PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka sol taraf kırmızı ve ay yıldız

PredatoR
23/02/2007, 00:20
Evt arkadaşlar araba kırmızı bende plakanın sol tarafını kırmızı yaptırmak istiyorum. birde TR yazısının üstüne ay yıldız. Ankarada nerde yaptırıyım bunu. yapıştırmalarını satan bir yer var mı ? ya da boyanacak mı ? ve bunun bi cezası var mı? bazı arkadaşlar polisler ceza yazabilir dedi...

erdiyilmaz
23/02/2007, 00:31
Evt arkadaşlar araba kırmızı bende plakanın sol tarafını kırmızı yaptırmak istiyorum. birde TR yazısının üstüne ay yıldız. Ankarada nerde yaptırıyım bunu. yapıştırmalarını satan bir yer var mı ? ya da boyanacak mı ? ve bunun bi cezası var mı? bazı arkadaşlar polisler ceza yazabilir dedi...

seLamLar, ben dün yaptırdım. araç kırmızı oLdugundan mavi TR biraz fazLa sırıtıyordu. femoLi'nin dükkanda o yapıştırmaLardan satıLıyor. üzerinde TR yazıyor beyazLa. ancak yanLardan 2mm kadar boşLuk kaLıyor onu da kırmızı asetatLa boyayınca çok şık oLdu. hemen hemen tüm oto aksesuarcıLarında vardır. istersen de keyfine göre bir rekLamcıya gidip kırmızı foLyo üzerinde beyaz yazı kestirtebiLirsin.

koLay geLsin 8O

Mısafır
23/02/2007, 08:39
mavi benım hosuma gidiyor ama ben sadece ay yıldız yapıstırıcam...

Misafir2
23/02/2007, 10:24
ben yaklaşık 5-6 aydır o şekılde kulanıyorum mavı alanı tamamen kırmızı zemın le kapatıp üzerine beyaz tr ve ayyılldız ve çok şık duruyor gerçekten bugüne kadarda ban bunu nıye yapıştırdın dıyen olmadı hıç aksıne jandarmasından tut polısıne kadar beğenen bıle oldu
yasaklık meselesıne gelınce olayı araştırmıştım yasada yeri yok ha kıl birine denk geilirsen o başka mesele ama güvenlık teşkılatının içindede öyler bır kansızın olduğunu hıç sanmıyorum arkadaşım dolayısı ile problem çıkmıyor .

ErdeM53
23/02/2007, 10:39
bi de app plakada daha şık duracağından eminim.

Misafir2
23/02/2007, 10:50
https://img222.imageshack.us/img222/5051/y7ws2.jpg
buyrun örnek arkadaşlar plakanın güzeliğine bakarmısınız herkese tavsıye ederım
reklamcıya gıdıyorsunuz boyu 11 cm eni 5cm larak tr yazılı bayrağınızı çıkartıp yapıştırıyorsunuz malıyeti 1-2ytl ki para bıle almıyorlar burda valla
geçen 8-10 takım yaptırdık adama zorla verdık 5 ytl almıyordu valla

jagar
23/02/2007, 11:14
plaka güzle olmuşta hocam ne resim çekmişsin yavv ben ona hayran kaldım valla :tabe:

Misafir2
23/02/2007, 11:15
plaka güzle olmuşta hocam ne resim çekmişsin yavv ben ona hayran kaldım valla :tabe:

arka plan photo shop normalde arabanın arkasında afet evi yani prefabrike yapı var

jagar
23/02/2007, 11:18
:rolleyes2: çok beğenmiştim bee abi keşke söylemeseydin hayallerim yıkıldı :)

femoli
23/02/2007, 11:22
arkadaşlar ankarada yasak yani beni bir kere durdurdular ve söktürttüler ama ben yine yapıştırdım buluşmaya gelecek arkadaşlara ücretsiz olarak dağıtacağım burdan bilginize

dagored
23/02/2007, 11:43
buyrun örnek arkadaşlar plakanın güzeliğine bakarmısınız herkese tavsıye ederım
reklamcıya gıdıyorsunuz boyu 11 cm eni 5cm larak tr yazılı bayrağınızı çıkartıp yapıştırıyorsunuz malıyeti 1-2ytl ki para bıle almıyorlar burda valla
geçen 8-10 takım yaptırdık adama zorla verdık 5 ytl almıyordu valla

abi çok süper olmuş güle güle kullan...

Misafir2
23/02/2007, 11:47
tşk arkadaşlar örnek olması ve görmeniz açısından resim koydum:))

Misafir2
23/02/2007, 11:48
:rolleyes2: çok beğenmiştim bee abi keşke söylemeseydin hayallerim yıkıldı :)

babacım sana bizim doğa harıkası mekanlarla dolu manzaraları yollayayım veya yolun süşerse buyur beraber takılıp bol bol foto yakalayalım mekanlarda

the_Algn
23/02/2007, 12:10
arkadaşlar ankarada yasak yani beni bir kere durdurdular ve söktürttüler ama ben yine yapıştırdım buluşmaya gelecek arkadaşlara ücretsiz olarak dağıtacağım burdan bilginize

SAdece Ankara'da değil her yerde yasak olan bir uygulama. T.C. Karayolları Trafik Kanunu.

Tabi uygulamanın sakıncalı bir tarafı yok ama gene de, kanunlara uygun daha yaratıcı daha belirleyici daha etkileyici bir Bayrak uygulaması bulunabilir...

femoli
23/02/2007, 12:18
bu bir bakıma avruba birliği değilde türk birliği simgesini ifade ediyor bana göre yapıştırmamın büyük bir nedeni o tabi görüntüsüde güzel

erdiyilmaz
23/02/2007, 12:25
yasak oLmasını yeni duydum. çok saçma uyguLama gibi geLdi bana, sonucunda pLakada yazıLan yazıLarda oynama yapmadık, hepsi okunakLı şekiLde, orjinaL khaLiyLe duruyor, kenarındaki mavi oLmuş kırmızı oLmuş farkedermi ki. TR yazıp üstünde Türk bayragı koymuşuz ötesi mi var. iLginç bir uyguLama.
avrupa birLigindeki ingiLizLerin arka pLakaLarı sapsarı onLar neLer yapıyor acaba.

femoli
23/02/2007, 12:32
eee erdi burası türkiye neyimiz düzgünki bu saçma herkes kafasına göre

the_Algn
23/02/2007, 12:34
yasak oLmasını yeni duydum. çok saçma uyguLama gibi geLdi bana, sonucunda pLakada yazıLan yazıLarda oynama yapmadık, hepsi okunakLı şekiLde, orjinaL khaLiyLe duruyor, kenarındaki mavi oLmuş kırmızı oLmuş farkedermi ki. TR yazıp üstünde Türk bayragı koymuşuz ötesi mi var. iLginç bir uyguLama.
avrupa birLigindeki ingiLizLerin arka pLakaLarı sapsarı onLar neLer yapıyor acaba.

İç işleri bakanlığı'na bağlı birşey. izin verilip verilmemesi. Ama yasak diyede polis memurlarının ceza yazacağını sanmıyorum bu tür bir konuda...

uzman
23/02/2007, 12:46
kusura bakmassanız görüşlerinize katılmıyacağım,burada önemli olan standardizasyonun sağlanmasıdır,herkes kafasına göre birşey yaparsa,uygulamayı denetleyenler görevlerini nasıl yapacaklar,bu konuda eğer o yönde (kırmızı zemin üstü bayrak) bir talep varsa ki bencede hoş bir uygulama bunun,yasalaşması gerekir,burası bir hukuk devleti malum.ingilizlerin yasaları ve uygulamaları gereği,ön plaka beyazken arka sapsarı,bir ingiliz ben bunu beğenmiyorum deyipde kafasına göre değiştirebilir mi?bu nedenle bizimde kurallar çerçevesinde hareket etmemiz gerekiyor,bu konuda görevlilere (Polis-jandarma) herhangi bir şekilde -aklımızdan bile geçse-tavır koymamalıyız,sonuçda onlarda görevli, kuralları uyguluyorlar,örneğin sizin plakanız farklı olsa denetimdeki görevli es gçse bir şikayet durumunda veya amiri tarafından gizlice denetlenen bu memuru biz kurtarabilecekmiyiz?sonuç olarak bu konunun asıl yeri meclisdir,yasalardır.

Misafir2
23/02/2007, 12:49
arkadaşlar trafik bölge müdürlüğünde görevli bır komser arkadaşla konuşup onun onayını alıp uygulamayı yapmıştım ben ki polıs evıyle komşu olmam ve öğlen yemeklerımızı onlarla beraber yediğimiz için bu konuyu araştırmıştım. Mavi olmasının sebebi AB uyum yasaları çerçevesınde bır uygulama yani yalakalığımız (benım tabırım bu) ondan öte birşey değil her neyse yasada yeri olmadığını ve bu konuda ceza falan da kesılemeyeceğını ve kımsenınde kesmeyeceğını söylemışlerdı laf eden görevli arkadaşlarada 1-2 akıllı lafla açıklama yapıldığındada göz yumacağı çok açıktır yeterkı onu oraya nıye yapıştırdığımızı adam gıbı izah edip mantığı adama verebılmektır dıye düşünüyorum
izmıtte bana da yolda durdurup sordular bune falan bende gereken cevabı verınce değerlı polıs arkadaşlar yoluma devam edebıleceğımı söylemışlerdi olay tamamen bizde bıtıyor arkadaşlar hastaya göre narkoz olayı polıs arkadaşlarda bunu çok iyi yapıyor doğrusu dedığım gıbı bayrağı bır aksesuar olarak değilde oraya yapıştırma amacımızı söyleyınce sorun kalmıyor

uzman
23/02/2007, 13:34
arkadaşlar trafik bölge müdürlüğünde görevli bır komser arkadaşla konuşup onun onayını alıp uygulamayı yapmıştım ben ki polıs evıyle komşu olmam ve öğlen yemeklerımızı onlarla beraber yediğimiz için bu konuyu araştırmıştım. Mavi olmasının sebebi AB uyum yasaları çerçevesınde bır uygulama yani yalakalığımız (benım tabırım bu) ondan öte birşey değil her neyse yasada yeri olmadığını ve bu konuda ceza falan da kesılemeyeceğını ve kımsenınde kesmeyeceğını söylemışlerdı laf eden görevli arkadaşlarada 1-2 akıllı lafla açıklama yapıldığındada göz yumacağı çok açıktır yeterkı onu oraya nıye yapıştırdığımızı adam gıbı izah edip mantığı adama verebılmektır dıye düşünüyorum
izmıtte bana da yolda durdurup sordular bune falan bende gereken cevabı verınce değerlı polıs arkadaşlar yoluma devam edebıleceğımı söylemışlerdi olay tamamen bizde bıtıyor arkadaşlar hastaya göre narkoz olayı polıs arkadaşlarda bunu çok iyi yapıyor doğrusu dedığım gıbı bayrağı bır aksesuar olarak değilde oraya yapıştırma amacımızı söyleyınce sorun kalmıyor

ama dediğin gibi açıklayıp ikna etmek koşuluyla,ancak karşı taraf,ben anlamam kuralları uygularım derse....

Misafir2
23/02/2007, 14:16
ama dediğin gibi açıklayıp ikna etmek koşuluyla,ancak karşı taraf,ben anlamam kuralları uygularım derse....

benım açımdan bunlar ufak aşılması kolay meseleler tabi sizlerı bılemem herkesın görüşü ve bakışı farklıdır mutlaka

canberkkilic
23/02/2007, 14:34
1 ay önce sabah okula gıderken dikmen polis evinin önunde çevirildim...plakam kırmızı tr li,Yazı karaterleri buyuk, ve muhursuzdu ,polis sağa çekti, arabanı parka çekicez dedi. abi yapma ,söz bır daha olmaz olayına girdim.. allahtan bagladım polisi, 50 ytl plaka kapagı cezası yazdı plakayı sökturdu, eski orjinal plakaları taktım sabahın 8.30'u ben dikmen polis evinin ortasındaki göbekte rezil bir sekilde bu işleri yapıodum.sonra gıt dedı . şimdi sadece tr si kırmızı

Misafir2
23/02/2007, 15:07
1 ay önce sabah okula gıderken dikmen polis evinin önunde çevirildim...plakam kırmızı tr li,Yazı karaterleri buyuk, ve muhursuzdu ,polis sağa çekti, arabanı parka çekicez dedi. abi yapma ,söz bır daha olmaz olayına girdim.. allahtan bagladım polisi, 50 ytl plaka kapagı cezası yazdı plakayı sökturdu, eski orjinal plakaları taktım sabahın 8.30'u ben dikmen polis evinin ortasındaki göbekte rezil bir sekilde bu işleri yapıodum.sonra gıt dedı . şimdi sadece tr si kırmızı

bir nevı sahte plaka gıbı mı yanı senınkı anlamadım??
yanı 2 cı bır plakamı bastırmıştın sen canberk??

uzman
23/02/2007, 15:12
benım açımdan bunlar ufak aşılması kolay meseleler tabi sizlerı bılemem herkesın görüşü ve bakışı farklıdır mutlaka

iş o aşamaya kaldıkdan sonra benim için hiç mesele bile değilde ben işi buralara bırakmam,çünkü kurallara uyarım,o aşama söz konusu olunca benim adıma hiç sorun olmaz.he,he

Misafir2
23/02/2007, 15:17
iş o aşamaya kaldıkdan sonra benim için hiç mesele bile değilde ben işi buralara bırakmam,çünkü kurallara uyarım,o aşama söz konusu olunca benim adıma hiç sorun olmaz.

mutlaka öyledır hocam haklısın tabı ama
ATATÜRK ün bursa nutkunu okudunmu? bazı şeylere muhalıflığımın sebebını çok ıyı anlatıyor o nutuk (A.B) kımdır? necıdır? ben tanımıyorum şahsen?? ben bıraz tutucuyum bazı konularda herneyse boş verelım sımdı bunları farklı konular ve konu dışına çıkmayalım ortam farklı çünkü
Yaşasın gp kardeşliği8C 8C :evillol:

Punto06
23/02/2007, 15:21
bir nevı sahte plaka gıbı mı yanı senınkı anlamadım??
yanı 2 cı bır plakamı bastırmıştın sen canberk??

Metal levhanın üstüne plaka boyutunda folya onun üstünede plaka yazı karakteri değiştiriliyor genellikle Bmw ciler yapıyo arkadaşın yaptığı plaka bu

uzman
23/02/2007, 15:30
mutlaka öyledır hocam haklısın tabı ama
ATATÜRK ün bursa nutkunu okudunmu? bazı şeylere muhalıflığımın sebebını çok ıyı anlatıyor o nutuk (A.B) kımdır? necıdır? ben tanımıyorum şahsen?? ben bıraz tutucuyum bazı konularda herneyse boş verelım sımdı bunları farklı konular ve konu dışına çıkmayalım ortam farklı çünkü
Yaşasın gp kardeşliği8C 8C :evillol:

ok.8O

canberkkilic
23/02/2007, 17:19
punto06 anlattığı gibi aynen öyle evt ...

PredatoR
23/02/2007, 17:38

çok makbule geçer dostum. teşekkür ederiz . ay yıldız uygulamasıda yapabilirsek süper olur.

emre
23/02/2007, 18:27
Metal levhanın üstüne plaka boyutunda folya onun üstünede plaka yazı karakteri değiştiriliyor genellikle Bmw ciler yapıyo arkadaşın yaptığı plaka bu

kardeş biz ona APP plaka diyoruz onuda bastırıolar yasak olmasının sebebide tarfik vakfının mühür vurmaması o plakaya yani tek mühürlü oluyor plaka o da yasak bunu bmw ciler değil herkes yaptırıyor bence çok da hoş duruyor

kızılbüyü
26/02/2007, 23:31
ya arkadaslar konu plaka oldugu ıcın yazıyorum.su plakayı silikonla yapıstırıyoz dımı.kenarlarınada ıcten cıft tarflı bant ceklıyo.yanı bu ıslemler dogrumu.bırı kafamı karıstırdı.silikon dedım ne yaptın ya falan dedı.oyle kaldım vallla.benı aydınlatırsanız sevınırım....

kızılbüyü
26/02/2007, 23:32
yanı sadece cıft taraflı bant tutarmı ya.

jagar
27/02/2007, 00:13
sadece çift taraflı bant tutuyo kızılbüyü bi arkadaşım yaptırmıştı ordan biliyorum hiç bi problemide yok ...

PredatoR
27/02/2007, 00:37
ben salak gibi deldirdim tamponu heralde. plakayı keşke silikonlasaydım.

kızılbüyü
27/02/2007, 00:44
ya benımkınıde ortadan slikonladılar etrafınada cıttarflı bant cektıler,acaba silikon,olurda cıkarmak ıcab etttı yada dustu boyayıda sokermı dıye dusundum.ama heralde abarttım bıraz.zaten oraya yıne plaka gelıcek sokse ne olur dıyom ama yınede ıcım cız edıyo.heralde artık manyaklı k dercesıne geldım.arabanın uzerıne tıtredıgım kadar kendıme bakmıyorum vallla

Mısafır
27/02/2007, 08:41
yanı sadece cıft taraflı bant tutarmı ya.

10cm2 si 50 kilo taşıyıor...8S tabı hepsi değil :icon_twisted:

kadoku
27/02/2007, 09:28
çit taraflı bant tutar Vadinin dediği gibikadar kuvvetli ben şahsen benim evde bütün çerçeveleri duvara bu bantla sabitledim çok sağlam gerçekten, ama forumda bir arkadaşın ismini hatırlıyamadım şimdi plakalarını çalmışlardı, plaka silikonla sabitlenirse kanımca yerinden sökmek daha zor olucaktır yoksa çift taraflı bant tek başına yeterli olur, ama siz daha sağlam olsun diyorsanız silikon kullanın, boyaya zarar verip vermemek konusuna gelince silikon esnek bir yapıştırıcı aynı zamandada dolgu maddesidir Spoyler, marşpiyel vb. aksesuarlar takılırkende kullanılıyor boyaya zararı olacağını zannetmiyorum.

femoli
27/02/2007, 10:19
silikon ii bişi değil çünkü ileride tamponu felan söktürdün boyatcaksın silikonlu bir plakayı sökmek kolay değil hatta söksen bile plaka bir daha kullanımı olmayabilir çünkü eğik büyük oluyor (uygulamalarımdan dolayı biliyorum) önermem

ORACLE
27/02/2007, 10:31
bende silikon ve çift taraflı bant ile yapıştırdım. Çok sağlam oldu. Sökmek gerekirse hakatten nasıl sökülür bilemiyorum. Ama boya falan kalkarmı bilmem.
Kalksa da problem değil zaten yine plaka gelicek oraya. Ayırca zaten servisler içine etmişler. Tam 4 tane delik var. Deliği uyduramayan yeni bi delik delmiş.
Artık delsinlerde görelim.

celoo
27/02/2007, 10:50

arkadaslar bi hafta önce kırmızı tr yüzünden 160 ytl ceza yedim dikkat edin affetmiyolarr.2 ytlık cıkartma pahalıya maoldu bana.

PredatoR
27/02/2007, 17:53
arkadaslar bi hafta önce kırmızı tr yüzünden 160 ytl ceza yedim dikkat edin affetmiyolarr.2 ytlık cıkartma pahalıya maoldu bana.

saçmalık ya. o ne ceza öyle ! çok sinirlendim valla. ne kadar gereksiz bişey mavi. TR'de yaşıyorsak kırmızı beyaz kardeşim

nasrettinhoca
27/02/2007, 18:41
Ben sadece TR yazısının üzerine ay yıldız koymayı düşünüyorum...Mavi zemine dokunmayacağım..Herhalde ceza yazmazlar?

h k
27/02/2007, 21:13
Ben sadece TR yazısının üzerine ay yıldız koymayı düşünüyorum...Mavi zemine dokunmayacağım..Herhalde ceza yazmazlar?

o da yasak ne yazikki .

benim önceki aracimda öyledi kirmizi yuvarlak cikartma yapistirmistim cokta hos durmustu . bu basligi görünce iyi aklima geldi puntoyada yapicam en kisa zamanda :)

PredatoR
27/02/2007, 23:08
Türk düşmanımı ne bunu yazan memurlarda anlamadım. insan biraz anlayış gösterir.

Misafir2
27/02/2007, 23:17
benıde ızmıtte durdurdular bu hafta sonu polıs çok güzel duruyor dedi araç yenımı dıye sordu ehlıyet ruhsat kontrolühayırlı yolculuklar dedı valla tuhaf durum:))

erdiyilmaz
27/02/2007, 23:39
enteresan durumLar var bu konuda, kimi poLis güzeL durmuş fiLan diye sohbet ediyor, kimisi ceza kesmiş.
standartLarı yakaLayamadık mı haLa nedir biLmiyorum.

uzman
27/02/2007, 23:59
arkadaşlar olaya standart vs. değilde kurallar,yasalar çerçevesinde yaklaşırsak sanırım ortak bir noktada buluşabiliriz,yani sonuç olarak herşeyin bir kurala bağlandığı gibi bu durumda bir kurala bağlanmıştır,ha bazı görevliler duygusal veya milliyetçi duygularla olaya yaklaşabilirler,bazıları duygularına gem vurup kuralları uygulayabilirler, sonuçda bunlar devlet memuru,bizim hedefimiz değil,bizim hedefimiz-muhatabımız,kurallar-yasalar,olaya böyle yaklaşırsak olayı daha rahat kavrarız,eğer bu kurallardan rahatsız oluyorsak bunun yeri meclisdir.bu nedenle memurları bence gereksiz hırpalamayalım.onların adı üzderinde Devlet Memuru.

Misafir2
28/02/2007, 00:17
hocam kımsenın kımseyı hırpaladığı yok lütfen nerden çıkarıyorsun sitemı olan arkadaşlarında lafı sıstemedır kımın ne işi olur memurla vs vs
konu sapıyor galıba aman dıkkat babacım herkes okuyor burayı internet ortamındayız malum

uzman
28/02/2007, 00:21
haklısın,ben duruma açıklık getirmek istemiştim,umarım yanlış anlaşılmamışımdır.

femoli
28/02/2007, 09:20
valla yasak olsada olmasada ben yaptım kimsede kusura bakmasın poliste yakalasa söktürsede ben tekrar yapacağim o sökecek ben takacam ,o sökecek ben takacam böle

dagored
19/03/2007, 16:45
bugün saat 15.30 civarında Ankamall çıkışında bekleyen polislerle olan diyalogum :

Polis : plakandaki kırmızı ayyıldızı sökecek misin yoksa 101 ytl ceza mı keseyim ?

Dagored: sökeyim o zaman (deyip arabadan inerken)

Polis: aferin yola gel şöle

Dagored : lhvsflhgvlsfbvlsfdhgvlıushfdglergypqtqforşvfsdgvp9 reyftğpqrıhşşjkvgf

BGRAYS
19/03/2007, 16:48
sonra ne oldu ? ;)

dagored
19/03/2007, 16:56
söktüm ve gittim ne diyebilirim ki polise içimden gereken cevabı verebildim sadece....

BGRAYS
19/03/2007, 16:57
alla alla sankı ordakı alman bayragı nolcakkı ay yıldız olsa ..

dagored
19/03/2007, 16:59
ya o ayrı bi mesele zaten de benim esas tepkim polisin tavrına....

BGRAYS
19/03/2007, 17:05
kesınlıkle haklısın o sekılde cırkın konusması hıc hos degıl

femoli
19/03/2007, 17:46
ayıp valla cevap versen suçlu duruma düşersin bu ne biçim iş böle ben olsam tutamazdım kendimi sök diyebilirsin ama yola gel diyemezsin....

ErdeM53
19/03/2007, 17:48
sen vatandaşsın o memur öle konuşamaz. iyiki bana denk gelmiyor böle polisler. :pissed: :pissed: :pissed:

PredatoR
19/03/2007, 17:56
valla ben hala takamadım ya .kesin ceza yerim şansız adamım