PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sağ taraftan gelen ses bulunamıyor

ekodin
21/12/2006, 10:14
Tırtıklı ve ya asfaltın engebeler aluşturduğu bölümlerde sağ ön taraftan gıcırtı ile lokurtu karışımı tam ifadesi zor bir ses geliyor kaç kere servise gittim, ses her zaman duyulmadığı çin anlayamıyorlar, altında bir şey boştamı diye baktılar her şey normal. Eğer bu ses ile karşılaşan veya fikri olan varsa görüşlerinizi bekliyorum.

Mısafır
21/12/2006, 10:33
ondeki difizoru izole ettir
kalorifer borularının motor bolumunden aracın ıcıne gıren bolgesını kontrol ettır
spreyle cozum yaplıbılıyor
kapı menteselerı olabılır yada kapı conlatları...
torpıdo kapagınıda konturol ettırebılırsın...
saygılar.

etial
21/12/2006, 10:48
Sorun tıkırtı burcuna benziyor. 2006 model gp lerde tıkırıtı burcu ses yapıyor lokurtu gibi. 2007 lerde sorun yok diye biliyorum. garantiden değiştiriyorlar.

nasrettinhoca
22/12/2006, 22:30
Aynı olay bendede var...Düz asfaltta olmuyor...Tümsek çukur gibi engebe olabilecek yerlerden geçerken sanki konsolun sağ tarafından bir zırıltı şeklinde ses geliyor....

BGRAYS
22/12/2006, 22:32
bende de war butun forumda yazılabılecek her turlu cızırtı sesi benim puntomda mevcuttur :) bi yerini halletsem baska yeri cıkıyo

nasrettinhoca
22/12/2006, 22:36
Yok mu Arkadaşlar bu sesi serviste hallettiren.?..
Eğer varsa nereden kaynaklandığını söylerse biz de servise gittiğimizde bize sesi bulamadık demesinler...

BGRAYS
22/12/2006, 22:44
forumda konuslmustu tırnaklardaki bosluktan yapıyo dendi bi gidip tekrar baktırt istersen

BGRAYS
22/12/2006, 22:46
https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=64 suraya bi goz at istersen .. bundan mı bahsediyosun ?

nasrettinhoca
22/12/2006, 22:56
forumda konuslmustu tırnaklardaki bosluktan yapıyo dendi bi gidip tekrar baktırt istersen

Eyvallah dediğin yerden büyük ihtimalle gerçi benim ki 2007 model ama... ilgin için teşekkürler....

BGRAYS
22/12/2006, 23:03
onemli degil ne demek benım asıl sorunum burda cozumu bulunan bi sorunu ordaki ustaya anlatabilmek onun da yapabilmesi artık serwis degistirmeyi dusunuyorum ama goturmek ıstıyorum hic fırsatım olmuyo zincirlikuyuya goturmek acıkcası ..

pdr42
22/12/2006, 23:21
ben gittim torpidodan deilde o ses havalandırma ısgarasından zırıltı seklinde deliyo ama maalesef yapamaıslar hatta eskisinden kotu hale getirmişler

microab
22/12/2006, 23:43
Arkadaşlar kapı içlerindeki siyah plastik malzeme de yapıyor ses,üzerine doğru hafif bir kuvvet uyguladığınızda geçiyor.Izgara gibi görünüp kapılardan da gelebiliyor...

Mısafır
23/12/2006, 02:57
plastıgın ıcındekı kapı acma telı ses yapıyor
kapıları soktugumde ıyı bı ızole edıcem...

asis
25/12/2006, 17:19
Benzer bir ses bendede var. Daha öncede vardı. Servise götürdüm, ön kapı izolasyonunu yeniden yatık dediler. 2 hafta kadar çıt çıkmadı, sonra yine başladı. Bende birdaha götürmedim. Bakıma gittiğimde tekrar göstereceğim.

grande
25/12/2006, 19:56
Ya arkadaşlar,

Aynı ses bende de mevcut.Arabayı aldığım ilk gün farkına vardım ama servise götüremedim.

söz konusu ses Soğuk asfaltta da geliyor.
sıcak asfaltta herhangi bir sorun yok.

Konuyu çözebilen varsa lütfen yardımcı olsun.
İçerdeki ses git gide kıl eder oldu.

Teşekkürler...

bahcelili_ali
27/12/2006, 02:04
Arkadaşlar on sağ taraftan gelen lıkırtı benzeri ses bende de ilk başta sanki amortisor patlak hissi yarattı ama değil kapılarla torpidoyla alakalı deil ben servise girdim direksiyon milindeki bi burç var o parça değişti ve olay bitti servis o hatayı biliyo. hatta ön tampona çok ufak bi ayar çekilio + amortisor kutuplarından yağmurda çamurda motorun iç kısmına su giriyo ben oraları naylon ve sungerle tıkadım servis halledemiyo.

kara yılan
24/02/2007, 12:54
bende bugün fark ettimm parkelin yoldaa arka sağ kapıdan gibi geldi bana tıkır tıkır sess uyuz oldumm 2 günlük arabada nelerle uğraşıyoruzz arabayı satıcam fena uyuz oldum yaaa

Ziyaretçi047
24/02/2007, 13:02
Ses sorunları için ortak çalıştığım Adana Birmot Fatih Ustayı öneririm. Kendisiyle eski puntomda 6 ayrı sesi tamir ettik :D

ekodin
05/03/2007, 10:53
Gelen sesin nedeni bulundu, el fireni telinin geldiği boru tıkırtılı yollarda oynuyor ve ses sağ alttan geliyor gibi gözüküyor. Arabayı life aldılar, içine bindim alttan usta el fireni telini oynattıkça gıcırtı-lokurtu karışımı bir ses sağ önden geliyormuş gibi oldu.

Ziyaretçi047
05/03/2007, 10:56
evet ses dağılıyor. benim arkadan geliyor dediğim 3 ses önden çıkmıştı.