PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj hakkinda yardim edermisiniz

ahmet balta
19/01/2009, 14:13
Arkadaşlar aracım grande punto 1,3 m.jet active geri viteste giderken ses yapıyordu. Servise gittim garanti kapsamında şanzıman indirildiği ve baskı ve balatasının değiştirldiği söylendi. Şu anda ses yapmıyor fakat şimdid de yanık kokusu geliyor. Bazı arkadaşlarım balata kokusu diyor. Tekrar servise gittim. Bana normal olduğunu söylediler. Benim debriyajı kullanmamdan kaynaklanabileceğini söylediler. Bana pek inandırıcı gelmedi. Balatalar yeni iken koku yaparmı? Çok fena yanık kokusu geliyor. Sizce ben ne yapmalıyım. Bir türlü karar veremedim. ilginize şimdiden çok teşekkürler.

Ziyaretçi047
19/01/2009, 15:17
Yeni iken biraz kokar normaldir. Bir süre takip et devam ederse tekrar gidersin. Debriyaj tam kavramıyorsa da koku yapar.

ERC
19/01/2009, 18:11
koku yapmasi normal ama.siz cok fena koku geliyor demissiniz o kadar gelmemesi lazim...ve 2-3 gun de de kokunun gelmemesi lazim...

ABNEW
19/01/2009, 20:20
Ahmet geçmiş olsun, balata kokusu kullanıma bağlı olarak da gelebilir ama normal şartlarda gelmemesi gerekir.Kokunun gelmesi zorlandığını gösterir.Bence bir başka kişi aracı geçici bir süre kullansın koku yine geliyorsa teknik bir problem vardır aksi halde sürücü hatası denebilir...

Ziyaretçi047
20/01/2009, 00:32
Sürücü hatası ise ayağı debriyajın üzerinde tutuyor demektir. Böyle bir şey yapmadığınızdan emin olun lütfen.

Refiner
20/01/2009, 10:53
Ben arabamı aldığımda bir arkadaş denemişti ve çukurdan yarım debriyaj geçtiğinde ciddi ciddi balata kokusu gelmişti. Ama bir kaç gün sonra kayboldu. Yeni arabada ilk zamanlarda balata kokusu gelmesi normal.
Kaldı ki sürekli yarım debriyaj kullansanız bile normal bir balata hemen koku yapacak kadar ısınmaz.

Ziyaretçi047
20/01/2009, 14:54
Kokuyor hiç merak etmeyin. Mesela deneyin. Kaldırıma çıkmaya çalışın. Hele ki geri geri çıkmaya çalışın şöyle yüksek bir kaldırım olsun. Bakın bakalım ne kokacak :)

zetalpzet
02/04/2009, 10:36
aynı sorun ww cady aracı olan bir arkadaşım da oldu aracı park ederken bazen de haraket halindeyken balata kokusu geliyordu.tanıdık tamirciye gösterdik balatanın bitmek üzere olduğunu,yerine tam takılmamış olduğunu söyledi.aracı servise götürdük 4 y önce yaptırmış olmasına rağmen sebebin kullanıcı hatası olduğunu söylediler aracı başka bi servise göstermeni tavsiye ederim.