PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jant kapağı problemi!!!

z_ygt
01/02/2009, 00:17
Geçen ay 2 tane orjinal jant kapağı(mavi logolu) aldım.Ancak lastikler değişceği için aldığımda taktırmamıştım.Dün lastiği aldım.Ancak yeni jant kapaklarının göbeği tam oturmadı, boşluk oluştu.İkisinde de durum aynı.Lastikçi 2 cm boşluk kaldığını sıkamadığını söyledi.Dikkatli bakınca ikisi de aynı jant kapağı ama göbeklerindeki bombe farklı.Boşluk kalırsa da tekerin fırlama ihtimali olduğunu söyledi.Kapakları kartaştan aldım.Fiat yan sanayi mal mı satıyo diye içime kurt düştü.Pazartesi kapakları geri götüreceğim.Bu nedenden olmuş olabilir?

Buremir
01/02/2009, 01:32
anlayamadığım konu kapaktaki boşlukla tekerin fırlaması ne alaka saçmalamış bence hafif bir kasıntı olabilir ama o kadar büyütecek kadar olmadığını düşünüyorum
tabii yinede emin olmanda fayda var

kukart
01/02/2009, 02:08
benim jant kapaklarından biri çatlamış se yapıyordu
orjinal parça satan bayii de bir tane aldım..
kış lastiklerini taktırırken yeni kapağıda taktı usta fakat senin deiğin gibi orjinal parç (jant kapağı) olmasına rağmen sıkınca kasıldı ve yine çatladı..
ben daha uğraşmıyom..
artık para bulursam çelik alcam ...

femoli
02/02/2009, 12:45
Ürünün yan sanayisi var ama yapan firmalar farklı olduğu için kalıplarda sorun olabilir .. Aynı kapaktan bizde satıyoruz ben yeni boyadığım kapakları onlardan yaptım hiç bir sorun yok tam oturuyor ve çatlamaması için abs plastikten yapmışlar yani yumuşaktır..

Aldığınız yere gösterin ..