PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

TunFeB
09/02/2009, 01:30
arkadaşlar selam. daha önceki fire dynamic aracımda lpg montajı yaptırmıştım ve satana kadar uzun süre sorunsuzca kullandım. hem ekonomi hem de performans açısından çok memnundum. aracı sattığım arkadaşımda halen memnun şekilde kullanıyor.

şimdi ise yeni aracımı aldım. starjet motorlara lpg uygulaması yapan arkadaşlar olmuştur mutlaka forumda. yorumlarınızı, marka tercihlerinizi ve tüketim değerlerinizi paylaşırsanız gerçekten sevinirim. ayrıca ankarada yaptıran varsa yer olaraktatavsiyede bulunursanız çok faydalı olacak benim açımdan.

ilginize teşekkürler....

femoli
09/02/2009, 10:01
Tuncay önce taktırdığın lpg nin markası neydi ..Eğer ondan memnunsan aynısından taktırabilirsin, Motor açısından 77 ,95 pek fark etmez sıralı sistem taktıracağın için ..

herby
09/02/2009, 11:41
2 arkadaşımda var.. Birisinde ekogaz markası var ve silkeleme problemi 1 senedir çözülemedi.. Diğeri ise önce BRC taktırdı araç hiç uyum göstermedi sonra atiker taktırdı onda da ufak tefek silkeme mevcut.. Dediğiniz gibi firelerde süper uyumlu ama starjetlerde sorun yaşamayan duymadım şimdiye kadar...

TunFeB
09/02/2009, 11:49
Tuncay önce taktırdığın lpg nin markası neydi ..Eğer ondan memnunsan aynısından taktırabilirsin, Motor açısından 77 ,95 pek fark etmez sıralı sistem taktıracağın için ..

bi önceki brc idi. sorunsuzdu. sanırım yine brc olacak bir ihtimalde zavoli olabilir.

2 arkadaşımda var.. Birisinde ekogaz markası var ve silkeleme problemi 1 senedir çözülemedi.. Diğeri ise önce BRC taktırdı araç hiç uyum göstermedi sonra atiker taktırdı onda da ufak tefek silkeme mevcut.. Dediğiniz gibi firelerde süper uyumlu ama starjetlerde sorun yaşamayan duymadım şimdiye kadar...

içimi kararttın kardeş ya....:)

inşallah

starjete pek lpg taktıran olmamış sanırım:)

femoli
09/02/2009, 12:07
:D :D :D :D

İyi bir ustaya gidersen bir sorun olmaz ;)

pdr42
09/02/2009, 13:09
starjete taktıran bikaç arkadas vardı bycep sanırım taktrmıstı ama markasını hatırlıyamadım.. bu arada ben atiker taktırmsıtım sorunsuz kulalnıyorum 32 bin km oldu

TunFeB
09/02/2009, 13:12
starjete taktıran bikaç arkadas vardı bycep sanırım taktrmıstı ama markasını hatırlıyamadım.. bu arada ben atiker taktırmsıtım sorunsuz kulalnıyorum 32 bin km oldu

fire motor olsa taktırmıştım çoktan. ama starjet olunca biraz endişeliyim....

herby
09/02/2009, 16:32

Kardeş BRC deki problemi çözmek için araç İstanbula gitti en yetkili mühendisler tarafından incelendi ama yine çözülmedi arkadaş en son çare söküp Atikere geçti ama yine sıkıntısı var biraz...

NesT
09/02/2009, 16:54
Tuncay bu linki bir incele Bora Tempesty de bayağı bir araştırma yapmıştı onunla diyalog kurman iyi olur. Ben şimdiye kadar şikayet eden duymadım.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/75-lpg-donusumu.html

TunFeB
09/02/2009, 17:35
Tuncay bu linki bir incele Bora Tempesty de bayağı bir araştırma yapmıştı onunla diyalog kurman iyi olur. Ben şimdiye kadar şikayet eden duymadım.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/75-lpg-donusumu.html

fatih abi biliyorum boranında çok araştırdığını. hatta o da benim eski puntoma lpg taktırdığım yere gitti sonra vazgeçti ve teleflex taktırdı. benim derdim fire ile starjet motor farkı. eğer fire motor olsaydı arabam çoktan taktırmıştım lpg yi.

ABNEW
09/02/2009, 22:28
Lpg de proje ve montaj da son derece önemli.Hatta markadan daha da önemli bence.İyi bir ustanın takdığı lpg nin atmosferik ve 16v lik starjette de sorunsuz çalışacağına inanıyorum...

ABNEW
10/02/2009, 16:47
Arkadaşlar,

Benzinli Gp Sahiplerinin önemli bir kısmı yakıt tüketim avantajı nedeniyle lpg sistemlerine geçmekte.Dolayısıyla bu sistemlerin montajı, maliyeti, fayda ve zararları ile ilgili bilgiler alınmak istenmektedir ve bu nedenle çeşitli başlıklar açılmıştır ve açılmaktadır.Bu başlıklara daha kolay ulaşım için motor çeşidine göre (Fire, Starjet ve T-jet) lpg sistemleri genel başlığı oluşturduk.Sahip olduğunuz benzinli motor seçeneğine göre ilgili başlıklara gözatarak daha kısa sürede ve ayrıntılı olarak aradığınızı bulabilirsiniz...

TunFeB
10/02/2009, 21:25
arkadaşlar bir sorum olacak. bu hafta lpg taktırcam kısmet olursa. ama brc mi prins mi karasızım. arada 700 tl ye yakın fark var. değer mi acaba bu farka?

sonunda lpg olayınıda hallettim. bugün araca brc sıralı sistem taktırdım. starjette montaj biraz daha zahmetli oldu. ilk izlenimler herhangi bir olumsuz durum yok. depoyuda doldurdum. bakalım değerler ne olacak....

baycep
17/02/2009, 22:41
selam bir süre foruma bakamamıştım , benim starjetimde prins marka sıralı sistem takılı gayet memnunum . çok araştırdıktan sonra taktırdım . Adıyaman fiat bayisinin teknik servis müdürü brc ve adını hatırlamadığım bir marka kendi servislerinde taktırmış pek randıman alamadığı için sökmüştü aracçta enjektör lambası yanıyor ve bayagı tekliyormuş bana bu araçlara tüp takılmıyor dedi :) randımanlı çalışmıyor değişken geometrili olduğu için ateşleme problemi oluşuyor galiba prinsten gayet memnunum yaklaşık 24 bin km yaptım hiç bir problemle karşılaşmadım . taktıracak arkadaşlara tavsiye ederim

TunFeB
23/02/2009, 16:12
lpg ile ilk depomu bitirdim. ilk ölçüme göre tüketim 0.13 tl civarında....

ismetarisal
15/03/2009, 15:05
benim araçta da takılı fakat sanki büyük viteslerde devir düşükken biraz yüklenirsem(özellikle rampalarda) araçta belli belirsiz bir tekleme oluyor.acaba siz de bu olayı yaşıyor musunuz aracınızda

TunFeB
15/03/2009, 15:15
aynı sorun bende de vardı enjektör değişimi ile problem çözüldü....

ismetarisal
15/03/2009, 15:37
bende kme marka sistem takılı bana da ufak bir sorun olduğu söylendi ama insanın aklını bulandırıyor açıkçası.gp turbolarda gaz yetişmediğinden bahsedilmiş forumda ve bunun daha hızlı gaz pompalayan enjektörler ile çözüldüğü belirtilmiş acaba aynı işlemi biz de uygulasak nasıl olur sizce?

TunFeB
15/03/2009, 15:42
enjektör değişimi ile sorun giderilmiştir.

ismetarisal
15/03/2009, 15:45
oldu çok teşekkürler görüşmek üzere

baycep
15/03/2009, 17:45
Arkadaşlar o tekleme sorunu gerçekten önemli onun üzerine ii düşün, aracın motoru resmen vurdura vurdura gidiyor gibi oluyor enjektör lambasınıda yakar motorun randımanınıda bozar , ben ilk önce lovato taktırmıştım tekleme problemi oluştu sonra prins taktı ustam gayet menunum dün serviste carbon clearde yaptırdım aracım bayagı kendine geldi :) size garanti vermiştir problemsiz çalışır diye üzerine gidin önemli ufak problem , fazla yüklenme biraz kullnaınca geçer gibi laflara aldanmayın :)

goldumut
24/04/2009, 10:42
benim araçta da takılı fakat sanki büyük viteslerde devir düşükken biraz yüklenirsem(özellikle rampalarda) araçta belli belirsiz bir tekleme oluyor.acaba siz de bu olayı yaşıyor musunuz aracınızda

bende stefanelli var 10 bın km kullanıyorum genelde cok memnunum ama senınde dedıgın gıbı yuksek vıteste bazen sılkeleme yapıyor ama cok buyuk bır sorun degıl bende.

prıns konusunda ıse zaten lpg de dunyada en ıyı markalardan bır ve en pahalısı.

izmirli355
17/05/2009, 18:28
arkadaşlar selam ,
3 gün önce aldığım arabada (1,4 starjet) v.... marka tüp var .aldığım kişi 3 ay önce taktırmış. ama pek kullanmamış lpg de performans düştüğü için. araba yolda giderken sanki tekleme gibi vuruntu gibi bişey yapıyor .açıkcası kafama takılıyor .geçen bi ayara gittim adam bakmadı bile markayı görünce .Sizce ayarla düzelirmi veya aracın motoruna zarar verirmi bilgi verirseniz sevinirim.

ismetarisal
30/05/2009, 14:23
aracını iyi günlerde kullanmanı dilerim öncelikle.lpg işine gelince benim silkeleme problemi artık bitti gibi.yapılan lpg ayarları genelde benzinden biraz fazla gaz püskürtülecek şekilde yapılıyormuş.bu da bizim araçlarda problemlere sebep olup o silkeleme problemine sebep oluyor demişti servisteki motor ustası.bana da mantıklı geldi ve ayarları aynı benzinde olduğuna yakın hale getirttim.daha sonrasında ise silkeleme gerçekten azaldı.ardından yakıt konusunda sürekli denemeler yaptım 4 farklı marka gazı ikişer üçer depo gibi sürelerle kullandım ve aygazda karar kıldım hergün aynı yolu gidip geldiğimden yolun belirli kesimlerinde yüksek viteste yaptığı silkelemeyi aygazda yapmamaya başladı.umarım reklam olarak algılamazsınız ama aygaz ile problemlerim bitti gibi.umarım yardımcı olabilmişimdir.

cantekin
30/05/2009, 20:12
arkadaşlar aracım 2006 grande punto fire brc sıralı sistem takılı.aracım gazdada benzinde de rölantide titremeye başladı. servise götürdüm ve servis lpgden dolayı subapların uzadığını silindir kaağının zarar gördüğünü söylediler ve masrafım tam 1750 tl şimdiye kadar lpg den yaptığım tasarrufta böylece uçmuş odu.ustalar kesinlikle lpg den diyolar.aracı yaptıryorum ama bundan sonra lpg de kullanmakta kararsızım bidaha yaparsa diye korkuyorum.siz ne dersiniz lpg de kullanayımmı?

Linos
31/05/2009, 19:24
Cantekin, bu başlık Starjet motorlar için kullanılıyor. Fire başlığında yardımcı olanlar çıkacaktır... ;)

alpertunga
22/06/2009, 19:20
starjet 95 ile bende aranızdayım.şimdi lpg taktırmak istiyorum ama motor garatisi bozulurmu bozulmazmı bilmiyorum.fıat heralde henüz grande punto için izin vermemiş.

arkadaşlar fıat puntolara garanti kapsamında lpg iznini vermiyooo.eğer lpg taktırmak istiyorsam aracın motor garantisi bozulacak.1,4starjat(95) var bende.bu konuda ne yapmak lazım karasızım.görüşlerinizi bekliyorum

punto sahibi arkadaşlar.az önce deha otomotivle (02122334949) görüştüm.grande punto araçlara lpg montajının yapılması durumunda aracın garantisinin bozulacağını söyledi.tofaşın henüz lpg iznini vermediğini belirtti ve beklelememizi söyledi.şu an linea lara iznin verildiğini ama bunun için 6 ay beklediklerini söyledi.bilgi için bize ayda 1 telefon açın dedi.
arkadaşlar fıatı bu konuda telefon yağmuruna tutarsa işi hızlandırabiliriz.msj nızı bekliyorum.

selam arkadaşlar.fıat ın internetsitesinde(https://www.fiat.com.tr/)fıat (https://www.fiat.com.tr/%29f%C4%B1at) çağrı merkezi logosuna tıkladığınızda açılan sayfaya şikayetlerinizi yazıp onayladığınızda sizi arıyor ve bilgi veriyorlar.
grande puntolara garanti kapsamında lpg montajının yapıması isteğinizi buraya yazabilirsiniz.bu konuda madur olan bir çok arkadışımız var heralde değilmi...

izmirli355
21/07/2009, 23:24
selamlar arkadaşlar
zavolli lpg taktırmayı düşünüyorum.bu markanın 1,4 starjetdeki uyumunu bilen veya deneyimi olanların yorumunu rica ediyorum
tşkler

starjet
18/09/2009, 12:33
Benzer sorunu bende yaşadım aracım 3 gündür gazı takan bayide sorunun çözümü olmadığını bugün gaz sistemini söküceklerini söylediler

eexelanss
09/11/2009, 01:02
Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba.
Yaklaşık iki hafta önce G.P Starjet 1.4 16v 95 hp aldım ve lpg taktırmayı düşünüyorum. Forumda okuduğum kadarıyla starjet motorlarda çoğunlukla sorun yaşanıyor.
Şuana kadar lpg taktırıpta sorun yaşamayan, memnun olan arkadaşlar var mı? Varsa hangi markayı kullanıyorsunuz ve hangi markayı tavsiye edersiniz..
Paylaşımlarınızı bekliyorum.

Saygılar...

alpertunga
11/11/2009, 21:28
oğuzhan kardeş ben de 2-3 aydır uğraşıyorum.sorun yaşamayanına henüz ulaşmadım.maalesef fıatın kendi bayileri bile bu propleme bir açıklama getiremiyolar.hatta çoğu lpg montajı yapan fıat bayii bu motoru tanımıyoo desem yalan olmaz hani.irtibatta olalım.ALİ SAVRAN-KOCAELİ

eexelanss
12/11/2009, 01:52
Ali kardeşim valla düşündüm taşındım Zavoli taktırmaya karar verdim.. Cumartesi taktıracağım.. Zavoli üzerinde çok durdum ve araştırdım yetkililerine atığım maile gelen cevabı aynen kopyalıyorum buraya...

Sayın eexelanss ;

Aracınız da ZAVOLİ sıralı sistem gayet mükemmel uyum sağlamaktadır.Grande punto starjet motorlu birçok bayii ve kendi uygulamarımız mevcut.

Önemli olon doğru ve standartlara uygun montaj yapılmasıdır. Bu konu da elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyoruz. Perfonmans konusun

da gayet mükemmel uyum sağlamaktadır. Yakıt tasarrufu en az %40 ile %50 arasındadır.Daha detaylı bilgi için meekez servisimizi arıyabilirisniz.

İyi Günler Dileriz.

alpertunga
13/11/2009, 00:51
hayırlısı kardeş montajı merakla bekliyorum.tek sorun montarda vuruntu denilen o proplemin yaşanmaması.montajı yaptıracağın yerin tlf varsa alabilirmiyim ben de bilgi alayım bakalım.sakıncası yoksa

eexelanss
13/11/2009, 13:50
Kardeş internet adresini vereyim orada tüm adresler ve telefonlar var.

www.zavoli.com.tr (https://www.zavoli.com.tr)

alpertunga
15/11/2009, 12:15
oğuzhan kardeş lpg yi taktırdınmı.performans nasıl.ilk izlenimler nasıl biraz anlatırsan sevinirim.eğer performansı iiy çıkarsa ben de ankaraya gelip bende lpg taktıracam.teşekkürler

eexelanss
15/11/2009, 17:19
Ali daha arabayı alamadım... Alınca bilgilendiricem inşallah...

alpertunga
15/11/2009, 19:22
tamam kardeş teşekkür ederim

eexelanss
19/11/2009, 18:56
Kardeşim Valla aracı alalı üç dört gün oldu..Performansta hiç bir sıkıntı yokk...Gayet güzel..Dahada önemlisi enjektörleri çok sessiz ve benzinden gaza geçişleri hiç hissetmiyosun yani gazda mı benzindemi gidiyosun hiç anlamıyorsun.. Yanlız yüksek devirlerde biraz silkeleme, itekleme gibi bişey yapıyor ama onuda halletceklerdir eminim. fırsat bulunca tekrar gidicem..
Sanırım görüştüğün kişi Uğur beydi Sağ olsunlar benimle ve aracımla çok ilgilendiler ayrıca ustalarıda çok süper..Herşeyiyle ilgileniyorlar.. Kesinlikle tavsiye ederim.. tabi lpg yi taktırmakla iş bitmiyor biliyosun.. Çoğu kişi daha sonraki sorunlarla ilgilenmezler ama onlar ilgileniyorlar ve sana 100 bin km. garantisi veriyorlar.. ben çok memnunum kardeşim.. Ve çok güzel bi özelliğide enjektörlerin sessiz çalışması ve ayrı ayrı monte edilebilmesi..

Burdan Uğur beye ve ustaları Arif bey ve Muaemmer beye sonsuz teşekkürler....

Zavoli Polaris LPG

alpertunga
13/12/2009, 23:58
arkadaşlar neldu son durum bi gelişme varmı uzun süredir kimse girmiyor bir bilgi

mastman12
16/12/2009, 14:13
merhaba ben 2008 ekim ayında starjete alır almaz lpg taktırdım.hatta noter satışından önce taktırdığım için ruhsat aşamasında montaj tarihi noter tarihinden önce olduğu için tekrar fatura düzenletip kdv sinide bi güzel ödettirdi manas otogaz.herneyse manas otogaz(izmir 3.sanayi)atiker marka lpg kiti taktı.benim vaktim olmadığı için babam taktırmıştı.
takan adam sigorta kutusu kapağını tam kapatmamış ilk suya girdiğimde araba sapıttı.servise gittim değişcek dediler 1000 tl imiş.değiştirmedim temizletip kurutup kullanmaya dewam ediyorum.
sonra 1 gün klima soğutmamaya başladı meğersem klima aliminyum borusunu zedeleyip delmiş lpg tesisatından başka bir boru.klima tamirini manas otogaz yaptırdı.
daha sonraları geçtiğimiz kış sabahları araba çalıştıktan sonra motor devri çok değişken bir şekilde inip çıkmaya,gaz pedalına bastığımda gaz yememeye egzozdan öksürme gibi pat pat sesler gelmeye,gaza geç geçmeye başladı.
ayrıca 3.vitesten sonra gaza yüklenince bir duraksama sonra devirlenme yapıyordu.
ha ayrıca regülatörün çatladığını ve su kaybından 2 kez hararet yüzünden conta yakmak dan kurtuldum.regulatör değişti çare olmadı.
yeni beyin denediler olmadı.
yeni enjektör denediler olmadı.bugün tekrar regulatör değiştirdik ama problem hala çözülmedi.taktırdığımdan beri 3 günden fazla problemsiz sürüşüm olmadı.
motor arıza lambası yanıyor,mecburen benzine atıp bi süre kullanıp arıza lambası sönünce tekrar gaza atıyorum.garantisi devam ediyor ama manas otogaz sorunları çözmekte yetersiz kalıyor.

kara kız
22/12/2009, 16:27
çıkar paranı geri iste olsun bitsin..

eexelanss
28/12/2009, 17:07
Ben yaklaşık bir buçuk aydır lpg li kullanıyorum aracımı.. Yüksek devirlerde veya yüksek hızlarda silkelemeden başka hiçbir problem yaşamadım.Umarım yaşamamda...
Birde şu silkeleme olayını çözersek ozaman tam olucak...

alpertunga
15/01/2010, 18:38
arkadaşlar ben aracı sattım şükürler olsun.artık fıat mı yanundan geçmem valla

FPT
18/03/2010, 19:13
arkadaşlar bende starjet motorlu bir gp alıp lpg takma planındayım. görünüşe göre zor bir motor ve prins-zavoli hariç uyum sağlayanı yok gibi. bu kitlerin fiyatı ne civarda? ve izmirde bu dönüşümü yaptırıp sorunsuzca kullananlar nerede yaptırdıklarını söyleyebilirlerse çok yardımları olacak.
şimdiden teşekkürler tim cevaplar için :)

Birkan61
27/03/2010, 13:26
Merhaba Arkadaşlar , 1.4 95 HP Starjet Dynamic almak üzereyiz.

Hangi marka LPG'yi önerirsiniz. Birde çok mu sorun yaşanıyor acaba ? Bizi 1-2 yıl idare etse yeter :)

szymek66
24/06/2010, 19:43
Dostum sorun kesinlikle çözülüyormu peki ?

femoli
08/07/2010, 09:07
Lpg ile ilgili konuları araştırmadan lütfen konu açmayalım :)

Lpg yapışkan konu budur , ihtiyacı olan arkdaşlarımıza daha iyi yardımcı olmak için konuları lütfen bir düzende tutalım ..

CesSpOoL
05/09/2010, 00:57
tam olarak çözülmedi mi starjetin lpg sorunu halen.. çok hoşuma giden bi starjet buldum ama bu lpg olayından dolayı korkuyorum.. sakin kullanımda benzini ne kadar lpg yi ne kadar tüketiyor araç ölçtünüz mü hiç arkadaşlar?

ferruh25
05/09/2010, 01:49
Zavoli; Sırf starjet puntolar için özel bir paket program hazırlamış.. Bu paket programı Eku ya kurduğunuzda bu silkeleme gibi sorunlarınızdan bir anda kurtuluyorsunuz..

BU EKU NEDİR TANIMLARMISINIZ

CesSpOoL
07/09/2010, 01:21
Zavoli; Sırf starjet puntolar için özel bir paket program hazırlamış.. Bu paket programı Eku ya kurduğunuzda bu silkeleme gibi sorunlarınızdan bir anda kurtuluyorsunuz..

BU EKU NEDİR TANIMLARMISINIZ

elektronik kontrol ünitesi.. yani lpg nin beyni..

ferruh25
07/09/2010, 01:46
Teşekkürler ben de düşünüyorum ama

brabus
07/09/2010, 08:55
tam olarak çözülmedi mi starjetin lpg sorunu halen.. çok hoşuma giden bi starjet buldum ama bu lpg olayından dolayı korkuyorum.. sakin kullanımda benzini ne kadar lpg yi ne kadar tüketiyor araç ölçtünüz mü hiç arkadaşlar?

Yakıt tüketimi konusunu incelemeni öneririm : https://forum.grandepuntotr.com/genel/124-gplerimiz-ne-kadar-yakiyor.html

Ben starjet'in benzinli değerlerini söyleyeyim.
şehirler arası karışık 20-21 kuruş yakıyor. 5.4 ortalama
90-100 gidersen 5.0 ortalama
istanbul şehiriçinde az yoğun trafiğe girerek 26 kr yakıyorum sürekli
100 TL ye 380 KM falan yapıyorum. Tem'i biraz daha çok kullanıp dikkat edersem 420 km yi de gördüm
bu yüzden LPG pek düşünmedim

LPG ye geçersen bu değerlere göre %20 tasaruf sağlarsın

sukru
14/10/2010, 19:16
Arkadaşım bende yeni katıldım aranıza bendede 95bg starjet var üzerinde stafanelli tüp var ama arabada tekleme yapıyo enjetör dediler degiştirdim vb bırsürü şey ama aynı diger modellerde sorunsuz ama starjrtte sorun oluyo stafanelliyi tavsiye etmiyorum

sukru
14/10/2010, 19:24
Bu zavoli:modeli nedir acaba nerde taktıra biliriz en idai

eexelanss
14/10/2010, 21:49
Bu zavoli:modeli nedir acaba nerde taktıra biliriz en idai
İnternet sitesinde bayileri mevcut. Lakin Şuan için lpg taktırmanızı önermiyorum çünkü silkeleme problemi çözülemedi..Halen çözmeye çalışıyorlar...

ilbilge_11
24/10/2010, 16:23
alışmamış g..... d... durmaz o nedenle 3 kuruş kar yapacaz diye aracı üzmeye gerek yok eğer uyumlu olsa fiat zaten izin verirdi değil mi

alperyonar
30/10/2010, 22:24
Şu an için şehir içinde 100 tl lik benzinle 400 km gidiyorum. Yaklaşık 25 krş yapıyor. Lpg taktırıp 15 krş yakmak istiyorum. Bu silkeleme problemine çözüm bulan bir marka varmıdır??

jakabo_ank
21/11/2010, 01:31
Şu an için şehir içinde 100 tl lik benzinle 400 km gidiyorum. Yaklaşık 25 krş yapıyor. Lpg taktırıp 15 krş yakmak istiyorum. Bu silkeleme problemine çözüm bulan bir marka varmıdır??

ben 32 kuruşun altına düşemedim hiç. ondan taktırdım lpg yi. nasıl yakalıyorsunuz bu değerleri. sanırım benim sürüşte sorun var.

ozknyk
17/12/2010, 13:46
slm arkadaşlar ben izmirden özkan bendede starjet var.ben bu problemin çözümünü uzun arayışlar sonunda buldum.hatta bulduk desem daha doğru olur.şöyleki aracı alalı yaklaşık 8 ay oldu hangi lpg yi takacağımı çok araştırdım bu formuda olmak üzere .bu formda çözüm bulanı göremedim daha.tavsiye üzerine izmir olgun lpg "landirenzo" ya gittim.onlar takabileceklerini söylediler.aksi taktirde para iadesi garantisi hatta araçta bi arıza meydana gelirse onuda ödeme garantisi verdiler,yani okadar güveniyolar kendilerine.çünkü fıatın fabrika çıkışı lpg montajını landirenzo yapıyormuş.her türlü sorunu çözeceklerini söylediler ve montajı yaptılar.ilk gün aynı sorun bendede oldu.hemen ruhsat fotokopisini ve motor bilgilerini italyaya gönderdiler ve italyadan özel montaj şeması ve program geldi ve araç 1.5 gün olgun lpg de kaldı ve sorunu 1 hafta sürmeden çözdüler çok şükür şu an problem yok.şiddetle tavsiye ederim burdan yoğun ilgilerinden dolay olgun lpg ye halil ustama ve kadir abime teşekkür ederim isim verdim çünkü izmirde iseniz bu isimlerle görüşünçok yardımcı oluyorlar .merkez tlfn 444 1 574.umarım yardımcı olmuşumdur .

ozknyk
17/12/2010, 13:51
arkadaşlar söylemeyi unuttum olgun lpg landirenzonun türkiye distribütörü.yani türkiyenin hemen hemen heryerinde mevcut...

eexelanss
17/12/2010, 14:34
arkadaşlar söylemeyi unuttum olgun lpg landirenzonun türkiye distribütörü.yani türkiyenin hemen hemen heryerinde mevcut...

Nasıl Çözdüler sorunu yani nasıl bir uygulama yaptılar acaba.. Bilgilendirirseniz sevinirim..

ozknyk
18/12/2010, 11:45
şimdi ustayla konuştum size daha ayrıntılı cvp verebilmek için.arabada bi çok yol denemişler enjektörlerin yerlerini değiştirmişler vs.vs. olmamış.en sonunda italyadan landirenzo benim arabaya özel yani motor koduna göre program göndermiş programın adınıda verdi "1.4 70 kw 199A6K" bu program sayesinde çözdük dedi.şimdilik ALLAH a çok şükür problem yok inşALLAH bundan sonrada olmaz.eexelanss istersen izmir olgun lpg yi arayıp ordanda tlfn la daha ayrıntılı bilgi alabilirsin.

alperyonar
13/01/2011, 01:41
şimdi ustayla konuştum size daha ayrıntılı cvp verebilmek için.arabada bi çok yol denemişler enjektörlerin yerlerini değiştirmişler vs.vs. olmamış.en sonunda italyadan landirenzo benim arabaya özel yani motor koduna göre program göndermiş programın adınıda verdi "1.4 70 kw 199A6K" bu program sayesinde çözdük dedi.şimdilik ALLAH a çok şükür problem yok inşALLAH bundan sonrada olmaz.eexelanss istersen izmir olgun lpg yi arayıp ordanda tlfn la daha ayrıntılı bilgi alabilirsin.
Son durum nerdir?? Yaşadınızmı bir sıkıntı..

eexelanss
13/01/2011, 11:01

cevap için teşekkür ederim. Aynı program zavolide de mevcut.. Hatta bu siteden bir arkadaşımıza sanırım adanadaydı kendisi yüklettik ve hiç sorunsuz kullanıyor.. 6-7 aydır.. Lakin benim araca o programı yüklediğimizde motor soğukken titreyerek çalışıyordu.. onuda hallettik... çok şükür.

eexelanss
13/01/2011, 11:53
Starjet (Lpg) Silkeleme Problemi Çözüldü!

Arkadaşlar Özelliklede starjet kullanıcılarını ilgelendireceğini düşündüğüm için yazma gereği duydum.. Aracımdaki silkeleme bobin değişimi ve zavolinin satrjet için yapılmış lpg ayar programıyla çözülmüştür..
Ustalarımın uğraşları sayesinde bir yıllık problemim bir haftadır sonlanmış bulunmakta..
Şansımdan bobinlerde ucuzlamış.. Tanesi 100 lira dan 35 liraya düşmüş. Bildiğiniz üzere 4 tane var bunlardan dördü 140 liraya geldi.. İndirimsiz hali 400 lira tutucaktı..
Bobin değiştikten sonraki ve program kurulumundan sonraki izlenimlerim:
1. En önemli sorunum olan silkeleme olayı ortadan kalktı.
2. Ortalama yakıt tüketimi 8.8 lerden 7.0 lara kadar düştü. (aynı trafik ve aynı hava şartlarında)
3. Aracın çekişi ve performansı gözle görülür şekilde arttı.
4. Aracım benzinde nasılsa lpg dede aynen öyle hiç bir fark yok..

Şimdi tadını almaya başladım arabanın :D

ZAVOLi_ANKARA
19/01/2011, 14:46

Arkadaşlar Özelliklede starjet kullanıcılarını ilgelendireceğini düşündüğüm için yazma gereği duydum.. Aracımdaki silkeleme bobin değişimi ve zavolinin satrjet için yapılmış lpg ayar programıyla çözülmüştür..
Ustalarımın uğraşları sayesinde bir yıllık problemim bir haftadır sonlanmış bulunmakta..
Şansımdan bobinlerde ucuzlamış.. Tanesi 100 lira dan 35 liraya düşmüş. Bildiğiniz üzere 4 tane var bunlardan dördü 140 liraya geldi.. İndirimsiz hali 400 lira tutucaktı..
2. Ortalama yakıt tüketimi 8.8 lerden 7.0 lara kadar düştü. (aynı trafik ve aynı hava şartlarında)

Sayın eexelanss,

Sabrınız ve bize olan güveniniz için çok teşekkür ederiz. Bol performanslı sürüşler dilerim

eexelanss
19/01/2011, 17:47
Sayın eexelanss,

Sabrınız ve bize olan güveniniz için çok teşekkür ederiz. Bol performanslı sürüşler dilerim

İlginiz ve alakanızdan dolayı ben teşekkür ederim...

hycmath
23/01/2011, 19:33
acaba her yetkili zavoli bayi bu programı yükleyerek bu sıkıtıyı çözebilirmi??hepsinin ellerinde bu program mevcutmudur yada kolay bulunabilirmi??ben malatyadayım starjet alıp lpg taktırmak istiyorum muhtemel zavoli ama burda bı sıkıtıyı çözebilirlermi??
bilgisi olup cavplayan olursa sevinirimmm..

eexelanss
24/01/2011, 12:53
acaba her yetkili zavoli bayi bu programı yükleyerek bu sıkıtıyı çözebilirmi??hepsinin ellerinde bu program mevcutmudur yada kolay bulunabilirmi??ben malatyadayım starjet alıp lpg taktırmak istiyorum muhtemel zavoli ama burda bı sıkıtıyı çözebilirlermi??
bilgisi olup cavplayan olursa sevinirimmm..

Pogram dediğimiz olay önceden hazırlanmış bir gaz ayarı.. Bayiler internet üzerinden birbirlerine yollayabiliyorlar.. Ustaya sadece yüklemek kalıyor.

hycmath
25/01/2011, 14:47
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

eexelanss
25/01/2011, 15:04
Rica ederim..

kara kız
17/02/2011, 11:51
sevgili starjet kullanıcıları lutfen goruslerınızı bıldırırmısınız..bende cıddı sekılde artık aracıma sıralı sıstem gaz taktırmayı dusunuyorum..benzin fiyatları 4 tl ye dayandı..bu son yazılımlardan sonra sirkeleme ile ilgili sıkıntı tamamen ortadan kalktımı acaba özellikle oğuzhan sende bu konu hakkında bılgı beklıyorum bırde fıyatlar nedeir tavsiyeleriniz nelerdir tum konuyu baştan sona kadar okudum ama hala kararsız kalıyorum bu sarsıntı sılkeleme olayından..

eexelanss
17/02/2011, 12:43
sevgili starjet kullanıcıları lutfen goruslerınızı bıldırırmısınız..bende cıddı sekılde artık aracıma sıralı sıstem gaz taktırmayı dusunuyorum..benzin fiyatları 4 tl ye dayandı..bu son yazılımlardan sonra sirkeleme ile ilgili sıkıntı tamamen ortadan kalktımı acaba özellikle oğuzhan sende bu konu hakkında bılgı beklıyorum bırde fıyatlar nedeir tavsiyeleriniz nelerdir tum konuyu baştan sona kadar okudum ama hala kararsız kalıyorum bu sarsıntı sılkeleme olayından..

Merhabalar kardeşim.. halen problemsiz kullanıyorum ben.. Herhangi bir problemim yok çok şükür..(Ara sıra arıza ışığının yanıp sönmesinden başka)

kara kız
17/02/2011, 14:51
başka bi problemının olmamması sanırım yazımla sıkıntının cözüldüğünü gösteriyor..gercekten sevindirici bi ahber bebin..senin aracına takılan zavoliydi sanırım..memnunmusun peki..ınternet sıtesinden bi araştırma yaptım..özellikle GP aradım takılan araclar listesinden ama bulamadım ne yazıkkı::yönlendirebileceğin bi yer varmı senin istanbulda?

NesT
22/02/2011, 12:53
Nazar değmez inşallah böyle iyi devam eder.
Benimde 4 bobin değiştibende aynı indirime denk geldim. Satan bile şaşırmıştı.

kara kız
22/02/2011, 13:04
Nazar değmez inşallah böyle iyi devam eder.
Benimde 4 bobin değiştibende aynı indirime denk geldim. Satan bile şaşırmıştı.

sizin dönüşümünüzdemi zavollı tarafından yapıldı??memnunmusunuz,herhangi bir sıkıntı falan varmı??

sedini
22/02/2011, 13:09
Son dönemde patlayan , yanan pek çok araçvar piyasada lpg den dolayı açıkçası içim rahat etmediginden ben yanaşamıyorum bu lpg işine.. yoksa bende bi ara düşünmüştüm..

NesT
22/02/2011, 13:11
Oğuzhan'ın sıraladığı sorunların aynısı benim aracımda da var. Lpg Lovato her gittiğimde program atıyorlar ama değişen birşey yok. Oğuzhan şanslı kendi gibi araştıran birilerine denk gelmiş sonuca ulaşmış.

eexelanss
22/02/2011, 21:49
başka bi problemının olmamması sanırım yazımla sıkıntının cözüldüğünü gösteriyor..gercekten sevindirici bi ahber bebin..senin aracına takılan zavoliydi sanırım..memnunmusun peki..ınternet sıtesinden bi araştırma yaptım..özellikle GP aradım takılan araclar listesinden ama bulamadım ne yazıkkı::yönlendirebileceğin bi yer varmı senin istanbulda?

Evet benim aracımda zavoli var. Yaklaşık üç aydır problemsiz kullanıyorum çok şükür (arada sırada arıza ışığının yanıp sönmesinden başka problemim yok). Malesef ki istanbulda önerebileceğim bir yer yok. Dilersen benim aracımla ilgilenen bölge müdürlüğünün numarasını verebilirim bilgi almak istersen..

kara kız
22/02/2011, 22:05
iyi olur aslında sana ciddi ciddi düşünüyorum...

sedini
01/03/2011, 16:15
Arkadaşlar ben araba konusunda tam manasıyla Kıl biriyim yani araç ampul arızası verse kullanamam öle hemen değiştiririm.. motorda titreme vs bişi olur hemen bakıma giderim vs.. bu lpg olayına bende girişicem fakat ne bileyim arıza ışığı yakmayan silkeleme sıkıntısı olmayan bir sistem yokmu?

eexelanss
01/03/2011, 17:24
Arkadaşlar ben araba konusunda tam manasıyla Kıl biriyim yani araç ampul arızası verse kullanamam öle hemen değiştiririm.. motorda titreme vs bişi olur hemen bakıma giderim vs.. bu lpg olayına bende girişicem fakat ne bileyim arıza ışığı yakmayan silkeleme sıkıntısı olmayan bir sistem yokmu?

Sen en iyisi bu işe girme güzel kardeşim.. :)

sedini
01/03/2011, 23:13
Sen en iyisi bu işe girme güzel kardeşim.. :)

aynen ya fire alsaydım keşke arkadaşımda 2.0 8v eski megane vardı 1.6 arabalar geçio diye 8v e yanaşmamıştım.. gerçi uzun yoldada efsane az yakıyoruz ama ne biliim ya.. elbet starjet lpg mevzusuda gün gelicek tam manasıyla çözüme kavuşacak.. bende o günü bekliyorum..

eexelanss
04/03/2011, 01:18
aynen ya fire alsaydım keşke arkadaşımda 2.0 8v eski megane vardı 1.6 arabalar geçio diye 8v e yanaşmamıştım.. gerçi uzun yoldada efsane az yakıyoruz ama ne biliim ya.. elbet starjet lpg mevzusuda gün gelicek tam manasıyla çözüme kavuşacak.. bende o günü bekliyorum..

Starjeti lpg li olarak problemsiz kullanan bazı arkadaşlarımız var. Onlardan biride benim...

sedini
13/03/2011, 22:07
Fiat servislerinde araçlara 3 yıl garantili olarak LandiRenzo marka LPG kiti takılıyormuş.. Ayrıca ufak bir araştırma yaptım bu markanın starjet veya vw fsi motorlar gibi atmosferik motorlara uygun ayrı bir kiti varmış.. Çarşamba günü medos veya arma otoya bi gidip danışıcam bakalım fiyat ve bu kit konusunu..

hycmath
14/03/2011, 17:49
araştırdıktan sonra fiyat ve diğer teknik detayları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.bu lpg olayını takip eden çok kişi var malum..

adres2011
18/03/2011, 13:41
starjet motorlarda landirenzo lpg sorunsuz çalışıyor...

barisunye
20/03/2011, 09:06
arkadaşlar bende 2008 model 1.4 starjet punto almak uzereyım....arac 51 bınde kırmızı renk..dinamık donanım....değişen boya yok cızık var...20bıntl fiyatı....bu arcı dusunmeden alacaktım ancak LPG olayını ogrendım takanların yasadıkları sıkıntı kolay uyum sağlanmadığı...zavolı ya da landı takılması gerektıgı(burdada sadece atıker var)bu olaylardan tereddutde kaldım..ne dersınız alsam lpg olayını halledebılırmıyım..yoksa hıc bulaşmasam mı......

sedini
20/03/2011, 10:40
4 gün önce arkadaşım hazır takılmışını aldı brc marka sistem takılı.. kendimde denedim hiç bir sıkıntı yok.. arıza ışığından korkuyordum o da yok.. diğer sistemler biraz uğraştırıyor galiba ama sanırım ayar tutturulduktan sonra onlar da uyum sağlayabiliyor..

barisunye
20/03/2011, 20:41
peki 20 000 tl fiyat nasıl araç için...daha 2000tl de lpg işi var..

adres2011
27/03/2011, 16:41
starjet ve t_jet GP araca sahip arkadaşlar araçlarımıza Lpg takılmama/takılamama gibi bir sorunu yok artık bu konuda size yardımcı olabilirim sorularınızı bekliyorum....motor numaranıza göre yazılım geliyor ayar dahi yapılmıyor sadece iyi bir montaj gerekiyor...Branşım:makine öğretmeniyim

ilan no:44756330 starjet lpg li inceleyebilirsiniz...

barisunye
30/03/2011, 08:05
teşekkürler dinçer....ben de aracımı aldım......2006 toyotadan sonra ılk ızlenımlerım yol tutusu performans konfor vs yonlerden artısı var eksısı yok....cok tereddutluydum aslında corolladan sonra punto nasıl olur dıye..ama tereddutlerımı sildi:)inş pişman etmez...
lpg konusunda sen sanırım landı renzo taktırmıusın landı nın fiyatı nedir....zavolı nın de sıkıntısız oldugunu soyledıler...zavolıden 1400 10 taksıt fıyat aldım.

adres2011
30/03/2011, 15:08
Barış gule gule kullan pişman olmassın puntodan guzel aractır emın ol...ama sakın olaki lpg de landırenzodan şaşma başın ağrır başka markada...biraz fazla sıkıntısız arac bın....1800 tl bu konuda sorularını beklıyorum..yardımcı olmak ısterim....1800tl peşin fiyatı...landırenzo bırebır uyumlu...

barisunye
06/04/2011, 18:22
teşekkürler...inş hepimiz için kazasız belasız sürüşler:)
şimdilik iyi anlaşıyoruz.....aracıda gayet sevdık..lpg benım ıcın olmazsa olmaz):starjet az yakar vs bence bu benzın pahalılıgında yalan oluyor...uzun yolda genelde 110 120km ıle 0,28 krs yaktı....suan gunluk okula gıdıp gelıyorum olcmedım ama 0,35 krs yakıyrdur.....bence az değil..
ama landi cok pahalı olcak 2000 tl ye mal olcak amortı etmek de uzun surecek.....ben fıyatından dolayı zavoli secmeyi düşünüyorum

erdiyilmaz
06/04/2011, 19:45
benzin fazlaca cebi yakmaya baslayinca, bugun itibariyle ben de brc'ye gecis yaptim :)

eexelanss
07/04/2011, 09:30
benzin fazlaca cebi yakmaya baslayinca, bugun itibariyle ben de brc'ye gecis yaptim :)

Hadi hayırlı olsun.. İzlenimlerin nasıl.Hangi markayı tercih ettin dahada önemlisi problem var mı (silkeleme gibi)

erdiyilmaz
07/04/2011, 09:57
daha bir gun oldu, pek surup test edemedim daha.. mesajda da belirttigim gibi brc (1.450tl) taktirdim. bununla beraber hava filtresi, yag filtresi, buji ve yag degisimi de yaptirdim. yuksek devirlere pek cikmadim, silkeleme problemi yasamadim ama yuksek devirlerde denemek lazim, 50tllik gaz aldim bakalim sehirici ne kadar gidecek

Kriminal
07/04/2011, 10:02
Hayılısı olsun Erdi..En iyisini yapmışsın..

erdiyilmaz
07/04/2011, 10:10
Hayılısı olsun Erdi..En iyisini yapmışsın..
sagolasin tesekkurler, iyi mi ettik kotu mu ettik bilemiyorum artik, zaman icinde anlayacagiz :))

eexelanss
07/04/2011, 12:38
daha bir gun oldu, pek surup test edemedim daha.. mesajda da belirttigim gibi brc (1.450tl) taktirdim. bununla beraber hava filtresi, yag filtresi, buji ve yag degisimi de yaptirdim. yuksek devirlere pek cikmadim, silkeleme problemi yasamadim ama yuksek devirlerde denemek lazim, 50tllik gaz aldim bakalim sehirici ne kadar gidecek

inşallah problemsiz binersin..Artık tadından yenmez..İnsanın arabasına rahat rahat yakıt korkusu olmadan binmesi daha çok keyif verir..

xcruelx
07/04/2011, 13:11

Hayırlı olsun.
Ben de düşünüyordum burda bir arkadaşımda taktırdı silkelemeden söktürdü gene bir türlü ayarlayamadılar. Bu neden bende çekindim. GErçi o atiker taktırmıştı. Eğer izlenimlerini paylaşırsan özelikle silkeleme ile ilgli olarak sevinirim.

adres2011
08/04/2011, 18:01
uğur bey bizim araçlarda lpg sorunsuz bir şekilde takılıyor ancak lpg kiti landirenzo olmalı ben taktırdım inanın arıza ışığı dahi yakmadı bırakın silkelemeyi...ancak landirenzo kiti olmalı birebir uyumlu sistem bizim araçlara uyumlu yazılımı var ve 3 yıl yada 150.000km garantısi var...biriz pahalı ama çok iyi bir sistem...fiyatı 1.800 peşin

barisunye
11/04/2011, 10:52
işin ilginci benım olduğum yerde ne zavoli ne landi ne de brc var....şimdi bunlardan bırını taktırmak ıcın baska yere gidecem pahalı mahalı gidiş dönüş malıyetı yukseltıp gıdecez...ama buraya dondugumde bana sıkıntı acarsa ne olcak servısde yok:)
ben bu puntoyu satsam mıkı ya:)böyle uğraşacağıma.....ben benzınle bınemem....2008 starjet dınamık 52 bınde ne kadar eder arkadaşlar:)?????

WiSTaRiA
11/04/2011, 11:43
Bende LPG taktırmak istiyorum ama kararsızım... Hangi markayı uygulayayım starjete arkadaşlar...

alperyonar
11/04/2011, 13:03
Bende taktırmayı düşünüyorum da markada kararsız kaldım. Zavoli bir tane taktık sorunu hallettik sizin arabaya da takarız diyor. Landirenzo ise şu ana kadar starjet motora takmadık ama sorunsuz takarız diyor..

takres
11/04/2011, 15:00
Bende taktırmayı düşünüyorum da markada kararsız kaldım. Zavoli bir tane taktık sorunu hallettik sizin arabaya da takarız diyor. Landirenzo ise şu ana kadar starjet motora takmadık ama sorunsuz takarız diyor..

brc iyidir bence...

eexelanss
11/04/2011, 17:27
Fiat ın sitesindeki lpg başlığına bir bakın isterseniz. Özellikle belirtilmiş hangi motorlara lpg takılabileceği..

Birkan61
11/04/2011, 19:06
Fiat ın sitesindeki lpg başlığına bir bakın isterseniz. Özellikle belirtilmiş hangi motorlara lpg takılabileceği..

Fiat'ın sitesinde belirttiğiniz yerde yazılanlar ;

Kullanıcılarının çevre ve ekonomi konusundaki hassasiyetlerini önemseyen FIAT, bu anlayışla hizmetleri arasına benzinli araçları için LPG dönüşüm uygulamasını da ekledi. Bu uygulama ile benzin ve dizele kıyasla aracınızın motorunda daha temiz yanma sağlayarak daha az karbon salımına ve daha düşük yakıt tüketimine imkan veren LPG ‘yi kullanabilirsiniz.LPG, sıvı halde depolanan ve tüketim anında gaz haline geçebilen bir yakıt olarak çevre dostu ve diğer yakıt türlerine gore çok daha verimlidir.

Konusunda dünyaca ünlü Landi Renzo firmasının LPG dönüşüm kitlerinin kontrol üniteleri, FIAT modelleri için özel yazılımlar tasarlandı. Grande Punto, Punto Evo, Doblo, Palio, Albea ve Linea modellerinin 1.4 77 hp ve 1.4 95 hp benzinli versiyonlarına uygulanabilen ve tüm güvenlik gereksinmelerini karşılayan Landi Renzo LPG kitleri her modele ve motorizasyona özel olarak üretilir ve kontrol ünitelerinin kalibrasyonu da hem egzos emisyonunu hem de yakıt sarfiyatını minimum indirilecek şekilde yapılır. Üstelik, FIAT yetkili servislerinin montaj ve bakım güvencesi ile gerçekleştiren bu işlemden sonra aracınızın “3 yıl / 150.000 km Garanti” si devam eder.

LPG kiti dönüşüm operasyonları FIAT yetkili servislerinde FIAT garantisi altında gerçekleştirilir.LPG kitine ait bakım ve onarım işlemleriniz için de FIAT yetkili servisleri sizlere en iyi hizmeti verecektir.
FIAT servislerinde aracınıza taktıracağınız LPG kitleri “UNECE* Araç Regulasyonu” belgesine sahip olup tüm yasal zorunlulukları sağlayacak şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. LPG dönüşümü sonrası ister benzinli ister LPG’li olarak kullanabileceğiniz aracınızın hem motor hem de yakıt aksamları FIAT garantisi altına alınırken, güvenli bir sürüş deneyimi sağlanır.

Siz de LPG dönüşümü ile daha ekonomik ve çevreye daha duyarlı ve güvenli bir sürüş keyfi için bir FIAT yetkili servisine başvurabilirsiniz.

emredniz
11/04/2011, 19:14
bende atiker var ve gayet memnunum. tek dezavantajı arıza ışıgı yanması..bunun dısında ne silkeleme nede baska bişey vaR.

kara kız
25/04/2011, 13:10
hala cesaret edip taktıramıyorum ....gelir sorun beni bulur diye...

barisunye
25/04/2011, 22:33
landi ve zavoli sorunları aşmış gozukuyr..ilk basta sıkıntı cıksa bıle sonra duzeltıleceğini düşünüyorum..ben en gec yazın taktırmayı planlıyorum....zaten ya lpg takarım ya da satarım:)bınmeyı dusundugum ıcın lpg taktıracam.....uzun yolda 28 krs yakıyr bence az değil:)

barisunye
25/04/2011, 22:36
benım aracda kolcak yok...benım ıcın kolcak cok onemlı..orjınal bısıler almak ıstoyorum ama orjınalınede okadar para vermek ıstemıyorum:)su urunu buldum nasıldır sızce
FİAT GRANDE PUNTO DERİ KOLDAYAMA-KOLÇAK GittiGidiyor.com'da #38848902 (https://urun.gittigidiyor.com/FIAT-GRANDE-PUNTO-DERI-KOLDAYAMA-KOLCAK_W0QQidZZ38848902)

speedy_16
26/04/2011, 02:27
benım aracda kolcak yok...benım ıcın kolcak cok onemlı..orjınal bısıler almak ıstoyorum ama orjınalınede okadar para vermek ıstemıyorum:)su urunu buldum nasıldır sızce
FİAT GRANDE PUNTO DERİ KOLDAYAMA-KOLÇAK GittiGidiyor.com'da #38848902 (https://urun.gittigidiyor.com/FIAT-GRANDE-PUNTO-DERI-KOLDAYAMA-KOLCAK_W0QQidZZ38848902)
güzel bi ürün ben bunu hepsi buradadn geçen sene 22 liraya almıştm lpg konusunda landi renzo ve teleflexe bak derim

mastman12
27/04/2011, 21:49

merhaba.
bendede lpg li starjet var atiker sıralı.
3 yıldır hiç bir ilerleme kaydedemedik.
1-boğaz kelebeğini temizledik.
2-bujileri değiştirdik
3-meme leri büyüttük 2.0 lık meme takıldı.
4-regülatör değişti 2 kez hemde.
5-defalarca yazılım yükledik.

size sormak istediğim benzinde kullanırken hiç problem yaşadınızmı?
eğer benzinde sorunsuz çalışıyorsa neden bobinleri değiştirdiniz?
bende bugün bobinleri değiştirmeye niyetlendim.
parçacıya gittim kaç tane alacaksın dedi 4 dedim,
hangisi arızalıysa onu veya onları değiştirin dedi,mantıklı geldi.
bosch car service gittim cihaza bağladık arabayı sadece lambda sensör arızası gözüktü.ateşleme sisteminde hiç bir arıza kaydı çıkmadı.
zaten benzinde kullanırken saat gibi herşey.
sizin bobinlerin arızalı olduğunu nasıl öğrendiniz?

mastman12
27/04/2011, 21:52
bende atiker var ve gayet memnunum. tek dezavantajı arıza ışıgı yanması..bunun dısında ne silkeleme nede baska bişey vaR.

inanamıyorum extra bir işlem yaptılarmı hiç?
sabahları veya 6-7 saatlik motor soğumasından sonra ilk harakette hiç yığılma,gaz yememe gibi şeyler olmadımı?

emredniz
27/04/2011, 22:54
inanamıyorum extra bir işlem yaptılarmı hiç?
sabahları veya 6-7 saatlik motor soğumasından sonra ilk harakette hiç yığılma,gaz yememe gibi şeyler olmadımı?

bazen olduğu oluyor. ama bu hangi markayı takarsan tak olucaktır. sıfır problemli bi lpg kiti yokki. gazı aldıgın yerde önemli. mesala opetin gazı çok güzel. baska bi gaz aldıgımda bazen tekleme bile yapabiliyor arada bir

emredniz
27/04/2011, 22:59
bu arada defalarca hesapladım. aracım ş.içi+dışı ortalama 20 krş yakıyor

kara kız
27/04/2011, 23:24
ben benzinde 30 kuruş yakıyorum ne gerek var kı ozaman lpg yee en azından sıkıntı çekmem.eger lpg deyerlerı boyle ıse ben vazgecerım arkadas..
diğer kullanıcılar ne kadar yakıo?

barisunye
28/04/2011, 00:05
ben benzinde 30 kuruş yakıyorum ne gerek var kı ozaman lpg yee en azından sıkıntı çekmem.eger lpg deyerlerı boyle ıse ben vazgecerım arkadas..
ancak lpgde şuan 2.3 2.4 arasında...karısık kullanımda 20 kurusun altında yakan lpglı arac sayısı az yada yok:)bizim starjetlerde bence sehırıcı gunluk kısa mesafe kullanımlarda fazla yakıyor..uzun yolda az yakıyor olabılır ama oda 6. vıtes 90la gıdersek:)oda zor...ama uzun yolda 16 17 kurus yakar dıye dusunuyorum..
her halıkarda 10 kurus fark var..benzınle....bu da 20bın kmde 2000tl yapar...en az 20 bın km daha bınmeyı kafaya koyarsam yazın hedef zavoli:)

eexelanss
28/04/2011, 14:54
merhaba.
bendede lpg li starjet var atiker sıralı.
3 yıldır hiç bir ilerleme kaydedemedik.
1-boğaz kelebeğini temizledik.
2-bujileri değiştirdik
3-meme leri büyüttük 2.0 lık meme takıldı.
4-regülatör değişti 2 kez hemde.
5-defalarca yazılım yükledik.

size sormak istediğim benzinde kullanırken hiç problem yaşadınızmı?
eğer benzinde sorunsuz çalışıyorsa neden bobinleri değiştirdiniz?
bende bugün bobinleri değiştirmeye niyetlendim.
parçacıya gittim kaç tane alacaksın dedi 4 dedim,
hangisi arızalıysa onu veya onları değiştirin dedi,mantıklı geldi.
bosch car service gittim cihaza bağladık arabayı sadece lambda sensör arızası gözüktü.ateşleme sisteminde hiç bir arıza kaydı çıkmadı.
zaten benzinde kullanırken saat gibi herşey.
sizin bobinlerin arızalı olduğunu nasıl öğrendiniz?

Merhabalar.. Öncelikle bobin konusunu izah edeyim.. Bobinler lpg de çok hassastır örneğin küçücük bir problemle lpg de sorunlar yaşarken benzinde hiç hissetmeden problemsiz kullanabilirsiniz. Ateşleme sistemindeki minicik bir aksaklık lpg de direk size yansıcaktır ama benzinde aynı şey söz konusu değil.. Eğer tespit edebiliyorsanız kaçtane bobinin sorunlu olduğunu okadar alın atabi. Ama onu bilgisayarla felan tespit edemezsiniz.. neticede bobinler görevini yerine getiriyor ama lpg de yetersiz kalıyor..Buda ya ateşleme sistemi yada tanımsız arıza kodu olarak yansıyor...
Ben bobinlerin ve daha 5bin km bile yapılmamış bujilerimin hepsini değiştirdim.Son çare olduğu için herşeyi yaptım, şu olmaz demedim yani.
Şuna altını çizerek söyleyim..Bobinleride bujileride sıfır alıp taksanızda normal yazılımla aracın yine silkeleyecek... Çünkü bu sorun tamamen yazılımsal aracın neresiyle oynarsan oyna istersen tüm parçaları değiştir yine silkeleyecek.Bunu çözmenin tek yolu var oda lpg nin yazılımı yani gaz ayarı. benim aracımda zavoli var neyseki zavolinin starjet için italyanlar tarafından yapılmış özel bir gaz ayarı var. bu ayar problemimi çözdü..
Haaa şimdi diceksin ki madem yazılımsal neden okadar para harcadın hem bobin hem buji değiştirdin. Onuda açıklayım.. Bu ayarı yüklediğimde silkeleme problemim ortadan kalkıyordu benzinde nasılsa lpg dede aynen öyleydi ama bu ayarı yükleyince benim aracımda başka sorunlar çıkıyordu şöyleki sabah aracı çalıştırınca araba gaz yemiyordu pat pat sesler çıkarıyordu yani zengin fakir karışım olayı çıkıyordu ama araba ısınınca herşey normale dönüyordu. benim buji ve bobinleri değiştirmemin sebebi buydu.. Ben değiştirdim diye sizde değiştirceksiniz diye birşey yok önce bi yazılımı bulun bu atikerde varmı yokmu bilmiyorum onu yükletin araca eğer herşey normalse eyvallah..

Şu an aracım silkelemiyor yaklaşık dört aydır felanda silkelenmeden kullanıyorum. Ama tabi ufak tefek başka sorunlarım var mesela arıza ışığı zırt bırt yanıp sönüyor..

eexelanss
28/04/2011, 15:05
ancak lpgde şuan 2.3 2.4 arasında...karısık kullanımda 20 kurusun altında yakan lpglı arac sayısı az yada yok:)bizim starjetlerde bence sehırıcı gunluk kısa mesafe kullanımlarda fazla yakıyor..uzun yolda az yakıyor olabılır ama oda 6. vıtes 90la gıdersek:)oda zor...ama uzun yolda 16 17 kurus yakar dıye dusunuyorum..
her halıkarda 10 kurus fark var..benzınle....bu da 20bın kmde 2000tl yapar...en az 20 bın km daha bınmeyı kafaya koyarsam yazın hedef zavoli:)

Barış aracım şuan normal kullanımda ankara şehir içi km de 17 ile 19 arasında yakıyor. Lpg li olupta 20 kuruşun altında yakan çok araç var piyasada.. Eğer çok sakin kullanırsam 33litre ile 400 km yapabiliyorum.

eexelanss
28/04/2011, 15:15

Onur öyle deme kardeşim.. Şimde sen benzinle yaklaşık olarak 185 liraya felan dolduruyorsun 500-550km gidiyorsundur tahminen.. Ben 70 liraya dolduruyorum 33 litreyi 370-400 km yol yapıyorum..
hadi diyelim ki 45 ltre lpg aldım.Yaklaşık 95 liraya doluyor.. Aradakı 90lira senin için değmezse eyvallah.. yani bu şu demek aynı km yi sen 185 liraya yapıyosun ben 95 liraya..

mastman12
28/04/2011, 15:59
Merhabalar.. Öncelikle bobin konusunu izah edeyim.. Bobinler lpg de çok hassastır örneğin küçücük bir problemle lpg de sorunlar yaşarken benzinde hiç hissetmeden problemsiz kullanabilirsiniz. Ateşleme sistemindeki minicik bir aksaklık lpg de direk size yansıcaktır ama benzinde aynı şey söz konusu değil.. Eğer tespit edebiliyorsanız kaçtane bobinin sorunlu olduğunu okadar alın atabi. Ama onu bilgisayarla felan tespit edemezsiniz.. neticede bobinler görevini yerine getiriyor ama lpg de yetersiz kalıyor..Buda ya ateşleme sistemi yada tanımsız arıza kodu olarak yansıyor...
Ben bobinlerin ve daha 5bin km bile yapılmamış bujilerimin hepsini değiştirdim.Son çare olduğu için herşeyi yaptım, şu olmaz demedim yani.
Şuna altını çizerek söyleyim..Bobinleride bujileride sıfır alıp taksanızda normal yazılımla aracın yine silkeleyecek... Çünkü bu sorun tamamen yazılımsal aracın neresiyle oynarsan oyna istersen tüm parçaları değiştir yine silkeleyecek.Bunu çözmenin tek yolu var oda lpg nin yazılımı yani gaz ayarı. benim aracımda zavoli var neyseki zavolinin starjet için italyanlar tarafından yapılmış özel bir gaz ayarı var. bu ayar problemimi çözdü..
Haaa şimdi diceksin ki madem yazılımsal neden okadar para harcadın hem bobin hem buji değiştirdin. Onuda açıklayım.. Bu ayarı yüklediğimde silkeleme problemim ortadan kalkıyordu benzinde nasılsa lpg dede aynen öyleydi ama bu ayarı yükleyince benim aracımda başka sorunlar çıkıyordu şöyleki sabah aracı çalıştırınca araba gaz yemiyordu pat pat sesler çıkarıyordu yani zengin fakir karışım olayı çıkıyordu ama araba ısınınca herşey normale dönüyordu. benim buji ve bobinleri değiştirmemin sebebi buydu.. Ben değiştirdim diye sizde değiştirceksiniz diye birşey yok önce bi yazılımı bulun bu atikerde varmı yokmu bilmiyorum onu yükletin araca eğer herşey normalse eyvallah..

Şu an aracım silkelemiyor yaklaşık dört aydır felanda silkelenmeden kullanıyorum. Ama tabi ufak tefek başka sorunlarım var mesela arıza ışığı zırt bırt yanıp sönüyor..

ilgi ve cevap için teşekkürler.
atikerde starjet özel yazılımı olacağı ihtimal dışı bence.
kazasız belasız sürüşler.

eexelanss
28/04/2011, 17:00
ilgi ve cevap için teşekkürler.
atikerde starjet özel yazılımı olacağı ihtimal dışı bence.
kazasız belasız sürüşler.

Rica ederim. Siz yinede başka atiker montajı yapan ustalara gösterin daha önce starjete montaj yapmış bir usta olursa daha iyi olur. Sonuçta el elden üstündür dilinden anlayıp değişik bir ayar yapan olabilir..

barisunye
28/04/2011, 18:51
[QUOTE=eexelanss;512317]Barış aracım şuan normal kullanımda ankara şehir içi km de 17 ile 19 arasında yakıyor. Lpg li olupta 20 kuruşun altında yakan çok araç var piyasada.. Eğer çok sakin kullanırsam 33litre ile 400 km yapabiliyorum.[/QUOTE

33 litre burda ay..gz 2,4 79tllık yakıtla 400 km yaparsan 0,197 krs eder...sende sınıra dayanmıssın:)benıım 2006 1.6 corollam vardı 34 litrre lpg ıle(markası stefanelli) en az 415 gunluk kullanımda gıdıyrdu..uzun yolda 460 kusuru gordugu oldu.....
ama sehırıcı 17 19 kurus cok ıyı değerler bence..uzun yolda 14 15 kurusa duser heralde dıye dusunuyorum...zaten ben yakıtı uzun yolda hissedıyorum....gunluk kullanım 20 21 krs yakmış farketmez:)

barisunye
28/04/2011, 18:54
bu arada exelans bende aracıma lpgyi zavoli taktırcam yazın..önceleri dogu veya karadenız bolgesınde taktırayım dıye dusunmustum ancak yaşanan sıkıntılardan dolayı montaj yapmış sağlam bi yerde taktırmak ıstıyorum... oyuzden galıba senınde taktırdıgın yer olan ankara polaris mdrlugu ıle gorustum....forumdan sendende bahsettım.....yazın onlara teslim olcam galiba

eexelanss
28/04/2011, 20:06
[QUOTE=eexelanss;512317]Barış aracım şuan normal kullanımda ankara şehir içi km de 17 ile 19 arasında yakıyor. Lpg li olupta 20 kuruşun altında yakan çok araç var piyasada.. Eğer çok sakin kullanırsam 33litre ile 400 km yapabiliyorum.[/QUOTE

33 litre burda ay..gz 2,4 79tllık yakıtla 400 km yaparsan 0,197 krs eder...sende sınıra dayanmıssın:)benıım 2006 1.6 corollam vardı 34 litrre lpg ıle(markası stefanelli) en az 415 gunluk kullanımda gıdıyrdu..uzun yolda 460 kusuru gordugu oldu.....
ama sehırıcı 17 19 kurus cok ıyı değerler bence..uzun yolda 14 15 kurusa duser heralde dıye dusunuyorum...zaten ben yakıtı uzun yolda hissedıyorum....gunluk kullanım 20 21 krs yakmış farketmez:)

Barış sizin orda lpg pahalıymış be kardeşim.. Ben ankarada 33litreyi 68-72 lira arasında bir fiyata alıyorum..Tabi lpg nin birim fiyatını nekadar yüksekten alırsak km başına yaktığımız gazda o oranda artıyor..

bu arada exelans bende aracıma lpgyi zavoli taktırcam yazın..önceleri dogu veya karadenız bolgesınde taktırayım dıye dusunmustum ancak yaşanan sıkıntılardan dolayı montaj yapmış sağlam bi yerde taktırmak ıstıyorum... oyuzden galıba senınde taktırdıgın yer olan ankara polaris mdrlugu ıle gorustum....forumdan sendende bahsettım.....yazın onlara teslim olcam galiba

Mademki sende taktırmayı düşünüyorsun sana bir arkadaş tavsiyesi vereyim daha sonra madur olmaman için.. Bence nerede yaşıyorsan orada taktır..Neden diye soracak olursan lpg işi biraz karışık iş özelliklede bizim araçlarda. lpg yi takmakla iş bitmiyor tekrar ayara gitmen gerekiyor yada ne biliyim bi problem oluyor tekrar götürmen gerekiyor aracı. Bu yüzdende yaşadığın yere yakın olan bir yeri tercih et..
Hatta bana sorarsan zavoli mavoli taktırma kardeşim.. Git fiat yetkili servisine orada taktır..Eskiden bizim starjetlere takmıyordu servisler ama artık landirenzo takıyorlar hiç ayarla mayarlada uğraşmıyorsun bildiğim kadarıyla araca özel geliyor.. Bunu bir araştır derim... Eğer ben taktırmamış olsaydım böyle yapardım...Çünkü bir buçuk yıl uğraştık neredeyse gel git yol yaptım ben taktırdığım yeri. Haa sorunlarım çözüldümü çözüldü Ama hala ufak tefek problemler çıkıyor.. Adamlarda sıkıldı artık bende...

barisunye
28/04/2011, 23:58
[QUOTE=barisunye;512442]

Barış sizin orda lpg pahalıymış be kardeşim.. Ben ankarada 33litreyi 68-72 lira arasında bir fiyata alıyorum..Tabi lpg nin birim fiyatını nekadar yüksekten alırsak km başına yaktığımız gazda o oranda artıyor..

Mademki sende taktırmayı düşünüyorsun sana bir arkadaş tavsiyesi vereyim daha sonra madur olmaman için.. Bence nerede yaşıyorsan orada taktır..Neden diye soracak olursan lpg işi biraz karışık iş özelliklede bizim araçlarda. lpg yi takmakla iş bitmiyor tekrar ayara gitmen gerekiyor yada ne biliyim bi problem oluyor tekrar götürmen gerekiyor aracı. Bu yüzdende yaşadığın yere yakın olan bir yeri tercih et..
Hatta bana sorarsan zavoli mavoli taktırma kardeşim.. Git fiat yetkili servisine orada taktır..Eskiden bizim starjetlere takmıyordu servisler ama artık landirenzo takıyorlar hiç ayarla mayarlada uğraşmıyorsun bildiğim kadarıyla araca özel geliyor.. Bunu bir araştır derim... Eğer ben taktırmamış olsaydım böyle yapardım...Çünkü bir buçuk yıl uğraştık neredeyse gel git yol yaptım ben taktırdığım yeri. Haa sorunlarım çözüldümü çözüldü Ama hala ufak tefek problemler çıkıyor.. Adamlarda sıkıldı artık bende...

tavsiye için teşekkürler...bulundugum yerde sadece atiker var....onlada takarsak naparız bılmıyorum:)zavolı en yakın 300km.....yaz ve dıger tatıllerde cıkıyoruz dışarı...:)hazirana kadar bişeylere karar verecez artık....landi doğru tavsiye ama çok pahalıya mal olcak sadece sistem 1800 kusur..işletmek falan 2000....satıp aracı ustune koysak dizele gececez nerdeyse:)

barisunye
08/05/2011, 21:29
starjetli lpgli arkadaşların sesi çıkmıyor..keyifleri yerinde heralde...yaz olsun bende taktırayım da bende huzuru bulayım):benzinle olmasss

kara kız
09/05/2011, 11:52
ocağma inicir ağacı dikti...

NesT
09/05/2011, 17:56
starjetli lpgli arkadaşların sesi çıkmıyor..keyifleri yerinde heralde...yaz olsun bende taktırayım da bende huzuru bulayım):benzinle olmasss
Başlarda sıkıntı çektirdiği için sıkıntısı düzelen ve azalanlar nazar değmemesi için birşey yazmıyor :) İşin şaka yanı tabiki. Bizim araçlarda lpg sorunlu, tek çaresi iyi bir lpg ustası. Bunu defalarca okudum iyibir ayar ustası ama hiç bulamayacağım sanıyordum. Sonunda lpg takılan yerde (Üstün otogaz Ömer usta) ayarı kendisi uzun bir zaman ayırarak motoru dinleye dinleye ayarı yaptı. Allah'a şükür şu an sıkıntım %90-95 geçti. Benzin fiyatlarını gördükçede 5-10 luk bölümü dikkate almıyorum.
İşin ilginci Gpyi aldığımda 185 civarında yakıyordu. Şu an lpg takılı yine 185 yakıyor.
Sanırım bizim ülkemizde araba almak değil kullanmak lüks.

barisunye
09/05/2011, 20:19
benimki daha incir fidanı ağaç olmadı:)buyutuyoz...ama fazla buyumeden kurutmak lazım
herkes sorunsıuz bınsinde gerisi onemlı değil..insanı aracından soğutuyor bu tarz sıkıntılar...şuan bakmaktan bınmekten cok keyıf zevk aldıgın aracın yuzune bakasın gelmıyor:)o yuzden yazın lpg macerasına hazırlanıyz şımdıdern....senın dediğin usta antepdemı

adres2011
10/05/2011, 22:34
artık bizim araçlarda lpg sıkıntısı yok ben 2 ayı geçti taktıralı hiç bir sıkıntı yaşamadım ne arıza ışığıne ses ne tekleme böyle bir şeyle karsılasmadım...fiatın tavsiye ittiği sistemi taktım LANDİRENZO OMEGAS 75-110KW isterseniz daha detayı ile yazayım..ayar dahi yapılmadı ECU sunda gerekenler var...saygılar

adres2011
10/05/2011, 22:37
isterseniz takan yeri ve ustanın ismini telini verebilirim...benim aracımı taktılar test ettik 100 de yüz garantı verdiler....160km hıza kadar çıktık .....sıkıntı yok

barisunye
23/05/2011, 10:09
ben daha once 2 yetkılı servısle starjete lpg montajını sormustum..izin yok takamayız demişlerdi...bende fıat a mail attım..neden halen starjete ızın yok dıye..onlarda gerı donduler starjetlerede servisimizde takılıyor diye...bilgilendiriyorum falan dedi...yetkılı servıslerde starjete de lpg montajı yaptırabılırız....

lostson
03/06/2011, 20:02
yardımcı olması adına yazıyorum ınsallah sorunsuz kullanırsını. bundan 15 gun once bende starjet motorlu aracıma zavolli marka lpg taktırdım . arac sılkeleme yapmıyor fakat tıtrıyerek hızlanıyor yuksek devırde benzıne gecıyor . duzeltemedıler bır suru program atılar 4 adet degısık enjektor denedıler . hata ıkıcıns beyın taktılar olmadı . hata bunun ustune benzınlı tarafıda bozuldu . bujılerımı 800 km yanlıs yazmıyorum 800 km yaktı . sımdıde aracım bujılerı degıstırdıgım halde hızlanma sorunu var . bunu sundan yazıyorum sız sız olun taktırırken olmazsa soktururum dıye bakmayın . aracımın bır cok yerı delık kaldı . stepne vıdalama yerı yok artık . ve aracta kesılmedık elektrık tesısatı kalmadı ....... aklınızda olsun olmazsa da oldurmak esasında mecburı.....

RUSTEM
05/06/2011, 00:33
Arkadaşlar bende aracıma stefanelli marka lpg sistemi taktırmayı düşünüyorum Afyonkarahisar sanayi sitesinde 1300TL 10 taksit anlaştım ne dersiniz uygunmu sizce...

carloss76
05/06/2011, 16:38
g.punto 1.4.starjet dinamic almayı düşünüyorum.acaba lpg konusu tam anlamıyla randımanlı mı acaba kullanan ve lpg dönüşümü yaptıran arkadaşlardan yardım istiyorum....

iskocyali
05/06/2011, 18:41
arkadaşlar merhaba 1,4 starjet 6 ileri grande punto aldım ve bir ay sonra mtm marka tüp taktırdım. neden mtm derseniz uzun araştırmalarım sonucunda prins e en yakın cihaz olduğu ve taktıranların bir sorun yaşamamasından dolayı tercih ettim ancak tekleme sorunu bende de oldu. taktırdığım firma kit i söktü yenisini taktı düzelmedi ateşleme be bobinleri değiştirdim yine düzelmedi omvl ve atiker takıldı ve onlarda daha beter duruma geldi aracım. şimdi ise aracın beyninden kaynaklı bi sorun olduğunu düşünüyor usta ve onu deneyeceğim. sizce baktırmalımıyım beynine mtm de bu sorunu yaşayan varmı ? çözüm yollarınızı bekliyorum arkadaşlar

barisunye
05/06/2011, 20:23
dediğiniz markalar değilde starjetlerde son nokta sorunsuz olarak landı renzo..landı renzo taktıranlarda sılkeleme tekleme vs hıcbır sıkıntı olmuyormus..bende 1 ay ıcınde landı renzo taktırmayı planlıyorum....ayrıca landı renzoyu yetkılı servıslerde de takıyorlar starjetlere artık........1500tl

barisunye
05/06/2011, 20:26
Arkadaşlar bende aracıma stefanelli marka lpg sistemi taktırmayı düşünüyorum Afyonkarahisar sanayi sitesinde 1300TL 10 taksit anlaştım ne dersiniz uygunmu sizce...
aynı fıyata olgun lpg bayısınde landı renzo omegas kıt taktırabılırsın....ayrıca yetkılı servısdede 1500 tlye taktırabılırsın...starjetlere sorunsuz takılıyor ve kullanılıyor suan....

phantomlord
20/06/2011, 18:40
bugun almayı dusundugum starjeti sürdüm. lpgye geçerken ufak bi titreme harici sorun görmedim ben? genelde ne gibi sıkıntılar olmakta?

eexelanss
21/06/2011, 16:16
bugun almayı dusundugum starjeti sürdüm. lpgye geçerken ufak bi titreme harici sorun görmedim ben? genelde ne gibi sıkıntılar olmakta?

Seyir halinde iken silkeleme yapar.. sanki gaz yemiyormuş gibi bişey olur.. İleri geri sallar sizi..

phantomlord
21/06/2011, 18:41
arakdaşlar starjet atikerli arabayı aldım.
Dediğim lpg geçişi haricinde yokuş yukarı cıkarken gaza basınca arabada silkeleme oluştu 3-4 kez test ettim. düşük devirde ve yokuş yukarı çıkarken hissedilir silkeleme var.

Hafta içinde atiker bayiinde soluğumu alacam bakalım bişey yapabileceklermi:)

yakın zamanda yakıt tüketim değerlerinide paylaşırım:)

eexelanss
21/06/2011, 20:20
arakdaşlar starjet atikerli arabayı aldım.
Dediğim lpg geçişi haricinde yokuş yukarı cıkarken gaza basınca arabada silkeleme oluştu 3-4 kez test ettim. düşük devirde ve yokuş yukarı çıkarken hissedilir silkeleme var.

Hafta içinde atiker bayiinde soluğumu alacam bakalım bişey yapabileceklermi:)

yakın zamanda yakıt tüketim değerlerinide paylaşırım:)

Hayırlı olsun güle güle kullan.. Nekadara aldın ?

phantomlord
01/07/2011, 21:44
starjette atiker lpgmde hafif silkeleme var. düşük devirde gaza yuklenince veya yokus cıkarken gaz verince gögüsleme hissediliyor. ama normal sürüşte sorun yok..

asıl problemim sabah ilk çalışmada arabanın gaz yememesi rolantinin azalıp artıp saçmalaması:S

Atiker marka olup sorunsuz calışan aracı olan arkadaslar varsa taktırdıkları bayileri söylerlerse bende yardım alayım:S

barisunye
04/07/2011, 09:54
bende 2008 starjetıme ankara tan otoda landı renzo taktırdım...usta starjetı gorunce moralı bozuldu ama::)))1gunluk uğras sonunda temız sorunsuz montaj oldu gıbı..sızdırmazlıgıda aldık..şimdi yollardayız..silkeleme arıza lambası vs bısı yok suan..inş da olmaz.....yakıt uzun yol 110 km ve ustu klıma acık 169kurus yaktı....
ayrıca yetkıulı servıse landı renzonun omegas plus kıtı ıcın anlaşıp gıtmıstım(ben omegas ıstesemde yetkılı servıs takıyr dıye ustelememıstım) ancak aracı bıraktıktan sonra aradılar omegas takacaz dediler...omegas oldu guzel oldu

eexelanss
04/07/2011, 16:01
bende 2008 starjetıme ankara tan otoda landı renzo taktırdım...usta starjetı gorunce moralı bozuldu ama::)))1gunluk uğras sonunda temız sorunsuz montaj oldu gıbı..sızdırmazlıgıda aldık..şimdi yollardayız..silkeleme arıza lambası vs bısı yok suan..inş da olmaz.....yakıt uzun yol 110 km ve ustu klıma acık 169kurus yaktı....
ayrıca yetkıulı servıse landı renzonun omegas plus kıtı ıcın anlaşıp gıtmıstım(ben omegas ıstesemde yetkılı servıs takıyr dıye ustelememıstım) ancak aracı bıraktıktan sonra aradılar omegas takacaz dediler...omegas oldu guzel oldu

Hayırlı olsun güle güle kullan...

Rapax
05/07/2011, 20:00
8 sayfanın tamamını okudum arkadaşlar sanırım starjet motorda sorunsuz tek bir marka varki oda Landi Renzo sanırım. Diğer lpg kitlerini kullanan arkadaşlarda sorunlarını ve çözümlerini paylaşırsa GP Starjet kullanıcıları olarak hepimize yardımcı olmuş olur.

Saygılarımla.

iskocyali
09/07/2011, 16:20
arkadaşlar lpg konusunda aylardır uğraşıyorum arabam deneme tahtasına döndü brc kit mtm atiker omwl bunların hepsi takıldı ama hiç biri uyum sağlamadı arabayı otobanda kullanırken teklemesi üzerine yakmaya bile karar vermiştim. olgun lpg de landirenzo taktırdım omegas şuan arabamın ne müthiş bi araba olduğunu anladım. arkadaşlar olgun lpg işini hakikaten düzgün ve sağlam yapan bir yer. tüpü takmadan montaj şemasını detaylı inceleyerek takıyorlar ben çok memnunum. arabamda şuan hiçbir sıkıntı yok sadece bir kere belli belirsiz bi tekleme yaptı onuda sordum 1000 km ayarlamasında oda gececek dediler oda hiç sıkıntı değil benim için. arkadaşlar size tavsiyem başka yerlerde uğraşmayın arabanız deneme tahtası olmasın arabalarımız hakikaten çok güzel bi araba landirenzo tam bizim arabalar için. Enjektörleri biraz sesli çalışıyor ama oda olur ben sıkıntı etmiyorum onu. ankara gimatta ana bayileri var orada taktırabilirsiniz ben orada taktırdım ismim fatih cep telefonum 507 688 06 90 isteyen beni telle arayarakta bilgi alabilir.

erennnn
11/07/2011, 23:13
starjette atiker lpg de silkelenme sorunu çok az yaşamakla beraber, değiştirmediğim şey kalmadı..bobin, buji, akü, hararet müşürü...vs...
yinede sabahları soğukken çalışırken tekleme yapmakta...
çözen varmı?

phantomlord
15/07/2011, 18:49
eren aynı sorun bendede var. asıl kışın ne yapacaz onu merak ediyorum:S

(atiker)

Leoapricorn
14/08/2011, 16:00
merhaba arkadaşlar,
dün küçükyalı olngun lpgde starjetime landırenzo kit taktırdım. performansta problem yok ancak gaza yüklenince arada silkeleme yapıyor. neden olabilir? pazartesi servisle görüşeceğim bakalım ne diyecekler.bu problemi yaşayan var m?

eexelanss
17/08/2011, 12:30
Landi taktıracaksanız kesinlikle servise taktırın yoksa problemlerden kurtulamayabilirsiniz..

sanyu
03/09/2011, 23:41
merhabalar.starjet aracım var.bundan 1 hafta önce konya ademler otoda landirenzo omegas lpg taktırdım.herşey güzel gidiyordu ancak bugün yokuş çıkarken araba bi tekledi saniyeler sonrada motor arıza ışığı yandı.hala da sönmedi.motorda çekiş ses problemi v.s yok.sizce sorun ne olabilir arkadaşlar:(((

adres2011
10/09/2011, 23:51
sorunu çözdünüzmü hala devam ediyormu

barisunye
11/09/2011, 10:48
benım starjet landı renzo ıle 8 bın km oldu...sılkeleme vardı 60bın bakımdan sonra oda gıttı..suan sıkıntısı yok şukur...
33lt lık depo ıle uzun yolda 410 km gıdıyrm ...110 120 130 kasmadan...19 20 kurus..lpg 2,49

fthozturk
18/09/2011, 16:10
arkadaşlar starjet te atiker gazı sorunsuz kullanan var mı naparsam yapim tekleme gitmiyor

barisunye
18/09/2011, 16:20
arkadaşlar starjet te atiker gazı sorunsuz kullanan var mı naparsam yapim tekleme gitmiyor

atıkerın konya merkezle fabrıka ıle vs gorustunuzmu...bu araclara ozel uygulama program vs yokmuymus...ya da sıkıntınızı şıkayetlerınızı ıletın sureklı bı cozum yolu bulsunlar....tekleme nasıl oluyor sızın aracda...mesela ben landı renzo taktırtıktan sonra once 2000 devırden gaza asıldıgımda tekleme vardı programla bu duzeldı ama 3000 devırlerden gaza asılınca tekleme oldu..artı guc gerekecek zamanlarda tekleme oldu...buda 60bın bakımdan sonra gectı....bujıler vs değişince..

fthozturk
18/09/2011, 16:26
atıkerın konya merkezle fabrıka ıle vs gorustunuzmu...bu araclara ozel uygulama program vs yokmuymus...ya da sıkıntınızı şıkayetlerınızı ıletın sureklı bı cozum yolu bulsunlar....tekleme nasıl oluyor sızın aracda...mesela ben landı renzo taktırtıktan sonra once 2000 devırden gaza asıldıgımda tekleme vardı programla bu duzeldı ama 3000 devırlerden gaza asılınca tekleme oldu..artı guc gerekecek zamanlarda tekleme oldu...buda 60bın bakımdan sonra gectı....bujıler vs değişince..

aracı alalı 1,5 ay kadar oldu benden önceki sahibi 1. ayda taktırmış ondada varmış bu sorun montaj yapılacakken söylemiş bu arabalara uyuyormu diye onlarda buna göre yazılımımz var sorun olmaz demişler tekleme şöyle gerçekleşiyor kalkarken bişey yok düz yolda birşey yok sollama yapmaya kalktığım zaman başlıyor ileri geri silkelemeye 1-2 yapıyor düzeliyor hafif yukarı meğilli yollarda 3500 4000 devirde yapıyor bazen 2500 devirde yapıyor bujilerim yeni kablolarda sıkıntı yok ki olsa bunu benzinde de yapardı zaten benzinde kullanım çok zevkli de yakıt fazla 42 kuruş yakıyor şehir içi

barisunye
18/09/2011, 18:09
aracı alalı 1,5 ay kadar oldu benden önceki sahibi 1. ayda taktırmış ondada varmış bu sorun montaj yapılacakken söylemiş bu arabalara uyuyormu diye onlarda buna göre yazılımımz var sorun olmaz demişler tekleme şöyle gerçekleşiyor kalkarken bişey yok düz yolda birşey yok sollama yapmaya kalktığım zaman başlıyor ileri geri silkelemeye 1-2 yapıyor düzeliyor hafif yukarı meğilli yollarda 3500 4000 devirde yapıyor bazen 2500 devirde yapıyor bujilerim yeni kablolarda sıkıntı yok ki olsa bunu benzinde de yapardı zaten benzinde kullanım çok zevkli de yakıt fazla 42 kuruş yakıyor şehir içi

bende kı tekleme sılkeleme de aynen anlattıgın gıbıydı.....landı renzo omegas....cok sınır bozucu bır durum anlıyorum sızı:)
hassas işde lpgye karsı..ancak lpgye gecıste rolantıde stop etme vs sıkıntınız yok gıbı sadece sılkeleme...buda aracın ateşleme sistemı ıle olabılır.....zavolı taktıran bı arkadas vardı sılkelemeyı en son ateşleme bobınlerını değişerek gıdermıştı....
kullanım zevklıde sıkıntılar oolmasa...:)2006 corollamı aratıyor bazen bana
luzumsuz ufak ya da buyuk cıkan sorunlar

phantomlord
28/09/2011, 21:57
starjet ve atikerler aynı derdi bende yaşamaktayım. sanayide 1 ay geçirip çözüme ulaşamayınca bıktım peşini bıraktım. ama atiker merkeze bunu bildirmek lazım.

olmazsa bende sen gibi landi ye geçecem geçmesinede eski atiker ne oldu? çöpemi gitti? landi renzo kaça maloldu?

fthozturk
29/09/2011, 16:53
ben atikere de bildirdim bu durumu bana diyorki senin aracına gaz olmaz atiker hiç olmaz sökülecek diyor kocaelinde takılmış gaz oraya git diyorlar ee senin buradaki servisin ne işe yarıyor bakma bile bakmıyorlar ya işleri güçleri arabanın motoruna laf atmak kendilerinde suç bulamıyorlar yapamıyor senin motorun arızalı gidiyorum servise kayıt açmak yok benim ne sebepten gittiğim belli değil ne işlem yapılıyor belli değil en sonunda bostancı sanayide çetinsay otogaza gittim bir arkadaşın tavsiyesiyle Allah razı olsun çok uğraştı regülatör arızalıymış onu değiştirdi garantiden ve %85 oranında silkeleme gitti gazı çok güzel alıyor ama arada bir sallıyor arabayı yine çünkü bu araçla uyumlu değil o kadar reklamını görüyoruz atikerin baksana ne müşteri memnuniyeti var ne de malının arkasında durmak

erennnn
29/09/2011, 23:37
merhabalar...

Bende atiker zedelerdenim ve olan oldu artık, problemler ortada ....ama acaba hazır sistem kurulu iken sadece beyin veya regilatör değişikliği ike iş hallolurmu...ve kaça malolur veya landiye geçsek eski sistemi ne yapıcaz??

Yardım ltf...

erennnn
29/09/2011, 23:38
""şikayetim var"" sitesinde şöle ortaklaşa bi yüklensekmi atiker e ...
ne dersiniz???

fthozturk
30/09/2011, 00:03
Ben yazdim sikayeti bugun hocam sende yaz istersen

grbzgpunto
30/09/2011, 15:12
atikeri montajını yapan yer Landi de takıyordu. Baktı atiker olmuyor, geri alıp farkını verip (700 tl) Landi Montajı yaptı. O yüzden şanslıyım geri aldı. Zaten geri almasa ben arabaya bu şekilde binmezdim. Usta git-gel acıdı zaten :).

fthozturk
30/09/2011, 16:08
atikeri montajını yapan yer Landi de takıyordu. Baktı atiker olmuyor, geri alıp farkını verip (700 tl) Landi Montajı yaptı. O yüzden şanslıyım geri aldı. Zaten geri almasa ben arabaya bu şekilde binmezdim. Usta git-gel acıdı zaten :).

bize acıyan bi usta olmadıki kör talihim aah ah :)

phantomlord
01/10/2011, 15:32
evet arkadaslar herp beraber yuklensek olabilir. bu forumdaki starjet sahipleri olarak şikayetimizi belirtelim. kendileri için bu sorunun çözülmememsiniz ciddi müşteri kaybı oldugununda altını çizersek belki diyecemde açıkcası benimde pek umudum yok..

learner
11/10/2011, 00:31
hayırlısıyla cuma günü atiker marka lpg mi taktırdım. 950tl/10 oldu fiyat. denemelerim de herhangi sıkıntı yoktu. sadece yüksek devirlerde sanki çok hafif gaz yemiyormuş gibi(saniyenin 10da 1 süre içerisinde) oldu belki o da ayarlarda oynamayla giderilecektir 2 hafta sonra gidecem tekrar. şimdilik memnunum hafta sonu bbir antalya turu olacak o zaman daha neet anlaşılır umarım. dönünce anlatırım yol değerlerini.
sevgiler saygılar

fthozturk
14/10/2011, 18:18
hayırlısıyla cuma günü atiker marka lpg mi taktırdım. 950tl/10 oldu fiyat. denemelerim de herhangi sıkıntı yoktu. sadece yüksek devirlerde sanki çok hafif gaz yemiyormuş gibi(saniyenin 10da 1 süre içerisinde) oldu belki o da ayarlarda oynamayla giderilecektir 2 hafta sonra gidecem tekrar. şimdilik memnunum hafta sonu bbir antalya turu olacak o zaman daha neet anlaşılır umarım. dönünce anlatırım yol değerlerini.
sevgiler saygılar

hocam 1 ay içerisinde iyice dene atiker bizim arabalara uymuyor kesinlikle 1 ay içerisinde gidersen sorgusuz sökecekler benim başım yandı sende yanma çok uğraştım hala daha uğraşıyorum bitmiyor sıkıntım deviri yükselt gazdan hafif çek ayağını hemen tekliyor bayırda düz yolda her zaman ve her yerde tekliyor iyice dikkat etmelisin

adres2011
15/10/2011, 23:10
arkadaslar bu konu ile ilgili çok yazı yazdım ama dikkat eden yok sanırım artık yazmayacağım landirenzo omegas lpg dönüsüm sisteminin haricinde ne taktırırsanız taktırın sorun yaşarsınız....yukarıda arkadasımız landinin bosh marka enjektör kullandığını söylemis ama yanlış üzülerek belirtmek isterim med marka enjektör kullanır landirenzo map sensörü bosh markadır.....

learner
17/10/2011, 23:23
hocam 1 ay içerisinde iyice dene atiker bizim arabalara uymuyor kesinlikle 1 ay içerisinde gidersen sorgusuz sökecekler benim başım yandı sende yanma çok uğraştım hala daha uğraşıyorum bitmiyor sıkıntım deviri yükselt gazdan hafif çek ayağını hemen tekliyor bayırda düz yolda her zaman ve her yerde tekliyor iyice dikkat etmelisin

evet hafta sonu antalyaya gittim yolda hep gaza yüklenince tekleme yaptı gaz kesiliyormuş gibi. sakin gidersen sıkıntı yok ama yüklenince hemen yapıyor sıkıyor canımı insanın bir ayara götüreceğim. yine devam ederse değiştireceğim. yokuşlarda hoşuma gitmedi hep tekledi.
zaten orası landirenzoda takıyor. 450km 85tl yaktı. ortalama hız 70km.

phantomlord
19/10/2011, 21:25
işin kötüsü ben aldıgımda arabada atiker vardı eski sahibi maraşta taktırmış:( burdaki ustalar bakıyor bi sorun yok ayarlar güzel deyip postalıyorlar..

erennnn
09/11/2011, 01:13
Ben yazdim sikayeti bugun hocam sende yaz istersen

fatih selam...atiker sana geri dönüş yaptı sanırım...
sonuç??

fthozturk
09/11/2011, 08:37
fatih selam...atiker sana geri dönüş yaptı sanırım...
sonuç??

Yok hocam ne geri donus yapmasi umurunda bile degil
Birde sikayetvar sitesinde musteriyle gorusuldu durum anlatildi diye yazmislar benimle gorustuklerinden hic haberim yok
Zaten surekli ariza cikariyo toplamda 4 ariza olusursa sokmek zorundalar

Selman_sen
14/12/2011, 12:08
benimde bir yakınımda atiker sıralı sistem varmış starjet 4 kapıymış arabası. çok memnunmuş.

bende taktırıcam şu sıralar araştırıyorum larenzo birebir uyumluymuş fakat bilmiyorum brc yada atiker taktırmayı düşünüyorum bende.

Selman_sen
14/12/2011, 13:25
Şimdi 3 firmaylada görüştüm.

Brc landirenzo ve atiker ile fakat atıker firma yetkilisinin söylediğine göre arabadan arabaya motordan motora değişir bu sorunlar dedi fiyat olarak 600m fark var aralarında atiker 950m landi 1600m napcamı şaşırdım ya yani 2 sene kullancam ben bu aracı ortalama hiç taktırmasam mı acaba :D

CesSpOoL
17/12/2011, 18:47
bu konunun adı Tüplü ve Öfkeli olmalı : ) hele ki atiker takanlar : )

kochuso
18/12/2011, 00:41
arkadaslar forumda araclarıma sanırım birçok tür lpg sistemi takılmış ama galiba olay sansa kalıyor.brc kullanıyorum ismet arkadaşın dediği gibi 4.vitesten itibaren arada tekliyor.aynı arac coğu atikerde bunu yaparken kimisi sorunsuz kullanıyor.fark ne peki arada manifold a giriş açısı vs. gibi değişen bişey olabilir mi montajda.zavoli olanlar landirenzo olanlar genelde memnun ama sorun yaşamayan yok diyemeyiz. bence montaj açısı faln olabilir enjektörlerin motora giriş yeri özellikle.teknik bilgim yok ama ihtimal.motor aynı kit aynı geriye bu kalıyor

sedini
18/12/2011, 22:57
Benim yakın arkadaşımda starjetinde BRC kullanıyor sıkıntı yaşamıyor.. montajda ya da yazılımda bir sorun olabilir..

kochuso
19/12/2011, 00:19
kullanan arkadasla irtibata gecmemiz mumkun mu acaba.pipo mu manifoldmu enjektör btipi ne.brc mmerkeze kadar aradım ben çözüm bulamadım

iskocyali
23/12/2011, 18:59
değerli arkadaşlar lpg sıkıntılarımız ile ilgili daha önce de yazdım ancak bu zamana kadar 2 arkadaş aradı. landirenzo omegas arkadaşlar tek çözüm boşuna uğraşmayın ben taktırdım araç kendine geldi tekleme yok sadece arıza lambası yanıyordu yanlışlıkla küçük enjektör takılmış onu büyüğü ile değiştirdiler hiçbir problemim kalmadı atiker brc bunlar yalan iş hiç bulaşmayın landi den şaşmayın 5076880690 cep telim arayarakta bilgi alabilirsiniz.

ozknyk
03/01/2012, 18:42
arkadaşlar bende bir seneden fazla oldu landirenzo kullanıyorum hiç bir problem yok.starjate özel montaj yapıyorlar motorun alt tarafından ve özel program atıyorlar.tavsiye ederim am bölge bayisine taktırın derim sorun yaşadığınızda hemen çözebilmeleri için .zaten şu an ellerinde program olduğu için sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.ben izmirde olgun lpg ye taktırdım...

RUSTEM
10/01/2012, 22:51
Arkadaşlar bende stafenelli kullanıyorum.yaklaşık olarak 7 ay oldu büyük bir sorun yaşamadım.

alparslan
11/01/2012, 10:43
Arabama geçen yaz fiat kartaş yetkili serviste landirenzo lpg kiti takıldı. Ancak işlem neredeyse 4 gün sürdü. Landirenzonun Türkiye distribütörü Olgun oto yla sürekli git gel yaparak uygun yazılım ve montaj için uğraştılar. Sonuçta aracıma 4-5 ay bu haliyle bindim. Araçta düşük devirlerde hareket halindeyken ve de hareketsiz haldeyken stop etme problemi baş gösterdi. Ayrıca enjektörlerden çok fazla ses geliyordu. Servisle görüşüp arabayı geçenlerde yine servise bıraktım. Kitin beynini ve enjektörleri değiştirdiler. Ses problemi azalsa da devam ediyor ancak bu beni çok fazla rahatsız etmiyor. Stop etme problemi ise şimdilik kalmadı gibi. Yakıt tüketimi ortalama 17-20 kuruş civarında seyrediyor. Denemeye devam ediyorum.

zamzamzuma
13/01/2012, 20:31
değerli forum üyeleri..2006 model starjet emotion aracım var.geçen yıl nisan ayında lpg taktırmaya karar verdim ve araştırmaya başladım.bu araçlar 2006 yılında türkiyeye giriş yapmış olmasına rağmen orjinal lpg takılı araç satan fiat bu motorda herhangibir lpg dönüşüm kitine nisan 2011 yılına kadar garanti vermedi.bunun nedeni yapılan AR-GE çalışmalarıydı.sonuç olarak starjet motor için italyan landirenzo markasına garanti verdi.bu garanti sürecinden sonra ankaradaki bütün yetkili servisleri aradım ve garanti verilmesine rağmen henüz yaygınlaşmadığı için çokta tatmin edici bilgiler alamadım.daha sonra landirenzo markasının iç anadolu tedarikçisi olan olgun lpg ankara erciyes iş merkezlerinde bulunan ana bayiisine gittim ve lpg kitini taktırdım.araçın kw değeri omegas plus kitine denk geldiği için omegas plus takıldı.özellikle belirtmek istiyorum montaj klasik şekilde yapıldı ve sonuçunda bu başlık altında sorun yaşayan tüm arkadaşlarım gibi aynı sorunu bende yaşadım.silkeleme sorununu.arabayı bu şekilde kabul etmeyeceğimi söyledim.italyaya motor şasi numarası gönderildi ve program istendi.arkadaşlar burası çok önemli programla birlikte araça nasıl montaj yapılacağının ayrıntılı teknik dökümanı geldi ve montaj komple değişti.yeniden montaj yapıldı kit omegas olarak değiştirldi ve yaklaşık 20.000 km dir kullanıyorum en ufak bir problemim olmadı.daha sonra iki starjet kullanan arkadaşıma tavsiye ettim ve onlarda şu anda sorunsuz kullanıyor.bir arkadaşımızın dediği gibi ister prins ister atiker taktırın o montaj şekli ile taktırmaz iseniz kesinlikle sorun yaşarsınız..saygılarımla..

alparslan
16/01/2012, 09:36
değerli forum üyeleri..2006 model starjet emotion aracım var.geçen yıl nisan ayında lpg taktırmaya karar verdim ve araştırmaya başladım.bu araçlar 2006 yılında türkiyeye giriş yapmış olmasına rağmen orjinal lpg takılı araç satan fiat bu motorda herhangibir lpg dönüşüm kitine nisan 2011 yılına kadar garanti vermedi.bunun nedeni yapılan AR-GE çalışmalarıydı.sonuç olarak starjet motor için italyan landirenzo markasına garanti verdi.bu garanti sürecinden sonra ankaradaki bütün yetkili servisleri aradım ve garanti verilmesine rağmen henüz yaygınlaşmadığı için çokta tatmin edici bilgiler alamadım.daha sonra landirenzo markasının iç anadolu tedarikçisi olan olgun lpg ankara erciyes iş merkezlerinde bulunan ana bayiisine gittim ve lpg kitini taktırdım.araçın kw değeri omegas plus kitine denk geldiği için omegas plus takıldı.özellikle belirtmek istiyorum montaj klasik şekilde yapıldı ve sonuçunda bu başlık altında sorun yaşayan tüm arkadaşlarım gibi aynı sorunu bende yaşadım.silkeleme sorununu.arabayı bu şekilde kabul etmeyeceğimi söyledim.italyaya motor şasi numarası gönderildi ve program istendi.arkadaşlar burası çok önemli programla birlikte araça nasıl montaj yapılacağının ayrıntılı teknik dökümanı geldi ve montaj komple değişti.yeniden montaj yapıldı kit omegas olarak değiştirldi ve yaklaşık 20.000 km dir kullanıyorum en ufak bir problemim olmadı.daha sonra iki starjet kullanan arkadaşıma tavsiye ettim ve onlarda şu anda sorunsuz kullanıyor.bir arkadaşımızın dediği gibi ister prins ister atiker taktırın o montaj şekli ile taktırmaz iseniz kesinlikle sorun yaşarsınız..saygılarımla..

Ben de dediğim gibi fiat yetkili servisinde olgun lpg işbirliğiyle taktırdım. Silkeleme problemi hiç olmadı ben de. Ancak takılan kitin omega plus olup olmadığını bilmiyorum. Nereden anlayabilirim olup olmadığını, kitin parçalarının üzerinde yazıyor mu?

jadehare
03/03/2012, 11:30
arkadaşlar bende landirenzo düşünüyorum, ne kadara mal oldu en son taktıran arkadaşlar söyleyebilir mi acaba?
fiyatlar şehirden şehire oynama gösteriyor herhalde.

alparslan
05/03/2012, 13:38
Fiat yetkili servisinde 1600 TL ye maloldu-Landirenzo Omega plus kit

sanyu
04/04/2012, 10:01
arkadaşlar bende konya da landi renzo omegas taktırdım. Performansta hiç kayıp olmadı.Bu günlerde tüp varken benzine geçiyor.Böyle bir sorun yaşadım.(hatta lpg bölümüne başlık açtım)Bir de 80 le yokus çıkarken tekleme yapıyor.Bu ufak bir öksürük gibi oluyor.Şu ana kadar beni rahatsız etmedi.Hiç sorun yaşamayanlarda ufakta olsa tekleme olmuyor mu?

eexelanss
04/04/2012, 18:06
arkadaşlar bende konya da landi renzo omegas taktırdım. Performansta hiç kayıp olmadı.Bu günlerde tüp varken benzine geçiyor.Böyle bir sorun yaşadım.(hatta lpg bölümüne başlık açtım)Bir de 80 le yokus çıkarken tekleme yapıyor.Bu ufak bir öksürük gibi oluyor.Şu ana kadar beni rahatsız etmedi.Hiç sorun yaşamayanlarda ufakta olsa tekleme olmuyor mu?

Sizin yazdıklarınızın lpg li starjetlerin kronik sorunu.. Aynen dediğiniz gibi tekleme oluyor araçta..
Bence problem tamamen yazılımsal bunu şuna dayanarak söylüyorum eski aracım starjetti ve aynı problemleri yaşadım.. Hazır olarak bir proglam yüklenmişti lpg ecu suna ondan sonra düzelmişti bu problemler..

sanyu
05/04/2012, 10:09
Sizin yazdıklarınızın lpg li starjetlerin kronik sorunu.. Aynen dediğiniz gibi tekleme oluyor araçta..
Bence problem tamamen yazılımsal bunu şuna dayanarak söylüyorum eski aracım starjetti ve aynı problemleri yaşadım.. Hazır olarak bir proglam yüklenmişti lpg ecu suna ondan sonra düzelmişti bu problemler..

inş yazılımsaldır.yoksa o kadar para verdik landirenzoya 1650 tl.sorun vermesin diye bu kadar para verdik.regulatör bozulması olursa moraliim bozacak.peki sizin lpg markanız neydi?.malesef starjet konusunda lpg firmaları bi haber.

qwertasdf
23/09/2012, 15:36
arkadaşlar ankarada starjet motora daha önceden lpg montajı yapmış ve tecrübeli bir usta bilen var mı? brc bayisi olması tercihimdir.

ABK
25/12/2012, 18:32

Arkadaşlar selamlar,

Yaklaşık 15.000 km önce araca benden önceki sahibi Tomasetto LPG kiti taktırmış ancak araçta tekleme sorunu yaşıyorum bu sorunu nasıl aşabilirim?

Montaj değişecekse doğru şemayı nereden bulabiliriz? Yada nerede bu işi düzgün yaptırabiliriz?

onryldrm
29/12/2012, 09:39
Arkadaşlar bende Starjet teklemesinden şikayetçi olduğum için hepinizin yazısını okudum. Ben sorunumu Bayrampaşada Zavoli dönüşüm merkezi Şahin Balansta Çözdüm. bütün sorun yanlış montajdan kaynaklı. Bundan önce 2 tane Zavoli dönüşümcülerine gittim sadece bilgisayardan değerleri değiştirdiler. Şahin Balansta sorun direk enjektörlerin çaplarında olduğu anlaşıldı. 4 enjekktörün 2 si 1.8mm 2 si 2mm çapında olur mu? kafasına göre takmış adamlar. Bunların hepsini aynı çapla değiştirince araba kendine geldi. Gaz verdiğim zaman önce devir düşüp sonra yükseliyordu. şimdi benzinde nasılsa gazda da aynı.

Şahin Balansa ilk defa gitmeme rağmen ilgilerinden memnumun gönül rahatlığıylada tavsiye ederim. Yasin Ustayı bulun tekleme probleminizi çözsün.

İyi Forumlar.

erennnn
29/01/2013, 21:36
arkadaşlar merhaba,

atiker marka lpg sistemimde bu zamana kadar silkeleme dışında bir problem yaşamazken, yaklaşık 1 aydır sabahları çalışırken motor gaz almamakta ve motor hatası vermekte. eksozda patlamalar olmakta ve ısındıktan sonra tüpe geçirdiğim zaman da benzinde kullanmak istediğimde tüpte fırlayan araba benzinde ciddi yığılıyor...gaz yemiyor...

arkadaşlar acil destek lütfen...

Şimdiden teşekkürler...

eexelanss
30/01/2013, 10:48
arkadaşlar merhaba,

atiker marka lpg sistemimde bu zamana kadar silkeleme dışında bir problem yaşamazken, yaklaşık 1 aydır sabahları çalışırken motor gaz almamakta ve motor hatası vermekte. eksozda patlamalar olmakta ve ısındıktan sonra tüpe geçirdiğim zaman da benzinde kullanmak istediğimde tüpte fırlayan araba benzinde ciddi yığılıyor...gaz yemiyor...

arkadaşlar acil destek lütfen...

Şimdiden teşekkürler...

Merhaba,
aracınızın gaz ayarı düzgün yapılmadığı için zamanla benzin haritası değişmiş ve sft değerleri aşağı düşmüştür.. Bu da bir müddet sonra sabahları ilk çalıştırmada titreme, gaz yememe ve patırıtlar şeklinde ortaya çıkıyor..
İzleyeceğiniz yol şu,
Aracınızı benzine alıyorsunuz ve 300-400 km yol yapıyorsunuz ( STF değerine göre değişir belki 100 km bile yeterli olabilir)
Zaten benzinde kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra aracın ilk çalıştırmalarda normale döndüğünü hissedeceksiniz ve bir müddet sonra araç tamamen normale dönecek..
Araç normale döndükten sonra (STF değerleri normale dönünce) doğru lpg ustanıza gidiyorsunuz (bu süre zarfında aracı kesinlikle lpgde kullanmayacaksınız) ve tekrar lpg ayarları yaptırıyorsunuz, ince ayar yapılması lazım yani benzin değerlerine göre bir ayar çekilmesi lazım aksi halde ilerleyen zamanlarda aynı şey başınıza gelir...

Şayet bir müddet benzinde kullanıp araç düzelince ayar yaptırmadan tekrar lpg de kullanmaya kalkarsanız 2 en fazla 3 gün sonra stf değerleri yine aşağı düşecektir.. o yüzden düzelince mutlaka hiç lpg kullnamadan lpg ayarına gitmeniz lazım..

Tabi bu söylediklerim aracınızda başka problemler yoksa geçerli...
Zaten 150 -200 km benzinde kullanınca düzelir şayet düzelmezse başka problem var demektir.. Örneğin benzin pompası tembelleşirsede aynı sorunlar meydana gelir onuda söyleyim...Benzin pompasıda neden tembelleşir (tembellikten kastım yeterli basıncının karşılayamaması) araç lpg li olduğu için benzin almazsınız veya hep çok az benzinle gezersiniz dolayısıyla benzin pompası daha çabuk ısınır ve zamanla bozulur dolayısıylada bu tür sorunlarla karşılaşırsınız...
Benzin pompasından olup olmadığınıda anlamanın bir yolu var oda şu depoyu en az yarıya kadar doldurcaksınız ve öyle deneyeceksiniz.. Şayet araç normal bir şekilde çalışırsa gaz ayarlarınızda bir sıkıntı yok benzin pompanız size oyun oynuyor demektir..

mfgunes
30/01/2013, 12:04
arkadaşlar ankarada starjet motora daha önceden lpg montajı yapmış ve tecrübeli bir usta bilen var mı? brc bayisi olması tercihimdir.

Şaşmazda 2a var opetin karşısı orda Ferhat usta var 2a brc yazıyor kaliteli ve bilgili bir ustadır

iskocyali
02/02/2013, 19:11
arkadaşlar merhabalar ben konuyla ilgili tekrar yazıyorum. daha önceki yazımda cep telefonumu da yazmıştım 3 5 arkadaş aradı yardımcı olmaya çalıştım inşallah olmuşumdur. değerli starjet kullanıcısı dostlarım aracıma Ankara Olgun LPG de tüp taktıralı 1.5 sene oldu bu süre zarfı içinde hiçbir sorun yaşamadım geçenlerde havaların soğuması ile birlikte sabah çalıştırırken arabanın arıza lambası oldu servise götürdüm hatanında gaz dan olduğu anlaşıldı opetten gaz alıyordum oda yağlı olduğu için böyle bir arıza verdi şuan gazımı Shell den alıyorum ne tekleme , ne sarsıntı nede başka bir sorun hiçbir şikayetim yok daha önce atiker ,brc, OMWL, MTM takıldı ancak hiçbiri işe yaramadı hepsinde aynı sorunu tekleme sorununu yaşadı. tecrübe tmiş biri olarak size şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki OLGUN LPG LANDİRENZO DAN ŞAŞMAYIN TSI MOTORLARA BİLE TAKIYORLAR . benim ağzım yandı başkalarının yanmasın acı deneyimler yaşamayın arkadaşlar söz dinleyin bu forumu okumadan tüp taktırmayın

celenlee
02/02/2013, 23:19
Bu 4 tüpü de sırayla bu aracınıza mı taktınız?

Birde yağlı LPG nedir ya :) biraz daha detayı var mı ??

emopunto
22/03/2013, 10:04
Fiat genelde landrenzo marka ile uyum sağlıyor fabrika çıkışlı almaya kalkarsanız da landrenzo takıyorlar, benimkinde de landrenzo takılı çok bi sorun yaşamıyorum sadece gazda iken motora çok yüklenirseniz arıza lambası yanıyor

serkanceber
23/05/2013, 03:08
Lpg de Tekleme Sorunu

Lpg de tekleme sorunu karbüratörlü ve sıralı sistemlerde genellikle ateşleme sisteminden meydana gelir. Karbüratörlü sistemlerde tekleme medana geldiğinde öncelikle Lpg servisine giderek aracın Lpg ayarında problem varmı yokmu kontrol ettirmeliyiz.

Lpg ayarında sorun yoksa ve araçta tekleme problemi devam ediyorsa araç tamir servisine giderek bujiler ve ateşleme sistemine ait parçaları kontrol ettirerek arızalı parçayı tespit ettirip değiştirmeliyiz. Arızalı parça değişiminden sonra Lpg de tekleme sorunu ortadan kalkacaktır.

Sıralı sistem lpg li araçlarda aracın ateşleme sisteminde hata yoksa ve benzinde her hangi tekleme durumu görünmüyosa lpg enjektörlerinden biri arıza yaptığından dolayı lpg de tekleme sorunu ortaya çıkmaktadır.

videoyu izleyin arkadaşlar..

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7qxzxGzsHL0

Leoapricorn
06/06/2013, 09:00
Ben de Landırenzo taktırdım, İstanbul kartal Olgun lpg de sorunsuz kullanıyorum 30.000 KM dir.

ardanadam
27/09/2013, 14:01
slm arkadaşlar ben izmirden özkan bendede starjet var.ben bu problemin çözümünü uzun arayışlar sonunda buldum.hatta bulduk desem daha doğru olur.şöyleki aracı alalı yaklaşık 8 ay oldu hangi lpg yi takacağımı çok araştırdım bu formuda olmak üzere .bu formda çözüm bulanı göremedim daha.tavsiye üzerine izmir olgun lpg "landirenzo" ya gittim.onlar takabileceklerini söylediler.aksi taktirde para iadesi garantisi hatta araçta bi arıza meydana gelirse onuda ödeme garantisi verdiler,yani okadar güveniyolar kendilerine.çünkü fıatın fabrika çıkışı lpg montajını landirenzo yapıyormuş.her türlü sorunu çözeceklerini söylediler ve montajı yaptılar.ilk gün aynı sorun bendede oldu.hemen ruhsat fotokopisini ve motor bilgilerini italyaya gönderdiler ve italyadan özel montaj şeması ve program geldi ve araç 1.5 gün olgun lpg de kaldı ve sorunu 1 hafta sürmeden çözdüler çok şükür şu an problem yok.şiddetle tavsiye ederim burdan yoğun ilgilerinden dolay olgun lpg ye halil ustama ve kadir abime teşekkür ederim isim verdim çünkü izmirde iseniz bu isimlerle görüşünçok yardımcı oluyorlar .merkez tlfn 444 1 574.umarım yardımcı olmuşumdur .

Özkancım Allah razı olsun senden sayende araba tüpte mi benzinde mi gidiyor farketmiyorum bile

C6603 cihazımdan 2 ile gönderildi

kamil48
28/10/2013, 12:51
Selam arkadaşlar.Ben yaklaşık 20 gün önce Gp 1.4 16v 95 bg starjet dynamic aldım.Araç aldığımda benzinliydi 2 gün sonra Atiker lpg kiti taktırdım. Araçta yukarıda anlatılan problemler ortaya çıktı.Lpg ustası ile takmadan önce uyum sağlamazsa sökme şartı ile anlaşmıştık.Araç problem yaratınca önce yeni bobinlerle denedik.Problem azalmasına rağmen tamamen çözülmedi.Usta Bobinleri değiştirmekten vazgeçip Atiker kitini söküp Zavoli lpg kiti taktı. Şuan aracın bütün problemleri düzeldi ve aracın çekişinde büyük fark var.Bu sebeple yeni taktıracak arkadaşlar Atiker taktırıp hiç uğraşmayın derim.

Castell
04/01/2014, 12:43
Selam arkadaşlar.Ben yaklaşık 20 gün önce Gp 1.4 16v 95 bg starjet dynamic aldım.Araç aldığımda benzinliydi 2 gün sonra Atiker lpg kiti taktırdım. Araçta yukarıda anlatılan problemler ortaya çıktı.Lpg ustası ile takmadan önce uyum sağlamazsa sökme şartı ile anlaşmıştık.Araç problem yaratınca önce yeni bobinlerle denedik.Problem azalmasına rağmen tamamen çözülmedi.Usta Bobinleri değiştirmekten vazgeçip Atiker kitini söküp Zavoli lpg kiti taktı. Şuan aracın bütün problemleri düzeldi ve aracın çekişinde büyük fark var.Bu sebeple yeni taktıracak arkadaşlar Atiker taktırıp hiç uğraşmayın derim.
Atiker BRC yada Zavoli arasında neredeyse yarı yarıya fark var....... Ama tabi ucuza kaçınca uyumsuzluk problemleri baş gösterebiliyor....... Her ne kadar usta ve işçilik en önemli faktörlerden biri olsada kitlerin kendi içlerinde kaliteside çok önemli........ Demek istediğim elinize bi atiker bide Prinsin kitini alın daha montajını yaptırmada arada fark olduğunu anlarsınız...... Tabi amacım marka kötülemek yada övmek değil... Ben herzaman işçiliğin en önemli faktör oldğunu vurgulamaya çalışıyorum......

ahdcgg
18/02/2014, 15:26
s.aleyküm arkadaşlar benim aracımda atiker marka lpg var aracımda tekleme sorunu yapıyordu doğal olarak balıkesirdeki efe otogaza gittim onlar epey bi halletti ama bi sorun kaldı araba normal devirdeyken yani boşa atığında yada kırmızı ışıkta durmak için vitesi düşürdüğümde araba istop ediyor ordaki abiler adapte ettir falan dediler nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek var mı

ahdcgg
19/02/2014, 00:26
güncel

ahdcgg
01/03/2014, 00:37
güncel

iskocyali
31/07/2014, 23:09
Bu 4 tüpü de sırayla bu aracınıza mı taktınız?

Birde yağlı LPG nedir ya :) biraz daha detayı var mı ??

evet bu saydığım 4 marka lpg kiti de takıldı hepsi aynı hayatı verdi ve hatta atikerde hiç çalışmadı. birde yağlı lpg konusuna gelirsek ben daha önceki aracım dizel olduğu için hep opetten akaryakıt alırdım alışkanlık olduğu için gazı da oradan almaya devam ettim . belli bir süre sonra kışın arabamı sabah çalıştırdığımda gaza geçtiğinde araba resmen öksürüyor ve arıza lambasını yakıyordu enjektördendir dedim yenisini aldım yine yaptı baya bi uğraş verdikten sonra LPG montajını yapan Ankara olgun lpg ye gittim kiti incelediler sorun çıkmadı değerli ustam birde enjektörlere bakmaya karar verdi enjektörleri söktü ve içinden resmen zift aktı. basınç makinasında temizledikten sonra tekrar montajını yaptı . ustamın tavsyesidir. Opetin gazı katkılı olduğu için yağ katmanı yapar ve enjektörleri tıkar dedi. shell den şaşma dedi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum shelli hiç bir sıkıntı yok sanki çekişi de arttı gibi

Castell
17/03/2015, 10:56
evet bu saydığım 4 marka lpg kiti de takıldı hepsi aynı hayatı verdi ve hatta atikerde hiç çalışmadı. birde yağlı lpg konusuna gelirsek ben daha önceki aracım dizel olduğu için hep opetten akaryakıt alırdım alışkanlık olduğu için gazı da oradan almaya devam ettim . belli bir süre sonra kışın arabamı sabah çalıştırdığımda gaza geçtiğinde araba resmen öksürüyor ve arıza lambasını yakıyordu enjektördendir dedim yenisini aldım yine yaptı baya bi uğraş verdikten sonra LPG montajını yapan Ankara olgun lpg ye gittim kiti incelediler sorun çıkmadı değerli ustam birde enjektörlere bakmaya karar verdi enjektörleri söktü ve içinden resmen zift aktı. basınç makinasında temizledikten sonra tekrar montajını yaptı . ustamın tavsyesidir. Opetin gazı katkılı olduğu için yağ katmanı yapar ve enjektörleri tıkar dedi. shell den şaşma dedi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum shelli hiç bir sıkıntı yok sanki çekişi de arttı gibi

Opetin katkılı olduğu için enjektör tıkıyor demişsin ama bayii farklılığı filtre durumunda etki edebilir..... Shell iyidir Opet kötüdür demek yanlış olur bayiiden bayiiye fark ediyor çünkü.....

gpgokhan
26/05/2015, 18:46
Arkadaşlar ben aracıma ATİKER İN gold marka kitini taktırdım . Montaj yapılmadan atiker bayisi İKİLER otogaz fatih usta takmış olduğu kit araçta problem yaratırsa iade alacağının sözünü verdi . Montajı yaptığı andan itibaren sorunlarım bitmedi ( tekleme,arıza ışığı,çekiş düşüklüğü) dört gün boyunca işimi bırakıp servise git gel yaptım , test sürüşü için 230 tl yakıt harcadım herseferinde bu sefer oldu abi deyip beni salladılar .

Montajı ilk yaparken emme manifoldunu 5 yerinden deldiler arıza verince yanlış delmişiz deyip o 5 deliğin 4 tanesini plastik kaynak yaptırdılar ama hava kaçırdığı için sunfix macunla kapattılar . Sonra 8 delik daha deldiler manifolda o deliklerde hava kaçırınca onlara sunfix macuna buladılar heryeri ama araçtaki sorunlar çözülmedi . Enson abi bi program atacağım gel deyince kabul etmedim bunun sökülmesini paramın iade edilmesini istiyorum dedim .

Abi arabada sıkıntı yok sen kullanmayı bilmiyon dediler iade alamayız biraz bastırınca atiker müşteri hizmetleri falan iade alacaklarını söylediler ben 13 yerinden delinen sıfır fiyatı 1640 tl olan manifoldunda değiştirilmesini talep ettim zor bela kabul ettiler . Sen parçayı bul parasını biz ödeyeceğiz dediler işimi gücümü bırak sanayi sanayi çıkmacılarda parça aradım 1100 tl ye buldum ikiler lpg yi arayıp parçayı bulduğumu fiyatını söyledim usta biz o parayı veremeyiz manifolda kaynak yaptıralım dediler bende daha önceki yaptığınız kaynak tutmadı dedim ya ben onu öylesine tamponcuda kaynattırdım şimdi sağlam yapacam dedi bende kabul etmedim şimdi önümüzde hukuk maratonu var tüketici mahkemesinde bu firmaya dava acacağım siz siz olun yaparız abi ederiz abi diyen adamlara güvenip arabanızı emanet etmeyin .

cavalier79
16/10/2015, 14:50
merhaba
bende ıstanbul cevreoto gaz a gittim. wentgaz osb 2 li bir model tavsiye ettiler montaj içinde ortalama 1.5 gün kendilerinden çok eminler benide tatmin ettiler fiyat avantajı muazzam. tavsiye verebilecek varmidir

feyzullah
24/10/2015, 13:14
Montaj için 1.5 gün biraz fazla bir süre değil mi? Eğer güzel bir işçilik yapacaklarsa sorun yaşamazsınız. Fiyat ne kadar istediler?

cavalier79
30/10/2015, 09:50
Selam,

Manifold delineceği için zaman burada önemli dediler, süre bu sebeple uzun , 1350 Tl dediler,

Ama hala karar veremiyorum hafta sonu verilerini gördükten sonra hiç bulaşmam demeye başladık,

feyzullah
30/10/2015, 16:16
Selam,

Manifold delineceği için zaman burada önemli dediler, süre bu sebeple uzun , 1350 Tl dediler,

Ama hala karar veremiyorum hafta sonu verilerini gördükten sonra hiç bulaşmam demeye başladık,

LPG zor ama alındığı zaman mutluluk ve pişmanlık hissi uyandıran bir karardır. Eğer aracınızı çok kullanmıyorsanız ya da benzin parası bütçenizi çok sarsmıyorsa lpg montajı yaptırmadan gönül rahatlığı ile aracınızı kullanın. Taktırdığınızda da pişman olmazsınız yeterki işini özenle yapan yetkili kişilere montaj yaptırın.

Mehmetbursa16
09/12/2015, 23:01
Yaklaşık 1 ay önce 2006 1.4 Starjet emotion punto aldım. Aracımda Ağustos 2015 montajlı atiker lpg kiti mevcut. Fakat geç marş alma ve normal hızlanmalarda tekleme sorunuyla karşılaşıp lpg servisine gittiğimde marş sorunun lpg kaynaklı olmadığını zaten ilk çalışmada benzinde çalıştığını söyledi ve bujileri değiştirmemi ve boğaz temizliği yaptırmamı vb. Söyledi. Ben aracıma würth benzin Katkısı attım ve yaklaşık 3 haftadır benzinde kullandım ve en soğuk havalarda dahi marş, tekleme sorunuyla karşılaşmadım. Tekrar lpg de kullandığımda sorunları yaşamaya başladım. Sorun ne kaynaklı olabilir peki.

cavalier79
15/12/2015, 12:08
İşte LPG ye geçmemek konusunda bunlar beni korkutmuştu , genelde yorumlar da bu yönde , şüphesiz ki şanslı kullanıcılar var dır ama , Starjet' in yakıt verileri bence bu sıkıntıları yaşamayı gerektirir ölçüde değil .

acemi
21/02/2016, 21:36
bende 2009 starjet fun var, 40binde takılmış sanırım şu an 70binde.
yaşadığım sorunları ve çözümleri yazayım.

------------------------- 1. PERDE -------------------------------------------

sorun 1) ilk aldığımda gaza basınca yarım saniye geç algılıyordu, durgun trafikte başıma bela olmuştu.
ben bunu arabanın özelliği sanıyordum ta ki bir arkadaşım "ne biçim araba lan bu" diyene kadar.

sorun 2) sonra bir gün bolu dağında araba teklemeye başladı, gittim yeni lpg aldım yine gitmedi ben de benzinde kullanmaya başladım.

-------

çözüm 2) bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bir anlık 5bin devire kökledim, pislik varmış atınca düzeldi.
çözüm 1) landirenzo servisine gittim, yeni filtre taktılar ve ayar yaptılar gecikme düzeldi. 1. viteste silkeleme vardı o da gitti.
servis hortumu kopardı motorun üzerine soğutma suyu aktı, 3 kuruşluk filtre takarken blok çatlatacaklardı. neyse...
enjektör ayarı yaptır dediler, yav he he dedim geçtim.

------------------------- 2. PERDE -------------------------------------------

sorun 3) arabayı servisten aldım gayet iyiydi, ama yokuşa gelince tekliyordu, klima açınca zıplıyordu. 3bin devir üzerine çıkmak kabus olmuştu bana.
düzgün çalışan araba iyice bozulmuştu. bu haliyle yaklaşık 1 yıl kullandım. sıkıştıkça benzine geçiriyordum.

çözüm denemesi 3.1) sanayide benim ustaya gittim, hava filtresi bujiler değişti, araba biraz düzeldi tabi ama yine de üst devirlerde lpg yetmiyordu sanki.
tem'de araba kullanmak kabus olmuştu, çamlıcaya bile çıkamıyorduk benzine geçmeden.

çözüm denemesi 3.2) landirenzo servisine gittim derdimi anlattım, tamam hallederiz dedi. bakarken gaz kelebeğin kirli olabilir dedi, eliyle ultrason çekti sanırım.
iyi temizle o zaman dedim, plastik kısımdan içeri sprey sıktı, sıktığı spreyi satmak istedi. napcam gardaş evde çöp olur o dedim. ısrar edip durdu. hadi balata spreyi olsa işime yarar da zehirli kimyasalı evde ben ne yapayım? zaten öyle uzaktan sıkmak ne kadar işe yarıyor bilmiyorum. videolarda eline alıp bezle siliyor adamlar.

neyse bir de ayar yaptı, lpg'yi biraz açtı galiba.

artık kelebekten midir ayardan mıdır bilmem araba şu an düzgün gidiyor..

özetle: sorun yaşarsanız filtreyi değiştirin, kelebeği temizletin sonra ayar yaptırın.

Hallofame
04/05/2019, 02:01
Evet arkadaşlar kimsenin çözemediği Lpg sorunumu belki biri yardımcı olur diye sizede anlatayım.1 yıl önce 130 bin km'de 2006 model starjet aldım.Araca Atiker marka tüp taktırdım .Araç sabahları benzinden lpg'e geçerken gaz yemiyor pat pat ses geliyordu.Isınıp lpg'e geçince sorun kalmıyor.Daha sonra gün içerisinde motor sıcakken yapmıyor.Aracı lpg'e götürdüm bizlik arıza yok dediler.Ustaya götürdüm ateşleme değişti,oksijen sensörü değişti,benzin pompası değişti,benzin filtresi değişti,afr ayarı yapıldı,maf map sensörü temizlendi, bobinler regülatör her şeye bakıldı.Ama kimse çözüm bulamadı 10 tane ayrı yere Ankara'da ayar yaptırdım çözüm olmadı tonlarca ustaya sordum herkes farklı bir şey dedi.Kısaca çözüm bulamadım.Araç arıza lambası yakıyor bazen bilgisayara bağladık.Afr ayarı yapan arkadaş benzinde zengin karışım gösteriyor dedi.Kısaca çaresiz kaldım.Ankara'da bu işi çözebilecek usta arıyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

krk17
18/05/2019, 18:38
Evet arkadaşlar kimsenin çözemediği Lpg sorunumu belki biri yardımcı olur diye sizede anlatayım.1 yıl önce 130 bin km'de 2006 model starjet aldım.Araca Atiker marka tüp taktırdım .Araç sabahları benzinden lpg'e geçerken gaz yemiyor pat pat ses geliyordu.Isınıp lpg'e geçince sorun kalmıyor.Daha sonra gün içerisinde motor sıcakken yapmıyor.Aracı lpg'e götürdüm bizlik arıza yok dediler.Ustaya götürdüm ateşleme değişti,oksijen sensörü değişti,benzin pompası değişti,benzin filtresi değişti,afr ayarı yapıldı,maf map sensörü temizlendi, bobinler regülatör her şeye bakıldı.Ama kimse çözüm bulamadı 10 tane ayrı yere Ankara'da ayar yaptırdım çözüm olmadı tonlarca ustaya sordum herkes farklı bir şey dedi.Kısaca çözüm bulamadım.Araç arıza lambası yakıyor bazen bilgisayara bağladık.Afr ayarı yapan arkadaş benzinde zengin karışım gösteriyor dedi.Kısaca çaresiz kaldım.Ankara'da bu işi çözebilecek usta arıyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.Fark Otogaz Sefa var. Başı kalabalıktır, biraz tavrı ukala gelir başta ama iyi çocuk akıllı esnaftır. Lakin dediğim gibi başı çok yoğun. Tavsiye ederim

svsuleymn58
26/10/2019, 11:34
bende 1.4 95 bg dynamic 2006 model punto var. Prins gaz montajı yapılmış. İlk aldığımda yüksek hızda tekliyordu, aracın bakımını yaptırdım, zamanı çok geçmiş. Tekleme sorunu düzeldi. Prins sorunsuz çalışıyor.

Samet onal
25/01/2020, 03:36
bende starjette tekleme ve silkeleme arıza lambası çözümğnü kendim buldum 6 aydır sorunsuz kullanıyorum ngk dcpr7e buji denizli buji marketten 180 ₺ aldım.

Tuncay Seferci
04/05/2020, 00:49
Tüplü de 1.4 fire sorun çıkarabiliyo, ayarı edecek usta da önemli