Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Showroom'daki arabadan Daha Parlak :) + Motor temizliği

Anıl Ercan
    Furious1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Standart Showroom'daki arabadan Daha Parlak :) + Motor temizliği

Dün leşler leşi olan Aracıma havanında güzel olması nedeniyle İç dış motor komple giriştim Lakin akşamına yagmur yagdı neyseki bi kac foto cekmiştim

Aracımı oto yıkamacıya götürmem kendi temizlik malzemelerimle evimin önünde 2 2.5 saat uğraşarak kendim temizlerim mis gibi yaparım

Not : Foto'larda en ufak bir oynama yoktur. Aracımın Pasta & Cilası En Son Ağustos 2012'de Boya koruması Ağustos 2011'de Yapılmıştır.

Kullandığım Malzemeler ;

*20 Litrelik 1 Bidon temiz su (Durulama İçin)
    *5 Litrelik 1 Kova Cilalı Şampuanlı Su (Sabunlamak için)
    *5 Adet mikrofiber bez (Kurulama,Camları Silmle,Jantları Parlatma,İç plastik Aksamları Parlatma ve Torpidoyu parlatma)
    *Guex Torpido Sütü
    *Gojo cilalı Şampuan
    *Migros Cam sil
    *carpex Lastik parlatıcısı
    *2.5 Saat Boş zaman
    *Emek

Kullandığım Malzemeler & Malzeme Çantam (Malzemelerim bitti Kış bitince 400 tl'lik yep yeni bir çeyiz düzücem )

Bunlarda iç Dış resimler

Sonra motora giriştim Motorum Soğukken Önce WD-40 sıktım 10 dakika bekleyip Temiz bir bez ile sildim Daha sonra Arexons marka motor temizleme spreyini sıktım Tekrar bi 10 dakika bekleyip sildim mis gibi oldu motorum. Hiç bir yeri kapatmadım soket moket dinlemedim bastım Spreyi

Önceki Hali

Temizlendikten sonraki hali

Volkan Başbilici
    vbasbilici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16kce95
    Edilen teşekkür: 4

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Temizlik gibisi yok. Allah kaza bela vermesin.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam gerçekten emeğinize sağlık çok güzel aracınız da el emeğinizde..motoru tam olarka hangisi ile temizlediniz olay el emeğinde mi yoksa malzemede mi ?

Anıl Ercan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam gerçekten emeğinize sağlık çok güzel aracınız da el emeğinizde..motoru tam olarka hangisi ile temizlediniz olay el emeğinde mi yoksa malzemede mi ?
    öncelikle teşekkür ederim.

Motora önce wd40 isimli spreyi sıktım heryerine bol bol sıktım daha sonra 10 dakika bekleyip elimin girdigi her yeri temiz bezle sildim girmedigi yerlere maalesef bisey yapamadım. daha sonra Arexons isimli spreyi sıktım komple her yere aynı sekilde onuda 10 dakika bekleyip sildim sonuc böyle oldu

soner sen
    whitegold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34JYB70
    Edilen teşekkür: 540

Motor daha ıyı olabılırdı ama genede elınıze saglık kazasız surusler

orkun krc
    orkun09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 97

Eline sağlık. Şu motor temizliğini bide ben yapem bari.
    BLUE FROG

Ziyaretçi048
    Ziyaretçi Ziyaretçi048 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok güzel olmuş.. bende kendi temizliğimi kendim yapmaya çalışırım zamanın oldukça.hatta yıkmacıya gidince bile kendimde el atarım hep . aracınız çok güzel ama Şu renoları niye sevemiyorum ben çok kalitesiz arabalarmış dokunduğum yer elimde kalacakmış gibi geliyor hep

Anıl Ercan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

teşekkür ederim aracım allah kaza bela vermesin cok güzel cok memnunum ve aslada satmayıda düsünmüyorum. renault Aracım için herseyi koymuş En büyük turbo, en güclü motor, en iyi sanzıman, yani renault benim aracım diye demiyorum gercekten 6 ileri exception serisini özene bezene üretmiş

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Elinize sağlık tertemiz olmuş.

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

güzel olmuş kazasız belasız kullanın ama reno arabasını bende sevmiyorum hem fabrikasında çalışmış biri olarak hemde arabalarını kullanmış biri olarak önce clio aldım 2005 sembol çok kötüydü sonra dedimki bu kötüdür megana bineyim 1,6 privilege aldım bu kadar hantal bu sorunlu bi araba görmedim baskı balatayı yaptırıyorum kapı kolları dökülüo onu yaptırıyorum cam tavan arızalanıo sürekli sorundu yani gerçi araba şans işi bana öylesi denk geldi belki ama yinede beğenmiyorum tabi tercih meselesi

Anıl Ercan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı 16BBZ66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş kazasız belasız kullanın ama reno arabasını bende sevmiyorum hem fabrikasında çalışmış biri olarak hemde arabalarını kullanmış biri olarak önce clio aldım 2005 sembol çok kötüydü sonra dedimki bu kötüdür megana bineyim 1,6 privilege aldım bu kadar hantal bu sorunlu bi araba görmedim baskı balatayı yaptırıyorum kapı kolları dökülüo onu yaptırıyorum cam tavan arızalanıo sürekli sorundu yani gerçi araba şans işi bana öylesi denk geldi belki ama yinede beğenmiyorum tabi tercih meselesi
    Dediginiz gibi kronik sorunu cok var megane 2'lerin En önemli kronik sorunu Sunroof rayı arızası. Megane 2 privilege olanların Korkulu rüyası, Tabi bunun yanında ön konsoldan gelen çıtırtılar ve kapı kolları soyulmalarıda tuz biber

Aracım 3 senelik ve 43.000'de Turbo dizel oldugu, motor gücü 105 beygir Tork gücüde 240 nm oldugundan Aracım Hantal degil cok sükür cok seri ve atak simdi chip tuning uygulaması yaptırıp 135 beygir 320 nm tork'a çıkarttırıcam aracımı. Kapı kollarında felan soyulma yok. Kış ayında ön konsoldan cok hafif tıkırtılar geliyor lakin müzik sürekli acık oldugundan duymuyorum

Bunun yanı sıra park ampülünü far ampülünü değiştirmek ölümdür. Xenon takmak için tamponu inen farları sökülen baska bi araba görmedim Fabrika resmen megane 2'yi arabaya hiç bişey yapılmasın stock binilsin diye üretmiş

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı Furious1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediginiz gibi kronik sorunu cok var megane 2'lerin En önemli kronik sorunu Sunroof rayı arızası. Megane 2 privilege olanların Korkulu rüyası, Tabi bunun yanında ön konsoldan gelen çıtırtılar ve kapı kolları soyulmalarıda tuz biber

Aracım 3 senelik ve 43.000'de Turbo dizel oldugu, motor gücü 105 beygir Tork gücüde 240 nm oldugundan Aracım Hantal degil cok sükür cok seri ve atak simdi chip tuning uygulaması yaptırıp 135 beygir 320 nm tork'a çıkarttırıcam aracımı. Kapı kollarında felan soyulma yok. Kış ayında ön konsoldan cok hafif tıkırtılar geliyor lakin müzik sürekli acık oldugundan duymuyorum

Bunun yanı sıra park ampülünü far ampülünü değiştirmek ölümdür. Xenon takmak için tamponu inen farları sökülen baska bi araba görmedim Fabrika resmen megane 2'yi arabaya hiç bişey yapılmasın stock binilsin diye üretmiş
    dizeli nasıldır bilmiyorum açıkcası hantallık konusunda ben meganı yeni alıodum daha kullanmamıştım 2000 bravası olan bi arkadaşım alda kapışırız dedi bende yürü git lan meganla bravamı kapışcaz dedim dalga geçtim falan sonra yolda o benmle dalga geçti ben o kronik sorunlardan dolayı sattım olmasaydı çok güzeldi cam tavanlı falan süperdi ama gerçi ben her aldığım arabaya ilan veriririm sıfır araba aldım eve geldim ilan verdim

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Motor bölümüne WD 40 sıkmasaydınız daha temiz olabilirdi sonuçta oda yağ içerikli bir madde çok kirli yerlere balata spreyi sıkardınız hatta hiç birşey sıkmadan direk carpex in motor temizleme spreyi yeterli işlevi görürdü. Bu arada sadece davlumbazlara takıldım niye pis oralar Elinize sağlık bu arada genel olarak başarılı

Anıl Ercan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor bölümüne WD 40 sıkmasaydınız daha temiz olabilirdi sonuçta oda yağ içerikli bir madde çok kirli yerlere balata spreyi sıkardınız hatta hiç birşey sıkmadan direk carpex in motor temizleme spreyi yeterli işlevi görürdü. Bu arada sadece davlumbazlara takıldım niye pis oralar Elinize sağlık bu arada genel olarak başarılı
    Olsn sıktım işte oralar hep pis kalıyor tanzikli su olmadıgı için

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Eline sağlık

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

emeğinize sağlık mis gibi olmuş camlar için alkollü cam sil kullanıyorum tavsiye ederim

Anıl Ercan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

teşekkürler bende camlar için sirkeli cam sil var onu kullanıyorum cok guzel parlatıyor

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Elinize sağlık güzel olmus.Epeyce emek harcamışssınız.Arabanızı sevdiğiniz anlaşılıyor.

Anıl Ercan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı khanunl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık güzel olmus.Epeyce emek harcamışssınız.Arabanızı sevdiğiniz anlaşılıyor.
    Aynen aşığım desem arabama daha dogru olur teşekkür ederim

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

cillop gibi olmuş kardeşimi eline sağlık bende çok istiyorumda işte şehirlerimizde malesef araçlarımızı kendimizin temizlemesi için imkan kalmıyor, ancak yıkamacılara yıkatırken başında durup fantezi yapabiliyoruz

Sayfa 1/2 12 SonSon