PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj kapağı

abyss
15/01/2009, 20:14
Arkadaşlar, bu sabah arabamın bagaj kapağını açmak istediğimde bir sorunla karşılaştım. Ne kumandadan, ne de aracın içinden bagajı açamadım. Açmak istediğimde dörtlüler kısa aralıklarla 2 kez yanıp sönüyor. Soğuktan donmuştur diye düşündüm ancak 3-4 gündür havalar gayet normal, ben de en son pazartesi günü bagajı kullanmıştım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaştınız mı? Ne yapmam gerekiyor :( Arka koltukları yatırıp mandala müdahale etmek haricinde bir çözüm var mıdır?

plastro
15/01/2009, 23:16
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz böyle bir sorunu ben ilk defa duydum sorun devam ediyorsa servise götürmeniz gerekebilir.

predator_ant
15/01/2009, 23:32
Ben de de 1 -2 defa tutukluk yapar gibi oldu ama sonradan bi daha yapmadı. Bi kaç gün dene bakalım olmazsa servise götürürsün.

abyss
25/02/2009, 16:11
Bagaj kapağındaki sorunu çözmek için yetkili servise gittim. Aküyü sökmeye kadar her şeyi denediler. Bir sürü kontrol yaptılar. En sonunda kilidin bozulduğunu, bunu da garanti kapsamında değiştirdiklerini söylediler. 1–2 hafta sorunsuz kullandıktan sonra, dün yine açılmayan bagaj kapağımla başbaşaydım. Arabayı yine servise götürdüm. Yaptıkları incelemede ıslak olan kablolardan şüphelendiler. Araba arka camdan bir yerlerden su aldığı için, kilit mekanizması etkilenmiş. Sorunu giderdiklerini söylediler. Bekleyip göreceğiz :)

abulbul08
25/02/2009, 16:18
geçmiş olsun

femoli
25/02/2009, 16:40
Bagaj kapağındaki sorunu çözmek için yetkili servise gittim. Aküyü sökmeye kadar her şeyi denediler. Bir sürü kontrol yaptılar. En sonunda kilidin bozulduğunu, bunu da garanti kapsamında değiştirdiklerini söylediler. 1–2 hafta sorunsuz kullandıktan sonra, dün yine açılmayan bagaj kapağımla başbaşaydım. Arabayı yine servise götürdüm. Yaptıkları incelemede ıslak olan kablolardan şüphelendiler. Araba arka camdan bir yerlerden su aldığı için, kilit mekanizması etkilenmiş. Sorunu giderdiklerini söylediler. Bekleyip göreceğiz :)
Enteresan geçmiş olsun umarım düzelmiştir..

Ogulcan.Öğüt
25/02/2009, 17:42
geçmiş olsun inş bidaha böyle bi sorunla karsılasmassınız

bad cat
25/02/2009, 20:04
geçmiş olsun

cgty
25/02/2009, 20:53
bagaj kapagında bir problem oldugundan değüilde, aracın bagaj kısmının su alma olayı geldi bir arkadaşımın başınada, bizim arka camlara giden cam suyu hortumu delinip su sızdırıyor, orayıuda kotrol ettirin derim... ayrıca hazır servise gitmişken bagaj kapagının arkasını ve alt kısmını söktürüp içine süngeri bali le yapşıtrın arkadan gelebilecek tıkırtıları önlersiniz.. ben böyle yaptım ve ses çok azaldı...

onurcan
25/02/2009, 22:08
kilit mekanizmasına bi şekilde su gitmiş olabilir kiliti yağlamak çözüm olabilir normalde su gitmemesi lazım su alabilecek yerleri tesbit edip sorunu çözmek lazım değilse tekrarlar.

Fuzuli
26/02/2009, 22:05
geçmiş olsun...

Ziyaretçi047
27/02/2009, 13:43
Yay veya kablo yerinden çıkmıştır. Serviste halledilir.

eerku
27/02/2009, 23:46
tıpa tıp aynı sorunla karşılaştım hatta buraya da yazmıştım sanırsam.

arabanın arka sileceğinin camla birleştiği noktada aslında bir kauçuk gibi madde olması lazımken yok. (en azından bende yok) bu da ortalama 2-4 mm lik bir boşluk anlamına geliyorki burdan içeri giren yağmur ya da sizin suyu çalıştırdığınızdaki aşağıya akan su direk arka kaputun içine giriyor ve tamda kilidin içine doğru akıyor. bu sebeple de kapılarda kimi zaman problem yaşıyoruz. herkese tavsiyem bu arka sileceğin tam camdan çıktığı noktadaki boşluğa bir çare düşünmesidir.

kara kız
01/03/2009, 23:12
tıpa tıp aynı sorunla karşılaştım hatta buraya da yazmıştım sanırsam.

arabanın arka sileceğinin camla birleştiği noktada aslında bir kauçuk gibi madde olması lazımken yok. (en azından bende yok) bu da ortalama 2-4 mm lik bir boşluk anlamına geliyorki burdan içeri giren yağmur ya da sizin suyu çalıştırdığınızdaki aşağıya akan su direk arka kaputun içine giriyor ve tamda kilidin içine doğru akıyor. bu sebeple de kapılarda kimi zaman problem yaşıyoruz. herkese tavsiyem bu arka sileceğin tam camdan çıktığı noktadaki boşluğa bir çare düşünmesidir.

bagaj kapağının su alma olayı ne yazıkkı sizin yazdığınız sorundan kaynaklanmıyorr.. bağaj kapagını kaldırdığmızda bagaj sacının içeriye kıvrıldığı yerde her iki tarafdada ikidelik varr..arac bagaj içine suyu burdan alıyor arkadaşlar..özellikle araclar basınç lı suylan yıkandığında..o ufak iki delikten bagaj kapagının içine az mktarda olsa su giriyorrr.zaten aracın arka camını içten silmek için kaldırdığımızda hatta arka camı silidikten sonra her iki taraftanda camın içine su akıyoo yani cam ile sileceğin birleçtiği noktaylan alakası yokk..o kaucuk malzemenın su aldığnı zannetmıyorumm..bu arada o iki kucuk del,k için siyah siilıkon yetrelı seffafta olur benım aracım siyah olduğu için siyah kullandım..çokta guzel olduu artık arka camından su akmıyorr..