PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava yastığı ışığı aralıklarla yanıp duruyor.

Anka2556
11/02/2009, 15:14
hava yastığı uyarı lambası bazen uzun uzun, bazende kısa süreli yanıp duruyordu, kıvuzda güvenlik sistemlerinde sorunu ifade ediyordu.

Kocaeli efsane fiat bayisine götürdüm, hava yastığı devresinde sorun olduğunu garanti kapsamında değişileceği söylendi, arabayı bıraktım servise göre binde bir olan bir sorunmuş ama ne sorunu olduğunu söylemedi. yarın sabah parça gelir takarız dendi, bakalım neler olacak

Servisin dediğine göre kaza anında hava yastığı açılmıyabilirmiş bu durumda onun için yarın bırakalım dediğimizde bizi uyardı.

femoli
11/02/2009, 15:23
En doğrusunu yapmışsınız servise bırakmakla ,o binde bir olan sorunuda öğrenip yazarsanız çok iyi olur ...Geçmiş olsun şimdiden ..

ABNEW
11/02/2009, 16:46
Anka, sanıyorum hava yastığı kontrol ünitesi arızalanmış.Garantiden biran önce değişmesi iyi olmuş, geçmiş olsun...

Anka2556
11/02/2009, 17:17
Anka, sanıyorum hava yastığı kontrol ünitesi arızalanmış.Garantiden biran önce değişmesi iyi olmuş, geçmiş olsun...

Bu ışığı linea'sı olan bir arkadaşa dediğimde, babasının doblosunun da bu arızayı verdiğini, önce garantiden değiştiğini, 2 yıl sonra tekrar bozlulduğunda değişitirmesi 300 milyonu bulduğunu söyledi.

2 sene garanti uzatmayı düşünüyordum, seneye bir aksilik olmazsa 2.ci seneyi doldurmadan yaptıracağım, 4 sene içerisinde bi daha olursa uzatılmış garanti parasını çıkarmış olur böylece.

Anka2556
13/02/2009, 17:50
En doğrusunu yapmışsınız servise bırakmakla ,o binde bir olan sorunuda öğrenip yazarsanız çok iyi olur ...Geçmiş olsun şimdiden ..

Airbag denetleme ünitesi değiştirildi,Koıcaeli Efsane servisine çarşamba öğlen verildi, perşembe akşam üzeri alındı, ışık yanmıyor şimdi, bi daha sorun çıkarmı bilmem, bu sorunun tekrarladığı duydum.

Herkese kazasız yolculuklar dileğiyle.

dr.oguz
15/02/2009, 15:06
Airbag denetleme ünitesi değiştirildi,Koıcaeli Efsane servisine çarşamba öğlen verildi, perşembe akşam üzeri alındı, ışık yanmıyor şimdi, bi daha sorun çıkarmı bilmem, bu sorunun tekrarladığı duydum.

Herkese kazasız yolculuklar dileğiyle.

aynı sorun bende de çıkmıştı daha öncede
"airbag ikaz lambası" adlı forumda tartışmıştık
gözden kaçabilir arada bi işıklara bakmak lazımm