Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 21 ile 28 arası

Konu: Aracın üzerindeki tozun temizlenmesi...

fatih uzuner
    kara yılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

valla arabam siyah uzman oldum artık yıkamada arabayı çizen tozlu bez ile silmek katliamdır kesinlikle hayır sabunla yıkat sonra sil yoksa bırak öle kalsın bence

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

abi senin araba gene egzotik kırmızı bi de benim gibi siyah sahiplerinin durumunu düşün

arabaya attığım cila etkisini korurken nemli microfiber bezle alıyorum bez kayıp gidiyor yumuşacık.. fazla zarar werdiğini zannetmiyorum o şekilde. tabii zararı wardır ama arabayı hergün yıkatmaktan daha az zararlıdır diye düşünüyorum.

erdinin werdiği linkteki antistatik şeyi denemek istiyorum yaw kullanan war mı?

MURAT BAŞARAN
    lasgue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 FAT 01
    Edilen teşekkür: 0

en iyisi pronto valla daha bu ürünü bilen yok gibi geliyor araç için kullanılmıyor ama ben kullanıyorum. aracınızı yıkadıktan sonra silmekmi araç hiç silinirmi yaa sizde görüyorum yıkamaya verdiğim aracı bile sildirmiyorum bide aramanın matlaşması bazı yıkama firmaları suyu yerin altından çektiriyor buda arabanın yüzeyini matlaştırıyor arkadaşlar yıkanan arabayı camları hariç silmeyin bırakın kendi kurusun prontoyu kullanıyorum ve herkez soruyor ne sürüyorsun diye

MURAT KARADEMİR
    karademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41 LR 949
    Edilen teşekkür: 12

Standart Gazyagı :)

Arkadaslar galerıcı bır agabeyımız var. Benım eskı sattıgım bmw'yı dukkanlarının onunde gordum. Tanıyamadım, bır yandan da sattıgıma pısman oldum. Renk kırmızı yıkadıktan sonra temız bır beze gazyagı dokup 1-2 dakıka beklettıkten sonra onunla sılıyorlarmıs. Bendeyken hıc o kadar parlamıyordu. Ben oradan sıyah bır 307 almıstım. Tam gazyagını bulup aldım, deneyemeden arabayı sattım. Sımdıkı arabam egzotık kırmızı yarın yıkamaya goturecegım. Sonra da sonra gazyagı operasyonu yapsam mı? dıye dusunuyorum. Tozun kırın de boyaya yapısmasını onledıgını soyluyorlar; ama gazyagından sonra yenıden kırlenmıs ya da tozlanmıs halını gormedım dogruya dogru... Hıc deneyen oldu mu bu yontemı? Arac sıfır olunca ınsan cesaret edemıyor boyle seylerı denemeye Sonucunu bılmeden denemeyelım

yusuf şenol çetin
    Yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 737

American Duster,Araç,ev,ofis vb bir çok yerde,pratik temizlik sağlamaktadır.Anti-statik olması nedeniyle tozu yüzey üzerinden alır ve bir daha uzun süre toz tutmamasını sağlar.
    Araç içerisinde,özellikle dış kaportada,ev,ofis, vb yerlede kullanıma uygundur.
    Çok pratik bir temizleme püskülüdür.
    Cilalı olmasının da yardımıyla dış kaportada parlaklıkta sağlar.
    Büyük yüzeyler için özellikle dış kaporta temizliği için AHŞAP SAPLI BÜYÜK BOY PÜSKÜL tavsiye edilir.
    Püskülü zemin üzerinde kuru iken toz üzerinde tatbik ediniz.
    Toz alıcı bezlerden daha etkili ve pratiktir.
    İthalatçı Firma : ModaCar | ISO 9001
    fiatı 12,00 ytl

Tuncel Sunar
    GP_Ts_Ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 S XXXX
    Edilen teşekkür: 31

Bilgilendirme Konusu

Alıntı lasgue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en iyisi pronto valla daha bu ürünü bilen yok gibi geliyor araç için kullanılmıyor ama ben kullanıyorum. aracınızı yıkadıktan sonra silmekmi araç hiç silinirmi yaa sizde görüyorum yıkamaya verdiğim aracı bile sildirmiyorum bide aramanın matlaşması bazı yıkama firmaları suyu yerin altından çektiriyor buda arabanın yüzeyini matlaştırıyor arkadaşlar yıkanan arabayı camları hariç silmeyin bırakın kendi kurusun prontoyu kullanıyorum ve herkez soruyor ne sürüyorsun diye

Araci sildirmezsen su lekesi kalmiyor mu anlamadim? Pronto ise mi siliyorsun islak islak?

Siyah araci ve klasik toz sorunu olan biri olarak cevabini merakla bekliyorum

Alıntı MACHINE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar pzt.si günü araç şampuanı almak için bauhausa gitmiştim.Cilaları incelerken yardımcı olan arkadaşla sohbetimiz esnasında hafif tozlanmış araçlar için bir üründen bahsetti.Şuanda bitmiş ama yakında gelecekmiş.Özellikle galericiler kullanıyormuş.Bu ürünü çok pis almayan araca sıktıktan sonra biraz bekledikten sonra temiz bir bezle tozu siliyorsunuz.Sonrada diğer tarafıyla silip parlatıyorsunuz.Özellikle titiz olan arkadaşlara DUYURULUR!

Bu urunun adini da verseydin cok makbule gececekti
    Konu Linos tarafından (21/01/2008 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood! (Lütfen forum kurallarını okuyalım!!!)

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Bauhaus'ta satılan o ürünü ben de kullandım. Hatta hala birazı bagajımda duruyor. Gerçekten tozu tamamen alıyor, aracın üzerini kayganlaştırıyor. İşe yarıyor. Bu sıvıyı sıkıp, mikro fiber bez ile silmek gerekiyor. Adını unuttum şimdi. Siyah bir şişesi vardı. Hatta aynı markanın LCD-plazma TVler için olanı da var. Solution gibi birşeyler yazıyordu.

Ancak şahsi görüşüm, gereksiz pahalı. 24-25 YTL gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Aracı baştan aşağı onunla temizlerseniz- camlar hariç- taş çatlasa 7-8 kere kullanırsınız. Şişesi büyük gibi duruyor ama kullanım esnasında sarfiyat fazla oluyor. 4-5 defa kullanmışımdır, şu an 1-2 kullanımlık birşey kalmış olmalı.

Camsil şişesine su doldurup, araca güzelce fısfıslayıp sonra mikro fiber bez ile temizlemek daha iyi. Çok tozlu değilse öyle yaparım genelde. O Solution sıvısına verilecek para ile Turtle Wax Nano cila alınıp, arada cilalasam araba daha iyi hale gelir. Öyle yapıyorum zaten

Bu arada; Turtle Wax Ice serisi ürünlerini çıkardı. Bu tür bir ürün de var bu yeni seride. Ice Spray Detailer isminde, normal cila periyodları arasında veya araç hafif tozlu iken püskürtülüp kullanılan birşey.

Turtle Wax
    Konu civcivx tarafından (21/01/2008 Saat 14:33 ) değiştirilmiştir.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Pronto (mavi olanı) kullanırsanız, araba hareket ettikten sonra tozların çoğu araç üzerinden uçuyor. Bende parlatmak için gazyağı kullanıyorum. Bir beze önceden dökün ve gaz üzerinde kurusun. Daha sonra silin, eğer yaşken silerseniz işte tozu o zaman tutar. Pronto ile gazyağını aynı anda kullanmıyorum
    GP in mirror is faster than they appear !

Sayfa 2/2 İlkİlk 12