Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
45 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Uzun yolda aracı taşlardan koruma..

Emrah Akbaş
    eakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

arkadaşlar ben aracımı aldığım hafta yaptırdım. bu uygulamada dikkat etmeniz geren nokta, yapılacak malzemenin kalınlığı her yerde değişiyor. Bence mümkün olduğunca kalın olması gerekir. Zaten malzeme kalınlaştıkca fiyat artıyor. Birde ben aracıma kaputtan itibaren 30cm eninde yaptırdım. Uzun yola çıktıktan sonra bir baktım film'den yaklaşık 7-8 cm uzağa taş gelmiş yani birazda şans gerekiyor. Arkadaşlarım kaputu tamamen kaplatsaydın diye dalga bile geçtiler

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

uygulama

yapacağınız yüzey temiz olmalı toz olmamalı daha sonra koruyucu bandı açıp sağdan veya soldan yapıştırmaya başlayın elinize ucu düz rahle dediğimiz film çekimlerinde kullanılan bir malzeme alın yapıştırdığınızın arkasından rahleyi sürtünki hava kalmasın eğim bölgerinde ise saç kurutma makinasıyla ısıtıp elinizle eğin yanlış olduğunda kaldırıp ısıtıp tekrar yapın basit bir şey ama el becerinizi gösterin

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Arkadaşlar yaklaşık 2 , 2,5 saat sonra a istanbula göndermek için çıkacam isteyen arkadaşlar havalesini yapsın adını yazsın hep beraber göndereyim hatta istanbul olursa kargo masrafıda düşmüş olur hepsini bir gönderirim ok...

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

valla arkadaşlar tebrik ederim el becerisi bende olmadığı için ben yapamam

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

genıslıgı nekadar mehmet...

merter yonar
    merter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 MDY 81
    Edilen teşekkür: 4

@femoli
    abi ankaraya getirdigimde araci ugrayacagim yanina da biraz vakit alabilir.
    kalinindan kaput filmi(kesinlikle)(tampon ve tum kaput), cam filmi, body kit vs. halledelim bi guzel.

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

yaklaşık 45 cm vadi

serkan uslu
    serus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    06 US 458
    Edilen teşekkür: 46

arkadaşlar siz kaput filmini kendinizin yapabileceğini mi sanıyorsunuz?
    Öyle ıslat bastır filan olmaz o iş, ben bugune kadar belki 200 arabaya yapmışımdır hala da zorlanırım öyle iki dakikada el becerisi ile olmaz o iş. Ayrıca ucuz kaput filmi kullanırsanız 1 ay sonra geri sökersiniz hatta geri sökmenize gerek kalmaz zaten kendisi sğından solundan kalkmaya başlar ayrıca rengi sararır ve sizin şeffaf film olur sarı film, kullanılması uygun olan malzeme sadece 3M in malzemesidir onu da metresi 60-70 YTL den ucuza alamazsınız.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

2 Metrede Bana Gonder Femoli Markasi 3m Felanmi Bunun Kalin Bir Malzeme Olsa Gerek....

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

yaw kökü başı 7,50 ben çıktığını görmedim ama çıkarsada sök yenisini yaparım doğru dediğin 3m daha iyi ama fiyat benim için önemli benim önümü taşlardan korusunda kaya felan gelmez zaten pahalı olduğu için 3m alamadım gücüm buna yetti hiç yoktan ise çok çok faydası olur birde sararır demişsinde ben bir arkadaşimin aynalarına çekmiştik nerdeyse 1 sene olcak bişi olmadı ha bu olmadı olmayacak anlamınada gelmez yinede bilgilerin için çok saol kardeşim

serkan uslu
    serus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    06 US 458
    Edilen teşekkür: 46

femoli kaput filmin uyguladıktan sonra yani kaputa yapıştırdıktan sonra kaputun ucuna gelen kısımları t bıçağı ile kaput üzerinde kesmen lazım yani kaputa tam yapışmış bir filmi kaputun şeklinde 1mm kadar içeriden kesmen gerekir. biraz az bastırırsan film kesilmez, biraz fazla bastırırsan kaputu t bıçağı ile boylu boyunca kesersin çok büyük el hassasiyeti gerektirir. Daha önce yapmadıysanız denememenizde fayda var.

Ayrıca yapıştıdıktan sonra yanlış olduysa tekrar kaldırıp yapıştıramazsın malzemenin kaldırdığın bölgesinde yüzey bozulur bir kerede otutman lazım olmadı kaldır tekrar ısıt yapıştır diye bir şey yok.

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Bende kaput filmi var fakat sözü edilenin fiyatı çok ama çok ucuz geldi bana.
    Ben bu yarım uygulamayı ( Plakalık kenarları dahil o bölgeye kadar) 200 liraya yaptırmıştım geçen sene,boya koruma ile birlikte 300/6 ya çıkmıştı.
    Yalnız bendeki 3M...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

bendeki biraz ince yaw fiyattanda bellidir zaten ben onları içine kıvırdım ısı makinasıyla kesmeme gerek kalmadıki ısı makinasını tutuyorum elimle meğil verdikten sonra gerdirip yapışıyo belki ince olduğu için kolaydır kesmedim neme lazım bir pireye kızıp yorgan yakmayalım...

ali abi senin arabada çok temizmiş yaw insan bir tozuu alıpta öle fotosunu çeker bea

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ali abi senin arabada çok temizmiş yaw insan bir tozuu alıpta öle fotosunu çeker bea
    Fotolar geçen yıldan-tozlu raflardan indirdim :p
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı microab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotolar geçen yıldan-tozlu raflardan indirdim :p
    DH'de ben sormuştum kaput filmini ve sen bu fotoğrafı koymuştun! Nereden nereye bee... :claps:

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

sizi gidi eskiciler sizi yeni foto isteriz

Taner ŞEVİK
    taner35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar bende okaput koruyucu var. 3m ürünü aldığım gün yaptırdım gayet memnunum. şehir dışına çıktığımda çok taş geldi ama bişey olmadı. bide sinekler yapışıyor su tut hepsi gidiyor ben çok memnunum iyiki yaptırmışım. tüm arkadaşlara tavsiye edrim. hiç belli olmıyor. sadece dikkatli bakınca çizgi gibi görünüyor. yaptıralı 1 sene oldu daha herhangi bir kalkma falanda yok.

Onur Gönülkirmaz
    Reddline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 by 5955
    Edilen teşekkür: 21

valla ben size bişii diyemiyorum. siz yakında camlara da film çekersiniz inşallah düzgün yaparsınız. benim kanaatim yapılırken altına özel bir madde sıkılıyor su gibi bişii daha sonra şu bahsettiğiniz alet ile aradaki sıvı alınıyor ve yapışıyor. daha sonra ısıtıcı ile ısıtılıp gerekli gerginlik sağlanıyor. yapabilirseniz bravo. saol femoli iyi fiyat . umarım iyi de performans olur. biz de burdakiler için fiyatı çekmeye çalışacağız 50 ytl ye kadar indirmeye çalışacağız. olmadı malzemeyi senden alıp burda yaptırırız.

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

walla arkadaşlar bendeki bu isteyen buyursun bunda kar mar yok çünkü malzemenin satışından değil montajından para kazanıyoruz ince mince isteyen varsa haber versin vadi istiyorsan ok le kalınını bulamadım çünkü
    1: 3m

Cuneyt Karaata
    aphrodisiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

peki ben ayrıca bir şey sormak istiyorum, bu koruyucuyu çektik diyelim kaputa, 15 gün sonra kaldırabiliyor muyuz? boyaya zarar veriyor mu?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon