9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: ARABAYI YIKATTIK... AMA!

deniz deniz
    bluetoothpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Standart ARABAYI YIKATTIK... AMA!

Arkadaşlar aracımı sık sık yıkatmak istiyorum, temiz binmek istiyorum ama yıkamacılar berbat. Adamlar tozunu iyi alıyor, leke bırakmıyor vs ama hijyen sıfır. Buarada 25 liraya yıkarıyorum yani ortalama bir rakam. Çok dandik yerler değil. Çalışanların çoğu uzun tırnak, kirli eller vs. Kullanılan bezler yıkanmadan her arabaya değiyor. Yıkarken de ayakla üzerine basılıp tazyikli su veriyorlar. Tamam bu adamlar ucuza çalışıyor hakkını alamıyor çoğu zaman. Yaptıkları iş yaz kış zor iş tamam ama bu benim her ne kadar tozsuz olsa da pis bir arabaya binmem için geçerli bir sebep değil. Bazen diyorum bırak tozlu olsun daha iyi. İmkanım olsa kendi yıkayacam ama şehir hayatı malesef. Bu yazdıklarımı okuyup bu mu dert diyenler olabilir ancak el hijyenine dikkat eden biriyseniz ve özellikle salgın dönemlerinde ulan yine hasta olduk diyorsanız bunu da önemsemek lazım.

İzmir'de karşıyaka ve bornova tarafında işini güzel ve hijyenik yapan bir yıkamacı varsa tavsiyelerinizi beklerim.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Cevap: ARABAYI YIKATTIK... AMA!

Sonax turuncu şampuan ve meguiars yıkama eldiveni alıp çift kova yöntemini kullanarak aracınızda en azından çok daha fazla hijyen sağlayabilirsiniz.

3. Bu mesajı için 2 kişi feyzullah'ye teşekkür etti:

Tamer ARSLAN
    Melankolistt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA
    Edilen teşekkür: 19

ARABA komadaki bence bir zevktir onu yıkayıp tertemiz yapıp binmek daha büyük zevktir. Bence kendiniz Yıkayın hem içinize siner hem zevk verir hemde paranız cebinizde kalır

Serkan Tultak
    serkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

Güzel bir temizleme bezi (iz bırakmayan cinsten), sünger ve suyu almak/kurulamak için mini paspas işini rahatlıkla görür ve içinizde rahat eder. Genelde hepimiz şehir hayatı içindeyiz ama benim gibi bir çok kişi eminim ki kendi yıkıyordur. E petrol istasyonları da köpük ve su imkanı verdiklerine göre, birde titiz olduğunuzu belirttiğinize göre en iyisi kendi işinizi kendiniz yapmanızdır. Kazasız belasız sürüşler. Kolay gelsin.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Genelde hafta sonları erken sastte benzin istasyonlarındaki fırçalı yıkamaya sokarım..Ve yanımda götürdüğüm ekstra 5-10 lt su ve bezler ile iyicene siler temizlerim..

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Dostum ben gibi yaparsan kafan rahat olur. Aracını ayda bir dış her hafta iç temizlik yap. Malzemeleri sana söylüyorum.
    2 kova.
    1 tane yıkama eldiveni
    2 tane sünger yumuşak.
    araba şampuanı ben turuncu sonax kullanıyorum.
    1 tane 3 m kil.
    turtle wax yeşil kutulu cila.
    bol miktarda 10 adet falan mikrofiber bez.
    arabana mis gibi biniyorsun. Yıkamacıya para vermiyorsun eğleniyorsun geziyorsun

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

KEMAL ÇAPOĞLU
    kemalcapoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı stonebridge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum ben gibi yaparsan kafan rahat olur. Aracını ayda bir dış her hafta iç temizlik yap. Malzemeleri sana söylüyorum.
    2 kova.
    1 tane yıkama eldiveni
    2 tane sünger yumuşak.
    araba şampuanı ben turuncu sonax kullanıyorum.
    1 tane 3 m kil.
    turtle wax yeşil kutulu cila.
    bol miktarda 10 adet falan mikrofiber bez.
    arabana mis gibi biniyorsun. Yıkamacıya para vermiyorsun eğleniyorsun geziyorsun
    Nasıl bir sırayla yaptığını da anlatır mısın acaba üstad? Dış yıkama işi benim yaşadığım yerde genellikle baya zor çünkü araba önündeki sinek mezarlığını petrollerin fıskiye bile çıkarmıyor bazen. Fırça vurup çizmekten de korkuyorum bu yüzden mecbur yıkamacıya veriyorum.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Haşim Fenli
    Has5998 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    59 AAF 378
    Edilen teşekkür: 2

Dış yıkamayı evimin önünde hortumu musluğa takarak ilk önce arabamın her yerini ıslatıyorum üst tozu gitmiş janta jant temizleyiciyi sıkıp yumuşak uçlu fırça ile kirleri çıkartıyorum hortumla duruluyorum sonra çift kova yöntemi ile bir kovaya cilalı şampuanı döküyorum diğer kovaya saf suyu yıkama süngeri ile dışını iyice köpüklüyorum köpüklü süngeri saf su dolu kovada temizleyip yeniden şampuanlı kovaya sokup arabayı köpüklüyorum (elime kimyasal bulaşmaması için plastik eldiven kullanıyorum) sonra hortumla yıkıyorum arabayı üstünde kalan su taneciklerini cam çekeceğiyle alıyorum, illa kalanlar oluyor bezle kalanları alıyorum sonra cam sille ilk camları siliyorum iç dış, sonra cilayı atıyorum (kenotek cilayı kullanıyorum ben gayet memnunum) lastik parlatıcıyla lastikleri siliyorum (bulaşık süngeriyle) sonra geçiyorum karşısına bir sigara yakıp keyifle izliyorum

12. Bu mesajı için 2 kişi Has5998'ye teşekkür etti:

asil güzelköylü
    asilzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    09bp069
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı bluetoothpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracımı sık sık yıkatmak istiyorum, temiz binmek istiyorum ama yıkamacılar berbat. Adamlar tozunu iyi alıyor, leke bırakmıyor vs ama hijyen sıfır. Buarada 25 liraya yıkarıyorum yani ortalama bir rakam. Çok dandik yerler değil. Çalışanların çoğu uzun tırnak, kirli eller vs. Kullanılan bezler yıkanmadan her arabaya değiyor. Yıkarken de ayakla üzerine basılıp tazyikli su veriyorlar. Tamam bu adamlar ucuza çalışıyor hakkını alamıyor çoğu zaman. Yaptıkları iş yaz kış zor iş tamam ama bu benim her ne kadar tozsuz olsa da pis bir arabaya binmem için geçerli bir sebep değil. Bazen diyorum bırak tozlu olsun daha iyi. İmkanım olsa kendi yıkayacam ama şehir hayatı malesef. Bu yazdıklarımı okuyup bu mu dert diyenler olabilir ancak el hijyenine dikkat eden biriyseniz ve özellikle salgın dönemlerinde ulan yine hasta olduk diyorsanız bunu da önemsemek lazım.

İzmir'de karşıyaka ve bornova tarafında işini güzel ve hijyenik yapan bir yıkamacı varsa tavsiyelerinizi beklerim.
    Hocam Sonax yıkama var karşıyaka anadolu lisesinin karşısında kalıyor.Volvo ya gelmeden. 35 tl ye yıkıyor puntoyu ama gerçekten başarılı yıkıyor. Şahsen ben kendim yıkadığımda o kadar güzel yıkayamıyorum. Her gittiğimde genelde 5 tl de bahşiş bırakıyorum. Sizi de tanıdıktan sonra daha da ilgileneceklerdir. Tavsiye ederim.

Yer imleri

Yer imleri