20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kar buz için önerir misiniz? Çok acil!

Suat Ahmet
    cpeloo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Standart Kar buz için önerir misiniz? Çok acil!

Selam arkadaşlar ankarada malum ayakta duramadığımız sabah saatleri için araçlara şu autosock denen lastik çorabını soracaktım, benim de aracımın lastiklerini sıcacık tutarmı, gara goyunum (kara koyunum) yerinde ısınırmı??? çok endişeleniyorum üşüyor diye .....

Kendi kendime eğlendim kusura bakmayın gelelim asıl soruya...

Autosock kullanan varmı? yorumlarınızı bekliyorum, çünkü hepsiburada dan almış bulunmaktayım herhalde bir kaç güne gelir.

Benim kullanan bir tane arkadaşım vardı o çok met etti diye gaza geldim ayrıca uludağa çıkışlarda moda olduğunuda size belirtebilirim ilginç, ama bayağı gözüme çarptı. O lastik çorapçıklarına hepsiburadada 150 tl parçalanmış bulunmaktayım ama bu akşam rahat uyumam için daha çok bilgiye ihtiyacım var. Bide forumdaki arkadaşlara sormak isterim... yorumlarınızı cok acil bekliyorum...hala iptal ettirebilirim siparişi...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

suat
    alınmış alınmıştır ama
    düşündüğün kadar bir performans bekleme
    zincir veya kar lastiğinin yerini asla tutamaz
    ben senin yerinde olsam bir 150 daha ekler sadece öne 2 adet kar lastiği alırdım
    bundan çok daha güvende ve rahat olurdu

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

kar lastiği pahalı ama zincir hem aynı fiyatlara hem daha güvenilir...
    Keyif BMW'Dir...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Hayırl olsun,ama zincir daha çıtır olurdu
    TSİ Jetta.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

fiziksel olarak bakınca çok mantıklı gelmiyor bana. geçen sene uludağda 1 tane bile kullanan görmedim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EROL TÜRKKAN
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. metelaxlypsiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

4 tekere kar lastiği, kesin çözüm sadece bir dingile kar lastiği takıldığında savrulma eğilimi çok fazla

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

Alıntı metelaxlypsiko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 tekere kar lastiği, kesin çözüm sadece bir dingile kar lastiği takıldığında savrulma eğilimi çok fazla
    aynen katılıyorum...

2 lastik %50 işe yarar...4 lastik %100...

bagajda zincir de bulundurun...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Bende bu üründen bu aralar ciddi anlamda düşünüyorum.

Suat Ahmet
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Geçen sene bolu dağından inerken adapazarı ilsınırına (toyota fabrikasını gördüğümü hatırlıyorum otobanda) kadar tipiye yakalandım.bu zinciri o zaman neredeyse 150 km boyunca kulanmak zorunda kaldım max hızım 40-45 km civarında idi.yol ağzına kadar kar dolu bariyerler gözükmüyor yolun eğmini kavisini navigasyondan bakarak tahmin etmeye çalışarak gittim.

neyse vardıktan sonra zinciri bir çıkardım bi tanesi kopmuş, lastik içi çamurluklara vura vura plastik kasnağı delmiş, cant çizik ve çatlak dolu...onun için zincire alternatif arayayım derken. bu autosock dikkatimi çekti....Ama arkadaşlar dediğiniz gibi mantıklı olan kar lastiği, büyük ihtimal öyle yapacağım herhalde bi çift önlere yeter...paylaşım için teşekkürler herkese...

Suat Ahmet
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

ürünü almış bulunmaktayım, ama daha gelmedi takmadan öncesini ve sonrasını video çekip youtuba atarım fikriniz olur....yorumda yazarım...

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

o tarz bir durumda kar lastikleri çok daha iyi olur,hatta bulunabilirse,özel çivili buz lastiği daha da çok işe yarar.Sonuçta çivili lastikler buzda daha iyi bir tutunma sergiler. Ralliciler boşuna çivili lastik kullanmıyor değil mi?

Bundan sonraki kış mevsimleri için kar lastiği almayı planlıyorum; zincir kullanmaktan çok daha iyi kar lastiği kullanmak.Lastiğin çevresine ek katman koymaktansa lastiği şarta uygun hale getirmek çok çok daha güvenlidir

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kar lastiği pahalı ama zincir hem aynı fiyatlara hem daha güvenilir...
    zincir daha güvenli mi? ben hiç öyle düşünmüyorum.

Zincir hem araca hem lastiklere hem de asfalta zarar. 40-45 km zincirle araç kullanmak zorunda kalmıştık bir gün ve aracın lastiğine zincir lokması girdi.Çok kez zincir almayı düşünndüm; ama kesin çözüm zincir değil bence kar lastiğidir.
    Konu farukileri tarafından (30/01/2012 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

Mahir SÜDEMEN
    Dentist_dr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    06V0555
    Edilen teşekkür: 7

Hocam bende dun benzer bı baslık actım kar corabı dıye, ordada bazı yorumlar var.. deneyımlerınızı beklıyorum ıse yarar memnun kalırsanız bende almayı dusunuyorum..

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Valla biraz pahalıya almışsınız ama alınmış bir kere yakala.co | Kar lastik çorabı 59,90 TL | Tüm Türkiye fırsatı
    Bende düşünüyorum araçta kar lastiği var yalnız bazen polislerimiz zincir diye tutturduğundan arkadaştan görüntü olsun diye zincir alıp bagaja koyacam fakat lazım olursa diye birde bu çoraplardan almayı düşündüm fakat ciddi anlamda kullanmış birilerinin yorumlarına benim de ihtiyacım var.

Birde plastik kar paletleri var bunlardan kullanmış olanlar varmı nasıllardır? Zincirin heleki Atlının mahmuzlu zincirlerini tek geçerim fakat araca zarar vermesin diye istemiyorum malum birde 5cmlik yaylar olunca zincir takmak imkansız oluyor.

kaan karal
    karal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar şöle bir test yapılmıs fikir olması açısından ;

ÖNDEN ÇEKİŞLİ ARAÇLAR

Kar üzerinde eğimi aşma testinde, karla kaplı tali yolda sadece zincirler 15 derecelik eğimleri aşabilmişler. Autosock ile kar lastikleri 8.5 derecelik eğimi aşamamış. Çiğnenmiş kar üzerinde yapılan teste ise tüm ürünler aynı düzeyde performans sergilemiş. Buz üzerinde yapılan testlerde ise kar zincirleri daha yüksek performans göstermiş. Frenleme ve hızlanma testlerinde Autosock, 12 milimetrelik zincirlere göre sırasıyla yüzde 49 ve yüzde 66 oranında daha düşük performans gösterirken, 9 milimetrelik zincirlere göre ise yüzde 65 ve yüzde 79 oranında düşük performans göstermiş. Asfalt üzerinde yapılan testlerde ise kış lastikleri en yüksek performansı göstermiş.

ARKADAN ÇEKİŞLİ ARAÇLAR

Karla kaplı kamusal yolda sadece kar zincirleri 20 derecelik eğimleri aşarken, diğer ürünler bu eğimi aşamamış. Çiğnenmiş kar üzerinde yapılan frenleme ve hız artışı testlerinde tüm ürünler aynı düzeyde performans sergilemiş. Kış lastiklerinin bile zincirlere oranla yüzde 27 düşüş sergilediği kar üzerinde çekiş gücü testinde Autosock ürünü kaybolmuş.

Buz üzerinde yapılan testlerde ise kar zincirleri en iyi performansı ortaya koymuş. Frenleme ve hızlanma testlerinde Autosock zincirlere göre iki testte sırasıyla yüzde 29 ve 67 oranında daha düşük performans göstermiş. Asfalt üzerinde yapılan testlerde ise kar lastikleri en performansı elde etmiş. Bu test sırasında Autosock tertibatı kaybolmuş.

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Demek ki kar lastiği ve zincir ikilisine devam edeceğiz boş yere maceraya atılıp paramızı çöpe atmayacağız. Ben en iyisi gideyim bir takım zincir tedarik edineyim dursun bagajda ne olmaz ne olur...

Suat Ahmet
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı karal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şöle bir test yapılmıs fikir olması açısından ;

ÖNDEN ÇEKİŞLİ ARAÇLAR

Kar üzerinde eğimi aşma testinde, karla kaplı tali yolda sadece zincirler 15 derecelik eğimleri aşabilmişler. Autosock ile kar lastikleri 8.5 derecelik eğimi aşamamış. Çiğnenmiş kar üzerinde yapılan teste ise tüm ürünler aynı düzeyde performans sergilemiş. Buz üzerinde yapılan testlerde ise kar zincirleri daha yüksek performans göstermiş. Frenleme ve hızlanma testlerinde Autosock, 12 milimetrelik zincirlere göre sırasıyla yüzde 49 ve yüzde 66 oranında daha düşük performans gösterirken, 9 milimetrelik zincirlere göre ise yüzde 65 ve yüzde 79 oranında düşük performans göstermiş. Asfalt üzerinde yapılan testlerde ise kış lastikleri en yüksek performansı göstermiş.

ARKADAN ÇEKİŞLİ ARAÇLAR

Karla kaplı kamusal yolda sadece kar zincirleri 20 derecelik eğimleri aşarken, diğer ürünler bu eğimi aşamamış. Çiğnenmiş kar üzerinde yapılan frenleme ve hız artışı testlerinde tüm ürünler aynı düzeyde performans sergilemiş. Kış lastiklerinin bile zincirlere oranla yüzde 27 düşüş sergilediği kar üzerinde çekiş gücü testinde Autosock ürünü kaybolmuş.

Buz üzerinde yapılan testlerde ise kar zincirleri en iyi performansı ortaya koymuş. Frenleme ve hızlanma testlerinde Autosock zincirlere göre iki testte sırasıyla yüzde 29 ve 67 oranında daha düşük performans göstermiş. Asfalt üzerinde yapılan testlerde ise kar lastikleri en performansı elde etmiş. Bu test sırasında Autosock tertibatı kaybolmuş.

Bu yorumu bende gördüm bir forumda ve yazının altındaki yorumu aynen aktarıyorum.Arkadaşlar bana biraz markalar çatışması gibi geldi ve bir nevi karalama kampanyasıda olabilir.ben çok üstteki yoruma altındaki imzayı gördükten sonra itimat etmedim açıkçası''

((((Cevap: Test ettiler karda en az kayanı ortaya çıkardılar
    Merhabalar;
    Kar çorabı sipariş ve bilgi için:

Tyrex group : 0212 274 00 40 yada 0554 915 84 71

Numralı telefondan bızlere ulasabılırler.

TURKİYENIN HERYERINE ÜCRETSİZ KARGO İLE TESLİMAT..))))

Suat Ahmet
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar youtube ta bireysel olarak Yunanistanda kullanan bir adamın videosuna yorum yaptım.Adam nihai kullanıcı olarak yaptığı yorum 'nasıl olduğunu bilmiyorum ama gerçekten işe yarıyor diye cevap attı!!'''

Video ve Yorumlar:

YouTube - Broadcast Yourself.

Arkadaşlar açıkçası bana Güvenli gelen ürünün Tüv den sertifika alabilmesi, bunun yanında bir ürünün GS sertifikasını alması öyle kolay birşey değil. bunlarda Tüv Gs var...

Ürünün kar-Buz Üstünde testleri

https://www.youtube.com/watch?v=FIsm...eature=related

https://www.youtube.com/watch?v=8TemOZoVd2Y
    Konu cpeloo tarafından (31/01/2012 Saat 11:09 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

emrah aslan
    ares666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı cpeloo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar youtube ta bireysel olarak Yunanistanda kullanan bir adamın videosuna yorum yaptım.Adam nihai kullanıcı olarak yaptığı yorum 'nasıl olduğunu bilmiyorum ama gerçekten işe yarıyor diye cevap attı!!'''

Video ve Yorumlar:

YouTube - Broadcast Yourself.

Arkadaşlar açıkçası bana Güvenli gelen ürünün Tüv den sertifika alabilmesi, bunun yanında bir ürünün GS sertifikasını alması öyle kolay birşey değil. bunlarda Tüv Gs var...

Ürünün kar-Buz Üstünde testleri

¿Cómo elegir cadenas de nieve? - YouTube

AutoSock - Presented by The Auto Channel - YouTube
    peki bunlarda önerebileceğiniz bir marka var mı ?? tüm ürünlerin kalitesi birbirnin aynı değildir heralde...

HAKAN PUNTOO
    ilyanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

zencir yani zincir en iyisi...

Mustafa Nevzat ÖZSAVRAN
    mozsavran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Hayatımda bir kere zincir taktım, o da acaba bu meret nasıl takılıp sökülüyor diye merakımdan. Kuru zemin ve sıcak havada zinciri bir lastiğe söküp takmaya yarım saat uğraşınca kış soğugunda onu söküp takmak için araçta zincirle birlikte bir tanede lastikçi bulundurmam gerektiğini farkedip aracıma dört tane kar lastiği aldım. O günden sonra zinciri aracın bagajında sadece bir soran olursa gösteririm diye süs olarak taşıyorum. Dostane tavsiye karda araç kullanacaksanız bir şekilde kar lastiği edinip onunla kullanın zira zincirle kardan asfalta düştüğünüz anda sizin de aracınızın da ciğerleri yerinden sökülür. Kar lastikleri ile karı görünce zincir takmaya asfalta düşünce sökmeye çalışan arkadaşların yanından rahatça gazlar gidersiniz.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler: