PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza sebebi dikkat !!!

gazkesmez_
25/01/2009, 18:02
Arakadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum., 13 ocak akşamı kaza yapmamın sebebi 140 km süratla seyir halindeyken aniden aracın savrulması, fakat aracın savrulması lastikten kaynaklanan problem, aracımın üzerinde 175/60/15 brıdgstone lastik kullanıyordum, aracı sıfır aldığımda bu lastikler üzerindeydi, orjinal jantlarımı çıkartıp farklı çelik jant takmıştım,aracın lastiği balon yapıyor ve patlıyor o suratla arac savrulmaya başlıyor her ne kadar hakim olmaya çalışsamda ancak bu kadarı ile kurtarıyorum ... yani diyeceğim bu olayın aynısını bu kazayı yapmadan önce ist haramidere carreofur ramapasından aşağa inerken yaşamıştım o zamanda hızım 100 km civarıydı, lastik yanaktan balon yapmış ve patlamıştı o zaman arabaya hakim olmuş kıl payı şaranpolleri sıyırıp geçmiş ucuz kurtarmıştım..çok iyi anlamıyorum lastikten,kötü bir lastik olmadığını ve bu yüzden brıdgıstone lastik kullanırdım, ama brıdgstone lastiklerin bana karşı alerjisimi var, çünkü diğer arabamda da seat cordobada brıdgestone lastik var ve dün akşam beykent ramapasından aşğa inerken yarıldı kaldırıma giriyordum ramak kala kurtardım, bugünde biraderin arabasını aldım işimi halletmek için mimamrsinana gidiyordum sol arka tekerin patlak olduğunu hissettim lastikçiye gittim ve bir maddenin kestiğini ve üzerindeki lastiklere baktığımda brıdgstone lastiği olduğunu gördüm şok oldum artık yeter şahsen kesinlikle bırdgstone lastik olan arabaya binmem.. arkadaşlar lastik deyip geçmeyin önemseyin aracınızı çalıştırmadan önce, aracın etrafında dönün ve lastiklerinizi kontrol ettikten sonra aracınıza binin 4 lastiğin üzerinde herşeyden önce 1 can olduğunu unutmayın...kazasız belasız günler, ALLAH KORUSUN.

Ziyaretçi047
25/01/2009, 18:41
Çok geçmiş olsun nedir bu lastik sorununuz böyle. Ben size Continental önereyim o halde.

Little F.K
25/01/2009, 19:37
Geçmiş olsun öncelikle,benimde astrada Goodyear'lar çok problem çıkartmıştı.Eagle F1 serisiydi,patlamayan lastik kalmamıştı hatta stepne yı de takmıştım,o da balon yapmıştı.Ama inanılmaz yol tutuşu olan ve bi o kadarda sessiz bir lastikti.Fakat ben bütün bu sorunların 55 yanak olmasına bağlıyordum.

Linos
25/01/2009, 19:42
Öncelikle büyük geçmiş olsun Sedat...

Modelini yazmamışsın ama tahmin ediyorum ki B250 modelidir. Benim de standart olarak onlar vardı üzerinde ve hiç memnun kalmamıştım. Yol tutuşu ve durma mesafesi çok kötüydü. Bridgestone'un en ucuz ve sorunlu modeli. (Bunu Bridgestone bile kabul ediyor gelen şikayetler üzerine) Lakin başka modellerine bakacak olursan, rakiplerine göre çok daha iyi olan yanları da var. (Bkz. ER300) Markayı tamamen silmek yanlış olur kanaatindeyim... ;)

Ah-MeT
25/01/2009, 22:16
Çok geçmiş olsun :(

EnginBERK
25/01/2009, 22:46
size rast gelmiş bence.
bridgestone dünya markasi.

kumho veya marangoni gibi dandik lastik degildir.
continental marka lastik tavsiyemdir.

hevesdehilsin_punto
25/01/2009, 22:52
çok geçmiş olsun allah beterinden korusun

kukart
25/01/2009, 23:12
çok geçmiş olsun
araçın üzerinde gelen bridgestone lastikler çok iyi değil..
benim kilerde bitii daha kış gelmeden taktırmıştım sırf bu lastikleri biran önce çöpe atmak için
sökerken usta lastikleri bana gösterdi yanaklardan değil de yere temas eden kısımlara doğru, lastikler balon lar oluşmuş ve araç ağırlığından bu farkedilmiyo bile yani tam yuvarlak olmayan yumurta gibi lastiklerle gitmişim aylarca...
lastik bence araçta birinci öncelik, güvenlik açısından...

onurcan
25/01/2009, 23:30
çok geçmiş olsun önceki aracımdada bridgestone lastik vardı pek hoşuma gitmiyordu şimdiki gp de
bridgestone lastikler var bu lastikler baya iyi gibi sizinki şansızlıkmı nedir lastik çok önemli sürekli kontrol etmek dişlerin mm yüksekliğine dikkat etmek lazım çukura taşa iner değerse lastiğe ve canta baktıralım insan hayatı taşıyoruz

TunFeB
26/01/2009, 09:09
çok geçmiş olsun....

femoli
26/01/2009, 09:21
Aracın üstünde takılan modeller malesef kaliteli modeller olmuyor :( çok geçmiş olsun ..

f@tih
26/01/2009, 09:22
Allah korumuş , büyük geçmiş olsun

plastro
26/01/2009, 10:52
Aracın üzerinde gelen bridgestone b250 lastikler bence pek kaliteli değil yol tutuşta hoşuma gitmemişti virajlara girerken aracın kayarak girdiğini hissedebiliyordum ben lastik araştırması ve test sonuçlarına bakarak toyo proxes4 japon malı 195/50/16 kullanıyorum çok memnunum.

mustafaf
26/01/2009, 11:52
bnm orjınal lastıklerım 175/65/R15 Mıchelın Energy'dı.yol tutusu felan gayet ıyıydı.18.000km. kullandım.daha bır 30.000 km. gıder sanırım.gayet memnundum...

mustafa
26/01/2009, 14:02
Aracım 48.000 de ve orjinal lastiği Continental Ecocontact3 çok memnunum. Lastik değiştirme zamanım geldi yine continental almak niyetindeyim.

ocean_1919
26/01/2009, 17:49
Lassa da kampanya var 3 adet satın alana 1 adet bedava....

fire
27/01/2009, 02:51
geçmiş olsun.
her ikisindede balon olması rastlantımı şansızlıkmı bilemiyorum.
lastik havası ve kullanım koşulları bu tür balonlara sebebiyet verirmi araştırmak lazım.
çoğu sürücünün bihaber olduğu lastik önemi ne yazıkki tatsız olaylara neden oluyor.

batuhann80
27/01/2009, 14:26
bence lastik alırken ebat ve kullanım koşullarına göre alınmalı...
b250 ler genelde hamuru düşük kalitedir..
yani lassadan örnek verelim lassanın bir modelinde kendi seviyesindeki lastiklere göre iyidir...
lassa nın üst modelinde ise belkide kendi seviyesindeki lastiklere göre kötü olabilir..
bu diger markalarda da bu sekildedir...lassanın impetus sportları iyidir mesela..
kimi ıslak yolda canavarken kuru yolda zayıftır..yani en özeti lastikler kosullara ve ebatlarına göre degişkenlik gösterir...
performans istiyoruz alacagımız lastiklerin ebatı 205/40/17 diyelim,ondan sonra kıyaslamalara ve testlere bakalım...marka kötülemek yanlış..
(sonra başımız agrımasın.bana göre b250 yetersiz.ama babama göre sahane çünkü 80 km kolay kolay gecmez...)
performansı performanscılara bırakalım (toyo...)

dous
28/01/2009, 12:26
Çok büyük geçmiş olsun.

Grande Puntolarımızda 15 jant versiyonlarında 175/65r15 T Grubu(Maksimum sürat 190km) ve 185/65r15 T grubu ebatlarında 2 ayrı lastik geliyor. Sizin aracınızda da bulunan 175/65r15 ebatındaki lastik 17,5cm tabana sahip gerçekten ince bir lastik. Bu kadar ince bir lastikte yol tutuşta problemler olabiliyor.
Fakat bu olay tabiki lastiğin ince olmasından kaynaklanmamalı. Aracınızın jantlarını değiştirdiğinizde büyük bir ihtimalle orjinalinden daha geniş jant taktirdiniz. Bu jantların sizin 175 lik lastiklere takılması pek uygun olmaz. Jantları alirken sizi bu konuda uyarmaları gerektiğini düşünüyorum.
Lastiğiniz bu geniş ve ağır jantların da etkisiyle çukura sert düşmekten dolayı veya havasının az olmasından dolayı balon yapmış olabilir.
Araçlarımızda lastik hava basıncına ve jant seçimine dikkat etmek çok önemli.

Lütfen yazdıklarımı Bridgestone markasını savunmak olarak yorumlamayın, tekrar çok geçmiş olsun.

ince5757
28/01/2009, 12:56
Sedat büyük geçmiş olsun.Kaliteli lastik almak için verilen fazla paranın ne kadar önemli olduğunun bir göstesi bu.

vedatx
28/01/2009, 13:27
Benim aracımda Dunlop SP30 geldi; aracım 53000 km de şimdilik maşallahı var. Benim için tek kusuru; çok ses yapıyor.

Çok geçmiş olsun.

zetalpzet
02/04/2009, 10:28
çok geçmiş olsun gözümüz gibi baktığımız arabalarımızın bu hale gelmesi çok üzücü öncelikle arkadaşlar süratden uzak duralım.

acs
02/04/2009, 20:08
Çok geçmiş olsun

keykavus
02/04/2009, 21:09
Saygıdeğer arkadaşım büyük geçmiş olsun. Arkadaşlar aman ha ne olur ne olmaz. Hızdan kaçalım. Bu hepimiziçin geçerli. Hiç bir şey sizden daha değerli değil. Sonuçta arabalarımızın yerle temas eden alanları 50cm'lik bir alan bile değil. Ne olur sizler çok kıymetlisiniz yerinizi sizden başka kimse dolduramaz. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dileğiyle sevgi ve saygılar sunarım.

akayogullari
04/04/2009, 13:18
Büyük geçmiş olsun!inanın kendimde kaza yaptığımdan nasıl bir duygu olduğunu biliyorum.Size bir şey olmamış.Allah korumuş.Gp sağlam şaseli araç!honda cıvıc bile 4 yıldız GP 5 yıldız..

soldierkan
04/04/2009, 14:47
Lastiklerimi yeni değiştirdim BRIDGESTONE Turanza ER300 RFT aldım
eğer lastiğinize güven mek istiyorsanız bu lastiği tavsiye ederim RFT güçlü yanaklar sayesinde patlasada belli bir klometre gidebilmesi demek yani aracı taşıyacak kadar güçlü yanak ne balon derdi ne patlama derdi riski yaratmaz diye aldım
BMW bu modeli 3 serilerinde 17'' fabrika çıkışı olarak veriyor
Araçlarımızda fabrika çıkışı olan lastikler markanın en düşük modelidir bu sorunu modele yormak lazım bence