6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Würth Motor Temizleyici deneyimi ve bakım

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart Würth Motor Temizleyici deneyimi ve bakım

Arkadaşlar piyasada satılan motor temizleyiciler ile ilgili bir sürü videolar var. Bir çok marka üründe var. En çok reklamı ve videosu olan ve genelde araç yıkamacılarında kullandıkları Würth motor temizleyicisini bugün Albea aracımızda ve kendi honda aracımda test ettim.

Ürünün linki : https://urun.n11.com/motor-temizleyi...B&gclsrc=aw.ds

Yaklaşık 1 senedir doğru düzgün ilgilenmediğim albea aracmızla ilgili yaklaşık bir aydır bakımları ile uğraşıyoruz.

1. Mazot pompası mazot kaçırdığı için revize oldu : 220 TL
    2.kasnak gergi rulmanı arızalıydı değişt : 330 TL
    3. Ön kapı gergileri yan sanayi ile değişti : 20+20 : 40 TL
    4. Hava filtre kutusu kırıktı yan sanayi ile değişti : 130 TL

Geçen hafta kapı gergilerini takmıştım en sonda bugün hava filtresı kutusu nu takıp genel bir temizlik yaptım. Hava akışmetresi-map sensörü soğutma suyu kabı nı temizledim. Ayrıca soğutma suyunu devirdaim yaptırıp yarı yarıya durulama yaptım. bir ay sonrada komple boşaltıp değiştircem. En son olarakta çok kirli olan motoru P1 yağ sökücü ve würth motor temizleyici ile temizledim.

Gelelim würth motor temizleyicisine videolardaki övgüyü hakediyormu. Hemen cevaplıyayım benim için hayal kırıklığı yarattı. Çünkü aşırı derecede kirlenmiş bir motorda tek başına hiç bir işe yaramayacaktır. Yada 3-4 kutu harcamanız gerekecektir. 3-4 kutu harcadınmıda astarı yüzünü geçecektir. Würth biraz sıktıktan sonra kirlerde çok fazla yumuşama olmadığını görünce P1 yağ sökücü ile kirleri yumuşattım biraz bezle sildim sonra würth uyguladım. Sonra filtre kutusunu falan takıp yine würth bitiresiye kadar araca uyguladım. Sonra bez ile kuruladım. Çıkarabildiğim kirler çıktı ama tam manası ile ile iyi bir temizlik olmadı. Kavaklıdere Fiat yetkili servisinde hem puntomun hemde doblo aracımızın motorunu basınçlısu ve kendi kullandıkları temizleciler ile yıkadıklarında motor resmen fabrikadan yeni çıkmış gibi olmuştu. Hatta doblo için sanayide bu motor yenimi diyemi sormuşlardı.

Sonuç olarak würth temizleyici genel anlamda motor sadece tozlu ve ağır kir yoksa işe yarıyor. Mesela Honda aracımı kışında olsa ayda bir motorunu temizlediğim için onda denedim. Sonuç dışardan bakınca harika ama zaten çok kirli değildi. En büyük kandırmaca burda yağlı ve parlak bir görünüm verdiği için temizlenmiş yenilenmiş gibi gözükmesidir. Aşağıda albea ve honda aracımın resimleri var. Albeadaki temizlik içime yatmadı kesinlikle basınçlı su ve daha iyi bir temizleyici şart. Ankaraya yolumuz düştüğünde müslüm abiye hallettircem artık.

Siz siz olun yıkamacılara gittiğinizde ne ile temizlediklerini sorun çoğu yıkamacı toptan aldıkları bu ürünle yapıyorlar su kullanmamak için çünkü işi tam bilmedikleri için basınçlı su kullanmak istemiyorlar. Ama buda tam manası ile bir temizlik değil. Ona göre fiyat anlaşması yapın yada alıp kendiniz uygulayınız. Aslında bir video çekecektim ama yeterli derecede video var bu konuda.

Not : Araçlarınızda her zaman maddi durum elverdikçe orjinal parça kullanın. En son resimde solda orjinal kapı gergisi sağda yan sanayi aradaki fark gözle görülüyor.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Standart Cevap: Würth Motor Temizleyici deneyimi ve bakım

epey bir uğraştırmış seni. bahsettiğin gibi işi bilen yerler ne sıkıyorlarsa motor sıfırlanıyor gibi. ama şunada dikkat ettim. bunların arasındada fark var gibi. iki ayrı yerde temizletme fırsatım olmuştu. temizlik neredeyse birbirinin aynısıydı ancak kulandığım süre içerisinde tozlu yola birinde dahamı fazla girdiğimden midir nedir daha erken kir tutmaya başladı. ama diğeri 1 aydan fazla bir sürede ilk günki gibi pırıl pırıldı.
    kapı gergisine gelince, bariz kendini belli etmiş yan sanayi. belkide çabuk deforme olmaz uzun süre kullanırsın. eline emeğine sağlık. emek vererek yapılan iş herzaman güzeldir.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    epey bir uğraştırmış seni. bahsettiğin gibi işi bilen yerler ne sıkıyorlarsa motor sıfırlanıyor gibi. ama şunada dikkat ettim. bunların arasındada fark var gibi. iki ayrı yerde temizletme fırsatım olmuştu. temizlik neredeyse birbirinin aynısıydı ancak kulandığım süre içerisinde tozlu yola birinde dahamı fazla girdiğimden midir nedir daha erken kir tutmaya başladı. ama diğeri 1 aydan fazla bir sürede ilk günki gibi pırıl pırıldı.
    kapı gergisine gelince, bariz kendini belli etmiş yan sanayi. belkide çabuk deforme olmaz uzun süre kullanırsın. eline emeğine sağlık. emek vererek yapılan iş herzaman güzeldir.
    Sağol abi. Yol durumuna göre çok değişiyor temiz kalması. ZAten biliyorsun bu araçların altı her yeri nerdeyse acık.

Kapı gergileri emanet gibi. Bir hafta içinde olması gereken sertliği yitirdi. Kapıyı açtığında sanki kapı uçacak gibi. Şimdi önümüzde maddi konuda ağır bir dönem var. O dönem geçsin bursadan getirtecem orjinalini.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağol abi. Yol durumuna göre çok değişiyor temiz kalması. ZAten biliyorsun bu araçların altı her yeri nerdeyse acık.

Kapı gergileri emanet gibi. Bir hafta içinde olması gereken sertliği yitirdi. Kapıyı açtığında sanki kapı uçacak gibi. Şimdi önümüzde maddi konuda ağır bir dönem var. O dönem geçsin bursadan getirtecem orjinalini.
    inşallah rahata çıkarsın kardeşim. Allah yardımcın olsun. bu arada honda da çok hoş duruyor. Allah kaza bela vermesin.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Bu kadar masraf etmeyin buyrun https://www.youtube.com/watch?v=lArd4oIQBdY

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Gayet temiz olmuş yılda bir şart bence