PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto marşa bastığımda ince bir motor sesi çıkardı

guverceen
16/02/2009, 22:02
akşam puntomu çalıştırmayı denediğimde motordan ince bir ses geldi ve çalışmadı.kontağı kapatmadan da bu ses durmadı.daha sonra kontağı mar konumuna getirdiğimde ekranda sırasıyla abs failure.airbag failure.ebd failure yazıları çıktı.
yarın arabamı çektirerek servise göndericem.
başına bole bi şey gelen var mıdır?ya da ne olduğu konusunda bir fikri olan?
izmir için servis önerilerinizi bekliyorum

ABNEW
16/02/2009, 23:42
Geçmiş olsun Alp, marş basmamayla birlikte hata mesajları da geldiyse büyük ihtimal yazılım sorunudur, servis sonucunu bekliyoruz...

femoli
17/02/2009, 09:31
marştan olamaz ,muhtemelen yazılım hatasıdır..

Ziyaretçi047
17/02/2009, 14:08
Yazılım gibi duruyor. Aracı çektirmenize gerek yok gibi. Birkaç defa deneyin araç çalışır sistemler aktif olmasa bile sorunsuz gidersiniz. Hatta hata bile vermeyebilir...

guverceen
17/02/2009, 21:16
bugun de denediğimde aracım aynı sorunu veriyordu.kaskomu aradım ücretsiz çekici hizmeti verceklerini solediler.dun akşam forumu biraz araştırınca merkez servisten arkadaşların gayet memnun kaldıklarını öğrendim.5 e dogru çekici çağırıp direk merkez servise götürdüm aracı saat 6 yı gectiği için serviste pek kimse yyoktu.kurtuluş bey aküyü kontrol etti ve büyük ihtimalle aküden kaynaklandığını soledi ama asıl yarın belli olacak.tahminim akü zayıfladığı için airbag ve abs ye elektrik gidemedi ve ole uyarıları yazdı.zaten aracın 40000km si de gelmişti yarın görüşüp halledicez inşallah. son durumdan haberdar ederim.

OzzY
17/02/2009, 23:57
Kurtuluş bey yardımcı olucaktır, sonucu bekliyoruz :)

ABNEW
18/02/2009, 00:39
Akünün zayıflığı denince aklıma geldi.Eğer aküde güç kaybı varsa bu gereksiz hata mesajlarına neden olabilmekte...

guverceen
19/02/2009, 21:44
problem akudenmiş arkadaşlar.akü değişti 40000 bakımını da aradan çıkarmış olduk fren balataları da değişti.
motor takozum da sorun varmış bir de.özellikle 1 ve 2. viteste düşük devirlerde ayağımı gazdan çektiğimde bi gariplik oluyordu araçta meğer takozlar aşınmış.bilmiyorum ama 40000 km deki bi aracın takozları neden bu kadar aşınır ki?

OzzY
20/02/2009, 00:06
Takoz ne kadar?