Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası

Konu: Yalıtım (Bitüself)

serdal uysal
    serdal06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    61vr851
    Edilen teşekkür: 2

Standart Cevap: Yalıtım (Bitüself)

Ellerine sağlık güzel olmuş ama bende böyle bir beceri olduğuna inanmıyorum. Elime yüzüme bulaştırırım galiba

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

Hocam geçenlerde ben açtım sağ ön kapının içini açması kolay aslına bakarsan korkacak birşey yok. piramit süngerlerden koydum oda kalın geldi araba yolda esneyeceği yerlerde gıcırdıyor o yüzden onu söküm bitüself kullanacağım...
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

Oğuzhan Bayrak
    Obayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu unutmusum
    Bu tas gibi oldu.. bir tek kilidin tik sesi cikiyor acip kapatirken..

Hocam merhaba

Bende bu uygulamayı yapmayı planlıyorum. Ürünleri nereden TEM'in ettin. Ortalama kaça malettin.tşk.
    Hayat yaşadığın kadardır.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Alıntı Obayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba

Bende bu uygulamayı yapmayı planlıyorum. Ürünleri nereden TEM'in ettin. Ortalama kaça malettin.tşk.
    Ben kievde yasiyorum, burada ses ve akustik sistemi yapan bir firmadan aldim ama bir cok yerde de daha gelismis urunler de mevcut..
    Bitum uruer 50x75 cm gibi tabaka kalinligina, ozelligine gore tabakasi 3-8 dolar arasi.. 1.5mm de var, 4.3mm de..
    Isi yalitim levhalari m2 si de 3-8arasi gibi
    Akustik biraz daha pahalli, 75x100cm 18usd yi bulan malzemeler var.. bazi markalarda daha pahalli olabiliyor,

Yapiskanli malzeme esnek, cok kullanisli, m2 si 30 35 tl gibi..
    Bagaj kapagindaki dosemenin kaplamadigi metal kismi ve iceride bazi plastik kismi kapladim, su an icin bir deformasyon olmadi..
    Fotoda renk biraz farkli gibi ama o kadar ton farki yok aslinda...taban halisini da kaplamayi dusunuyorum ama.hobi olarak ugrasiyorum, paylasmasigim baska yerler de varmis )) pandizot ..
    Fazla bir uygulama yapmadim aslinda...
    Ama 12 kg tuttu
    Komple yapildigunda araca ve malzemeye gore 30-60kg agirligi oluyor..

Konu timbaz tarafından (13/03/2017 Saat 21:53 ) değiştirilmiştir.

Aykut Çelebi
    AykutCelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 37

Bende aracın içerisindeyken içeri gelen motor sesinden rahatsız olmaya başladım iyice, uzun yolda iyice baş ağrısı yapıyor. Acaba bunun çözümü nedir ? Yani yalıtım desteğini aracın hangi kısımlarına yapmak lazım. Ön konsolu sökmek mi gerekiyor acaba... İstanbul'da bu işleri yapan bir yer bilen varsa paylaşabilir mi ? (

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Alıntı AykutCelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aracın içerisindeyken içeri gelen motor sesinden rahatsız olmaya başladım iyice, uzun yolda iyice baş ağrısı yapıyor. Acaba bunun çözümü nedir ? Yani yalıtım desteğini aracın hangi kısımlarına yapmak lazım. Ön konsolu sökmek mi gerekiyor acaba... İstanbul'da bu işleri yapan bir yer bilen varsa paylaşabilir mi ? (
    Gogus kismini sokmek vr yalitim uygulamak, aracin tamamina oranla kucuk bir parcasi olarak kalir..
    Eger eliniz yatkin ise ilk etapta kolay olan kisimlari kendiniz de yapabilirsiniz,
    On davlumbaz, kaput kisimlari mesela...
    Punto icin sag yolcu ayak kismi, gogusun altini kapatan bir parca var, o da sanirim ise yarar, ben linea icin siparis ettim, sol sofor pedal kismi icin de benzeri parca vardi ama su an dusunmedim..
    Karter korumanin bu konuda da faydasi vardir..
    Dogru malzemeler ile bu saydiklarimdan hissedilebilir sonuc alabilirsiniz..
    Arka koltuk alti, arka davlumbaz, bagaj ici ve kapagi arka camurluk, tavan, taban, kapi saci ve dosemesi vs vs
    Butun bunlari yapsaniz da elde edilen sonuc araca gore degisir ama en yuksek ortalama 10db gibi dusus saglar.. camlar kaliyor tabi...
    Her nekadar +3db 2 kati ses artisi veya -3db yari sessiz anlamina gelse de insan kulagininin 1/2 dusus veya x2 artisi hissetmesi icin 10db fark olmasi gerekir.
    Bazi lastik firmalari xx urununu yy urune gore -3db dusuk, yari sessiz diye tanitirlar, veya yalitim yapan firma veya fiat servisi gurultuyu yariya dusurduklerini yazarlar ama bu dusus 3-4 db civaridir, olcumlerde dogrudur ama diger taraftan kulak bunu 1/2 olarak algilàmaz.. hissedilir bir azalma olur ama %50 degildir
    Vs vs..
    Ayak kismi icin bahsettigim parca
    Konu timbaz tarafından (14/03/2017 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Üstad hazır eliniz deymişken😃 bagaj kapağı yalıtım örneğinide bekliyoruz...

Yiğit TÜRK
    yigitturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 12

benim gibi ses takıntısı olan kişiler için 10 numara bi çalışma olmuş. elinize sağlık.

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Bituself yerine bulunabinecek bu is icin daha dogru malzeme

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bituself yerine bulunabinecek bu is icin daha dogru malzeme
    Hocam resmi göremiyorum. Bitüself yerine önerdiğiniz malzeme nedir?

GT-N7100 cihazımdan gönderildi
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

aracımda komple bituself kulanmıs biri olarak bu tarz malzemeler oldukca pahalı turkiyede bulmak zor 2 adet 100*50 levha 175 tl (hb de) mesela 175 tl bituselfle butun arabayı gectım ben. keske uygun olsalarda kalıtelı malzemeler kullansak..

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımda komple bituself kulanmıs biri olarak bu tarz malzemeler oldukca pahalı turkiyede bulmak zor 2 adet 100*50 levha 175 tl (hb de) mesela 175 tl bituselfle butun arabayı gectım ben. keske uygun olsalarda kalıtelı malzemeler kullansak..
    Hocam bitüselfle kaplarken çektigin resimler varsa gönderebilir misin? Ben de yakın bir zamanda bu işi yapacağım. Daha önce bir kaç arabanın kapılarını koltuklarinı taban döşemesini orta konsolunu söküp takmışlığım var.
    Konuyla ilgili uygulama videolarini izledim. Bazılari tabanı komple bitüselfle kaplamış. Bazıları ise şeritler halinde keserek aralarinda biraz boşluklar birakarak kaplamiş ve üstüne keçe sermiş.
    Daha once kaporta ustasi tanidigim bi abimizin yanina ugrayip komple içi sökülen kazalı ve farkli segment araclardaki yalitimları inceledim. Corolla, Focus, Corsa, Punto, C180, Leon, Avensis, A4 gibi aracları tabiri caizse derisine kemigine kadar gördüm. B ve C segmenti araclarin tabanlari arasinda pek bir fark yok. Tek fark döşemenin altındaki kecenin sık ya da seyrek oluşu. Kapı pandizotlarinda ise puntodaki gibi sert plastik veya focustaki gibi vinil kaplama olmasi disinda yalitim adına yapilmis ekstra bir uygulama yok.
    D sinifi araclarda ise döseme halisinin altinda keçenin disinda beyazimsi renkte cok yumusak bir sünger var. Bastirinca çöküyor birakinca yavas yavas eski haline dönüyor. Ayrica sac kisimlarda icten yapilan destek yamasi daha fazla. Plastik aksamlarin ici ise kivrimlari dolduracak sekilde kece turu bir kopukle kapli. Bituself gibi bir malzemeye hic rastlamadim.
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

Sayfa 2/2 İlkİlk 12