PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otomatik cam kaldırma...

Mısafır
22/02/2007, 08:37
3 kapı emotion kullanan arkadaslar sofor ve yolcu tarafı otomatık kaldırılıp ınebılıyormu ???

Ryu
22/02/2007, 09:13
önceden biri yazmıştı uzaktan kumandayla bahsediyorsan öyle bişey yok. çok istediğim bir özellikti 3k emo larda bile yok

ORACLE
22/02/2007, 09:21
Yok abi anahtardan bahsetmiyor.
İçeriden hani sürücü tarafı biraz tutunca otomatik kapanıyor ya yolcu tarafıda o şekildemi diye soruyor yanılmıyorsam

Ryu
22/02/2007, 10:14
tek dokunuşla indirip kaldırma heralde emo larda var o özellik. 3k da yoksa ayıp yani

AWD
22/02/2007, 10:17
sadece sürücü tarafı otomatik yolcu tarafında olmuyo zaten daha öncede bahsetmiştim vadi servise ve bi kaç oto elektrikçisine sormuştum olmaz öle bişey dediler sen yaparım demiştin bende seni bekliyorum bu konuda :ok:

Auto engineeR
22/02/2007, 13:03
awd +9158

Akincl
22/02/2007, 13:56
Benim anladığım cam kaldırma modülü sadece 4 cam elektrikli olduğunda takılıyor.

yani 3k da emotion olsa da olmamasının sebebi bu.

bu modülü temin edip taktırmak yeterli.fazla bir ücret isteyeceklerini sanmıyorum.

Mısafır
22/02/2007, 15:49
surucu tarafındakı cam motorunun yazılımını yolcu tarafına trasfer edersenız her 2 tarafta otomatık kapanıyor
ama sıkısma algılama sıstemı camın buyuk olmasından dolayı sadece 5 kapı araclarda uygulanabılır...

AWD
22/02/2007, 16:08
abi sıkışma algılama çok mühim diil bence ikiside otomatik kalkması için naapmamız lazım yani vadi bi yol göster gözünü sevem :D

Ryu
22/02/2007, 16:24
surucu tarafındakı cam motorunun yazılımını yolcu tarafına trasfer edersenız her 2 tarafta otomatık kapanıyor
ama sıkısma algılama sıstemı camın buyuk olmasından dolayı sadece 5 kapı araclarda uygulanabılır...

yani öyle bişey var ve servisler bunu yapıyormu ?

yaptırabiliyormuyuz. bunumu söylemeye çalışıyorsun.

ne olur bunu söylemeye çalıştığını söyle :araba-suren:

Akincl
22/02/2007, 16:27
İkisinin de tek dokunuşla kalkmasını istiyorsanız sürücü kapısındaki cam motoruna hareket veren röleden bulup uygulamak yeterli.

ABNEW
22/02/2007, 16:44
Evet motor değilde zamanlama devresi değişmeli bence de...

Mısafır
22/02/2007, 16:53
devre degılmıs arkadaslar
motor uzerınde eprom yazılım var...
tofasdan edındım bu bılgıyı...
yazılımı dıger motora kopyalamak gerekıyor...

erdiyilmaz
22/02/2007, 20:40
yeni başLık açmıyayım dedim,

5K dyn. yada act. modeLLere arka kapıLara da otomatik cam takıLabiLiyor mu? taktıran vs. varsa maLiyeti ne kadardır? aksesuarcıLardaki cam kaLdırma moduLLeri işimizi görür mü yoksa?

AWD
22/02/2007, 20:45
devre degılmıs arkadaslar
motor uzerınde eprom yazılım var...
tofasdan edındım bu bılgıyı...
yazılımı dıger motora kopyalamak gerekıyor...

peki yapabilcekmiyiz abi bi şekilde gerçekten önemli bi konu...

the_Algn
22/02/2007, 20:53
yeni başLık açmıyayım dedim,

5K dyn. yada act. modeLLere arka kapıLara da otomatik cam takıLabiLiyor mu? taktıran vs. varsa maLiyeti ne kadardır? aksesuarcıLardaki cam kaLdırma moduLLeri işimizi görür mü yoksa?

hakkaten ii soru..var mı bir çözümü çok pahalı olmadan...yoksa ben arka cam olayını iptal ettircem hiç açılmasın orda o sap ta durmasın gördükçe sinir oluyom

erdiyilmaz
22/02/2007, 21:01
hakkaten ii soru..var mı bir çözümü çok pahalı olmadan...yoksa ben arka cam olayını iptal ettircem hiç açılmasın orda o sap ta durmasın gördükçe sinir oluyom

arabanın ön tarafı konsoL vs. mükemmeL benim için.. ancak dynamic'de arka tarafı pek düşünmemişLer, oto cam kaLdırma, iç aydınLatma vs. oLmaması kötü.

arkaya oturan yoLcu diyor, 2006 aracın var camLar biLe oto degiL diyor eziLir oLdum : )

the_Algn
22/02/2007, 21:06
arabanın ön tarafı konsoL vs. mükemmeL benim için.. ancak dynamic'de arka tarafı pek düşünmemişLer, oto cam kaLdırma, iç aydınLatma vs. oLmaması kötü.

arkaya oturan yoLcu diyor, 2006 aracın var camLar biLe oto degiL diyor eziLir oLdum : )

aynen abii..gidip o cam açma kollarını çıkarttıracam kafaya koydum ..beni en sinir eden biri biniyor -sanki inadına yapiyorlar- camı açık bırakıp iniyor o zaman kriz geçiriyorum...

Mısafır
22/02/2007, 21:30
bakalım kaan senın kapıyı sokecektık zaten bı ara ızalasyon yaparken bakalım...

matrox
24/02/2007, 00:32
motor üzerinde eprom da ilk defa duyuyorum ama şu olabilir eger motor step motorsa çalışması için eprom kullanılmış olabilir fakat her iki tarafta aynı motor yoksa yani bir taraf step motor diğer taraf normal bildiğimiz dc motor ise o zaman motorun değişmesi lazım
bu kadar uğraşmaktansa küçük bir gecikme devresi ile bunu halledebiliriz sanırım biraz düşüneyim ben diğer elektronikden anlayan arkadaşlar da düşünsün bulalım bir yolunu

Mısafır
24/02/2007, 11:14
step motor olabılır ama malıyet acısından sureklı motor olması daha olası
yolcu kapısında sureklı basınca manuel,
basıp bırakınca otomatık olarak camı kapatan ve kapanınca elektrıgı kesen olayın ne oldugunu bulmak lazım
bana bunu motor uzerındekı yazılımın yaptıgını soyledıler...