PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açık Hava Filtresi Tercih Yardım...

herby
05/02/2009, 12:18
Arkadaşlar aracımdaki aracımdaki Yed marka açık hava filtresini dha kaliteli bir filtre değiştirmek istiyorum.. Kaliteli bir kaç markadan modeller belirledim sizlerede bir danışayım dedim hangisini almam gerektiği konusunda:

1- ) Simota Carbon : SIMOTA KARBON FİBER KUTULU KISA HAVA FİLTRESİ | UNİVERSAL | ElifTuning.com (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=4186&k_id=661&kn=S%DDMOTA)

Bu filtrenin iki çeşidi var biri kısa diğeri uzun diye geçiyor acaba aralarında fark nedir benim hangisini almam gerekir?

2-) Pipercross sünger : PIPERCROSS CO-SÜNGER ÜNİVERSAL FİLTRE | PIPERCROSS | ElifTuning.com (https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=13826&k_id=679&kn=PIPERCROSS)

Aklıma en çok yatan 1.seçenek ama dediğim gibi uzun-kısa ayrımını anlamış değilim.. Diğer yandan da adı itibariyle pipercross aklımı çeliyor bi çıkmaz içine girdim :agri:

Nafiz
05/02/2009, 16:41
2 seçeneğin varsa Simota derim sana ben de o dediğin modeli kullandım.

herby
05/02/2009, 16:47
NAfiz bey ; kullandığınız model uzunmu kısamıydı peki? Aralarında ikiye ayrılıyorda.. Birde çıkardığı sesten memnun kaldınızmı?

Nafiz
05/02/2009, 16:51
Kısaydı.Ses gayet makul.Daha önce uzun kullandım.sesi daha fazla cıkıyordu.uzun yolda kafa ütülüyor ekonomik gitmeyince.

Ogulcan.Öğüt
05/02/2009, 16:52
İkisi arasında simota yı tavsiye ederim ama kısa uzun olayını bende bilmiyorum

herby
05/02/2009, 19:43
NAfiz bey çok teşekkür ederim yardımınız için.. Gerçekten kullanan birinin tecrübelerine ihtiyacım vardı.. Sanıyorum uzun simota alıcam...

Ziyaretçi047
06/02/2009, 04:15
ikisinden de güzel ses alırsın. ama simota daha kalitelidir.

ismetarisal
09/02/2009, 19:11
arkadaşlar bu dediğiniz simota benim starjete de olur mu acaba linkteki motor seslerini dinledikten sonra gaza geldim de :) ayrıca araç lpg li

Ziyaretçi047
09/02/2009, 19:28
Olur tabi neden olmasın.

mert
09/02/2009, 21:11
arkadaşlar bu simotayı ılk duydum galıba uzun dedıgı kıt oluyor kıt daha guzel oluyor ve dahada performansı artırıyor denılıyor ama ben yalancısıyım benım aracımda kn var eksoza gerek duymuyorum cunku var gıbı dok bır ses alıyorum çook da doyurucu merak edersen bır bak kn apollo dıye geçıyo :) yardımcı olabılmısımdır ins

batuhann80
10/02/2009, 09:15
arkadaşlar açık hava filtresini takmak biraz zor gibi gp ye hava yolu biraz garip baglantıyı nerden yapılacak??(gerci benim dizel ama meraktan sordum...)
plastik aksamın altından bir yerden mi yoksa plastik aksamdan önceki yoldamı??

herby
10/02/2009, 10:31
arkadaşlar açık hava filtresini takmak biraz zor gibi gp ye hava yolu biraz garip baglantıyı nerden yapılacak??(gerci benim dizel ama meraktan sordum...)
plastik aksamın altından bir yerden mi yoksa plastik aksamdan önceki yoldamı??

Dizele açık hava filtresi uygulanamıyor.. Kutu içi performans tipi filtre uygulayabilirsiniz.. Benzinlilerde ise motor kapağı çıkartılıp uzatma borusuyla sağ davlumbazın üst tarafına monte ediliyor...

Ziyaretçi047
10/02/2009, 22:31
Hava akış metresinin yerine göre flanş gerekebilir.

secret_bigi
22/03/2009, 12:07
pipercross sünger yada AEM dryflow tavsiye edebilirim

yerliplaka34
23/03/2009, 20:30
valla ben bir çok filtre denedim her yaptığım kitte buraya resim koydum sana tavsiyem simotanın 8v motorlar için ürettiği bi filtre var yani küçüğünde küçüğü bi filtre ben yeni kit yaptım resimleri motor modifeyesi bölümünde filtreyi kendim yaptım büyük filtreyi göbek kısmında ufalttım ses dehşet çıkıyo gaza asıldğında f1 araçlarının çığlık sesi gibi ses çıkıyo yakında video koyarım