PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stabilize yollarda artan yol sesi.. (Davlumbaz inceliği?)

makeles
20/02/2009, 11:44
Selamlar,
Taşlı tozlu yollarda tekerlekten kalkan küçük taş ve toz parçacıkları araç içinde aşırı derecede ses yapıyor.. sanki ayağımın altına çarpıyorlarmış gibi.. Davlumbaz ile ilişkili olabilir mi? Bu sesleri azaltmak için en basit yöntem nedir?

editörlere not: bugün foruma baya bi yeni konu açtım.. yaklaşık 2 hafta rahatım biraz arabayla ilgileneyim dedim.. fırsat bulmuşken daha önceden "bunu bir sorayım" dediğim konuları açıyorum.. :) yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler..

Phaser
20/02/2009, 11:56
ben bunun için araç bakım ve koruma sistemleri merkezine gittik ve kendileri ile bir tura cıktık bu araçların davlumbaz kısımları tam korunaklı değil dendi araç altı koruma sistemi ile hemaraçlarımızın alt tarafları çeşitli etkenlerden korunmuş olacak hemde alttan gelen seslerin büyük bir kısımlarının kesileceğini söyledi bir aya kadar yaptırmayı düşünüyorum bende yaptırdığım zaman yorumlarımı yine paylaşıyor olurum. Ama yanlış anlaşılmasın kesinlikle %100 kesilir denmedi.

anvil
20/02/2009, 11:58
Forumda ses izolasyonuyla ilgili çok konu var Mehmet. Arama butonunu kullanarak ulaşabilirsin.

makeles
20/02/2009, 12:02
Baştan aşağı ses izolasyonu yaptırmak istemiyorum.. Sadece ön tekerlerin sıçrattığı tozun toprağın sesini azaltacak bir yöntem arıyorum..

dipnot: arama yapmadan başlık açılmasından bende hoşnutsuzum..

görkem koçsan
19/08/2009, 18:08
cızırtı gibi ses geliyosa birader yan aynalara parmak ucunla tokat at cızırtı sesi ordan geliyo anlarsın