PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Az önce eve hırsız girdi :(

soldierkan
03/02/2009, 06:30
hırsız aracımın anahtarınıda almış ama aracı alamadı :( şimdi anahtarımı değiştiricem kasko 750 ytl karşılıyomuş yeni anahtarımı teslim alırken bana iki anahtarmı verecekler bu işlem nekadara maal oluyor :(

multijet
03/02/2009, 06:55
çok geçmiş olsun!

TunFeB
03/02/2009, 08:26
çok geçmiş olsun....

mustafaf
03/02/2009, 08:44
oncelıkle buyuk gecmıs olsun.sanırım anahtarların ıkısını bırden degıstırecekler.anahtarların ıkısınınde kodlarının aynı olması lazım.dolayısıyla sıze 2 adet yenı anahtar verecekler.kodlama ıslemı tamamlandıktan sonra, elınızde bulunan yedek anahtarı cope bıle atabılırsınız. :)

femoli
03/02/2009, 08:53
Öncelikle geçmiş olsun ,Kasko karşılar ve kodları değiştirir içiniz rahat olsun ..

erdiyilmaz
03/02/2009, 09:09
Geçmiş olsun, inşallah bir daha başınıza gelmez.

lazuri
03/02/2009, 09:12
geçmiş olsun

husso
03/02/2009, 10:02
geçmiş olsun

FunTastik
03/02/2009, 10:31
geçmiş olsun

doktorstress
03/02/2009, 10:47
Geçmiş olsun ,bence anahtarlarının gittiğine üzülme arabanın çalınmadığına şükret .Çoğu kasko poliçende ek madde yok ise anahtarın evden çalın masıyla arabanın çalınmasını kasko dışı tutuyor ve ödeme yapmıyor .Kasko en azından anahtarları karşılar

JASMINE
03/02/2009, 11:10
Çok geçmiş olsun...

anvil
03/02/2009, 11:32
Geçmiş olsun Erkan. Evden değerli birşey almış mı?

tombalak
03/02/2009, 11:50
geçmiş olsun...

usermm1
03/02/2009, 12:30
bence anahtarlarının gittiğine üzülme arabanın çalınmadığına şükret .Çoğu kasko poliçende ek madde yok ise anahtarın evden çalın masıyla arabanın çalınmasını kasko dışı tutuyor ve ödeme yapmıyor

bu olayı fiat kaskoya sormuştum, polis raporu varsa kasko karşılıyormuş.

kukart
03/02/2009, 12:53
tek anahtar gelecektir, diğer anahtarla beraber yeni ile birlikte yeniden kodlanacaklar ... bende şu an 3 anahtar var(2kumanda1yedek) "kaybolmadan dolayı...
anahtarın fiziki yapısında bi değişiklik olmayacakki 2 tane gelsin sadece yeniden kodlanacak...

siromar
03/02/2009, 14:04
Gerçekten üzücü bir durum, çok geçmiş olsun.

plastro
03/02/2009, 15:41
Çok çeçmiş olsun yinede ucuz atlatmışsınız.

ABNEW
03/02/2009, 15:43
Erkan, geçmiş olsun.Aracın anahtarını çalan hırsızın aracı çalamaması teselli olmuş sizlere...

nyesilyurt
03/02/2009, 16:08
geçmiş olsun

Linos
03/02/2009, 16:33
Geçmiş olsun... :(

şekerlioğlu
03/02/2009, 16:35
geçmiş olsun

10Y@ĞMUR
03/02/2009, 16:58
Çok geçmiş olsun,arabanın anahtarlarını serviste tekrar kodlamanız lazım..

soldierkan
03/02/2009, 17:41
sağolun arkadaşlar 2 tane cep tlfnu bide laptop bitanede mp3 çalar bide annemin montu kayıp :D monta sarmış sanırım
hırsızı evdeyken gördüm sesi duyunca apartman merdivenlerinden hararetle kaçıyolarken bişeyler bulmaya çalıştım odada yokkk peşlerinden gidememiş oldum hemen 155 i aradım sonra yedek anahtarı ve mutfaktan bıçağı alıp mahalleyi turladım ama nafile
sabah karakolda ifade verip cep telleri ve bilgsyrın faturasıyla beraber seri numaraları savcılıktan yolladım
aracı servise götürdüm anahtar kodlayalım dediler diğer anahtar kapıyı açacakmış ben kabul etmedim ikidebir arabamı ziyaret edecekler korkusuyla içinde bişey bırakırım felan komple değiştirecekler kaskodan 750 ytl ye kadar karşılıycaklarmış depo kapağı kapı kolları iç göbek değişip 2 tanede anahtar vereceklermiş işlem nekadara maal olurdedim tam fiyat veremediler aracım serviste exper bekliyor
sizde dikkatliolun arkadaşlar çok cesur bu herifler yattığınız yere yakın bişeyler bulundurun kurusıkı bi silah bi sopa veya bıçak ben hiçbirini bulamadım yetişebilirdim rahatça ama bişey bulamadım kendimi güvenceye alıcak özelliklede kapınızı varsa ikinci kilitten kilitleyin

uyanmamla arabamı ve laptopumu kurtarmış oldum :) ama ablam bu konuda benim kadar şanslı değil
eğer aracımı götürselerdi kaskom karşılamıycakmıydı ?

Ah-MeT
03/02/2009, 18:16
çok geçmiş olsun:(

ABNEW
03/02/2009, 18:21
Erkan, bence kaçmaları daha iyi.Cana gelen mala gelsin.Allah korusun hırsızları yakalayım derken yaralanmak hatta ölmek de var.Zaten onları birşekilde durdursak bile yasalara pek güven olmaz.Hırsızı yaralamaktan biz hapse düşeriz ama onlar hırsızlığa devam eder, tekrar geçmiş olsun...

onurcan
03/02/2009, 19:08
Çok geçmiş olsun canına birşey olmasın

Fuzuli
03/02/2009, 19:29
sağolun arkadaşlar 2 tane cep tlfnu bide laptop bitanede mp3 çalar bide annemin montu kayıp :D monta sarmış sanırım
hırsızı evdeyken gördüm sesi duyunca apartman merdivenlerinden hararetle kaçıyolarken bişeyler bulmaya çalıştım odada yokkk peşlerinden gidememiş oldum hemen 155 i aradım sonra yedek anahtarı ve mutfaktan bıçağı alıp mahalleyi turladım ama nafile
sabah karakolda ifade verip cep telleri ve bilgsyrın faturasıyla beraber seri numaraları savcılıktan yolladım
aracı servise götürdüm anahtar kodlayalım dediler diğer anahtar kapıyı açacakmış ben kabul etmedim ikidebir arabamı ziyaret edecekler korkusuyla içinde bişey bırakırım felan komple değiştirecekler kaskodan 750 ytl ye kadar karşılıycaklarmış depo kapağı kapı kolları iç göbek değişip 2 tanede anahtar vereceklermiş işlem nekadara maal olurdedim tam fiyat veremediler aracım serviste exper bekliyor
sizde dikkatliolun arkadaşlar çok cesur bu herifler yattığınız yere yakın bişeyler bulundurun kurusıkı bi silah bi sopa veya bıçak ben hiçbirini bulamadım yetişebilirdim rahatça ama bişey bulamadım kendimi güvenceye alıcak özelliklede kapınızı varsa ikinci kilitten kilitleyin

uyanmamla arabamı ve laptopumu kurtarmış oldum :) ama ablam bu konuda benim kadar şanslı değil

Çok geçmiş olsun...
Yetişemediğine sevindim...
Yetişse idin şu an hastanede ya da zarar vereceğin insan müsveddesini adamdan saydıkları için nezarette olabilirdin...
Cana geleceğine mala gelmiş...

Silah,bıçak vs.. dediklerine pek katılamıyorum...Silahım olmasına ve taşıma hakkım olmasına rağmen evde kilitli durur...
Silah insana hayatta 1-2 kez gerekebilir(canına ya da namusuna saldırılırsa) onda da yanındaysa kullanırsın ve inan seninkisi bu durumlardan birisi değil...
Tekrar geçmiş olsun...

NeoN
03/02/2009, 21:18
çok geçmiş olsun...!

soldierkan
03/02/2009, 22:33
düşünsenize gecenin biyarısı kalkıyosunuz evinizde biri geziyo ve bişey yapamıyosunuz :( bi kurusıkı silah olsa sadece ateşleyerek ses yapmak bile can havliyle kaçmalarına yeterdi bize bişey olmadığına seviniyorum maddi kayıp aklımda değil pek ama manevi olarak kötü hissediyorum sanki izin vermiş gibi sağlık olsun diyorum umarım kimsenin başına gelmez

detay
04/02/2009, 01:21
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

MehmetFrt
04/02/2009, 01:42
çok geçmiş olsun;)

mustafaf
04/02/2009, 08:58
Çok geçmiş olsun...
Yetişemediğine sevindim...
Yetişse idin şu an hastanede ya da zarar vereceğin insan müsveddesini adamdan saydıkları için nezarette olabilirdin...
Cana geleceğine mala gelmiş...

Silah,bıçak vs.. dediklerine pek katılamıyorum...Silahım olmasına ve taşıma hakkım olmasına rağmen evde kilitli durur...
Silah insana hayatta 1-2 kez gerekebilir(canına ya da namusuna saldırılırsa) onda da yanındaysa kullanırsın ve inan seninkisi bu durumlardan birisi değil...
Tekrar geçmiş olsun...

kesınlıkle katılıyorum.ıyıkı yanınızda bırsey yokmus, ıyıkı yakalayamamıssınız...

narkoz30
04/02/2009, 10:09
Geçmiş olsun dostum bu hırsızlar özellikle kaliteli semtleri tutuyorlar.

Size bir anımı anlatayım bir gün polis bir arkadaşlar sohbet ediyorduk
ben evime kale çelik kapı taktırmaktan bahsettim aman dedi sakın taktırma hırsızlar özellikle pahalı kapı taktıran dairelere giriyorlar içeride bişey var sanıp diye uyarıda bulundu bende dedim ki abi o zaman bu kapıya garanti veriyorlar ne hadise bu yani onu da mı açabilecekler diye sordum. Bana Sen bilmiyorsun dedi piyasaya çıkan her kilit sisteminin bir de açma sistemi çıkar bu açma sistemi kit halinde karaköy hırdavatçılarında bulabilirsin markası ne olursa olsun açmaları 5 bilemedin 10 dakika sürüyor.

Tabii bendeniz dumur vaziyetteyim 14 sene önceki eski çelik kapımı böylelikle değiştirmekten vazgeçtim.
Size tavsiyem arabanızın anahtar sistemini değiştirmeniz bir işe yaramayacaktır kod değiştirmek kafi gibi bir de aracınızı 1-2 ay otoparka koyarsanız bu aracınızın unutulmasına neden olacaktır (çalan hırsız tarafından) sonuçta yine arabalara girmek kadar kolay birşey yok istedikten sonra mercedes e bile giriyorlar.

Dogukan
25/02/2009, 02:21
İşte bu yüzden anahtarı hep evde gizli bir yere koyarım. Artık arabaları çalma modası bu..

makineman
25/02/2009, 11:15
Anahtarlar evden alınıp araç çalınırsa kasko tam hasar ödemesi yapar. Otopark gibi yerlere belge karşılğı teslim edilir de ordan çalınırsa, otoparkı mahkemeye vermek kaydıyla mir miktar kesinti yapıp yine ödeme yapar.

visions
25/02/2009, 12:08
geçmiş olsun ....