Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: İmkanınız olsa Egea yı neden alırsınız / neden almazsınız?

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: İmkanınız olsa Egea yı neden alırsınız / neden almazsınız?

Alıntı timozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanyada akrabam 500un üstü açık olan versiyonun sanirim en ful olanı oydu 11.000€ almıştı geçen sene. Orada bu paranın çok komik olduğunu söylememe gerek yoktur herhalde. Aynı paralar olmasına imkan yoktur gibime geliyor benimde. Yoksa (akrabamdan örnek) bir küçük market (60m2) ile x6 3.20ci ve 500 sahibi olamaz gibime geliyor. En azından türkiyede kesin imkansız

HTC Desire 500 cihazımdan gönderildi
    Fiat.de de fiyatalrı mevcut.
    500L seris listesine siz de bir göz atın derim:

Almanyada 1.4 Popstar: 178500€ Bizde 55900TL ~17600€
    Almanyada 1.3 Popstar: 20150€ Bizde 66400TL ~20950€
    Almanyada 1.3 Dualogic Popstar: 21150€ Bizde 70400TL ~22200€

Aynı karşılaştırmayı vw listesinden de yapabilirsiniz.
    *Comfortline Golf her iki ülkede de 22300€ civarındaydı 1 ay önce baktığımda.
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    E tabi bir de alım gücü olayı var o olayı değiştiriyor zaten.
    Ama almanyada da vergiler bizdeki kadar yüksek olsa gerek duruma bakılırsa.
    Yani yurt dışında vergiler ucuz diyince, almanya bu katogeriye girmiyor bence.

**Bİr de 500Cabrio 14750€ dan başlayan fiyatlarla diye geçiyor sitede..

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat.de de fiyatalrı mevcut.
    500L seris listesine siz de bir göz atın derim:

Almanyada 1.4 Popstar: 178500€ Bizde 55900TL ~17600€
    Almanyada 1.3 Popstar: 20150€ Bizde 66400TL ~20950€
    Almanyada 1.3 Dualogic Popstar: 21150€ Bizde 70400TL ~22200€

Aynı karşılaştırmayı vw listesinden de yapabilirsiniz.
    *Comfortline Golf her iki ülkede de 22300€ civarındaydı 1 ay önce baktığımda.
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    E tabi bir de alım gücü olayı var o olayı değiştiriyor zaten.
    Ama almanyada da vergiler bizdeki kadar yüksek olsa gerek duruma bakılırsa.
    Yani yurt dışında vergiler ucuz diyince, almanya bu katogeriye girmiyor bence.

**Bİr de 500Cabrio 14750€ dan başlayan fiyatlarla diye geçiyor sitede..
    fiat.it de de fiat tipo olarak 12.500€ fiyatı var turkıyede üretilen aracın italyadaki fiyatı

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiat.it de de fiat tipo olarak 12.500€ fiyatı var turkıyede üretilen aracın italyadaki fiyatı
    Egea yı tipo diye satıyolar demek

timuçin soytürk
    timozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Bende sizin dediğiniz üzere akrabamla tekrar iletisime geçtim. Durumu sorgulamak icin hata olmadığını söyledi kampanyarla birlikte dediği fiyata almış. Şu anda liste fiyati ise 12.000€ imis galiba bu bayi indirimi olayı onlarda da var. Tabi orda 1.000€ inmesi demek burada 3.000tl.

HTC Desire 500 cihazımdan gönderildi

Fatih AKSOY
    Fatih41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 FE 8909
    Edilen teşekkür: 17

Bende takipdeydim ama bursa yapımı olunca takipten vazgectim. İtalyan yapımı olsaydı yakın takipdeydim bende.

Lenovo X2-EU cihazımdan gönderildi

Uğur Ş.
    egeo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Rakamlardan emin değilim ancak Türkiye'de bir öğretmenin yıllık maaşı ortalama 14.000 dolar iken Almanya'da ortalama 50.000 dolar diye aklımda kalmış. Böyle olunca Almanya ile Türkiye fiyatlarının aynı olmasından ziyade bahsettiğiniz alım gücü devreye giriyor. Benden 1/3 daha az gider ile aynı arabaya binebiliyor. Ben bu acaip vergi tutarlarını nasıl ödeyeceğim diye düşünürken benimle aynı mesleği yapan adam aracıma nasıl daha fazla özen göstersem diye düşünüyor. Bu şartlarla Almanya'da yaşıyor olsam tercih listeme almazdım bile. Ancak Türkiye şartlarında (servis, yedek parça, filo, 2.el, yolların durumu, tüketim ve benzin/mazot fiyatları, alım gücü vb.) ve sınıfındaki 301, C-Elysee gibi araçlarla karşılaştıracaksak Fluence'den ziyade kesinlikle tercih ederdim.

Mert YOLDAŞ
    Chipset001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 9

Ortalama değeri 15-20 bin tl olması gereken bir araca devletimizin güzel vergileriyle 70bin liraya sahip olmak istemem elbette ki. Sadec Aegea için değil diğer markaların sıfır araçları için de aynı durumu düşünüyorum. Boş yere Kdv ve Ötv ile kendimi soydurmak istemiyorum.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Bu fiyata iyi araba millet jetta aliriz diyor onun dizeli donanimlisi 90 kusure geliyor 20 bin lira az fark mi jetta da passat kadar kalite degil hem 5 yil garanti icin alinir

LG-H815 cihazımdan gönderildi

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Fiat aegea için bir forum açılmış. Link şurada https://forum..com/

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

ALMAZDIM... ALMAM. BIKTIK.

FİATIN 2005 lerden bu yana takip ettiği satış politikaları, servislerin ilgisizliği, servis yapısının bozuk oluşu, bırakın el frenini hala ön çamurluklarda şu saçma sinyal bademinden bıktık. Tasarım tasarım diyorlar soğanla cücüğü zor ayırıyorlar. Fiatın tasarım merkezi gerçekten zayıf. Fiat araçlarında halaa bi çok eksik var. Acilen ucuz araba politasının terk edilip kaliteli araba politikasının izlenmesi ve şirketin müşretiyi kovalamadığı, tam tersine müşterinin kalite algılasıyla şirekete çekilmesi gerekli. Hala fire motorun saçma homurtularından vazgeçilip turbo beslemeli 1000 cc yada civarlarında ekonomik ve atak motorlar lansman motoru olarak getirilmeli. 2001 model araçtada fire var 2016 model araçtada fire var. İnsanlar parça parça ve zaman yayılan bir değişim yerine tamamiyle bir değişim arıyor Fiattan. Fiat hak ettiği yeri halaa yanlış politikaları sebebiyle bulamıyor. Yukarıda yazdıklarım uygulanmadığı sürece saçma tasarımlar devam edecek ve Fiat gerek seleflerine gerekse 2. el pazarında istediği saygıyı asla bulamayacaktır. Saygılar.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Sağlam
    priceless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Arkadaşımın Puntosunu aldım 1 ay evvel. Kendisi de 1.4 egea orta paketi kırmızı renk 50.500 e aldı. Kendisiyle test sürüşü yapma imkanımız da oldu. satış temsilcisi artistik hareketler yaptı yolda. Slalom filan yaptı yolda savrulmuyor filan işte onları göstermek istedi. Ayrıyeten umursamaz tavırlar takındı. Enteresan kıl bi tipti ve zaten ondan da almadık. dış görünüşü şahsen hoşuma gitti. İç kısmının vasat olduğunu düşünüyorum. Yukarıda 70 binli rakamlardan bahsedilmiş. Bana kalırsa dizelleri için bu paraları hak etmiyor. O parayı gözden çıkaranların Kia Ceed e bakmalarını tavsiye ederim. Eğer ezber bozanlıktan bahsetmek gerekirse bence bunu son yıllarda en iyi yapan Kia olmuştur. Duyduğuma göre Audinin iyi tasarımcılarından birini transfer etmişler ki bu çok bariz belli oluyor bana göre. Aynı Zamanda hatchback severler içinde bulunmaz nimet. 1.6 dizel manuel 6 ileri orta paketin fiyatı 78.500. Sene sonu bayii indirimi filan derken 73-75 bandında alınabilir. Elektronik el freni vs. Gibi özelliklerde mevcut. En azından donanım olarak egea dan daha doyurucu. Fazladan verdiğin 3-5 bin lirayı hak ediyor.
    İllaki Egea alacak olsaydım sanırım 1.4 benzinli alıp sağlam bir LPG uygulardım. Çünkü araç bizim puntolara oranlara kilo olarak daha ağır ve farklı olarak 16 valf. hem sıfır hem Sedan hem benzinli olarak düşünenler için 50 bin TL bütçeyle alınabilecek en iyi araçlardan biri bana göre.
    Taktım vitesi 1'e..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Bugün Egea ile test sürüşü yaptım. Araç 1.6 dizel 120 hp donanım olarak da (Lounge) en dolusu idi. Motor performansı, yol tutuşu, firen ve debriyaj pedallarının yumuşaklığı oldukça güzel. Gaza biraz basıldığında yüksek (320 nm) torkun ve 120 hp gücün heyecan verici etkisini hissediyorsunuz. Ben 12 km. kullandım. Ortalama hızım 51 km, yakıt ise 6.8 olarak çıktı. Yol bilgisayarı verilerine göre toplamda ise ortalama 31 km. hız ile araç 7.4 litre mazot harcamıştı. Egea 1.6 120 hp şehir içerisinde 6.5-7.5 aralığında bir yakıt tüketeceğe benziyor. Uzun yolda da servis yetkilisinin bana söylediğine göre, 110-120 km. hız ile ortalama 4.5 litre civarında bir tüketimi olurmuş. Hava epey rüzgarlı idi 110 km. hızdan sonra kabin içerisinde rüzgar sesi hissediliyordu. Ben esasında 1.4 fire 95 hp olan aracı çok merak ediyordum ama yalnızca 1.6 dizel motorlu araç test sürüşü için kullanılabiliyordu. Fiyat olarak 70.000 TL bu araç için biraz fazla. Ama benzinlisinin performansı eğer benim gibi ortalama bir kullanıcıyı tatmin eder ve lpg uyumu da iyi olursa tercih edilebilir gibi duruyor.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Bu arada egea forumunda benzinli aracın lpg uyumu olduğu konuşuluyor ama satış yetkilisi lpg uygulaması ile ilgili kesin birşey bilmediğini söyledi.

Mehmet Sağlam
    priceless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Normalde Fiat bayiileri landirenzo marka ile anlaşmalı sanırım. Opel de bu markayı kullanıyor. LPG uyumu konusunda sorun yaşanacağını düşünmüyorum. Çok farklı motor tiplerine bile LPG uygulanıyor artık. bizim gittiğimiz bayiideki satış yetkilisi de kesin bilgi veremedi LPG konusunda.
    Taktım vitesi 1'e..

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı priceless Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalde Fiat bayiileri landirenzo marka ile anlaşmalı sanırım. Opel de bu markayı kullanıyor. LPG uyumu konusunda sorun yaşanacağını düşünmüyorum. Çok farklı motor tiplerine bile LPG uygulanıyor artık. bizim gittiğimiz bayiideki satış yetkilisi de kesin bilgi veremedi LPG konusunda.
    İnşallah dediğiniz gibi olur. Sorunsuz bir şekilde uygulanırsa 95 hp egea iş görür.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Birmota punto mu bakıma götürdüğüm de uçan ege yi yakından gördüm.Aracın yolcu kısmı tavan çok engin,diz mesafesi bana göre yetersiz.Arka frenine zaten söylenecek söz yok o biçim bisiklet freni kampana yuhhhhh yaniii.Arkadaşlar bu paralara gidin 10. El passat,corolla,bmw,mercedes falan alin bence....Arka bagaj sonuna çıkıntı şeklinde artistlik bi uzatma yapmışlar amaçlarını çözebilecek tasarımcı araniiiiiu.ŞAKA ŞAKA Beğenene hayırlı olsun kazasız belasız

cenk cenk
    acemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 22

95 hp olanı benim starjet'le aynı motorsa alınmaz. lpg uyumu yok, landirenzo'yla uğraşıp durursun.
    zaten punto kasasını anca çekiyor o motor.

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

Egea nin Hatchback ve Sw modelinin resimleri yayinlanmis arkadaslar.

2016 Fiat Egea-Tipo Hatchback Fotoğrafları ve Özellikleri Açıklandı - YeniModelArabalar.com
    Konu boby tarafından (01/03/2016 Saat 11:41 ) değiştirilmiştir.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

internette baktığım HB kasası daha farklıydı eğer böyleyse bi cacığa benzemiyor fiat bu işi beceremiyor vesselam almam aman uzak olsun
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Resimde ki görünen HB, EGEA çıkmadan önce çıksa idi tamam güzel kaslı bir HB olmuş derdim.Ancak,piyasaya sen sedan araç sunmuşsun sonrada aracın önünü hiç değiştirmeden HB araç yapıyosun. PC den modifiye yapsalar bundan iyi tasarım çıkarırlar dı.Kopyala yapıştır gibi bişeye benzemiş.Çok güzel olmuş ellerine sağlık.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon