başta bende amortisör diye kıllanmıştım ama "gacır gucur" gibi sesler geliyorsa kilitlerin şasiyi esnetmesinden dolayı)

Phaser
21/02/2009, 11:58
Benim 5K aracım var bende de arkadan sesler geliyordu kapı ayrlarının bozuk olduğu tespit edildi kapı ayarlarım yapıldı ve kapılar yağlandı şuan sesler kesildi.

bebe
21/02/2009, 17:52
bugun sesı daha bır dıkkatlı dınlemeye calıstım..sankı ses bagaj kılıdınden degıl de amortısor bolumunden gelıyormus gıbı ama tam olarak ne yazık ki ayırt edılemıyor...
Yınede yaglamak kesın cozum olacakmı

Phaser
21/02/2009, 18:50
Dotum istersen aracını servise gotur ve test sürüşüne çıkart ben ole yaptım kapı haricinde amortisor takozlarımı yağladılar fiat bu durum için bi bülten yayınlamış o sesi siz duyamazdınız felan dediler ama varmış ole bi ses belki senin sorununda bu olabilir.

Buremir
21/02/2009, 19:07
bu ses arka koltuğun kilit mekanizmasındanda gelebilir o parçalara da iyileştirme yapıyorlar belki oradan geliyordur.

By_FRee
21/02/2009, 23:35
Arkadaşlar Benim Fiat Albeam dada aynı problem var. Sağ taraftan kasise filan çukurua girince CART diye bi ses geliyo. Servise götürdüm bulamadılar, Kapıları ayarlattım, yağlattım gene kesilmedi fakat kuru havalarda yapıyor sesi, ıslak havalarda kesiliyor :'(

bebe
21/02/2009, 23:57
forumu bıraz daha ınceledım arkadaslar sanırım sorun amortisör takozları

ABNEW
22/02/2009, 00:15
İbrahim, ses amortisörlerden, kapılardan ve kapı kilit mekanizmalarından gelebilir.Sitemizde hepsiyle ilgili yorumlar yapıldı çokca.Bence sizdeki problem kapı kilitlerinden kaynaklanmakta...

bebe
22/02/2009, 00:55
aksam ınat ettım arkadasımla beraber test surusune cıktık..arkadasım arka koltukta oturdu ve her kasıste gırısımızde sesı dınlemeye calıstı..tespıtıne gore ses;sag arka koltuk altına denk gelen bolgeden gelıyormuşşşş...bu durumda sorun amortısor denılebılır mı arkadaslarr..hazır garantım devam ederken nasıl bır yol ızlemem gerekır

Stalker
22/02/2009, 11:17
Kardeş serviste sen bi kapılarla bagajı yağlattır hatta hazır gitmişken içini rahatlatması için amortisörlerini de yağlattır sorun 99% geçer. Sesin nerden geldiğini bulmaya deneme boşuna aynısını ben benim araca binen 2 kişiye sordum, üçümüzde farklı yerlerden geldiğini düşündükten ama sonra forumda arama yaptım baktım yağsız ve ayarsız kilitler aracta metal esnemesi yapıyor, ses burdan kaynaklanıyor.

birotteau
22/02/2009, 13:51
bu ses arka koltuğun kilit mekanizmasındanda gelebilir o parçalara da iyileştirme yapıyorlar belki oradan geliyordur.

Merhaba Cengiz,

Soylediklerine katiliyorum, benim aracimdan da benzer bir ses geliyordu, koltuk tam yerine oturmamis ve kilitlenmemisti, arka koltugu yerine tam oturttugumda ses kesildi.

Selamlar

ahmet

bebe
22/02/2009, 15:52
koltugu yerıne oturtmak ıcın bır tavsıyenız var mı pekı?

3kapı kullananan arkadaslara bır sorum olacak...
-Yolcu koltuklarımızın sırt yaslanan bolumunu en fazla nereye kadar yatrabılıyorsunuz.
-kafa bolumu on panele degecek kadar yatıyor mu
-bu konuda servıslerde daha fazla yatması ve daha cok yer acılması konusunda ıslem yaptırılabılınıyor mu?

anvil
22/02/2009, 16:25
Daha önceden ben de yaşamıştım. Cengiz'in dediği gibi arka koltuğun kilit mekanızmasına ve amortisör takozlarına baktır.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/10166-sag-koltuk-tikirtisi.html

soldierkan
23/02/2009, 08:47
aynı problem bendede vardı servis tarafından 1 hafta önce çözüldü ses kaynağı kilitayarıydı ücretsiz yaptırdım uzatılmış garantim vardı 45 dakka felan sürdü kesinlikle uğra servise şimdi çıt çıkmıyor

makeles
23/02/2009, 23:52
bence ilk yapacağın iş dışardan stop lambalarını sağa sola oynat eğer gıcırtı varsa sesin kaynağı %90 o dur.. yazığın şekilde ses bende de vardı.. stoplar söküldü yağlandı sıkıca yerleştirildi 15,000km dir gıcırtı yok..