Sayfa 1/4 1234 SonSon
77 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: En iyi dizel hangi istasyonda?

Ömer Fahri Yazıcıoğlu
    omerfahri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Standart En iyi dizel hangi istasyonda?

herkese merhaba,
    multijetler için sizce en iyi dizel nerde.. bazen BP istasyonunda alıyorum. bazen Total istasyonunda. sanki total daha performanslı gibime geliyor. kıyasladığımda. sizlerin görüşü nedir
    teşekkürler

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bence en iyi mazot en çok güvendiğiniz istasyonda bulunur

3. Bu mesajı için 8 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

katılıyorum. bir bp iyiyken diğeri berbat olabilir. markaya değil istasyona bakcaksın.

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

sürekli aynı yerden alıyorum çok nadir başka yerlerden genelde opet ve shell ii

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    En iyi dizel hangi istasyonda?
    erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

bir forumda yazıLmış bir yazı vardı aynen aktarıyorum...

Ben 2003 model Mercedes Vito kullanıyorum. Aracımı aldıktan 2-3 ay sonra ilk euro-dieseli Total piyasaya sundu. Normal mazottan sonra oldukça farklı gelmişti. Bir iki hafta sonra da Otohaber Dergisi 'Hangi Mazot?' diye bir bir mazot testi yayınladı. O testte Petrol Ofisi ve Total'in euro diselleri test edilmişti.BP Türk Petrol Opet ve Shell ise karşılaştırmaya normal mazotla katılıyorlardı. Yalnız PO ve Totalİn ilk ürünleriydi test edilen, ve o karşılaştırmada 300 ppm kükürt ile Total'ın mazotu 1. olmuştu(En temiz). En yüksek setan ise Shell'in mazotundaydı. Daha sonra Opet piyasaya ultra euro disel'i sundu ve 50 ppm kükürt içerdiği iddia ediliyordu. Diğer firmalarda zaman içinde piyasa euro diesel sundular ama hiçbiri kükürt oranı hakkında bir açıklama yapmıyor.
    Kendi aracımla her hafta aynı yola aynı şartlarla gidiyorum. Bu sırada Shell V-Pover Ultra, Total Performa Ve Opet Ultra euro disel'i tek tek denedim bence Shell'in mazotu en performansı düşük olanı yaklaşık bir vites fark ediyor. Bir depo ile yapılan yolda çok az bir olumlu fark var. Opet ile Total arasında ise ben bir fark göremedim am a Shell'den kesinlikle daha performanslılar.Kükürt oranı 50 ppm iddia edildiği, Iveco firmasına mazot hatasına karşı garanti verdiği, (aracım iveco değil ama bu firmanın ürününe ve dağıtımına ne kadar güvendiğini gösterir), ve bir de yerli firma olduğu için ben Opet kullanıyorum.
    (basgaza.com sitesinden aLıntıdır)

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

7. Bu mesajı için 8 kişi erdiyilmaz'ye teşekkür etti:

yusuf şenol çetin
    Yalın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 737

kükürt miktarı n kadar az olursa arac için o kadar verimli olur.aynı zamanda yakıttan tasarruf ta etmiş oluruz.unutmayın 0 bir araç alıp ve devamlı opet ten yakıt alıp faturanızı saklarsanız yakıtla ilgili aracınızda bir sorun olursa ve ispat ettiniz sürece opet tüm masrafları karşılıyor bilginize.
    dip not:opetten yakıt güvence kartı alırsanız her yakıt almanızda bu kartı kullanırsanız ki kullanın yakıtla ilgili bir sorun olunca ispatınız kolaylaşır çözüme hızlı bir şekilde ulşılır.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

ben opeti bıraktım sürekli opet kullanıyordum arç sağırlaşmaya başladı şimdi totaldeyim eski performansı yerine geldi arara değiştirmek gerekiyor sanırsam şimdi totalden memnunum

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir forumda yazıLmış bir yazı vardı aynen aktarıyorum...

(basgaza.com sitesinden aLıntıdır)
    2003 yılından beri neler neler değişti. ayrıca euro dizelin kükürt specki max. 50 zaten. 3 aşağı 5 yukarı adı büyük dağıtıcıların motorinleri aynı zaten. sadece güvenilir bayi ve güvenilmeyen bayi farkı var. firma olarak da şu an bp kullanıyorum.

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Bende Opeti bıraktım şimdilik Bp kullanıyorum.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

o kart ugruna opete dadanmistim arac 10 bin km oldu anca gozum acildi bp den aldigim mazotla daha cok yol yapabiliyorum aracim daha az yakıyor bariz olarak veriler degisti. En azindan bir depo denemenizi tavsiye ediyorum o kartlara mahkum olmayın.

BÜLENT AKDERELİ
    KAANİTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34JA1045
    Edilen teşekkür: 5

Evet Bp Total Daha Iyi Ama Opet Ten Yakit Almanin Yararini Egr Rem Değişirken Yaşadim Servise Gittim Egr Arizasi Dediler Değişecek Dediler Günahimizi Sordum Senin Yerine Opet ödeyecek Dediler Ve Beş Kuruşta Para Almadilar.bence Garantimiz Bitene Kadar Opet Ondan Sonra Allah Kerim

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

belkide opet kullanmazsak oyle bir arizamiz olmayacak kim bilir??

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Bülent'e katılıyorum.Opet iki yıl garanti veriyor sıfır araçlarda ama ben gayet memninim opet ten.Adamların bir bildiği varki garanti veriyorlar ve aynı pompadan diğer araçlarda alıyor bence mazotu kaliteli

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Konu biraz eskimiş ama yeni üye olduğum ve eski konuları da karıştırdığım için konuyu hortlatmamı mazur görün. Arabamla 3 kere mazot aldım şu ana kadar. Zira aracımı geçen hafta satın aldım)) İlk ikisi OPET, sonuncusu ise Petrol Ofisi V-Max 10 ppm kükürt oranlı, dünyanın en temiz mazotu diye lanse edilen yakıt. Petrol de aracımın performansı bariz daha iyiydi. Tabi bunda yaklaşık olarak 2000 km ye yaklaşmakta olduğum ve Opet leri daha aracın motoru çok yeni iken almış olmamın da etkisi olma ihtimali çok yüksek.
    OPET in hiçbir şeye güvendiği yok arkadaşlar. Fiat, Ford ve aynı şekilde Koç grubuna bağlı olan diğer otomotiv kuruluşları, bizlere bu OPET kartını iteliyorlar ki, yeterince sürüm yapsınlar ve para kazansınlar, olur ki bir arıza meydana gelirse bedelini OPET ödesin. Yahu benim arabamın garantisi zaten 5 yıl 150 bin km. Bu zaman zarfında sürekli OPET den alsam, benim gibi aynı garantiden araç satın alanlar da aynısını yapsalar, OPET mis gibi para kazanır ve arada da 3-5 arabası arıza yapanın bedelini karşılar. Yani sürümden kazanır. Bunun için OPET in okunmuş temiz yakıt satmasına gerek yok. Bundan önceki avans değerleri yüksek, chip tuning li benzinli aracımda en kötü performansı OPET veriyordu. Aslında en güzeli bilindik yerden almak markadan bağımsız. Bilindik OPET olursa o da daha güzel olur tabi.

18. Bu mesajı için 2 kişi ekorkut'ye teşekkür etti:

sinan erdogan
    drsinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

ben garantisi dolana kadar opeti tercih etmeyi düşünüyorum.bundan önceki aracımda shellden benzin alıyordum ve yakıttan kaynaklanan sorunlar yaşamıştım.o araçtada opet kullanmaya baslamıştım ve ben opete güveniyorumşimdilik.

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

2 yıldır bir kere bile Opetten yakıt almadım,genelde total ara sıra shell kullanıyorum..Son derece memnunum,Opet kullanmayı düşünmüyorum..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

Bu konuyu biraz canlandırmak istedim.. İlk yakıtımı Shell' den aldım sizce nerden ve hangi dizel ile davem etmeliyim ??

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı FoR_ReaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu biraz canlandırmak istedim.. İlk yakıtımı Shell' den aldım sizce nerden ve hangi dizel ile davem etmeliyim ??
    BP, Shell aynı sayılır zaten. ikisi de iyi. devam et usta bekleme yapma

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bence tüm istasyonların yakıt kalitesi aynı.Aralarında denetimlerden kaçan, yakıta su katan ya da başka hilelere başvuranlar var.Önemli olan bunları diğerlerinden ayırıp güvendiğimiz aynı istasyondan yakıt almak.Ben birbuçuk senedir aynı Opetten yakıt alıyorum hiçbir sorun da yaşamadım.

Tabi sürekli Opetten alma durumu kesinlikle yanlış.Böyle bir Koç Zorlaması olmaması gerekli...

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Bir arkadaşım BP kullandığında sabah bir defada, Shellden aldığında ise en az 2 defa çalıştırabildiğinden bahsetmişti aracını. (1.3 CDTI Corsa) Ama tabi markaya göre değil istasyona göre davranmak lazım, denildiği gibi.

Sayfa 1/4 1234 SonSon