PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol Bilgisayarı

tunc35
17/01/2009, 20:17
Yol bilgisayarının orta satırı (km'yi gösteren satır) bugün yanıp sönüyordu. Sebebi ne olabilir?başına gelen arkadaş var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

anvil
17/01/2009, 20:38
bir kere bende de olmuştu. kontağı kapatıp açınca düzeldi. sonra da olmadı.

tunc35
17/01/2009, 20:47
bir kere bende de olmuştu. kontağı kapatıp açınca düzeldi. sonra da olmadı.
Olsun olamsına da umarım sakat bi durum değildir.

narkoz30
17/01/2009, 21:20
bende de oldu yarım gün boyunca yandı söndü sonra arada 5-6 kez kontak kapandı açıldı tabii bir süre sonra yanıp sönme durdu. Sebebini bilmiyorum acaba yag değişim zamanı ile mi alakalı. yada servise git falan mı demek oluyor vardır bir sebebi elbette. Kullanım klavuzu olan arkadaşlar bir baksınlar ben 2.el almıştım kullanım klavuzunu alamadım yedek anahtarımı bile 1 ayda alabildiğime şükrettim ogs mi de hala yasal olarak bağlattıramadım sebebi şahsa ulaşılamıyor adamın ogs si benim araçta kayıtlı o yüzden de benim ogs yi kendi satın aldıgım araca geçiremiyorum banka bunu kabul etmiyor önce eski ogs iptal etsin sahibi diyor bu da ilginç. Neyse arkadaşlar konu dağıldı ama 2. el pğunto aldım çok sıkıntı çekiyorum 1 aydır araçtan değil ama böyle kıl tüy şeylerden.

pdr42
17/01/2009, 23:06
bence ole bi uyarısı yok arızalı dır kesin

Ziyaretçi047
17/01/2009, 23:39
İnanmıyorum ya. Bugün puntolar için özel bir gün mü? Yok böyle tesadüf. Ben de tam bu konuyu açmaya girmiştim foruma. Az önce yine bizim buluşmalardan geldim. Biraz bastık felan haliyle. Fren balata lambam da yandı söndü ara sıra. Tam eve girdim söndürmeden bilgisayarda gezim dedim bir baktım genel kilometre yanıp sönüyor anlayamadım. Balata lambam yanmıyordu. Servis zamanı felan mı aceba dedim. Sonra söndürdüm çalıştırdım artık sabitlenmişti. Sebebini öğrenmek lazım :) Ama tesadüf büyük yani hem de aynı gün olması :)

sull
17/01/2009, 23:55
Arkdaşlar bu durum benim başıma daha önce geldi servise gittim yol bilgisayarına yazılım güncellemesi yapıldı ve problem çözüldü.

tunc35
18/01/2009, 00:57
Arkdaşlar bu durum benim başıma daha önce geldi servise gittim yol bilgisayarına yazılım güncellemesi yapıldı ve problem çözüldü.
Süleyman sen bu konuda tecrübelisin.Bu yazılım güncellemesi denilen olayı kaça yaptılar? Güncelleme yapılmazsa ne olur acaba? Yani bilgisayar yalan yanlış bilgi mi verir? Biraz açıklayabilirsen sevinirim.

Buremir
18/01/2009, 01:51
ben yeni dün bakım yaptırdım benimki de yanıyordu ciddi birşey değil arkadaşlar bazı araçlarda yazılımdan kaynaklı olabiliyor ve yazılım güncellemesi ile düzeliyor
yanıp sönmesinin diğer bir sebebi ise elektirik veya elektronik bir parçası sökülüp takıldığında adaptasyon yapılması gerekiyor yapılmazsa yanıp söner bu gibi sebepler sorun olacak birşey yok yani

okan4037
21/01/2009, 15:02
hocam yanıp sonmesı fiatın tamamen hatasıdır...garantısı olanlar bence bısey olmaz demesınler servıse gosterıp garantı kapsamında hallettırın...
benım tahmınlerımce o ekranın yanıp sonmesı baska bır gosterge yandıgında veya baska bır elektırıkle ılgılı bıseyın cakısması olabılır

Türker
21/01/2009, 20:18
bendeki durum biraz farklı, geçenlerde arabayı çalıştırdığımda yol bilgisayarında anlık tüketim yerinde derece yazıyordu. Dereceyi göstermiyordu ancak ---C gibi bir ibare vardı. Sonra kendiliğinden kayboldu. Sanırım zaman zaman yazılım hatası olabiliyor.

sull
21/01/2009, 21:39
@tunc35
Biraz geç bi cevap oldu ama kusura bakma. Bu olay başıma geldiğinde henüz garantim bitmemişti ve servise şikayetimi bildirdiğimde hiç düşünmeden yazılım güncellemesi yapılacak dediler ve yaptılar problem çözüldü herhangi bir ücret talep edilmedi. Yazılım güncellemesi çok hızlı yapılan ve basit bi uygulama ücret talep edilse bile çok makul bi ücret olacağı kanaatindeyim.

plastro
21/01/2009, 23:05
Arkadaşımda 2009 fiorina var ondada yanıp sönmeye başlamış beni arayıp sormuştu ama benim başıma hiç gelmediği için bilemedim oda servise götürmüştü neden kaynaklandığını yarın bir sorayim bakalım nedenmiş.

Ziyaretçi047
21/01/2009, 23:35
Bu aralar herkesin bir yanıp sönüyor. Hayırdır inşallah. Fiat italyadan komut mu yolluyor aracımıza :D.

Soğuklardan felan da olabilir diyorum. Elektriksel bir açıklaması vardır. İtalyan forumlara bakmak lazım.