PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağmur Kaydırıcı ve Plastik Aksam Parlatma Hakkında

BSK
25/01/2009, 02:38
Herkese merhaba, forumda aradım fakat net bir yanıt bulamadım. Aranızda yağmur kaydırıcı ürünleri kullanan arkadaşlardan yardım isteyeceğim, her seferinde dışarıda yaptırıp para vermek yerine kendim uygulamak istiyorum , ama camlara ve sileceklere bir zararı var mı bilmiyorum ve gerçekten işe yarıyormu? dikiz aynalarına da uygulamak istiyorum. Kullandığınız ve tavsiye edebileceğiniz marka, ürün nedir? Ayrıca lastikler ve dış plastik aksama uygulayabileceğim parlatma ve temizleme malzemeleri konusunda da kullandığınız ürünü ve artıları eksilerini belirtip ürün tavsiye ederseniz sevinirim. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

plastro
25/01/2009, 03:18
Ben eski aracımda camlara uygulamıştım yavaş gittiğimde arada bir sileceği çalıştırmam gerekiyordu ama biraz hızlıysan su tutunamıyordu silecekleri çalıştırmadan gidiyordum ama markasını hatırlıyamadım

Little F.K
25/01/2009, 12:04
Bende sürekli kullanıyorum,kullanımıda çok basit,2 kere camlara sıkıp nemli bezle sildiğimiz zaman,çok iyi sonuç veriyor.Ben Sportagede kullanıyorum,arabanın yuksek olmasından dolayı bazen silicek bile çalıştırmıyorum,hatta gece çok farkediyor eskiye nazaran.

mustafaf
25/01/2009, 12:44
ewt aslında boyle bır urun hakkında bılgısı olan, paylasırsa faydalı olur.malum Actıve modellerın yan aynalarında ısıtma mevcut degıl.bazen gercekten sıkıntı yaratıyor...

ERC
25/01/2009, 13:07
eet mustafa ne yapalim aynalara ufo falan mi yerlestirsek ne dersin:D:D:D

OzzY
25/01/2009, 18:20
Sonaxın ürünlerini tavsiye ederim.

Su kaydırıcıyı kullanmadım ama plastik temizleyici(bendeki mat) aldım elma kokulu ve çok güzel temizliyo uzunca bi sürede temiz kalmasını sağlıyo. kocaman bi kutu sprey 15 TL

fire
25/01/2009, 23:30
marketlerde 10 ytl civarı kaydırıcı buğu önleyici ve buz çözücüden oluşan hatta antifirizli cam suyuda olan setler mevcut.
kullanan arkadaşlar şimdilik memnun.

DİKKAT: dış kısımdaki plastiklere cila sürmeyinde ne yaparsanız yapın BEYAZLIYOR VE LEKELER GEÇMİYOR.

f1 markalı plastik parlatıcıyı yıllardır kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim 13-14 ytl
sürdükden sonrabir kaç ay idare ediyor.şişede büyük

femoli
26/01/2009, 09:22
Ürünü aldığınızda sadece cam bölgelerine uyguların lastiklerde ömrünü biraz azaltsada verdiği rahatlık onun üstünde geliyor :)

yuzuakyener
26/01/2009, 09:27
Valla ben de bir yağmur kaydırıcı almıştım ama bagajda bekleyip duruyor. Bazı arkadaşlar sonradan camlarda yağ gibi bişey bıraktığını söylemişlerdi cesaret edemedim. Şehir efsanesi miydi yoksa? :D

mustafaf
26/01/2009, 09:47
eet mustafa ne yapalim aynalara ufo falan mi yerlestirsek ne dersin:d:d:d

:d :d :d

Buremir
26/01/2009, 20:47
marketlerde 10 ytl civarı kaydırıcı buğu önleyici ve buz çözücüden oluşan hatta antifirizli cam suyuda olan setler mevcut.
kullanan arkadaşlar şimdilik memnun.

DİKKAT: dış kısımdaki plastiklere cila sürmeyinde ne yaparsanız yapın BEYAZLIYOR VE LEKELER GEÇMİYOR.

f1 markalı plastik parlatıcıyı yıllardır kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim 13-14 ytl
sürdükden sonrabir kaç ay idare ediyor.şişede büyük

Dış kısımdaki plastiklere cila sürülmüş ise jant temizlemek için satılan jant temizleme ürününü alıyorsunuz ve plastik parlatıcısını sürer gibi sürüyorsunuz beyazlıktan eser kalmıyor
Sonrada parlatıcı ile parlatabilirsiniz onda da 3M' tavsiye ederim kaliteli

SU kaydırıcı gerçekten yararlı ancak arkadaşımızın bahsettiği gibi uygulama esnasında kurumadan iyice uygulamayazsanız yağlanmş gibi lekeler bırakbiliyor

kukart
27/01/2009, 02:04
bu arada bizim dynamiklerde yan aynalarda ısıtma varmı?
varsa ben hiç farketmedim acep bozukmu ne?

femoli
27/01/2009, 09:12
Evet var muhtemelen ben sabahları donmuş aracıma bindikten 1 yada 2 dakika sonra aynalarımı gayet rahat görebiliyorum hemde hiç temizlemeden ,Muhtemelen var kandırmamışlar yani :)

ABNEW
27/01/2009, 14:04
bu arada bizim dynamiklerde yan aynalarda ısıtma varmı?
varsa ben hiç farketmedim acep bozukmu ne?

Dynamic ve üst donanımlarda mevcut.Arka cam resistansı ile birlikte açılıp kapanmakta...

baris
27/02/2009, 19:55
Dış kısımdaki plastiklere cila sürülmüş ise jant temizlemek için satılan jant temizleme ürününü alıyorsunuz ve plastik parlatıcısını sürer gibi sürüyorsunuz beyazlıktan eser kalmıyor
Sonrada parlatıcı ile parlatabilirsiniz onda da 3M' tavsiye ederim kaliteli

SU kaydırıcı gerçekten yararlı ancak arkadaşımızın bahsettiği gibi uygulama esnasında kurumadan iyice uygulamayazsanız yağlanmş gibi lekeler bırakbiliyor

jant temizleme için kullanılan ürün boyaya zarar vermiyor mu?
ben o işi torpido temizleme sütüyle hallediyorum(üstelik 5 tl :) ). beyazlar çıkmıyor belli bir süre sonra tekrar görünüyor ama ilk başlarda siyahlanıyor.

Buremir
27/02/2009, 21:49
jant temizleme için kullanılan ürün boyaya zarar vermiyor mu?
ben o işi torpido temizleme sütüyle hallediyorum(üstelik 5 tl :) ). beyazlar çıkmıyor belli bir süre sonra tekrar görünüyor ama ilk başlarda siyahlanıyor.

jant temizleme ürününü boyaya değil zaten pasta yada cila yaparken kapı kenarındaki fitil,çıta yada kapı direklerindeki siyah bantlara bulaşan lekeleri silmek için uygulayacaksınız boyalı kısıma sürmeden

boyaya zarar vermesine gelince uzun müddet kurulamadan kalırsa zarar verebilir ama jant temizlemeyi sürüp üzerinden kurularsan zarar vermez

Genius
27/02/2009, 22:18
Benim bulduğum en güzel göğüs temizleme malzemesi ıslak mendiller. Şu an göğüs için Sonax'ın mat efekt ürününü kullanıyorum. Lastikler içinse bu ürünü toptan satan biriden parlatıcı ürünü aldım. 500 ml sprey 5 ytl. lastikler 1 haftadır çok parlak duruyorlar.

Atakan KÖRO
27/02/2009, 22:57
Dynamic ve üst donanımlarda mevcut.Arka cam resistansı ile birlikte açılıp kapanmakta...
max tuşuna basınca açılıp kapandığını biliyorum. emin değilim yanlış olmasın :)

osqr
27/02/2009, 23:07
cocacolayla lastıkler jantlar parı parıl walla...D

Nafiz
27/02/2009, 23:14
Sonax Tarafından uygulanan camsu itici;
AQUAPEL İLERİ DERECE SU UZAKLAŞTIRICI ÖZELLİKLE CAM İÇİN SEKTÖRDE LİDER PPG INDUSTRIES TARAFINDAN DİZAYN EDİLMİŞ.

GÜVENLİĞİNİZ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA.

*YAĞMURDA GÖRÜNÜR BİR ŞEKİLDE GÖRÜŞÜ ARTIRIR.
*HAVA KABARCIKLARINI YUKARI VE SAĞA TAŞIR.
*BUZU, KARI, BÖCEKLERİ VE KİRİ KALDIRMAYI KOLAYLAŞTIRIR.
*AYLARCA KULLANABİLİRSİNİZ BENZERİ ÜRÜNLERDEN 6 KAT DAHA UZUN.
*EN İYİ PERFORMANS İÇİN CAMI TEMİZ TUTUN.
*BİRBAŞKA UYGULAMA İÇİN EN AZINDAN HER 4-6 AYDA DÖNÜN.
*SİLİCİLERİ HERZAMAN İHTİYAÇ DUYULDUĞUNDA KULLANIN

2-

*GÖRÜNÜR BİR ŞEKİLDE YAĞMURDA GÖRÜŞÜ ARTIRIR.
*YAĞMURU, KARI VE SULU KARI PÜSKÜRTÜR.
*BUZU,KARI, BÖCEKLERİ VE KİRİ KALDIRMAYI KOLAYLAŞTIRIR.

DAHA NET GÖRÜN

*PPG INDUSTRIES TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN BU YENİLİKÇİ ÜRÜN YAĞMURDA, GECE VE GÜNDÜZ GÖRÜŞÜ NETLEŞTİRİR.

DAHA GÜVENLİ SÜRÜN

*BİR MICHIGAN UNİVERSİTESİ ÇALIŞMASI, AUTO CAM UYGULAMALARININ ŞÖFÖRÜN GÖRÜŞ KESKİNLİĞİNİ %35 ARTIRDIĞINA DİKKAT ÇEKER.
İLAVETEN ŞÖFÖRÜN UFAK BİR HEDEFE REFLEKSİ 4 SANİYEDEN 3 SANİYEYE ÇIKARTILMIŞTIR..
45 MPH DE, BU 58 FEET DEMEKTİR.

DAHA UZUN

Ayrıca tampon ve dış plastik aksamlar için de şu beyaz lekelere son veren ürünnüde paylaşıyorum.

ABNEW
28/02/2009, 00:12
max tuşuna basınca açılıp kapandığını biliyorum. emin değilim yanlış olmasın :)

Atakan, sanıyorum otomatik klimadaki buz-buğu önleyici tuşu kastediyorsun.Evet o tuşa basınca da yan ayna resistansı aktif olmakta.Tabi bununla beraber arka cam resistansı, klima ve fan da devreye girmekte.Bunun yanında sadece resistans tuşuna basınca da yan aynalar aktif olmakta...