20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ziebart Yapildi Yardim...

fatih uzuner
    kara yılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

Standart Ziebart Yapildi Yardim...

slm arkadaşlar bu gün arabama hediye edilen koltuk koruma için zıebart a gittim tabiii hemen tuzak hazır işte efendim şu seçenek bu seçenek zaten bayii koltuk korumanın şu kadarını karşılıyormuş falan dı filandı ve tuzağa düştük boya koruma kafamda vardı zaten şimdi sorularım şu bilgili arkadaşlar cevaplasın lütfen....

1..boya koruma (en iyisi) döşeme koruma ve koltuk koruma (yarım hediyeli)
    400 ytl ye yaptırdım yediğim kazığın boyutu nedir?
    2..boya koruma ne gibi faydası olur araba orjınal ilk günkü parlaklığını koruyormuş falan dediler?
    3 döşeme koruma ve koltuk koruma falan neye yaraıyor sizce?
    4 doğrumu yaptım ?içime oturdu açıkçası?

Emir Dal
    Too Slow.Too Sleepy.ZzZzZ Gajiin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

öncelikle yapılan her şey bi şekilde fayda sağlar. hayırlı olsun.
    ben boya korumayı arabayı aldığım bayiye yaptırdım. teslim almadan önce yaptık dediler naptılar bilmiyorum. faydası oldumu olmadımı bilmiyorum. ama boya koruma yaptırana kadar 6 ay ya da yılda bir pasta cila yaptırmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

koltuk korumanın ise hiç bi işe yaramadığını düşünürüm. yaptıran arkadaşlarımın (özellikle vw grubu krem renk) koltuklarını gördükten sonra.

:fiatsmile: Grande Punto 1.3 Mj. 75 Bhp Rock Siyahı 3k

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

hayirli olsun ...

bizim kampanyamiza baktiysan

hersey dahil 200 ytl birmot garantisinde 3m urunleri

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

@karayılan, keşke Ziebarta gitmeden önce gerçek fiyatlarını bir araştırsaydın yada başka firmalardan fiyat alsaydın daha ucuza yaptırabilirdin, siyah arabayada boya koruma şart ama bu konuda en iyi firmalardan birine yaptırmışsın hayırlı olsun..

Koltuk koruma konusunda, banada koltuk koruma hediye etmişlerdi güya ama hiç bir fark göremedim doğrusu.

@Gajiin, arabayı teslim alırken banada boya koruma hediye ettik dediler ama sonra anladım ki boya koruma filan yapmamışlar sadece biraz cilalayıp parlatmışlar bizde acemiyiz yedik tabi sonra kafalarına kaktım ama iş işden geçmişti arabayı almıştık bir kere böyle şeylerde sipariş verirken pazarlık aşamasında anlaşmak lazım o zaman bayiler gerçekten hediye edebiliyor ama benimde ilk araba heyecanıyla ozaman üzerinde durmamıştım açıkçası.

Can Gökçe
    ComfortablyDumb lithium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    16
    Edilen teşekkür: 9

bana da bayi hediye olarak yapmıştı.. çook da canavar bişi değil aslında.. ama siyah araba için belki daha faydalı olur zira benim arabam gri...
    iç korumanın çok faydalı olduğunu düşünmüyorum..
    ön cam için yapılan kayganlaştırma işlemi 100 km gibi hızlarda işe yarıyor, diğer durumlarda yine silecek gerekiyor. koruma gittikten sonra sileceklerim iz bırakmaya başladı, bu da belki birmot'un kendi koruması yüzünden oldu bilemiyorum...
    Evo MultiAIR!

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

yapılan işin kötüsü olmaz ama ne yaptırdığını bilmek şartıyla boya korumayı farklı şekillerde yapıyorlar eniyisi teflon olan sürüldüğü taktirde ince bir film tabakası oluşturuyor, buda ilerde olabilecek kuş pisliği vs vs lerden koruyor hatta çok kaliteli olanlardan yapıldıpında gözle görüne bilecek şekilde bir değişim oluyor o zaman üstüne benzin döküp yaksanız dahi bir şey olmuyor (tabi bunu denemenizi önermem de) yani bu gibi şeyleri önlüyor

Kaan Kaya
    AWD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 KK **6
    Edilen teşekkür: 4

bence boya koruma çok önemli bişey ziebart bu işin en iyisidir o yüzden kazık yedim diye düşünme ama dier yaptırdığın şeylerin pek bi faydası olcaığına inanmıyorum iç koruma kumaş koruma vs.
    Demon Driver |Damien|

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

benim arabaya dıamond gloss denilen uygulama yapıldı boya korumanın en iyisiymiş ve tüm paketler yapıldı boya koruma işe yaradı ama koltuk koruma yaradımı derseniz bilemiyorum cama sürülen dalga ilk başlarda iyiydi yavaş yavaş sanırım kayboluyor ama ben yeni araç diye yaptırmıştım yoksa yaptırmam çünkü tüm uygulamaları kendim yapıyorum koltuklarım deri würth deri bakım malzemesiyle 15 20 dak hallediyorum on numara oluyor8( plastik yüzeyleri bebek mendilleriyle siliyorum ilk günkü gibi mat ve temiz en azından alkol yok arabayı 3m ürünü var kundura cilası gibi ilk günkü gibi oluyor uzun lafın kısası:icon_smile_big: olsada olur olmasada elimdeki ürünlrle ben daha özenli yapıyorum hemde güzel oluyor fiyatlarıda nerdeyse yarıdan fazla

mehmet akif aydın
    Ryu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 RYU 92
    Edilen teşekkür: 19

bizde yaptırdık ama neye yarıyor diye sorsanız. bişeye yaradığını zannetmiyorum.
    photoshop soranlar oluyor.....

aa aa
    canberkkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı Ryu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde yaptırdık ama neye yarıyor diye sorsanız. bişeye yaradığını zannetmiyorum.
    bende arabayı ilk aldığımızda yaptırmıştım boya+koltuk+motor koruma... motor ve koltuk koruma hiç bir işe yaradıgını görmedım

Emre Ayvaz
    shoparr_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 AE 6232
    Edilen teşekkür: 85

teknik yardım a taşındı

Şahin Koban
    barraquda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 26

bir kere yaptırmışsın..geri dönüşü yok artık..bende gittim ziebarta gp yi alınca..allem ettiler kallem ettiler sadece bedava olan koltuk korumayı yaptırdım..oda bir şeye yaramıyor..eski arabamdan biliyorum..maksat muhabbet olsun...bana yağmur suyu kaydırma diye bir ürün 100ytl dediler...bende gerek olmadığını carreforudan 2,5 ytl ye aldığım ürünü orada uyguladım cama..yandaki arabadan daha iyi oldu ) herkes şaşırdı.(dayak yemeden çıktım hemen).neyse keşke daha önce sorsaydın..yardımcı olurduk ..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet akif aydın
    Ryu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 RYU 92
    Edilen teşekkür: 19

bu işlere öyle çok para vermeye gerek yok. hevesle insan onuda yaptıralım diyorda yoksa
    photoshop soranlar oluyor.....

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Öncelikle koltuk koruma denen şeyden bahsedeyim. Yukarıda mesajın birisinde bahsedildiği üzere, diğer arabamız krem koltuk döşemeli bir VW. Bu arabayı ailem kullanıyor ve yaklaşık 6 ay önce pırıl pırıl olan koltuklar şu anda kir-pas içinde. Benim 10 aylık koltuk korumasız ve temizliğine çok dikkat ettiğim arabam ise sanki 1-2 aylık gibi. Sonuç olarak; en iyi koltuk koruması temiz kullanmaktır.

Boya koruma denen şeye gelirsek; 30-40 YTL.ye yapıyorlarsa ne ala. Ama yüzlerce YTL alıyorlarsa, boşa verilen para oluyor. Çünkü doğa şartlarına, trafik egzoslarına, hava kirliliğine, kuş pisliklerine karşı bir kere yapılıp ta "1 yıl boyunca" elini sürmeden koruma sağlayacak bir icat yok.

Alırsın bir yapı marketten kaliteli bir cila ve kaliteli bir cila üstü parlatıcısı (mesela Turtle Wax ), bunları 2-3 ayda bir uygularsın ve en kral boya korumadan daha parlak ve korumalı olur araban. Ayrıca arabanın rengine uygun rötuş boyasını da servisten rica edip bir miktar edinirsin ve taş, çizik vs.lere dikkatlice sürersin. Bunların alış maliyeti 50-60 YTL.yi geçmez + senin emeğin. Ayrıca bu ürünleri bitene kadar defalarca kullanabilirsin ve usulüne uygun yaparsan firmaların yaptığı boya korumadan daha iyi sonuçlar alırsın.

Benim şahsi görüşüm; boya koruma yaptırmak, bu işlere hiç vakti olmayan veya yapmayı beceremem-anlamam diyenlerin yöneleceği ama bunun karşılığında da çok daha fazla para ödeyecekleri bir müessesedir. Sonuçta birisi bu işleri senin adına yapıyor ve hakkıyla da yapıyorsa bir bedeli de muhakkak var.
    Konu civcivx tarafından (20/02/2007 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bence sonraki aylarda Ziebart a gidilse o fiyata bunlar yapılamaz.Sonuçta karlısın bece.Yararlı olucaktır fazla kafa yormaya gerek yok...

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

civcivx'e katiliyorum. Kendimi bildim bileli, aracima sadece kendim parlatici cila uygularim. 6 ayda bir veya senede 1 defa uygulamak yeterli oluyor. Merakli da oldugum icin, becerebiliyorum ve zevkle parlatiyorum arabami ))

Beceremeyenler icin Ziebart gibi muesseseler iyi bir cozumdur. Ancak koltuk, kumas koruma gibi uygulamalarin pratikte bir faydasi oldugu kanaatinde degilim. Neticede, faydasi dahi olsa, asindirici kimyasallar nedeniyle uygulatmak istemem. Yazin sicak havalarda pis kokulara ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bana da koltuk koruma hediye ettiler, kuponu çöpe attim. )) Geçmis olsun...
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hiç üzülme yaptırmışsın bi kere. Hepsinin faydasını göreceksin. Koltuk korumanın faydası koltuğa kola felan döktüğünde ortaya çıkıyor. Lekenin kalma riski daha az. Boya koruma ve motor koruma zaten çok güzel bir şey anlatmaya gerek yok fakat kötü olan kalıcılıkları az malesef. Ben 3000km deyim ve motor korumadan eser kalmadı. Boya koruma da öyle. Ama ilk günler baya korudu aleti. Ara ara yapmak lazım. Kullanmana bak keyfine bak.

Grande punto..
    xtremetrx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

koltuk koruma nasıl işe yaramıyor denemiş olanınız veya başından bişey geçmişde işe yaramadı diyen varmı ?? :iwantattention:
    birde bu kendizmizin uygulayabileceği cila ve boya koruma nerden temin edebilirim ve marka söylersenis ii olur

Kafana takma ağa iyi yapmışsın boş ver :ok:

G P
    - venomtigris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    -
    Edilen teşekkür: 17

peki ziebartın tampon ve kaput koruması sağlamak için uyguladığı şeffaf filmlerin faydası war mıdır??
    "under the spreading chestnut tree
    i sold you and you sold me
    there lie they and here lie we
    under the spreading chestnut tree"

1984

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı venomtigris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki ziebartın tampon ve kaput koruması sağlamak için uyguladığı şeffaf filmlerin faydası war mıdır??

Kaput koruması kesinlikle yararlı ama bir o kadar da pahalı bir uygulama.Kullanılan malzeme oldukça dayanıklı ve esnek.Dışarıda sanırım 150YTL ye yapılıyordu yazın.Ziebartta falan daha pahalıdır tabi...