10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Siyah Renk Araç Hakkında Yardım

GÖKHAN IŞIKLI
    gokhan.bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 53

Teknik Konu Siyah Renk Araç Hakkında Yardım

siyah araç kullanan arkadaşlar araçlarınızı nasıl temiz tutuyor veya kolluyorsunuz yıkarken fırça kullanıyormusunuz sizden tavsiyeler bekliyorum

Cem SAKARYA
    theblight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 37

Fırça boyanın en büyük düşmanı renk her ne olursa olsun fırça kullanmayın aracınızı yıkarken.Ben çift kova yöntemi kullanıyorum önce aracın kaba kirini atıyorum basınçlı makina ya da hortumla daha sonra 2 kova alıyorum 2sininde içi su dolu birine şampuan ilave ediyorum diğerinde şampuan olmuyor.Mikrofiber yıkama eldivenini şampuanlı olan kovaya batırıp aracımı yıkıyorum eldivendeki şampuan miktarı azaldığında eldiveni tekrar şampuanlı kovaya batırmadan önce sadece su dolu olan kovaya batırıp bir duruluyorum sonra tekrar şampuanlı kovaya daldırıp yıkama işlemine devam ediyorum.Bu yöntem karışık görünebilir ancak çok basit ama etkili bir yöntemdir böylece araç üzerinden eldivene yapışan bazı kirlerin tekrar boyayla temasını önlemiş ve çizik ihtimalini minimuma indirmiş oluyorsunuz.

Aracınıza 3 ayda bir wax atın zor bir şey değil turtle wax ve benzeri ürünleri yapı marketlerde bile kolaylıkla bulabilirsiniz.Şampuan olarak da Sonax sarı konsantre şampuanı önerebilirim şu sıralar hepsiburada.com da indirimde olması lazım.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Aracı fırça ile yıkamamak gerekli renk ne olursa olsun.Yün ya da benzeri en iyisi mikrofiber bezle yıkayıp kurulamak.Tabi sadece oto şampuanı kullanılmalı yıkama esnasında.Önce bol su ile kirler çıkarılmalı veya yumuşatılmalı sonra uygun bir şampuanlı bezle yumuşakca araç yüzeyi temizlenmeli.Sonrasında kurumaya imkan vermeden yine bol su ile aracı yıkayıp içini dışını iyice kurulamak gerekli.Boya mümkün olduğunca tozdan ve kuş pisliğinden arındırılmalı yıkama dışında da.

GÖKHAN IŞIKLI
    gokhan.bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 53

şu mikro fiber eldiven nasıl bişey acaba onu merak ettim

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Eldiven gibi giyilen iç kısmı mikrofiber bezle kaplı bir ürün.Ben tavsiye derim, oldukça kullanışlı...

Cem SAKARYA
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

Bendeki eldiven bu ancak yanıltıcı olmasın bu gerçek mikrofiber değil zaten fiyatından da belli bu fiyata gerçek mikrofiber ürün alınmaz ancak bu tarz ürünlerin şekli aşşağı yukarı aynıdır resmi linkte bulabilirsiniz.

Hepsiburada.com : MİKROFİBER ARAÇ YIKAMA ELDİVENİ 091165 | Oto Aksesuar

Erkin Öz
    Black Hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Slm

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.Herkese selamlar. Benimde bir rock siyahı arabam var hangi cilayı tavsiye ederseniz en iyisi en parlatanı ve ciladan sonra aracım toz toplamaması için hangi cilatı önerirsiniz. Teşekkürler..

ilker başar
    darkT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 40

valla yıkatma konusunda dediğiniz gibi fırça kesinlikle kullanılmamalı kaporta üstünde korkunç çizilmeler yapıyor..güneş altında ovalleri tek tek sayabiliyorsunuz....

bu konu dahilinde birşey sormak istiyorum...geçen gün arabanın etrarını şöyle bir turladım sağ ön kapı hariç tavan dahil arabanın heryerinde ufak tefek çizikler var....anasını sattığımın arabanın yanında geçenin montumu çiziyor çantasımı değiyor anlamadım gitti...tırnakla kontrol ettim çoğu derin derin degil...acaba bunlar pasta cila ile geçermi....tabi bazılarıda derin onlar içinde bir konuda kalem gibi birşey var denmişti ama hatırlayamıyorum bilgisi olan arkadaslar yardımca olursa sevinirim....

Cem SAKARYA
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Black Hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.Herkese selamlar. Benimde bir rock siyahı arabam var hangi cilayı tavsiye ederseniz en iyisi en parlatanı ve ciladan sonra aracım toz toplamaması için hangi cilatı önerirsiniz. Teşekkürler..
    Fiyatı biraz pahalı ama amatör ürün gamında karşıma çıkan en iyi cila diyebilirim Meguiar's "Nxt Tech 2.0 Wax" ben size bunu öneririm uygulama pediyle az miktarda parça parça uygulayıp bir mikrofiber havluyla kuruduktan sonra silerseniz aracınızın ışıl ışıl yandığını görürsünüz.
    Benim naçizane önerim az miktarda ürün kullanmanız ve 2 kat geçmenizdir daha etkili ve kalıcı olur.

Alıntı darkT-JET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla yıkatma konusunda dediğiniz gibi fırça kesinlikle kullanılmamalı kaporta üstünde korkunç çizilmeler yapıyor..güneş altında ovalleri tek tek sayabiliyorsunuz....

bu konu dahilinde birşey sormak istiyorum...geçen gün arabanın etrarını şöyle bir turladım sağ ön kapı hariç tavan dahil arabanın heryerinde ufak tefek çizikler var....anasını sattığımın arabanın yanında geçenin montumu çiziyor çantasımı değiyor anlamadım gitti...tırnakla kontrol ettim çoğu derin derin degil...acaba bunlar pasta cila ile geçermi....tabi bazılarıda derin onlar içinde bir konuda kalem gibi birşey var denmişti ama hatırlayamıyorum bilgisi olan arkadaslar yardımca olursa sevinirim....
    Tırnağınızın girmediği çizikler için Turtlewax Scratch and Swirl Remover tavsiye ederim az miktarda bir uygulama pedine ya da pamuğa sürün ve çiziğin olduğu bölgeye uygulayın ovalayarak.Sonrada Mikrofiber bezle silin.Ben bu ürünün performansından çok memnunum ufak derin olmayan çiziklerde çok başarılı ve pastadan daha az aşındırıcı.

Derin olan her çiziği Turtlewax Chopstick ile dolduramazsınız ayrıca da kalıcılığı sizi tatmin etmeyebilir.10 yıkamaya kadar dayandığı söyleniyor geçici çözüm istiyorsanız deneyebilirsiniz.Derin olan çizikler kürdan yardımıyla ince rütuş ardından 2000-2500-3000 grit su zımparası ve ardından polisajla en az belli olur (yani ancak çok çok yakından ve ışık altında) hale getirilebilir.Tabii bu işlem bir profesyonel tarafından yapılmalı.

engin huz
    renoskoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 26

çift kova yöntemi en sağlıklısıdır ..çünkü aracınıza sünger veya bezinizi sürttüğünüzde ..üzerine gelen kum taneleri tekrar aracınızı çizer ..ama diğer kovadaki temiz suya batırırsanız bu kum taneleri aracınıza kılcal çizikler vermez .fiyat uygun olsun diye sonax hızlı cila kullanabilirsiniz .hem fiyatı uygun hemde çok güzel ..aracınız ıslak iken siürüp kuruluyorsunuz .hepsi burada .com da var ..
    araç bakım fanatiği