PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koni FSD hakkında..

makeles
20/02/2009, 11:11
Selamlar,
Koni FSD'yi araştırdım nette fiyatı 1200tl civarlarında.. hem yol tutuş hemde konfor sağladığı mevcut yayları değiştirmeden takılabildiği söylenmiş.. Aramızda kullanan kimse var mı? Mevcut amortisörlerden şikayetçiyim..

mustafaf
20/02/2009, 11:34
aslında benımde merak ettıgım bır konu.ben aracı cok sert kullanan bırısıyım.bırkac kısı bana, sadece yay alırsam, yakın zamanda amortisorlerı patlatabılecegımı soyleyınce, bunları bende arastırmıstım.forumda da bır konuda sordum ama cvp gelmemıstı...

SRKN
21/02/2009, 21:20
3.5 luk yayları standart amortisörlerinizde kullanabilirisiniz.5 lik yaylarda muhakka amortisörde değiştirmenizde fayda vardır.Spor yaylaron Standart halinden yol tutuş açısından daha güvenli olcağı kesin ama söle bi sorun var haliyle standart amörtisrler aracın orjinal yaylarına göre üretildiği için çalışma prensibide o şekilde olacaktır.Siz spor yay taktığınızda amortisörler örnek vermek gerkirse kullanma şeklinize ve gittiğiniz yol durumuna göre 40.000km gidecekse 30.000 km sizi idare eder. Rakkamları örnek olarak belki daha kısa bi süredede patlayabilir belli olmaz.Nihayetinde yapılan işlem sonucu amortisörün çalışma alanını kısaltıyorsunuz. Size tavsiyem imkanınız var yay amortisör olarak set değiştirin hem daha çok zevk ve performans alırısınız bide arabınızın yürüyen aksamı daha uzun ömürlü olur.Bunalr yaşadığım tecburbeler doğrultusunda dile getiriyorum geçen hafta içi sattığım volvo s40 t4 aracımda sertlik ayarlı sarı koni amortisör ve voglant yay kombinasyonu taktırmıştım çok güzel bi performans almıştım yol tutuşundan.Sorunsuz bi şekilde ve gayet konforlu bi sürüşle tamam ladı araç bendeki ömrünü ve yeni sahibine gitti.Umarım kafanızdaki soruişaretlerine bir nebzede olsa ilaç olmuştur.Saygılar.

ABNEW
21/02/2009, 23:09
Zaten işin ideali 3.5cm lik yayda bile amortisör değişimi ancak maliyet nedeniyle buna pek dikkat edilmemekte...