PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka amortisor ve kapılar hakkında...

argilman
15/01/2009, 13:43
slm arkadaşalar gp lerimizde kılasık sorun halıne gelen arka kapı proplemleriyle ilgili sıkıntımdan dolayı öyle zanediyorumkı 10 kere servise bas vurdugumda herelde olarda benden sıkıldıklarından dolayı ellerine yeni bir bülten geçtiğini arka kapılardakı bir parcanın değişmesiyle proplemin ortadan kalkacagını soyledır ve parca sıparışı verdıler.onlardan haber beklemekteyim.

birde akra süspansıyonlardan gelen gacırtı sesı son zamalarda artı kapılarla ılgılı gittigim zaman bu konuylada ilgilenceklerini soylediler.bu sorunla daha önceden ugrasan arkadaslar varsa çözümünler uyguladılar.yağlamaktan bahsettiler oda çözümünde gecici oldugun dusunuyorum tekrarlama olasılıgı yüksek yani.bu konularla ilgili bilgisi olan arkadaşlarvarmı?...iyi forumlar dilerim

anvil
15/01/2009, 13:55
Yağlamak geçici çözüm. Eğer garanti içindeyse ve çok zorlanıyorsanız kapıları açmak için kilit mekanizmasını değişin. ( nasıl bir fiil oldu bu yaw :D )

argilman
15/01/2009, 14:03
ewet garantı içnde arac öyle zannediyorumkı nisanda bitecek garanti benden bitmeden ne varsa kontrolu yaptırmak istiyorum.dedigin gibi kapılar zor acılıyor bende degiştirtitmeye çalışıcam :) amortisörlerle ilgili ne yapa bilirim bastırsam onuda degiştirilermi?

anvil
15/01/2009, 14:36
amortisörler yağlamakla geçmezse garantisi bitmeden onu da değiştirtmeye çalış :)

tombalak
15/01/2009, 15:44
Aracın garantisi devam ediyorsa değiştiriyorlar 2006ların kronik sorunu en son geçen hafta gittim servise bütün hata kapı mekanizmasında kullanılan telden kaynaklanıyor uzun geldiği için keselemiyor çünki ucundaki sabitlenmiş bir parça var o yüzden sadece tel satılmıyor...

soldierkan
15/01/2009, 16:27
benimde arkadan kasislerden geçerken gıcırtı sesi geliyo amortisördenmidir acaba

argilman
15/01/2009, 16:32
bendede ilk etabta kasıslerden gecerken yapıyordu sadece sımdı yoldakı ufuk girinti cıkıntılarda bıle yapmaya başladı.zamanla artı yani.sendeki durumda amortisorlerdenmı bilemiyorum ama sorun oldugu kesin.ustune düşmelisin bence...

mustafa
15/01/2009, 17:07
arka amortisörler kaça değişir acaba ?

Atakan KÖRO
18/01/2009, 02:09
arka kapılar arac esnedigi zaman şahane ses cıkartıyor. sıkıldım artık servise kapı ayarı yaptırmaktan. hemen muzigin sesini acıyorum sesi duymamak icin.

narkoz30
18/01/2009, 09:23
arka amortisörler kaça değişir acaba ?
Fiat ın orjinal amortisörleri oldukça iyidir adamlar ferrari teknolojisini kullanıyor bu araçlarda ama biraz köfteden :)