PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kavramayı aşağı çekebilir miyiz?

makeles
20/02/2009, 11:58
Selamlar,
Bu aralar başka araçlara da biniyorum (GP mi aldattım) :D onlardan sonra sanki kavrama çok yüksekteymiş gibi geliyor.. Sanki 2-3 cm daha aşağıda olsa daha rahat olacakmış gibi.. Bunun ayarlamasını yaptırabiliyor muyuz? Servisteki elemanlara sormadan bir danışayım dedim..

plastro
20/02/2009, 12:46
Aynı şeyi ben servise sormuştum otomatik kendi ayarlıyor dediler ayrıca bir ayar yokmuş herhalde

batuhann80
20/02/2009, 13:31
normalde yapılabilmesi lazım,
cünkü debriyaja bastıgımızda balata ayrılıyor bıraktıgımızda yakalıyor...
buna göre düşünürsek yayın gerilmesiyle daha erken bir ayırma ve bırakma yakalanabilir yada dipte...
tabiki debriyaj baskı balatanız eskidikçe kavraması degişir....
ama bu dikkat edilmesi gereken ayarın düzgün yapılması...(eskiden böyleydi)(96 corollamda)

servis bana gp lerin debriyajının hidrolik oldugunu en ufak bir nesnenin pedalın altına girmesinin(paspas gibi)balata için erken asınma yaratacagını söylemişti...eger hidrolikse seviye kontrolu ile basınç ayarlabiliyordur.(frendeki gibi)kemal abinin bahsettigi gibi kendi ayarlama olayıda bu olabilir....

HasanAliz
21/02/2009, 10:28
Fiat marka bütün araçlarda kavrama diğer araçlara nazaran daha yukarıda.

ben ilk araba sürmeyi Fiat Temprada öğrenmiştim.ayağım fiat tempra kavramasına alıştığından diğer araçlara bindiğinde bazen stop ettiriyordum.sonra reno kullanmaya başlamıştım ve kavrama konusunda biraz sıkıntı yaşadım.sanki çok aşağıda kavrıyor gibime gelmşti.

GP alınca da zaten ilk aracımdan kalan alışkanlığımdan dolayı hiçbir zoruluk çekmedim

aynı zamanda durumdan memnunum

Ziyaretçi047
21/02/2009, 16:14
Otomatik bizim araçlarda. Hidrolik debriyajla ilgili bir sistem sanırım. Bence çok takılmayın. Doğrusu ortada olmasıdır. Yukarda olması iyidir. Balata aşındıkça aşağı iner zaten... Yukarda olmasının anlamı tam basmasanız bile debriyaj ayırmasıdır.