PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Starjet hakkında yorumlarınız....

TunFeB
28/01/2009, 22:52
arkadaşlar selam. starjet motorlar hakkında yorumlarınızı ve yakıtla ilgili ortalamalarınızı benimle paylaşırsanız gerçekten sevinirim. teşekkürler....

Linos
28/01/2009, 23:50
Tuncay, yaklaşık 7-8 lt/100km arasında geziniyor ortalamalarım. Tabii bu durumda, benim fazla gaza yüklenmem büyük pay sahibi. 95hp'in avantajını, sonuna kadar kullanıyorum tabiri caizse.

BSK
29/01/2009, 00:00
Ben alalı 3 hafta oldu yakın mesafelerde kullandığım için henüz 260 km deyim performansın daha açılacağını umuyorum, yakıt ise 14 gördüm ortalama ama bu hem yakın mesafelerde kullandığımdan hem de aracın yeni olmasından kaynaklanıyor diye ümit ediyorum. Tecrübeli arkadaşlara sorum olacak yakıt ve performans olarak kaç km de bir değişiklik hissedilir acaba?

ABNEW
29/01/2009, 00:10
Starjetle ilgili yorumlar da fazlasıyla yapıldı değişik başlıklar altında forumumuzda,

Kısaca devirlenme isteği yüksek, sınıf ortamalarında güç ve tork sunan ekonomik bir makine.Kronik bir sorunu bulunmamakta.Yakıt kalitesi konusunda oldukça hassas diğer modern motorlar gibi.Şehir içi normal koşullarda 6-8lt/100km ortalaması tutturulabilir bence.Tabi sürüş stili çok önemli...

Korhan
29/01/2009, 09:42
Arda müsadenle bir düzeltme yapmalıyım.
Ben Van'da 32.000 km yaptım bu motorla. Bunun en az 20.000 kmsini İran benzini (kaçak) ile yaptım. İtiraf ediyorum :D

Kurşunlu ve oktanı düşük bir benzin olmasına rağmen hiçbir sorun çıkarmadı. Tabi Ankarada her halükarda aynı para verileceği içi benzine, kaliteli benzin bulmakta fayda var. Neticede aynı fiyat. Ben o benzini yarı fiyatına aldığım için kullanıyordum.

Sonuçta Starjet yakıta karşı hassastır denemez bana göre. Ama T-Jet ve Multijetler hassas tabi. Şimdi kullandığım Bravo 1,6 multijete asla Eurodizel dışında yakıt kullanmam.

Stalker
29/01/2009, 09:58
Ne kadar erken aracına alısırsan o kadar az km yaparak az yakmaya başlarsın. Motorun pedala verdiği tepki, debriyajın kavrama noktası ve hatta fren sertliği bile önemli. Farklı bir model araçtan GP'ye geçtiğim için ben ilk 300-400 km de motor su gibi içmişti benzini, şimdi gözle görülür düzeldi.

Ben alalı 3 hafta oldu yakın mesafelerde kullandığım için henüz 260 km deyim performansın daha açılacağını umuyorum, yakıt ise 14 gördüm ortalama ama bu hem yakın mesafelerde kullandığımdan hem de aracın yeni olmasından kaynaklanıyor diye ümit ediyorum. Tecrübeli arkadaşlara sorum olacak yakıt ve performans olarak kaç km de bir değişiklik hissedilir acaba?

TunFeB
29/01/2009, 12:26
bakalım görücez artık yakıtınıda, performansınıda. fatih abinin aracında bugün anlaşma sağladık. haftaya gidip arabayı alacağım. fire motordan sonra starjet i fazlasıyla merak ediyorum.

Fangio
29/01/2009, 12:37
Arda Abi'ye katılıyorum.Şehir içi bilinçli kullanımla bir depo ile 600-650 km leri görmen mümkün(Orjinal 5 kollu 16" jant ve 195/55 lastikle aldığım sonuç)...Bol bol 6. vitesi kullanmanı önerir, 97 oktan kullanmanı da tavsiye ederim...Şimdiden hayırlı olsun keyifli günlerde kullanman dileklerimle...

ABNEW
29/01/2009, 16:02
Korhan, Van daki kaçak yakıt bile bizlerin buralardan aldığı yakıttan kaliteli demek :)

Ben, eski kasa Punto 1.4 ile bir iki defa benzin sorunu yaşamıştım.Onun için hassas dedim.Gaz kelebeği yakıttan çok çabuk etkilenebiliyor...

cherokee
30/01/2009, 18:01
merhabalar