Sayfa 1/4 1234 SonSon
68 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Turtle Wax Ürünleri

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Dikkat Turtle Wax Ürünleri

Hafta sonu civcivx in önerisi üzerine aldığım turtle wax ın cila koruyucu ürününü aracıma uyguladım.
    Gerçekten yok böyle bişey arkadaşlar. Zaten cilanın üzerine uygulanıyor. Cilayı atınca araba zaten bir parlıyor. Sonra bunu bir sürüyorsunuz bir parlatıyorsunuz sonra diyorsunuz cilanın parlaklığıda neymiş. Araç tam anlamıyla kaymak gibi oldu. İşim akşam vaktine kadar sürdü. Akşamda sokak lambasının altında şöyle bir baktım cayır cayır yanıyor alet be. Teşekkürler civcivx

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

turtle wax cila üzerine mi uygulanıyor.
    ben başka bir forumda uygulayan bir arkadaşın yazısında okumuştum.
    araç bölge bölge yıkanıyor.
    her yıkanan bölge üzerine aracı kurutmadan sıkıyorsun sonra da parlatma bezi ile yavaş hareketlerle hem kurutuyor hem parlatıyorsun diye yazmıştı.
    aracının resimlerini de koymuştu.
    cayır cayır yanıyordu araç.
    çok iyi parlatıyormuş.
    evet.
    ama uygulanışını farklı yazmıştı.

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Yok abi bu farkı bir ürün.
    Bu cila değil cila koruyucu. Önce cila atıyosun araca sonrada bunu cilanın üzerine uyguluyorsun. Bu cilayı koruyor.
    Turtle Wax Gloss Guard Top Coat Sealer
    diye bir ürün

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turtle wax cila üzerine mi uygulanıyor.
    ben başka bir forumda uygulayan bir arkadaşın yazısında okumuştum.
    araç bölge bölge yıkanıyor.
    her yıkanan bölge üzerine aracı kurutmadan sıkıyorsun sonra da parlatma bezi ile yavaş hareketlerle hem kurutuyor hem parlatıyorsun diye yazmıştı.
    aracının resimlerini de koymuştu.
    cayır cayır yanıyordu araç.
    çok iyi parlatıyormuş.
    evet.
    ama uygulanışını farklı yazmıştı.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

bendede var öyle bır cıla ama marka farklı tabı cayır cayır yanıyor araba

Kaan Kaya
    AWD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 KK **6

ya bu konuya cem abiyi davet etsekte bi ince ayrıntısıya uygulama yöntemini ve modellerini bi kez daha anlatsa ?
    Demon Driver |Damien|

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Faideli Bilgiler

Bugün yine Turtle Wax damarım tuttu ve bagajda boş kalan yerleri iyice doldurdum.

Kaputumda kedilerden kaynaklanan bazı çizikler vardı ve pasta veya cila ile istediğim gibi düzeltememiştim. Bugün Turtle Wax'ın Scratch & Swirl Remover denilen ürününü aldım. Aslında pek o kadar güvenerek almadım, acaba param boşuna gider mi diye.
    Ancak talimatlara uygun şekilde kullandıktan sonra gördüm ki, gerçekten işe yarıyor. Kaputta yer alan uzun 2 çizik ve kedilerin patinaj çekmesinden kaynaklanan çizik öbeğini neredeyse tamamen yoketti. Sürekli gözüme batan çizikler şu anda dibinden ve dikkatle bakmadıkça farkedilmiyor. Çizik dediğim de sağlam çizikti hani. Öyle alttan beyaz astar çıkmış değil tabii ama yine de benim ölçülerime göre derin sayılırdı.
    Zaten bu ürün İngiliz Auto Express dergisinin ödülünü almış, bu tür sorunu olanlara tavsiye ederim.

Ayrıca yine Turtle Wax'ın Upholstery Cleaner leke giderici ürününü aldım. Koltuklarımda birkaç leke vardı ve denediğim birkaç ürünle ve serviste uyguladıkları yöntemle çıkartamamıştım. Bu ürünü de talimatlara uygun kullanınca o lekelerden eser kalmadı. Genelde leke gidericiler lekeyi temizlerken, ıslaklığın son bulduğu çizgileri harita gibi bırakır döşemenin üzerinde ama bunda öyle bir sorun kesinlikle olmadı. Bunu da tavsiye ederim

Ayrıca son olarak, yeni piyasaya sundukları Turtle Wax Extreme Nano-Tech Polishing Wax ve Gloss Guard Top Coat Sealer ürünlerini aldım. Nano-Tech olanı bildiğimiz cila, ama içeriğindeki moleküller nano teknoloji ile üretildiği için boyadaki gözenekleri daha iyi dolduruyor(muş). Bunu da denedim ve yıllardır birçok cila deneyen biri olarak, sonuçtan oldukça memnun kaldım. Hatta en son kullandığım Turtle Wax PTFE ciladan daha iyi sonuç aldım. Turtle Wax yine yüzümü kara çıkartmadı. Sadece Platinum Series Precision Car Wax ürününü (Turtle'ın en pahalı cilası) kullanmadım, onu da ilerleyen zamanlarda denerim kısmetse.

Gloss Guard Top Coat Sealer dedikleri ürün ise, özellikle yeni araçlara tavsiye edilen veya cilanın ortalama 1 yıl boyunca parlak kalmasını sağlamak için kullanılan (gerçi ben 1 yıl beklemem ) bir boya ve cila koruyucusu. Sanırım boya koruma sistemlerinde de benzer ürünler kullanılıyor. Ürün zeytinyağı gibi birşey. Yeni araçlara henüz cilaları gitmemişken veya kullanılmış araçlara ciladan sonra uygulanıyor.
    Ancak üstte yazdığım uygulamaları yapmaktan sıra buna gelmedi ve performansını deneyemedim. Ama bunun da işe yarayacağını umuyorum. Zaten bu ürünü tesadüfen keşfettim ve bazı İngiliz forumlarında bu ürünü tek numara geçmiş kullananlar. Müthiş bir parlaklık veriyor diyorlar. Hem Nano-Tech, hem de Gloss Guard ürünü de Auto Express'ten ödül almış.

Bu ürünlerin fiyatları piyasadaki diğer mallara göre yüksek gelebilir ama yıllardır bu tür ürünleri (Armor All, Carpex, Arexons, Turtle Wax, Sonax ve aklıma şu anda gelmeyen bazı markaları) kullanan biri olarak diyebilirim ki, Turtle Wax'ın ürünleri fiyatlarını sonuna kadar hakediyor.

Turtle Wax, artık bu ürünlere verdiğim parayı reklam komisyonu olarak geri gönderirsiniz

Konu civcivx tarafından (18/12/2006 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesajı için 9 kişi civcivx'ye teşekkür etti:

Cem Cebeci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bazı Uygulama Tavsiyeleri

Bu hafif çizik gidericiyi yumuşak bir bezle veya üstübeçle, kaportaya "biraz bastırarak" ve daireler çizerek uygulamak gerekiyor. Çiziğin durumuna göre 2 kere tekrar etmekte fayda var. Mesela bu Pazar ben de arabanın başındaydım, elimde Turtle'lar var tabii Tamponda ince bir çizik hattı gördüm, yarım metreden bakınca farkediliyordu. Hafif çizik gidericiyi, çizik boyunca ovalar gibi uyguladım, daha sonra da üzerine nano cilayı uygulayınca çizik taa dibine girmeden farkedilmez hale geldi. O beyazımsı görüntüsü kayboldu.

Bu arada, Turtle Wax Gloss Guard Top Coat Sealer isimli üründen bahsedeyim biraz. Cilanın veya birkaç aylık araçların üzerine koruyucu olarak uygulanan zeytinyağı gibi bişey demiştim. İşte onu da denedim. Sıvıyı bir beze döküp araca hafiften bastırarak uyguladım. Tabii meşhur ustanın tekniği gibi daireler çizerek. Peki kimdir o usta? Yaşı 25 üzeri olanlar cilala-parlat repliğini hatırlarlar, Karate Kid

Neyse, bu sıvı uygulandıktan kısa bir süre sonra hafiften matlaşıp bir tabaka oluşturdu. Ama cila kadar beyaz ve kalın bir tabaka değil. Bunu da yumuşak bir bez ile cilala-parlat tekniğine uygun olarak temizledim ve samimi söylüyorum; bugüne kadar böylesine kayganlaştırıcı ve parlaklaştırıcı bir ürün almadım-kullanmadım-duymadım, ya da duydum ama böyle yapanını görmedim İngiliz forumundaki adamların dediği kadar varmış. Yeşil renkli nano cila çok iyi sonuç veriyor ama bu onun sonuçlarını daha da katmerliyor. Turtle yine yüzümü kara çıkartmadın :o

Arabanın iç ve bazı dış plastik aksamını Turtle F21 ile siyahlatıp, lastik yanaklarına Turtle Platinum lastik sütü sürüp, jantları da Arexons temizleyici ile temizledikten sonra, vallaha şöyle 5 metre karşısına geçip bakınca anlıyosun, bu millet ve tabii ki kızlar trafikte niye arabama ve bana böyle bakıp duruyo diye
    Konu civcivx tarafından (18/12/2006 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesajı için 8 kişi civcivx'ye teşekkür etti:

Kaan Kaya
    AWD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 KK **6

Daha ne diyim ben ayakta alkışlıyorum çok teşekkürler bilgiler için eminim herkeze faydalı olcaktır
    Demon Driver |Damien|

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

turtle nin 3 urununu aldım daha kullanmadım
    ama praktıker den ındırımlı olarak satın alabılırsınız kampanya yapmıslar...

arastırma yaptıgım 1 konuda aracın uzerınde toz tutmayacak bı sprey bulabılırsem super olacak
    arac sıyah oldugu ıcın yıkadıkdan 10 dakıka sonra tozlanmaya baslıyor...

elımdekı urunler

turtle wax
    cılalı sampuan
    turtle wax f21 torpıdo temızleme bakım zımbırtısı
    turtle wax doseme ve halı temızleme spreyı
    3m mıcrofıber kurulama bezı
    amvay 4 parca mıcrofıber bez
    amvay cam bezı

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Ya civcivx kardeşim,
    verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.
    abi en kısa zamanda gidip alıyorum hepsini.
    artık turtle wax markalı ne varsa toplar çıkarım.

ben farklı birkaç marka kullandım aslında.
    şikayetim yoktu.
    ama bu turtlewax'ın methini senden duyduktan sonra anlaşılan diğerleri çöpe gidecek.
    tekrar teşekkürler.

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

turtle wax ürünlerini bende kullanıyorum çok memnunum ama şu yeni çıkan Turtle Wax Gloss Guard Top Coat Sealer'ı denemedim bu kadar övgüden sonra onuda denemekte fayda var galiba

Ehuehu kendi cildimize bile bu kadar bakmıyoruz be yaww hep senden bulaştı Civcivix, bu metroseksüellik

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Bilgilendirme Konusu Turtle Wax Polishing Compound Kaportada neden leke birakir?

Onceki gun bayram tatili firsatini aracimi cilalayarak degerlendirmeyi dusunup Turtle Wax Polishing Compound And Scratch Remover adli urunu aldim. Daha onceki araclarimda kullandigim cila ise Carpex Caranauba urunlerindendi. Carpex cilalar jöle kivaminda ve yuzeye direkt yumusak bezle uygulanabilir nitelikteydi.

Turtle Wax PCSR 'yi ilk basta ufak bir yuzeyde denemek istedim. Kuru yumusak bezle yuzeye uyguladim ve kuruyunca tekrar kuru bezle parlatmaya calistim. Kaporta beyaz leke leke bir sekle girdi. :confused: Baktim bezle de lekeler cikmiyor, acayip bir saskinlik gecirdim. Sonra tekrar carpex caranauba cilalarimi cikartip yuzeye uyguladim ve lekeleri cikartmaya ugrastim. Buyuk oranda lekeleri cikarttim ama yine de dikkatli bakinca ufak deneme yuzeyinde lekeler kaldi. :confused: Sonra Turtle Wax PSCR'yi bir kenara atip Carpex ile devam etmek zorunda kaldim. Isimi bitirince Turtle Wax PCSR'nin kutusunu dikkatlice inceleyince cilanin islak bezle uygulanmasi gerektigi notunu farkettim. Garaj karanlik oldugu icin kutuyu dikkatli okumamistim. Simdi bu konuda tecrubesi olan arkadaslarin yorumuna ihtiyacim var. Siz bu TurtleWAx PCSR urununu islak bezle mi uyguluyorsunuz? Cila kati oldugu icin aklima yatmadi degil. Ancak tekrar denemeye korkuyorum, yine leke leke olursa kaporta sinir olacagim. 8W

Cila bitince de Turtle Wax Gloss Coat Sealer sivisini uyguladim. Bu siviyi uygulamak cok kolay. Yuzeyde kuruyunca hafif mat bir tabaka kaliyor. Kuru bezle kaygan yuzeyi kolayca silebiliyorsunuz. Elde ettigim sonucu gormek icin araci henuz gun isigina cikartmadim ama karanlik garajda bile floresan lambalar altinda cok parlak bir yuzey elde ettim. :p
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Cem Cebeci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Senin kullandığın ürün pasta. Pastalar böyle koyu olur. Zaten bu ürün hem pasta hem çizik giderici bir arada olan yoğun bir ürün.
    Bu ürünü şu an için kullanmanı tavsiye etmem. Pasta, her uygulanışta boyayı bir miktar inceltir, çizikleri gidermesinin tek yolu bu zaten.

_ _
    Rengi
    Yok

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin kullandığın ürün pasta. Pastalar böyle koyu olur. Zaten bu ürün hem pasta hem çizik giderici bir arada olan yoğun bir ürün.
    Bu ürünü şu an için kullanmanı tavsiye etmem. Pasta, her uygulanışta boyayı bir miktar inceltir, çizikleri gidermesinin tek yolu bu zaten.
    Benim kaporta 4 ay içinde gunes altinda belli olan hafif ciziklerle doluydu. Araci teslim aldigimda da bu cizikler vardi, kendim hiç firçayla yikamadim. Sadece basincli suyla her hafta araci temizliyorum o kadar, eger suyun basinci temizlemeye yetmiyorsa sungerle sildiriyorum.

Peki bu Turtle Wx PCSR urununu sizce nemli bezle surersem yine de boyayi leke leke mi yapacak? Ben bu urunu gidip iade edeyim bari :confused:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

ben turtlewax ın halı ve doseme temızleyıcısınden memnun kalmadım bugun kullandım
    ama f21 torpıto bakımı ve sampunanınnı cok begendım araba delı gıbı parlıyor...

_ _
    Rengi
    Yok

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben turtlewax ın halı ve doseme temızleyıcısınden memnun kalmadım bugun kullandım
    ama f21 torpıto bakımı ve sampunanınnı cok begendım araba delı gıbı parlıyor...
    f21 ' in sonucunu merake ettim acikcasi. Resim koyabilirseniz faydali olur.

Diger yandan dun Turtle Wax PCSR urununu aldigim yere tekrar iade ettim. Onun yerine opak boyalar icin parlatici & koruyucu islevli Arexons polishing and protection compound gibi bir ismi olan farkli bir urun aldim. Tabi bunun etkisini bir sonraki cilalamada gorecegim. Ancak jöle kivaminda bir urun.

Halil Safyürek
    GalataSaray learner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    48 GS 995
    Edilen teşekkür: 61

bende aşağıdaki lastik parlatıcısını kullanıyorum. yani herkesin övdüğü kadar işe yarıyor nano kardeşimiz. lastiğin kirlenmesi baya bi uzun sürüyor. yıkarkende suyu lastiğe tuttuğunuzda su lastiği ıslatamıyor, üzerindeki tozlarla berabar akıp gidiyor, lastik kuru kalıyor. sadece fırça ile iyice sürterseniz lastikte ıslanıyor.
    kullanmayı düşünenlere mutlaka tavsiye ederim.

Sezer Ersoy
    Multijet 1.3 90Bg.Emotion SeZAr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EU 3389
    Edilen teşekkür: 7

Arkadaşlar bu ürünleri Bursada nereden bulabilirim.İstanbulda bile bulamadım.internet sitelerinden sipariş veremiyorum.Çünkü bana ulaşmaları güç oluyor.
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg. SP+SKY+16'' Egzotik Kırmızı

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

opet ıstasyonundan almıstım ben cogunu ama nano cılasını hepsiburara.com dan sıparıs verdım 2 gune gelıo

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

koçtaş we praktikerlerde satılıyor bu ürünler

cem abi bişi sorcam, turtle wax platinium series car wax sence nasıl? ben çok memnun kaldım ama?
    bi de bazen turtle wax ın renkli cilasını atıyorum 6 ayda 1 falan, rütuş kalemiyle de kalkan boyayı rütuışluyorum bu nasıl?

Sayfa 1/4 1234 SonSon